Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.5.2015, 11:36   #1
prolicJ
Član
 
Član od: 13.5.2015.
Lokacija: Banja Luka, RS, BiH
Poruke: 152
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom pomoć oko dizanja sistema

Pozdrav, forumaši

Novi sam,pa zaista izvinite ako sam na pogrešno mjesto otvorio novu temu.
Dakle, da počnemo sa mojim problemom,


Imao sam nekakav stari PC, socket 775 bla bla.. i ovih dana je bio rođendan,skupio sam nešto novca i odlučio da uzmem novu matičnu ploču, ram memoriju i novi CPU. Isto tako,odlučio sam da zadržim svoju napojnu, HDD 160gb SATA 2 i grafičku kartu ATI Radeon HD 7750 1gb dr5.

E sada mene zanima,drugari, da li ću ja kada uzmem nove komponente i stavim ih u kućište, mislim, na koji način ću ja podići sistem? Sklopim ih sve,uštekam napojnu i upalim PC i odmah ću moći pristupiti BIOSu? Na HDDu mi je instalisan moj sadašnji Win7, ja bih to sve pobrisao.

P.S. Imam CD sa windowsima. Ne želim da nosim u radnju da mi sklope i podignu sistem,jer sam iz malog mjesta i imaju 2 radnje, prva krade komponente a drugi su tek otvorili,pa ne bih kod njih, hehe.


Eto, nadam se odgovoru uskoro.
Prijatan ostatak dana.
prolicJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2015, 11:48   #2
Svetislav
Član
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 320
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 79 puta na 75 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Svetislav
Određen forumom Re: pomoć oko dizanja sistema

Ako imas dvd sa vin 7, a zelis da podignes sve iznova. Prvo ako imas nekih dokumenata dok ti jos radi prebaci na USB ili neki eksterni HDD. Tako je najlakse. Kada sklopis racunar, ako si sve sklopio kako treba. Upali drzi ,,DEL". Dok se ne pojavi BIOS. U biosu podesi da ti prvi bude dvd rom. Naravno u DVD rom prvo ubaci dvd sa winom. Prati instrukcije. Kada dodje do dela gde te pita ya nadogradnju ili instalaciju iyaberi instalaciju idi na Advanced, pa format /brises sve podatke/ I posle ne diraj nista dok ne trazi ime racunara. Prati instrukcije sa ekrana i to je to. Ukratko. Potrayi na netu instalacija wina ima kvalitetnih slikovnih tutorijala. Bas ya totalne pocetnike
Svetislav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Svetislav na korisnoj poruci:
prolicJ (13.5.2015)
Stara 13.5.2015, 11:56   #3
prolicJ
Član
 
Član od: 13.5.2015.
Lokacija: Banja Luka, RS, BiH
Poruke: 152
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: pomoć oko dizanja sistema

Citat:
Svetislav kaže: Pregled poruke
Ako imas dvd sa vin 7, a zelis da podignes sve iznova. Prvo ako imas nekih dokumenata dok ti jos radi prebaci na USB ili neki eksterni HDD. Tako je najlakse. Kada sklopis racunar, ako si sve sklopio kako treba. Upali drzi ,,DEL". Dok se ne pojavi BIOS. U biosu podesi da ti prvi bude dvd rom. Naravno u DVD rom prvo ubaci dvd sa winom. Prati instrukcije. Kada dodje do dela gde te pita ya nadogradnju ili instalaciju iyaberi instalaciju idi na Advanced, pa format /brises sve podatke/ I posle ne diraj nista dok ne trazi ime racunara. Prati instrukcije sa ekrana i to je to. Ukratko. Potrayi na netu instalacija wina ima kvalitetnih slikovnih tutorijala. Bas ya totalne pocetnike
Hvala,drugar. To mi je najbitnije bilo, da li će on da se startuje kad stisnem gumb POWER,hehe. Ostalo znam sam,nisam baš početnik u tome.

To je to. Može lock. (ako se po tome principu radi).

Pozdrav,
Jovan
prolicJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć oko sastavljanja hi-fi sistema mrmut Zvuk na računaru 106 17.11.2011 20:40
Pomoć oko kupovine apgrejdabilnog kompa MilanGM ŠDK - Osnovne komponente 24 4.11.2010 2:37
Instaliranje trećeg sistema kneht Slobodni softver 7 13.1.2010 14:43
Pomoć oko materijala za seminarski prudentia Brbljaonica 0 25.11.2009 13:52
[Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć Geomaster Konzole 30 10.9.2007 14:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com