Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.4.2010, 21:52   #1
GrubbY
Član
 
Član od: 21.1.2010.
Lokacija: Zemun
Poruke: 199
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 30 puta na 23 poruka
Određen forumom Lažno sletanje na Mesec?

http://www.conopljanews.net/let_na_mesec.html pogledajte!!!

Sta vi mislite?
GrubbY je offline  
Stara 25.4.2010, 21:58   #2
Gradimir
Veteran
 
Član od: 19.1.2009.
Lokacija: Wherever I May Roam
Poruke: 819
Zahvalnice: 360
Zahvaljeno 445 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: Lazno sletanje na mesec!

Neki dan sam baš o tome gledao na Discovery-ju, ljudi su sve objasnili, valjda je viorenje zastave zbog nekih vibracija ili sl, uglavnom, napravili su vakum i robotskom rukom zaboli zastavu i ona je se viorila čak i više nego što bi se viorila u atmosferi iako nema nikakvog vetra.
Takođe, pravili su nešto sa stopalom i senkom, pa je i to izašlo kao istina, tako da mislim da je ta teorija obična besmislica.
Gradimir je offline  
Stara 25.4.2010, 22:05   #3
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Lazno sletanje na mesec!

Citat:
GrubbY kaže: Pregled poruke
http://www.conopljanews.net/let_na_mesec.html pogledajte!!!

Sta vi mislite?
Idiotizam nad idiotizmima. Da CCCP nije pratio radarima, satelitima, teleskopima možda i ne bi sletjeli. Ovako znamo da jesu.
Juraj je offline  
Stara 25.4.2010, 22:07   #4
GrubbY
Član
 
Član od: 21.1.2010.
Lokacija: Zemun
Poruke: 199
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 30 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Lazno sletanje na mesec!

heh,pa zasto se onda zastava ne vidi preko teleskopa?
Dokle bi ti stigao sa kompjuterom ciji je procesor jacine digitrona koji ti koristis na casu matematike kad radis logaritme?
Zasto posle vise od 50 godina niko nije otisao tamo?
Pusti dicovery,americka televizija,naravno da ce da stiti svoju zemlju,i njenu tehnologiju!
Skoro sam cuo da je NASA izjavila da su originalni snimak sletanja na mesec izgubili!!!
Pa kako je moguce da se tako nesto izgubi?!

I dalje mislim da je sletanje na mesec snimljeno,negde u pustinji Nevade,da je ova laz bio odgovor na slanje prvog coveka u svemir,da je ovaj film napravljen zbog hladnog rata sa Rusijom,a da to nisu napravili Amerika bi izgubila hladni rat!
GrubbY je offline  
Stara 25.4.2010, 22:09   #5
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Lazno sletanje na mesec!

Citat:
GrubbY kaže: Pregled poruke

Sta vi mislite?
WaoW!
Bokile je offline  
Stara 25.4.2010, 22:12   #6
Gradimir
Veteran
 
Član od: 19.1.2009.
Lokacija: Wherever I May Roam
Poruke: 819
Zahvalnice: 360
Zahvaljeno 445 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: Lazno sletanje na mesec!

Citat:
GrubbY kaže: Pregled poruke
heh,pa zasto se onda zastava ne vidi preko teleskopa?
Dokle bi ti stigao sa kompjuterom ciji je procesor jacine digitrona koji ti koristis na casu matematike kad radis logaritme?
Zasto posle vise od 50 godina niko nije otisao tamo?
Pusti dicovery,americka televizija,naravno da ce da stiti svoju zemlju,i njenu tehnologiju!
Skoro sam cuo da je NASA izjavila da su originalni snimak sletanja na mesec izgubili!!!
Pa kako je moguce da se tako nesto izgubi?!

I dalje mislim da je sletanje na mesec snimljeno,negde u pustinji Nevade,da je ova laz bio odgovor na slanje prvog coveka u svemir,da je ovaj film napravljen zbog hladnog rata sa Rusijom,a da to nisu napravili Amerika bi izgubila hladni rat!
1.Ko zna šta je sa zastavom, pa nije Mesec tako malen, a i moguće da postoje i neke oluje i sl (nisam siguran).
2. Pa kako su lajke i Gagarin onda otišli u svemir pre njih sa istim tim ili još slabijim kompjuterom?
3.Kako nije otišao, pa ljudi stalno idu na Mesec?
Gradimir je offline  
Stara 25.4.2010, 22:15   #7
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Lazno sletanje na mesec!

