Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.1.2017, 8:47   #441
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.151
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.054 puta na 1.268 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Klasicna PR masinerija by EA, bolje da su doneli igre poput Unravel ili ovaj novi Fe oni bi bas odgovarali za Switch...vise nego FIFA NFL i slicno
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 8:50   #442
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Ništa čudno, praktično je rekao ako se Switch prodaje izbacićemo još igara za njega i podržaćemo ga, a to važi za dosta 3rd party timova.

Ne treba zaboraviti da je recimo Wii koji je bio 20-30x slabiji nego PS3/Xbox360, imao recimo 10 Fifa igara (i naravno gomilu NBA, Madden, NHL, NeedForSpeed igara..) do je recimo Wii U imao samo jednu Fifu, zato što su 3rd party timovi počeli odmah da napuštaju Wii U u prvoj godini čim je počeo katatrofalno da se prodaje i bilo jasno da je konzola fail bez budućnosti.



Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Klasicna PR masinerija by EA, bolje da su doneli igre poput Unravel ili ovaj novi Fe oni bi bas odgovarali za Switch...vise nego FIFA NFL i slicno
Uopšte se ne slažem, Fifa je recimo EA igra koja ima najveći mass apealing, a defintivno će biti nekom zanimljivo da je igra u handheld modu, dok recimo retko ko zna da Unravel i Fe uopšte postoje, nisu bez razloga izabrali Fifu kao svoju prvu igru za Switch.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 9:04   #443
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Kad ti 3rd party izdavac kaze da ce izbaciti igre na tvoju platformu ako budes uspjesan znas da si u problemu. 3rd party igre treba da nadopunjuju 1st party podrsku I zajeeno sa njom guraju prodaju. Za sada Switch dobija samo zastarjele portove. Cak su pocele kruziti glasine da bi L.A. Noire mogao da se pojavi na Switch-u i ako se to desi ja licno cu da se valjam od smjeha.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 9:12   #444
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Problemi će tek krenuti da se gomilaju. Većina influensera za sada preporučuje da se sačeka sa kupovinom konzole i ako ljudi poslušaju te savete Nintendo će umesto planiranih 2M prodatih konzola do kraja marta imati možda par stotina hiljada prodatih što će je skoro pa sigurno proglasiti dead on arrival i nakon toga neće uspeti da se oporave.
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 9:15   #445
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Ta cifra nije nedostizna, 2M je relativno malen broj za prvi mjesec prodaje nove konzole. Vjerujem da ce Switch da dostigne taj broj bez vecih problema. Sta ce dalje biti to je pitanje.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 9:28   #446
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Nije nedostižna ali je malo verovatna. Vrlo malo verovatna.
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 9:44   #447
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.151
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.054 puta na 1.268 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Sigurno ce biti ''hard/core fanova'' koje ce kesirati day one, vecina potencijalnih korisnika ce naravno sacekati neko vreme (kao sto i treba) mada cifra od 2M nije nedostizna a i Nintendova fan baza je velika.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 10:00   #448
GraveDigger
Član
 
Član od: 18.8.2007.
Poruke: 116
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 22 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
Budimir_Trajkovic kaže: Pregled poruke
Nije nedostižna ali je malo verovatna. Vrlo malo verovatna.
A preorderi svi vec ispunjeni. Osecam da nece biti dovoljno konzola za mart.

Drugaciji je marketing Switcha u odnosu na Wii U, cak je i meni promaklo da je Wii U nova konzola, na prvu loptu. Mislim da ce Switch biti hit i da imaju jos keceva u rukavu sto se tice naslova za njega, ali da jos uvek cuvaju i daju nam na kasicicu. Ja cu ga uzeti 100% jer mi je zanimljiv koncept... jedino me smara kako ga naci kod nas u sto kracem periodu... Ja Splatoon2 moram da isprobam (iako je to ista igra sa nesto vise modela i neznatno boljom grafikom). U prvi splatoon sam utrosio toliko sati, da je cak i Morrowind zaplakao od tuge. Sa druge strane, 1-2 switch je po meni najlosiji party naslov koji su do sada imali i nepravedno je to sto nije ukljucen u bundle i jos ga papreno naplacuju. Do 10$ bih dao za takvo nesto, ne vise...

