Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.10.2008, 14:21   #1
boshkodj
Veteran
 
Član od: 4.7.2008.
Lokacija: Somewhere along the line
Poruke: 505
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom GAME MAKER 7 team

Jel ima neko ko zna game maker da radimo u njemu igrice???Dosadilo mi da sam pravim igrice a imam licenciranu verziju game maker 7...TOliko sam igrica napravio da mi je ponestalo ideja...Jel hoce neko
boshkodj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2008, 14:27   #2
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: GAME MAKER 7 team

Citat:
boshkodj kaže: Pregled poruke
Jel ima neko ko zna game maker da radimo u njemu igrice???Dosadilo mi da sam pravim igrice a imam licenciranu verziju game maker 7...TOliko sam igrica napravio da mi je ponestalo ideja...Jel hoce neko
A da vidimo neku od tih igrica sto si napravio?
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2008, 15:02   #3
boshkodj
Veteran
 
Član od: 4.7.2008.
Lokacija: Somewhere along the line
Poruke: 505
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: GAME MAKER 7 team

Komp mi se sj....ao pa cu da probam da nadjem neke diskove sa mojim igricama...sada mi stigao komp pa reko ae ponovo da pravim igrice al mi ponestase ideje...
boshkodj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2008, 15:45   #4
boshkodj
Veteran
 
Član od: 4.7.2008.
Lokacija: Somewhere along the line
Poruke: 505
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: GAME MAKER 7 team

Jel ima neko ideju za igricu,mogu skoro sve da napravim ali nemam ideju!!!MOlim vas,pisite ovde svoje ideje za igrice
boshkodj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2008, 16:36   #5
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: GAME MAKER 7 team

Jedna stvar - niko tebe ovde ne shvata (niti ce) ozbiljno. Razlog:

28.9. "Zanimam se za pravljenje igrica,pa ne znam koji je najbolji programski jezik za to,a da nije c++ ili python(posto sam vec probao c++ a python mi se ne svidja)"
28.9. "Odlucio sam da ucim JAV-u..."
09.10. "Pozz,svim ljubiteljima TV slagalice...Jel hoce neko da pravimo kviz TV SLAGALICA u pythonu ili u C++?video sam jednu takvu temu al je mnogo zastarela....Znam da radim u ovim prog. jezicima dobro a... "

Znaci 28. ti nisi imao blage veze sa programskim jezicima i samo si cuo za njih koliko se da procitati. Istog dana bi hteo da, pored ostalih, pocnes i Javu da ucis, a 10 dana kasnije vec znas dobro da radis u C++ i Python-u koje do juce nisi ni video.
Napravio si toliko igrica (yeah, right) da ti je vec ponestalo ideja. To da mozes sve da napravis se podrazumeva naravno... Ah, gde se dede ona stara dobra tema...khhm, heroji foruma, khhm...
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2008, 16:40   #6
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: GAME MAKER 7 team

Niko te nece shvatiti ozbiljno, ako ne prikazes i neki dosadasnji tvoj rad. Znas li samo koliko je bilo ljudi ovde na forumu koji su napravili 2d igre, 3d igre, ovo ono, a onda im naprasno crko komp i sve otislo
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2008, 19:00   #7
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: GAME MAKER 7 team

A zasto opet ne napravis neku igru koju si vec pravio(znas sve kako treba lako ces napraviti,zar ne..),pa da vidimo sta znas i umes?
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2008, 20:18   #8
boshkodj
Veteran
 
Član od: 4.7.2008.
Lokacija: Somewhere along the line
Poruke: 505
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: GAME MAKER 7 team

Evo,napravio sam demo igricu koju sam prodavao...uzmite u obzir da sam je napravio za 10 minuta tako da nisam imao vremena za grafiku i tako to...pisite komentare~!!!!~Original igrica je imala 120 nivoa a grafika je bila odlicna kao i zvucna podloga...u demo verziji postoji samo drvo kao neprijatelj a u original mnogo neprijatelja kao i poena i helta............I kada mi se sj......ao komp ode sve,a cd sam negde zagubio
http://rapidshare.com/files/153670544/Sk.exe.html

Poslednja ispravka: Patton (14.10.2008 u 9:39) Razlog: visak smajlija
boshkodj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2008, 20:25   #9
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: GAME MAKER 7 team

Zanimljivo. Malo boli glava od onih drveca sto se priblizavaju . Nekako imaju istripovanu putanju...

Nije lose za 10 min rada .
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2008, 20:46   #10
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: GAME MAKER 7 team

Ja bih rekao da je 10min rada sasvim dovoljno da se uzme jedan primer iz Game Maker tutorijala i da se zameni planinska pozadina oblacima i cikica animiranom kuglom.

