Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.6.2010, 1:19   #1
entrarkia
Novi član
 
Član od: 3.10.2009.
Poruke: 8
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Laptop za dizajn

Ukratko, hteo bih da kupim laptop do oko 50.000rsd (znaci moze i ispod, a moze i malo iznad, recimo max max max + 5.000rsd, ali max).

Treba mi za:

1) rad u Illustratoru/Photoshopu (znaci, mora da ima sto vise RAM memorije) - na desktop racunaru obavljam glavni deo posla, ali bi mi laptop sluzio kad vise nisam u stanju da sedim ili kad sam van kuce i sl. = znaci, kao dopuna u radu na desktopu, ne kao primarni racunar za rad;
2) webdizajn (HTML/CSS);
3) graficka kartica mi je nebitna, jer igrice ne igram osim eventualno online Flash igrica;
4) gledanje filmova, rad u "sitnim" programima (koji ne zahtevaju previse memorije ili rad u njima uporedo sa radom u "velikim" programima koji traze dosta RAM-a (Illustrator, Photoshop));

Posto je trenutno akcija u Merkatoru i mogao bih da tamo kupim laptop preko njihove kartice (bez kamate na odlozeno), tamo u ponudi imam:

- DELL Inspiron 1545 F464N-RD (ima 3GB DDR2);
- Toshiba Satellite L500-1XU (ima 3GB DDR3);
- Asus K50ID-SX090 (ima 3GB DDR3);

Vec imam Lenovo G550 sa kojim sam prezadovoljan, ali on vise sluzi kao zajednicki racunar u kuci, a treba mi laptop samo za posao. Stoga ne bih se usudio da kupim jos jedan G550 i nekako mi ne izgleda logicno da posle 3-4 meseca od njegove kupovine opet isti model.

Interesuje me:

- da li, po vasem misljenju, neki od ova tri modela koja sam naveo bi trebalo da zadovolje potrebe koje sam opisao;
- ili mi recite svoje predloge konkretno, za taj-i-taj model, a da to nisu ova 3;

P.S. - Ne znam zasto, ali nekako imam neku averziju prema Asus, Accer i Toshiba laptopovima iz ne znam kog razloga (npr. nisam bio zadovoljan njihovim monitorima pa se npr. to prenelo generalno na ceo brend).

Hvala svima.
entrarkia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Tagovi
500e, grafika, laptop, memorija, ram

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Laptop ne radi - nemam pojma sta moze biti Marti Misterija Kvarovi 8 14.6.2011 12:09
da li je moguce? SemperFi ŠDK - Prenosni računari 14 8.4.2009 17:58
Kup- laptop ? Peny ŠDK - Prenosni računari 2 22.2.2009 0:19
Laptop za grafički dizajn Apocalypse Šta da kupim? 6 27.2.2007 21:16
laptop za graficki dizajn cyberserbia ŠDK - Prenosni računari 0 6.9.2006 13:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com