P.S. ovo ne menja cinjenicu da sam iznerviran cinjenicom da mi se naplacuje multiplayer.
GraveDigger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku GraveDigger na korisnoj poruci:
vetar. (18.1.2017)
Stara 18.1.2017, 10:12   #449
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
GraveDigger kaže: Pregled poruke
A preorderi svi vec ispunjeni. Osecam da nece biti dovoljno konzola za mart.
Naravno da su rasprodate sve konzole koje su ponuđene u preorderu jer ih je po Nintendovom pravilu bilo premalo. Veštački izazvana nestašica da bi izazvali veću želju kupaca ništa više od toga.
Šteta što nemamo konkretne cifre oko količine konzola koje su se našle u inicijalnom preorderu.
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 10:28   #450
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Kad ti 3rd party izdavac kaze da ce izbaciti igre na tvoju platformu ako budes uspjesan znas da si u problemu.
3rd party igre treba da nadopunjuju 1st party podrsku I zajeeno sa njom guraju prodaju. Za sada Switch dobija samo zastarjele portove. Cak su pocele kruziti glasine da bi L.A. Noire mogao da se pojavi na Switch-u i ako se to desi ja licno cu da se valjam od smjeha.
To nije ništa čudno za Nintendo konzolu, praktično je tako za Nintendo hadrdver nakon SNES-a.
Videćeš ti i bolje i jače igre na Switchu ako se Switch prodaje, Wii koji je 20-30x slabiji nego PS3/Xbox360 je recimo imao Call of Duty: Modern Warfare 3.


Citat:
Budimir_Trajkovic kaže: Pregled poruke
Problemi će tek krenuti da se gomilaju. Većina influensera za sada preporučuje da se sačeka sa kupovinom konzole i ako ljudi poslušaju te savete Nintendo će umesto planiranih 2M prodatih konzola do kraja marta imati možda par stotina hiljada prodatih što će je skoro pa sigurno proglasiti dead on arrival i nakon toga neće uspeti da se oporave.
Citat:
Budimir_Trajkovic kaže: Pregled poruke
Nije nedostižna ali je malo verovatna. Vrlo malo verovatna.

Opet ne znaš o čemu pričaš, Wii U koji je imao mnogo više i mnogo ozbiljnijih problema i nije imao system seller igru, prodao je oko 3m na launchu,
hard core Nintendo fanovi kupuju konzolu na launchu u svakom slučaju a tu je i nova 3D Zelda koja će prodati gomilu konzola ljudima i koji nisu hard core Nintendo fanovi.
Takođe već je teško preordovati konzolu, inicijalne launch isporuke su uglavnom već rasprodate.
http://investor.gamestop.com/phoenix...cle&ID=2237454

Takođe mislim da će ta iniciajlna brojka od 2m biti povećana na 3m za launch, Nintendo je sam rekao da će povećati broj launch konzola ako primete veće interesovanje.

Switch touchscreen supplied by Japan Display, three million ordered by Nintendo
http://nintendoeverything.com/switch...d-by-nintendo/

Switch će u svakom slučaju imati dobar launch (svaka konzola je imala dobar launch uključujući i Wii U), pravo pitanje je kakva će biti prodaja nakon launcha, maj-jun recimo.


Citat:
GraveDigger kaže: Pregled poruke
A preorderi svi vec ispunjeni. Osecam da nece biti dovoljno konzola za mart.

Drugaciji je marketing Switcha u odnosu na Wii U, cak je i meni promaklo da je Wii U nova konzola, na prvu loptu. Mislim da ce Switch biti hit i da imaju jos keceva u rukavu sto se tice naslova za njega, ali da jos uvek cuvaju i daju nam na kasicicu.
Ja cu ga uzeti 100% jer mi je zanimljiv koncept... jedino me smara kako ga naci kod nas u sto kracem periodu... Ja Splatoon2 moram da isprobam (iako je to ista igra sa nesto vise modela i neznatno boljom grafikom). U prvi splatoon sam utrosio toliko sati, da je cak i Morrowind zaplakao od tuge. Sa druge strane, 1-2 switch je po meni najlosiji party naslov koji su do sada imali i nepravedno je to sto nije ukljucen u bundle i jos ga papreno naplacuju. Do 10$ bih dao za takvo nesto, ne vise...

P.S. ovo ne menja cinjenicu da sam iznerviran cinjenicom da mi se naplacuje multiplayer.