Obicno kada neko (kome izrazavanje nije jaca strana) postavi svoj rad, mi proverimo autenticnost produkta. Za to je specijalizovan Marko_L koji je provalio do sada svaki plagijat pa su poceli da ga zovu Mythbuster

Posto je on sada u guzvi, ja sam preuzeo tu duznost, ukucao u Google "game maker 7 games" i prvi link na koji sam kliknuo, video sam ovu "TVOJU" igru. Evo i linka do tutorijala koji objasnjava ovu igru, cisto sumnjam da si ga ti pisao

Bilo mi je cudno, kako drvo tako dobro izgleda, a oblaci su smak sveta. Onda sam skontao da si oblake sam crtao, cikicu zamenio kuglom i ostali kod pokrao iz tutorijala. Kada si rekao da ti je crkao komp, bio sam skeptican i predpostavio sam da nisi pravio igre. Pitali smo te za tvoje radove i ti si nam poturio ovo. Kako mislis sada iko da ti veruje bilo sta i iko da radi nesto sa tobom? Pre godinu dana je isto bio tako neki lik koji je tvrdio da je napravio 95% igre koja je bila bolja od Quake-a i kada smo mu trazili svi da to vidimo, on nam je rekao da mu se s*ebao komp, jer mu je Need For Speed slucajno formatirao hard disk. Dalje ljudi malo ozbiljnosti

Vredjate inteligenciju drugih ljudi na ovom forumu
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 15 korisnika se zahvaljuje korisniku Patton na korisnoj poruci:
Andross (14.10.2008), dzonihsv (13.10.2008), EclipsE (13.10.2008), Eris (14.10.2008), Geomaster (13.10.2008), KarloBasic (14.10.2008), LoneWolf (19.10.2008), Marko_L (13.10.2008), masteri (14.10.2008), miticfam (7.6.2009), Nikola95 (25.2.2009), Peruzzi (14.10.2008), player1 (15.10.2008), Sun Tzu (14.10.2008), ~Jandra~ (13.10.2008)
Stara 13.10.2008, 21:24   #11
boshkodj
Veteran
 
Član od: 4.7.2008.
Lokacija: Somewhere along the line
Poruke: 505
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: GAME MAKER 7 team

Jel zna neko kako da se u game makeru napravi gravitacija da naprimer u igri super mario ne moze da propadne kroz zemlju,a da moze da skoci!!!???
boshkodj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2008, 21:45   #12
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: GAME MAKER 7 team

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Ja bih rekao da je 10min rada sasvim dovoljno da se uzme jedan primer iz Game Maker tutorijala i da se zameni planinska pozadina oblacima i cikica animiranom kuglom.

Obicno kada neko (kome izrazavanje nije jaca strana) postavi svoj rad, mi proverimo autenticnost produkta. Za to je specijalizovan Marko_L koji je provalio do sada svaki plagijat pa su poceli da ga zovu Mythbuster

Posto je on sada u guzvi, ja sam preuzeo tu duznost, ukucao u Google "game maker 7 games" i prvi link na koji sam kliknuo, video sam ovu "TVOJU" igru. Evo i linka do tutorijala koji objasnjava ovu igru, cisto sumnjam da si ga ti pisao

Bilo mi je cudno, kako drvo tako dobro izgleda, a oblaci su smak sveta. Onda sam skontao da si oblake sam crtao, cikicu zamenio kuglom i ostali kod pokrao iz tutorijala. Kada si rekao da ti je crkao komp, bio sam skeptican i predpostavio sam da nisi pravio igre. Pitali smo te za tvoje radove i ti si nam poturio ovo. Kako mislis sada iko da ti veruje bilo sta i iko da radi nesto sa tobom? Pre godinu dana je isto bio tako neki lik koji je tvrdio da je napravio 95% igre koja je bila bolja od Quake-a i kada smo mu trazili svi da to vidimo, on nam je rekao da mu se s*ebao komp, jer mu je Need For Speed slucajno formatirao hard disk. Dalje ljudi malo ozbiljnosti

Vredjate inteligenciju drugih ljudi na ovom forumu
meni je NFS formatirao hdd ali nisam tvrdio da sam napravio igru koja je bolja od quake-a :S (u sluchaju da si mislio na mene...)
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2008, 22:08   #13
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: GAME MAKER 7 team

Citat:
Jel zna neko kako da se u game makeru napravi gravitacija da naprimer u igri super mario ne moze da propadne kroz zemlju,a da moze da skoci!!!???
Čekaj, jel se ti zezaš ili ovo ozbiljno pitaš ? Mislim, tvrdiš da si napravio gomilu igara i da nema šta ne možeš da napraviš, a ne umeš da odradiš jednu tako trivijalnu stvar kao što je ograničenje kretanja po y osi. Pa kakve si to igre do sada pravio ? Bez ovoga nisi mogao ni pong da napraviš (osim ako ga nisi pravio tako da se loptica ne odbija ni od čega ), a kamoli nešto komplikovanije. De, de, ajde se ti lepo dogovori sa sobom koju priču želiš da pričaš... ovako zaista ispadaš, u najmanju ruku, neozbiljan.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2008, 22:40   #14
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: GAME MAKER 7 team

U tome je i problem - nemas ideje jer je tesko praviti igre putem tog programa.
Citat:
boshkodj kaže: Pregled poruke
I kada mi se sj......ao komp ode sve,a cd sam negde zagubio
Zanimljivo.
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2008, 23:01   #15
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: GAME MAKER 7 team

Dobro narode, nemojte previse da ga kritikujete, ocigledno je da ne zna sve.