Citat:
GrubbY kaže: Pregled poruke
I dalje mislim da je sletanje na mesec snimljeno,negde u pustinji Nevade,da je ova laz bio odgovor na slanje prvog coveka u svemir,da je ovaj film napravljen zbog hladnog rata sa Rusijom,a da to nisu napravili Amerika bi izgubila hladni rat!
Kao komunist i osoba koja se amaterski bavi teorijama zavjere i urote mogu biti siguran da jesu stupili na mjesec, da je CCCP odustao zbog tragedija poput Bondarenkove, Soyuza 11. Da samo želiš prosurfat malo možeš naći orginalne logove VDV-a kako prate letjelicu, komunikaciju, raspravljaju o tome kako će iamti probleme s slijetanjem. Vidiš CCCP je imao čak špiune u NASI koji su potvrdili probleme prije nego je javnost saznala.
Juraj je offline  
Stara 25.4.2010, 22:22   #8
GrubbY
Član
 
Član od: 21.1.2010.
Lokacija: Zemun
Poruke: 199
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 30 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Lazno sletanje na mesec!

Onda je najverovatnije to sve izmisljeno,zbog hladnog rata...Kako je moguce da covek leti u svemir sa tako malim kompjuterima koji su jacine kao digitron!
Pa i danas je veliki problem otici na mesec,jer ne postoji odelo i zastita koja bi izdrzala tu radijaciju! Ko ih je snimao na Mesecu???
http://www.youtube.com/watch?v=GuwyY2DzO2I Evo jedan snimak tokom snimanja ovog filma!!!
GrubbY je offline  
Stara 25.4.2010, 22:24   #9
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Lazno sletanje na mesec!

Covece, pa bas zbog hladnog rata ne moze biti izmisljeno. Ismejali bi ih rusi i to tesko, da je nesto tako pokusano.
player1 je offline  
Stara 25.4.2010, 22:24   #10
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Lazno sletanje na mesec!

Citat:
GrubbY kaže: Pregled poruke
Kako je moguce da covek leti u svemir sa tako malim kompjuterima koji su jacine kao digitron!
Uvijek se nađe netko tko odbija prihvatiti logiku. Šta got ti kažeš.
Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Covece, pa bas zbog hladnog rata ne moze biti izmisljeno. Ismejali bi ih rusi i to tesko, da je nesto tako pokusano.
Baš to. Slijetanje na Mjesec je bio prestiž da se očuva ponos.Šta misliš što su Sovjeti slijetali na čvrsto tlo dok su ameri u vodu? Rusima je svemir bio testno tlo za rakete, amerima samo način da malo osvijetle obraz nakon Gagarina i Sputnika i Lajke.
Juraj je offline  
Stara 25.4.2010, 22:27   #11
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Lazno sletanje na mesec!

Da vidimo šta kaže domaća pamet na ovu temu, pa da se polako razilazimo...
http://www.svetnauke.org/covek-na-me...na-ili-zavera/
GoranSTX je offline  
Stara 25.4.2010, 22:28   #12
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Lazno sletanje na mesec!

a joj ljudi, pa jel stvarno mislite da postoje dokazi da je sletanje bilo lazno da bi bilo potrebno ovoliko godina da se to otkrije?

pomirite se sa time da su sleteli na prokleti mesec, a niko nije ponovo od tada hodao na mesecu jer takav projekat iziskuje mnogo, mnogo truda i para, a donosi samo prestiz, nema neke narocite motivacije da se ode ponovo sa naucne strane gledano.

kapiram da ce polako poceti opet da posecuju mesec, jer je napretkom tehnologije to postalo daleko laksi i jeftiniji poduhvat.
kinezi imaju plan do 2020 da slete na mesec, zar ne ?
irreal je offline  
Stara 25.4.2010, 22:33   #13
Gradimir
Veteran
 
Član od: 19.1.2009.
Lokacija: Wherever I May Roam
Poruke: 819
Zahvalnice: 360
Zahvaljeno 445 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: Lazno sletanje na mesec!