Tačno, marketing i brending su totalno drugačiji u odnosu na Wii U i sam koncept je mnogo bolji, to će praviti ogromnu razliku u odnosu na Wii U pošto su to prve stvari na kojima je Wii U failovao, plus tu je naravno nova 3D Zelda kao launch igra dok Wii U nije imao ništa slično.
I narvno da imaju još kečeva u rukavu, Nintendo nije prikazao sve što ima za Swtich čak ni sve što izlazi ove godine.
Ali najveća prednost Switcha će biti što će imati full i nedeljivu podršku Nintenda, znači Switch će imati sve resurse i ceo fokus na Switch a ne kao ranije podeljene na 3DS i Wii U, ili Wii i DS, i to će napraviti ogromnu razliku.

IMaće ga preprodavci na KP vrlo brzo, samo početna cena neće biti baš privlačna.
Defintivno su trebali 1,2 da uključe u paket, inače igra ima preko 20 mini igara.
Totalno se slažem za plaćanje za online igranje.

Poslednja ispravka: vetar. (18.1.2017 u 11:00)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 11:52   #451
maki83
Član
 
Član od: 11.12.2010.
Poruke: 296
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 54 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

E ako su youtube "influenseri" rekli da sacekam, onda cu da sacekam...ooo Boze! Jer sta ce mi mozak kad su tu youtube influenseri, uostalom da nije Zoranah ja ne bih znao koji sampon da koristim. Ja mislim da ce se razvaliti od para, a ko je u pravu..videcemo vrlo brzo
maki83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 11:59   #452
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Da se ogradim, nisam konkretno rekao YT influenseri nego sam mislio malo šire od toga. Svakako sam zbirno mislio i na njih ali i na klasične media outlete i na druge tipove medija koji javno objavljuju svoja mišljenja.
S osvrtom da klasični mediji tipa IGN, Gamespot i njima slični su vrlo rezervisani oko predloga već samo prenose vesti i PR bulls#$t.
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 12:02   #453
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Sto se tice prodaje, Nintendo je sa 2 miliona prodatih konzola u martu ciljao na minimum minimuma, i vise sluzi za predstavljanje dobrih rezultata kad izadju na kraju marta sa izvestajima. Switch ce bez problema preci tih 2 miliona prodatih primeraka.

Realno gledano, ima dosta ljudi koji ce zeleti da igraju novu Zeldu a koji nema Wii U, a razlika izmedju toga da uzmu mrtvu konzolu i igraju Zeldu i uzmu buducu konzolu i igraju zeldu je za razvijen svet mizarna, mozda jedan dan rada.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
vetar. (18.1.2017)
Stara 18.1.2017, 12:13   #454
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

300$ + 60$ za novu Zeldu i to se zaradi za 1 dan na zapadu? Jeste to nikakva para ali nije ni malo. Problem nailazi nakon toga jer konzola onda postaje paper weight jer nema dalje šta da se radi na konzoli. Možda rereremaster rererelesea Street Fightera II po ceni od 40$? Milionita izvedba legendarnog bombermana? 50$ za gimmick zvani 1, 2 switch? Tu se završava priča, ljudi ne kupuju konzolu radi konzole nego zbog igara na njoj.
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 12:18   #455
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Realno gledano, ima dosta ljudi koji ce zeleti da igraju novu Zeldu a koji nema Wii U, a razlika izmedju toga da uzmu mrtvu konzolu i igraju Zeldu i uzmu buducu konzolu i igraju zeldu je za razvijen svet mizarna, mozda jedan dan rada.
S tim što je već sada teško naći Wii U konzolu u prodavnicama a do marta će totalno nestati iz prodavnica, ostaće samo nova Zelda za već postojoće Wii U vlasnike.
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1335193

Inače to nije slučaj samo za novu Zeldu, isto važi i Mario Kart 8 Deluxe, dosta ljudi koji nisu imali Wii U će radi kupiti novu Nintendo konzolu da bi mogli da igraju novu Zeldu i fenomenalni Mario Kart (inače se očekuje i Smash Bros 4 port isto ove godine), a i nove igre su na horizontu naravno, ARMS, Splatoon2, Xeneoblade 2, Mario Odyessey, i defintivno još neka igra za ovu godinu koja još nije najavljena.
Recimo gomila ljudi koja nije imala PS3 kupila je PS4 i zbog The Last of Us Remastered i Uncharted Collection, meni su recimo te dve igre i Bloodborne glavni razlog zašto sam kupio PS4.