@boshkodj:
Ako samo pazljivo procitas svoje postove u ovoj temi, odmah ce ti biti jasno zasto svi imaju ovakve komentare.
Cisto sumnjam da si prodavao svoje igre, jer ovakvi naslovi uglavnom odlaze na sajtove sa imenom "free games".
Sem toga, svako ko je barem jednom koristio GM mogao je da vidi da je ovo sto si napravio jedna tutorial igra.
Da bi napravio iole primetnu igru u GM, pored ideje, trebaju ti i nedelje rada, da napravis nesto zaista originalno. Ja sam GM zadnji put koristio pre sigurno pet i vise godina (i to neku bezveznu verziju), i secam se da je bio neki jednostavni skrolujuci svemirski shooter koji se meni jako dopao, i dao mi ideju da napravim svoj rimejk "1942" (stariji igraci znaju o cemu se radi). S obzirom da nije bilo tutorijala (tj. bilo je "nesto" sto bi trebalo da je tutorijal), a tada jos nisam imao dial-up, morao sam da se dovijam, i znam da sam potrosio nedelje zivota pokusavajuci nesto da napravim igru. Posle previse muke, napokon sam je zavrsio - ceo jedan nivo napucavanja sa avionima. Onda sam otisao kod druga (imao dial-up) i tu sam video 453785 varijanti moje igre (Patone, brisi onaj link sa tutorijal za vertical shooter, ce mi presedne ). GM je poslat tamo gde i pripada - u recycle bin. Sledeci put kad se do'vatim programiranja, bice samo u C++ uz knjigu i tutoriale sa neta.

Ako vec oces da pravis igre, a hteo bi da se ne mucis previse, uzmi i pravi modove za igru, to moze biti zanimljivo, a moze i da se zaradi (k'o GTA Srbija - 300 dinara i eto rucka).

Citat:
.u demo verziji postoji samo drvo kao neprijatelj a u original mnogo neprijatelja kao i poena i helta............I kada mi se sj......ao komp ode sve,a cd sam negde zagubio
:bood ala:: boodala::booda la:
Ja sam poceo da pravim Fallout 4, ali onda mi dodjose virusi i skrkase komp, a misevi pojedose diskove, i ja sad da placem. Jeste ruzno ovo, ali nikoga ti neces impresionirati pricom, vec delom. Vise bi se cenilo da si dosao na forum sa pricom " Ja znam da radim malo u GM, ali znam da od toga nema, leba, ajte vi meni preporucite neki bolji program".

Poslednja ispravka: Red Dragon (13.10.2008 u 23:18)
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Red Dragon na korisnoj poruci:
Eris (14.10.2008), Len0 (14.10.2008)
Stara 14.10.2008, 1:53   #16
MC WyYt ?1
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 159
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 14 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MC WyYt ?1
Određen forumom Re: GAME MAKER 7 team

uhhh,pa bar se malo razmisli kada se prica neistina,ovaj laze-takoreci...e,dobra ti fora,ti sad kao ispade mnoogo pametan,a mi,kao,znas poverovali ti.....
Jak na recima...slab u delima...
nego lati se ti gm,izasao novi program c--,prave se igre za 5 min...
mislim da ga vise necemo videti na forumu,makar ovom ovde...
MC WyYt ?1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2008, 9:20   #17
boshkodj
Veteran
 
Član od: 4.7.2008.
Lokacija: Somewhere along the line
Poruke: 505
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: GAME MAKER 7 team

Ewo,napravicu vam neku igricu(svoju),pa cu za koji dan da je okacim ovde...Priznajem da sam ono skinuo sa tutoriala,ali to zato sto me mrzelo da pravim neku igricu da bi vama nesto dokazivao ali sada ste me ubedili-napravicu igricu i za par dana eto pa je vidite i trazite po netu(necete je naci)-posto cu sam da je napravim...!!!
boshkodj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2008, 9:45   #18
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: GAME MAKER 7 team

Ne moras ti nista nama da pravis, niti da se dokazujes... sve sto radis, radis za sebe kako bi naucio materiju pravljenja igara.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2008, 12:07   #19
Eris
Član
 
Član od: 30.6.2007.
Poruke: 487
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 103 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: GAME MAKER 7 team

Hehe meni se ucinilo da je on vise likova xD
Jedan zna da programira, druge nezna, treci pravi igre, cetvrti prodaje xD
heheheh
Eris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2008, 12:10   #20
boshkodj
Veteran
 
Član od: 4.7.2008.
Lokacija: Somewhere along the line
Poruke: 505
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: GAME MAKER 7 team

Ma uradicu iz cistog zadovoljstva a i vama cu da pokazem da napisete neke komentare!!!
boshkodj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Game maker i jedna igra... m4PoWeR Pravljenje igara 3 26.2.2008 0:06
SK forum game maker team Hich Pravljenje igara 9 24.1.2008 17:27
Game Maker igrice PeTkO Pravljenje igara 23 3.11.2007 20:22
Game Maker platforma Renee Pravljenje igara 3 10.11.2006 1:08
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com