Citat:
GrubbY kaže: Pregled poruke
Onda je najverovatnije to sve izmisljeno,zbog hladnog rata...Kako je moguce da covek leti u svemir sa tako malim kompjuterima koji su jacine kao digitron!
Pa i danas je veliki problem otici na mesec,jer ne postoji odelo i zastita koja bi izdrzala tu radijaciju! Ko ih je snimao na Mesecu???
http://www.youtube.com/watch?v=GuwyY2DzO2I Evo jedan snimak tokom snimanja ovog filma!!!
Pa ne lete kompjuteri već čovek uz pomoć mašine i goriva, a i sigurno su imali veliki broj tih tvojih "digitrona" koji su zajedno radili. A i kao da su oni igrali Crysis gore pa su im trebali top kompjuteri.

U prvom delu, kada Armstrong prvi put izlazi, vidi se da je kamera montirana na stub od Apola, dok ih kasnije (dok se šetaju) verovatno snima jedan od astronauta.
A sad, za radijaciju na Mesecu nisam čuo.
Gradimir je offline  
Stara 25.4.2010, 22:34   #14
GrubbY
Član
 
Član od: 21.1.2010.
Lokacija: Zemun
Poruke: 199
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 30 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Lazno sletanje na mesec!

Pored svih ovih dokaza nema sanse da poverujem da su prvi sleteli...
http://www.conopljanews.net/let_na_mesec.html
Cak je i Klinton u jednoj svojoj knjizi napisao da je sve to snimljeno na zemlji...
Pronacicu taj podatak,pa cu da okacim link... poz
GrubbY je offline  
Stara 25.4.2010, 22:53   #15
GrubbY
Član
 
Član od: 21.1.2010.
Lokacija: Zemun
Poruke: 199
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 30 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Lazno sletanje na mesec!

Mislim da su modzda bili,ali puno kasnije,to je bila borba izmedju dve politike komunisticke i kapitalisticke.Stvarno ne znam ko je gori…isti su.
Nasao sam puno dokaza da nisu bili,cak mi je covek pricao iz jedne sluzbe,a to su rusi potvrdili da nisu bili.Rusi nikada nisu ucili u skoli o sletanju amerikanaca na mesec.Holivud je tada mogao da dokaze bilo sta.Ne zaboravite da su ubili svog predsednika da bi usli u rat,ili da su dogovorili napad na Perl Harbur,pa su nasli nacin da nas bobarduju,pa su gadjali penagon Tomahavkom,srusili bliznakinje… jedan avion i dalje leti,onaj sto je srusen,a ljudi koji su poginuli i danas setaju.Ne zaboravite koiko je ulozeno u privremenu bazu Bonstil i sta se nalazi isopd zemlje.
Jednostavno ne znam u sta da verujem...ima dokaza da su bili,ali ima dokaza i da nisu...
Nego zanima me jel postoji neka informacija od cega su napravljena astronautska odela???
GrubbY je offline  
Stara 25.4.2010, 22:56   #16
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Lazno sletanje na mesec!

Kako kompjuteri ne lete?

Da vidis kako leti IBM kroz prozor,BEZ goriva...
Bokile je offline  
Stara 25.4.2010, 22:59   #17
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Lazno sletanje na mesec!

Snimak koji je emotovan te godine je fake... fake u smislu da zaista nije snimljen na mesecu... moj otac je tada gledao to kao i svi njegovi drugari i nakon emitovanja svi su se sjurili da komentarisu medjusobno... videli su rezisersku stolicu u jednom kadru snimka tako da snimak koji je emitovan nije snimljen na mesecu... kasnije sam procitao da je NASA objavila da snimak koji je emitovan zaista i jeste snimljen i reziran i da je sluzio da ubedi ljude da su to zaista i uradili a da je originalni snimak bio toliko los i neupotrebljiv da je to razlog sto ga nisu emitovali...

