Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.11.2005, 16:59   #21
Elementarna Nepogoda
Član
 
Član od: 17.11.2005.
Poruke: 155
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: WIN Vista

I o5
Citat:
Tekst koji ste uneli je predugačak. Molimo vas da ga skratite na 2000 karaktera.
Citat:
Windows Vista – Ultimate Edition će nuditi sve prethodno pobrojane tehnologije i isporučivaće se u 32-bitnoj i 64-bitnoj verziji. Pored toga, ova verzija imaće mogućnost dinamičkog prilagođavanja potrošnje resursa u slučaju igranja video igara i ostale napredne tehnologije. Kako izvori iz Microsoft-a kažu, ovo će biti najbolji Windows koji je i kada napisan. Živi bili, pa videli...
Znaci da trazimo Home Premium ili Ultimate Edition.

Poslednja ispravka: oluja (22.11.2005 u 19:28) Razlog: edit zadnje recenice.
Elementarna Nepogoda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 15:08   #22
Jack In The Box
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 314
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Angry Re: WIN Vista

Ma sta ko mislio, XP je sasvim solidan operativni sistem. Glavna novina koja je u vreme Longhorna najavljivana bio je novi file system (WinFS) od koga je Microsoft (bar za sada odustao). Ono sto se videlo u beta verziji Viste je samo mnogo sminke i jako malo novina (osim lakse instalacije i preuredjenog sistema cuvanja podataka o korisnicima, sto sve ide u pravcu kreiranja sistema koji ce moci da instaliraju i koriste cak i imbecili). Sav sarenis (koja je prakticna vrednost providnih prozora???) samo ce vas naterati da kupujete nove ploce, procesore, grafiku, memoriju... Ovo mi opet lici na onu teoriju zavere kojom se novi operativni sistemi i nove igre kreiraju da bi se kupovao novi hardware.
Sto se mene tice, Microsoft je do sada imao samo dva ozbiljna unapredjenja svog OS. Prvi je bio 95, a drugi XP. Sve izmedju je samo kozmetika. Vista je bas to....
Jack In The Box je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 16:46   #23
TtuEd
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 157
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko MSN-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko Skypea korisniku TtuEd
Određen forumom Re: WIN Vista

Citat:
Jack In The Box kaže:
Microsoft je do sada imao samo dva ozbiljna unapredjenja svog OS. Prvi je bio 95, a drugi XP.
Kakav crni Windows 95?! Microsoft ima samo dva "proizvoda" koji mogu da se nazovu operativnim sistemima - MS-DOS i Windows NT. Jedan od najboljih poteza kompanije i mozda jedino veliko unapredjenje je Windows NT 5.0 (Windows 2000), koji je od Service Pack 2 verzije konacno "shutnuo" 9x/Me shellove za DOS u istoriju . Windows XP (Windows NT 5.1) je bez problema mogao da prodje i kao Service Pack 5 za Windows 2000, jer osim vecih vizuelnih mogucnosti, sitnih poboljsanja u vezi visekorisnickog okruzenja i poboljsanja u radu sa Active Directory-em u serverskoj verziji (Windows 2003 je takodje NT 5.1), ne donosi nista drugo novo, osim mozda par dodatnih miliona za kompaniju

Windows Vista (Windows NT 6.0) bi, ako je suditi po broju verzije (6.0) bi trebala da donese dosta noviteta. Mislim da ce u finalnoj verziji to biti OS vredan paznje (na mesec dana, pa posle nazad na linux ).
Ono sto me kopka, iako mozda nije preterano bitno, je pitanje zasto su odutali os "Longhorn" vizuelnog identiteta, koji je bio mozda nesto najbolje sto smo videli od Microsofta, i odlucili se za svetliji & bezlicniji "Vista" vizuelni identitet.
TtuEd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 17:16   #24
Jack In The Box
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 314
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Smile Re: WIN Vista

Citat:
TtuEd kaže:
Kakav crni Windows 95?! Microsoft ima samo dva "proizvoda" koji mogu da se nazovu operativnim sistemima - MS-DOS i Windows NT.
Sa ovim drugim se slazem. Medjutim, Windows NT je bio tek skica onoga sto je zaista zablistalo kao Windows XP. Kada je u pitanju MS-DOS, trebalo bi da se zna da je to prva velika Microsoftova prevara, jer se, u stvari, radi o sistemu koji je pre toga bio uveliko poznat kao PC-DOS a koji jeste razvila kompanija Bila Gejtsa za IBM, ali na temelju IBM-ovih resenja za kompanijske racunare koji su nastali jos oko 1970. - pre nego sto je postojao PC i koji je Microsoft bezobrazno preuzeo i predstavio kao svoj proizvod. Na kraju, kakva ce zaista poboljsanja doneti Vista ostaje da se vidi. Da budemo iskreni, svi mi smo u pocetku bili manje ili vise skepticni prema svakom novom Microsoftovom operativnom sistemu, a ipak ih svi pre ili kasnije koristimo (izuzev retkih entuzijasta koji Linux ili nesto drugo koriste tek da bi terali kontru, a ne zato sto su stvarno bolji)
Jack In The Box je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 17:23   #25
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: WIN Vista

