Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje

ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje Saveti u vezi sa kupovinom modema, mrežne opreme…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.3.2008, 17:46   #1
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Desktop i laptop wireless

Pozdrav!
Posto se bas ne razumem mnogo u poslove oko umrezavanja tako da ne znam sta mi je sve potrebno resio sam da ovde izlozim "problem" u nadi da cete mi pomoci.
Naime imam desktop racunar u jednoj sobi preko kog trenutno idem na net putem ADSL modema Sagem f@st 800 i laptop Toshiba Satellite A100 koji mahom koristim u dnevnoj sobi.
Zeleo bih da umrezim ta dva racunara - ukoliko je moguce wireles tako da mogu istovremeno da pristupim internetu sa oba racunara (tj. da podelim vezu). Ne bih koristio kablove posto mi se jednostavno ne razvlace kablovi po citavom stanu (ionako ih ima vec dosta ).
U skladu sa napred recenim sta mi je potrebno da kupim od opreme da bih to ostvario na nacin na koji bih zeleo i koja oprema (proizvodjac) je najbolje da se kupi (interesuje me nesto sasvim OK, ne nesto preskupo)?
Hvala unapred!
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2008, 2:35   #2
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: desktop i laptop wireles

Treba ti wireless ruter ( ali za adsl, ne obican ), jedan mrezni kabl i to je to.
Od rutera mogu da preporucim firme Netgear i D-link, mozes i mirne duse od jeftinijih da uzmes i TP Link. Adsl modem zakacis na ruter, u lan port ubacis mrezni kabl iz desktopa, a preko wireless-a povezes laptop. Ako ti modem nije blizu desktopa, treba ti wireless mrezna karta ( uzmi TP Link, Asus se pokazao ok, D-link moze ). Onda i desktop ide preko wireless-a.
Eto, to je cela procedura.
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Apostol na korisnoj poruci:
Marti Misterija (15.3.2008)
Stara 15.3.2008, 12:48   #3
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: desktop i laptop wireles

Hvala na pomoci, mislio sam na ovu drugu opciju da mi i desktop ide preko wirelessa. Znaci u toj opciji mi treba samo ADSL wireless ruter i wireless mrezna karta.
E sad jos pitanje da li je problem za umrezavanje to sto je na laptopu Vista HP a na desktopu XP SP2?
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2008, 13:43   #4
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: desktop i laptop wireles

Ne. Nema to veze.
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2008, 23:31   #5
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: desktop i laptop wireles

Hvala na odgovorima, ali jos samo jedno pitanje!
Uz ADSL wireless ruter, wireles mreznu kartu na desktopu i normalno postojecu wireless na laptopu, da li moze da radi internet na laptopu a da desktop ne bude ukljucen? Ili mora da bude ukljucen i desktop?
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2008, 18:02   #6
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Thumbs up Re: desktop i laptop wireles

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Uz ADSL wireless ruter, wireles mreznu kartu na desktopu i normalno postojecu wireless na laptopu, da li moze da radi internet na laptopu a da desktop ne bude ukljucen? Ili mora da bude ukljucen i desktop?
Može, pošto je ruter samostalni uređaj. U tom slučaju, jedino ne bi sa laptopa mogao da pristupiš desktopu (kada je isključen), ako si ih povezao u radnu grupu i imaš deljene foldere i štampač.
Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Umrezavanje Desktop - Laptop, Wireless Internet Palladin Mike Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 29.3.2008 1:49
desktop i laptop wireles Marti Misterija Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 23.3.2008 4:20
Desktop za Laptop pavlem Šta da kupim? 2 17.2.2008 1:04
Wireless ADSL Gateway -> Desktop + Laptop stevan1986 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 13.11.2007 19:12
Desktop vs Laptop Yellua ŠDK - Prenosni računari 30 16.10.2007 23:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com