Poslednja ispravka: vetar. (18.1.2017 u 12:52)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 12:25   #456
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
Budimir_Trajkovic kaže: Pregled poruke
300$ + 60$ za novu Zeldu i to se zaradi za 1 dan na zapadu? Jeste to nikakva para ali nije ni malo.
Problem nailazi nakon toga jer konzola onda postaje paper weight jer nema dalje šta da se radi na konzoli. Možda rereremaster rererelesea Street Fightera II po ceni od 40$? Milionita izvedba legendarnog bombermana? 50$ za gimmick zvani 1, 2 switch? Tu se završava priča, ljudi ne kupuju konzolu radi konzole nego zbog igara na njoj.
Nisi skapirao, mislio je da je razlika između toga da uzmu Wii U i Zeldu veoma malo u odnosu da uzmu Switch i Zeldu.
Narvno da ima šta da se radi, izlaze MK8 Deluxe (april), zatim ARMS (verovatno maj), zatim Splatoon2 (verovatno jun), a tek treba da vidimo šta Nintendo stvarno sprema za drugu polovinu godine, za sada samo znamo samo za Xeonoblade2 i Mario Oddyesey.
To govorim samo o jakim igrama i ekskluzivama, multiplatform igre ili manje igre poput Fife, NBA, Skyrim, Steep, Sonic Mania i druge će isto tu biti.

Sad to treba uporediti sa Wii U, Wii U je imao više igara na launchu, ali prva igra koja je stigla nakon launcha stigla je cela 4 meseca nakon launcha i bio je to Lego City, znači 4 meseca bez izbačene igre.
A očigledno je da Nintendo sada sa Switchom gleda da dobro rasporedi igre (pogotovo jače igre) i da stalno nešto izlazi.

Ako misliš da je ova lista sve što će Switch imati ove godine, varaš se.
Spoiler za Velike slike u spojler!!!:

Poslednja ispravka: Ocelot (18.1.2017 u 21:35)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 15:27   #457
GraveDigger
Član
 
Član od: 18.8.2007.
Poruke: 116
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 22 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Pa da ovaj put oformimo tim za splatoon 2.

Nije da se hvalim, ali sam prvi deo igrao kao car (misleci na turf wars) i jako mi nedostaje.

Prestao sam da ga igram nakon poslednjeg splatfesta.
GraveDigger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 16:33   #458
maki83
Član
 
Član od: 11.12.2010.
Poruke: 296
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 54 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
GraveDigger kaže: Pregled poruke
Pa da ovaj put oformimo tim za splatoon 2.

Nije da se hvalim, ali sam prvi deo igrao kao car (misleci na turf wars) i jako mi nedostaje.

Prestao sam da ga igram nakon poslednjeg splatfesta.
Ista situacija kao kod mene. Ja sam pokusavao ovde da napravim tim, ali nije bilo zainteresovanih. Ako sad uvedu da mogu dva igraca online, to ce biti ludilo
maki83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 16:40   #459
GraveDigger
Član
 
Član od: 18.8.2007.
Poruke: 116
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 22 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Bilo je zainteresovanih ali u razlicitim vremenskim periodima, na zalost.
Sada se organizujemo na vreme!

Podajemo otkaze, skupimo se u tim, strimujemo i zivimo od turnira ako splatoon postane deo e-sport scene, kao sto to Nintendo planira. Ako to, pak, ne bude slucaj, onda cemo da drzimo lekcije likovima u zamenu za novcanu naknadu.
GraveDigger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 18:44   #460
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Nismo uspeli da se organizujemo za Splatoon ni dok je online bio besplatan, teško da ćemo sada da se organizujemo kad se plaća online.



Inaće ovo defintivno deluje da će biti zabavno i dobro nešto slično kao Splatoon.

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=zGGiQ5QCYaI
https://www.youtube.com/watch?v=J3E6DVBF90k
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games) vetar. Konzole 118 26.6.2017 18:38
Kvm switch digitus dc-oc-12 mica1709 Ostale komponente 3 22.8.2011 0:42
Nintendo 3DS dzoni.czv Konzole 4 3.7.2010 23:50
Konzolaške igre: da ili ne Beagle Tekstovi u SK 374 3.5.2010 0:49
Nove igre za Wii sa Nintendo konferencije renegade_of_funk Konzole 7 9.10.2008 21:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com