Medjutim, mislim da nisu sleteli na mesec a sto se tice Rusa jednostavno su im dozvolili da pricaju takvu pricu jer je i NASA-i i njihovom svemirskom programu odgovaralo da svi veruju u takve price da bi lakse opravdali trosenje ogromnih budzeta bez da se narod buni mnogo jer je delovalo da je tako nesto opravdano. Nisu sleteli na mesec 100%... meni i dalje nije jasna prica da se u bezvazdusnom prostoru moze leteti raketom koja radi po principu potiska. Potiska o sta? Ajd, kao sa zemlje poleti jer velikom snagom biva izbacena letilica iz orbite pa po inerciji sleti na mesec... ali kako da poleti sa meseca nazad? Tamo nema atmosfere... raketa je vec odbacena u nasoj atmosferi, kako onda mala kapusla da poleti sa meseca i napusti mesecevu orbitu. O koju atmosferu da se odbija. Nije nikakav problem otici u orbitu (Gagarin i Lajka) vec je problem napustiti orbitu... ako jos i mogu da poverujem da se napusti zemljina orbita, nema teorije da raketom (koje nema) se odbace od meseca i slete na zemlju u jednom komadu... dakle cista glupost...
genius je offline  
Stara 25.4.2010, 23:01   #18
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Lazno sletanje na mesec!

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Medjutim, mislim da nisu sleteli na mesec a sto se tice Rusa jednostavno su im dozvolili da pricaju takvu pricu jer je i NASA-i i njihovom svemirskom programu odgovaralo da svi veruju u takve price da bi lakse opravdali trosenje ogromnih budzeta bez da se narod buni mnogo jer je delovalo da je tako nesto opravdano.

Moj stari je gledao i rekao svaka čast. Prvo CCCP je diktatura koaj ne odgovara nikome i posebno je htjela dokazati da je USA skupina nesposobnjakovića i da je Soviet power suprime.
Juraj je offline  
Stara 25.4.2010, 23:03   #19
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Lazno sletanje na mesec!

Citat:
Juraj kaže: Pregled poruke

Moj stari je gledao i rekao svaka čast. Prvo CCCP je diktatura koaj ne odgovara nikome i posebno je htjela dokazati da je USA skupina nesposobnjakovića i da je Soviet power suprime.
Potpisujem...

Mada smatraju da smo gomila budala,ali ovo sto rece potpisujem...
Bokile je offline  
Stara 25.4.2010, 23:03   #20
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Lazno sletanje na mesec!

Besmislice pa da je to montirano zar mislite da bi se to tako amaterski cinilo ... Bukvalno svako derishte bi primetilo senke i bla bla bla a kamoli Ruski shpijuni koji su jedva cekali i najmanju greshku SAD-a ... Stvarno Rusi bi ih ismejavali do beskraja a Amerima bi se gadno srozao ugled u svetu. Tako neshto prosto nije smelo da se iscenira a kamoli onako da neki amateriski teoreticar zavere primeti ....
To nema veze sa kompjuterima ni sa radijacijom itd. Rusi su takodje slali ljude u svemir pa zid svemirske letelice nije bio debeo 2m i od olova ... Takodje svemirska stanica mir je godinama bila u svemiru i radijacija nije naudila astronautima ... Nemoguce onda da su svi letovi bili iscenirani za svetsku javnost ...
Ljudima je valjda dosadno pa izmishljaju teorije zavere da ucine svet zanimljivijim mestom ... Licno prezirem SAD ali mi bash ove price o laznom letu na mesec ne piju vodu ...
Valjda su i Rusi imali planova da shalju coveka na mesec pa se odustalo zbog neke nesrece ... Eto mozda su Ameri sabotirali Ruse pa ovi nisu to uradili pre njih ... Poshto generalno Ruska tehnologija je bila ispred Americke po tom pitanju ..
Sad sam se zapitao stvarno kako je kapsula poletela sa Meseca ka Zemlji ???
M1L0SH je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Avioni Dr Zoidberg Brbljaonica 3931 17.4.2022 21:11
Counter Strike FAQ, Serveri, Troubleshooting Sale013 Mrežne igre 93 24.4.2020 15:26
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Instalacija Retail Snow Leoparda na Asus P5Q-E i slične ploče Mickie Operativni sistemi 60 12.8.2010 10:15
NTFS u FAT32! Branislav Gavric Operativni sistemi 29 28.12.2009 22:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com