Ali Linux JESTE bolji...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 21:16   #26
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: WIN Vista

Ljudi, zašto tvrdite da korisnici ne-Microsoft operativnih sistema to rade da bi nekome ili nečemu terali kontru? Oni to rade zato što im ti drugi ne-M$ operativni sistemi pružaju nešto što M$ OS ne pruža, i na tome treba stati. nema dalje, nama ali, to je to.
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 21:39   #27
TtuEd
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 157
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko MSN-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko Skypea korisniku TtuEd
Određen forumom Re: WIN Vista

Citat:
Jack In The Box kaže:
Da budemo iskreni, svi mi smo u pocetku bili manje ili vise skepticni prema svakom novom Microsoftovom operativnom sistemu, a ipak ih svi pre ili kasnije koristimo (izuzev retkih entuzijasta koji Linux ili nesto drugo koriste tek da bi terali kontru, a ne zato sto su stvarno bolji)
Izvini prijatelju ali takvu izjavu moze da da samo neko ko nikada nije ni pokusao da koristi GNU/Linux. Ja osnovano tvrdim da je Windows losiji od Linuxa, ali na osnovu svog licnog iskusta sa SVIM verzijama SVIH Micro$oftovih operativnih sistema - cak sam zavrsio i MCSA kurseve, cisto da vidim da mi mozda u mojem visegodisnjem "rvanju" sa M$ OS-ovima nije nesto promaklo (povoljna ponuda na Matematickom fakultetu + trenutni visak vremena ).

Dakle, prvo probaj da koristis pa onda reci da li je nesto dobro ili lose
Pozdrav

P.S. LINUX RULES! (narocito Slack)
TtuEd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 21:48   #28
TtuEd
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 157
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko MSN-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko Skypea korisniku TtuEd
Određen forumom Re: WIN Vista

Citat:
Jack In The Box kaže:
Windows NT je bio tek skica onoga sto je zaista zablistalo kao Windows XP.
Pa, Windows XP je drugi naziv za Windows NT 5.1. Kad kazes "Windows NT", predpostavljam da mislis na Windows NT 3.5.x i Windows NT 4.0. Kao sto rekoh, Windows 2000 je Windows NT 5.0, koji je doneo najveci "skok" u Windows NT "familiji".

Daklem, Windows XP je samo "mazanje ociju kupcima", i, kao sto rekoh u predhodnoj poruci (da se ne ponavljam previse... ), mogao je bez problema da "prodje" kao (besplatni!) Service Pack 5 za Windows 2000
TtuEd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 21:53   #29
Jack In The Box
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 314
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: WIN Vista

Ako se ne varam, naslov ove teme je "WIN Vista" a ne "Ko je bolji: Windows ili Linux?". Na ovu drugu temu se sigurno ne bih nikada primio kao ni na temu "Ko je bolji: Zvezda ili Partizan?"
Jack In The Box je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 21:59   #30
TtuEd
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 157
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko MSN-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko Skypea korisniku TtuEd
Određen forumom Re: WIN Vista

To je bila replika na tvoju tvrdnju...

(P.S. Cekaj, cekaj... hoces da kazes da je Partizan bolji?! )
TtuEd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 22:08   #31
Jack In The Box
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 314
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Thumbs up Re: WIN Vista

Izgleda da ćemo konačno da se složimo Ali neću da se navučem Ha, ha!!!
Jack In The Box je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2005, 13:39   #32
Matija
Novi član
 
Član od: 8.12.2005.
Poruke: 16
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: WIN Vista

Ocekujem da ce biti stabilnije od XP-a. Koliko sam ja cuo bice vise verzija, 64-bitna i neka Vista SE verzija za koju ce biti dovoljan i neki jaci P2.
Win2000 Professional je nesto najjace sto je Microsoft napravio, ako Vista bude priblizno njemu, bice dobro.
Matija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2005, 18:45   #33
dechkotzar
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Poruke: 113
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: WIN Vista

Windows Vista donosi jako male promene u odnosu na Win XP, znam to, probao sam ga. Za sada je implementirano jako malo stvari od onih koje su proshle godine obechavali na WinHEC-u. OK, ima Windows Presentation Foundation (Avalon), i Windows Communication Foundation. U svakom sluchaju, koristi slichne stvari koje Mac korisnici vech godinama poseduju.

Shto se imena tiche - Longhorn je bilo kodno (radno, shifrovano) ime, kao shto je za WinXP bilo Whistler.

Kako je nastalo?
U podnozhju neke planine (nisam siguran da li je u Kanadi ili na Aljasci), postoji restoran koji se zove Longhorn. A kako se zove gradich u kome se nalazi?

-Whistler-

Longhorn je prvobitno nosio ime Blackcomb.
dechkotzar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2005, 18:50   #34
dechkotzar
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Poruke: 113
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: WIN Vista

Josh jedna stvar. Neche biti potrebna mnogo jaka mashina, (bar tako kazhu). Jer, koristi jako pametno smishljenu tehnologiju - Avalon, koja za razliku od DirectX - koji zahteva hardwersku podrshku, koristi X(A)ML fajlove. Modifikovani XML kod. Jako prosto, zar ne?
dechkotzar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2005, 18:50   #35
faXcooL
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Крушевац
Poruke: 59
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: WIN Vista

Citat:
dechkotzar kaže:
Longhorn je prvobitno nosio ime Blackcomb.
!!!

Odakle ti to majke ti? "Blackcomb" jos uvek ne postoji i po nekim saznanjima to bi trebalo da bude kodno ime za naslednika Win. Servera 2003. Projekat nije ni poceo i ko zna kad ce tako da je bezmisleno govoriti o tome.
faXcooL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2005, 18:53   #36
faXcooL
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Крушевац
Poruke: 59
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: WIN Vista

I evo linka koji bi tirebao da razjasni neke postojece dileme oko tih kodnih naziva u alpha/beta razvoju :

http://bink.nu/Default.aspx?tabindex=3&tabid=8

p0z.
faXcooL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2005, 19:17   #37
dechkotzar
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Poruke: 113
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: WIN Vista

Citat:
faXcooL kaže:
!!!

Odakle ti to majke ti?
Prochitao sam u jednom od domachih chasopisa o IT-u, a nije SK.

Pogledao sam link koji si ostavio. I shta na toj stranici stoji?
Blackcomb Successor of Longhorn (server only?) Version 7.0

Sve su to nepotvrdjene informacije, bre! J***sh ovo idem na Fidzi!

Poslednja ispravka: dechkotzar (9.12.2005 u 19:24)
dechkotzar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2005, 19:24   #38
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: WIN Vista

Citat:
dechkotzar kaže:
Josh jedna stvar. Neche biti potrebna mnogo jaka mashina, (bar tako kazhu). Jer, koristi jako pametno smishljenu tehnologiju - Avalon, koja za razliku od DirectX - koji zahteva hardwersku podrshku, koristi X(A)ML fajlove. Modifikovani XML kod. Jako prosto, zar ne?
Koliko je to dobro, videćemo. Verujem da će taj interpretirani kod da se izvršava sporije od native binariesa, ma koliko jake nove grafičke bile. A MS je ionako odustao od onog novog API-ja (W-nešto-nešto) i zadržao se na razvoju DirectX-a.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2005, 2:44   #39
Dekstr
Član
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 40
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Dekstr Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dekstr Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dekstr
Određen forumom Re: WIN Vista

Ja koristim Vistu i preporucujem je samo onima koji imaju EXTRA konfiguraciju.
Dekstr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2005, 3:52   #40
faXcooL
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Крушевац
Poruke: 59
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: WIN Vista

o_O
Ne znam sta podrazumevas pod eXtra konfiguracijom..ali ja 5231 furam bez problema na :

{pastovano preko skripte sa IRC-a}

CPU: Intel Celeron , 2.01 GHz
Video: Default Monitor on nVidia GeForce FX 5200 (1280x1024x32bpp 85Hz) Sound: Intel(r) Integrated Audio
Memory: Used: 240/512MB Uptime: 13h 58m 23s
HD: [C:Local Disc] 2.40/14.65 GB [D:ReborneD] 4.89/59.82 GB
Connection: Gigabyte 802.11g PCI WLAN Card - Packet Scheduler Miniport @ 11.0 Mbps (Rec: 224.28MB Sent: 13.03MB)
Mainboard : MSI-845 Ultra-C

Koju Vistu imash..?
faXcooL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com