Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.9.2006, 10:31   #1
S-man
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 178
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Pitanje oko kablovske, crno beli kanal

Koristim kablovsku i svi programi su u redu osim jedog, TV Avala. Kod mene na tv-u kanal je crno beli, i ne znam do cega je to. TV je LG i star je 5 godina. Na drugom tv-u kanal je u boji.

Jos jedno pitanje u vezi kablovske. Na kanalu BBC Prime moguce je preko teleteksta da se omoguci prevod (subtitles). Interesuje me kod kojih kanala je to jos moguce?
S-man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2006, 11:10   #2
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Pitanje oko kablovske, crno beli kanal

Jesi li preko IKOM-a? Ja imam isti problem (crno-bela TV Avala) sa Philipsom.
Koliko znam, preko teleteksta mozes omoguciti prevod na National Geographic, Cartoon Network i Zone Reality. Samo nekad ga ima, nekad ne. I kanali koji imaju klasican teletekst (bez prevoda) nekad ga imaju, nekad ne.
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2006, 11:16   #3
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko kablovske, crno beli kanal

Pa kad biras kanale probaj malo na Fine Tune da ga doteras.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2006, 11:19   #4
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Pitanje oko kablovske, crno beli kanal

Pa nesto me to podseca na moj DVD player (na tv-u je bila crno-bela slika dok nisam namestio na PAL)
Pogledaj mozda TV avala koristi PAL ili NTSC...
iMa_NeKo_PljUgU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2006, 13:19   #5
S-man
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 178
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko kablovske, crno beli kanal

Koristim SBB kablovsku. Pokusavao sam i na fine tune, nema poboljsanja. A kod novijih tv-a imali to pal i ntsc? TV valjda automatski to namesti. A sto se tice prevoda najvise me je interesovalo da li moze da se podesi na nemackoj stanici ProSieben. Makar da ima engleski subtitle. Imaju dosta dobar program, a sve sinhronizovano.
S-man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2006, 19:35   #6
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko kablovske, crno beli kanal

Citat:
S-man kaže:
Koristim SBB kablovsku. Pokusavao sam i na fine tune, nema poboljsanja.
Za tu stvar moraš da kontaktiraš SBB. Budi uporan i ne dozvoli da te otkače sa "kod nas je sve u redu". Pošto se problem javlja i kod drugih kablovskih operatera, može biti zbog nekog neispravnog predajnika bivšeg Trećeg kanala koji sada koristi Avala, ili možda dobijaju signal na neki drugi način (satelit, optika) preko neispravnog uređaja.

U svakom slučaju, NJIHOVA JE OBAVEZA da ti obezbede tehnički korektan prijem. Televizor ti je očigledno ispravan, čim ostali programi dobro rade.

Konkretno za SBB, kažu ljudi da je bolja varijanta ići na njihov forum i tamo prijaviti neispravnost. Nažalost, na kontakt-telefon javljaju se neke devojke koje nisu tehnički potkovane, nego samo ponavljaju napamet naučena najčešća rešenja trivijalnih problema (da li vam je utičnica ispravna? da li ste dobro namestili kanal?) a retko kad te prebace kod nekog iz tehnike ko se razume u te stvari.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2006, 19:38   #7
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko kablovske, crno beli kanal

Citat:
iMa_NeKo_PljUgU kaže:
Pa nesto me to podseca na moj DVD player (na tv-u je bila crno-bela slika dok nisam namestio na PAL)
Pogledaj mozda TV avala koristi PAL ili NTSC...
TV Avala nikako ne može da koristi američki standard NTSC.

Eventualno može biti problem kod nekih televizora (neke verzije Samsunga, prema mojim iskustvima) da zbog lošeg signala ne prepoznaju dobro standard i prebace se na neki neodgovarajući. Ako je to u pitanju, lako se rešava - isključi se auto i namesti standard PAL-B za taj kanal. Mada, pre se dešava da se nekorektno prepozna standard za ton - pa ne bude tona ili šušti.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2006, 20:22   #8
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko kablovske, crno beli kanal

Citat:
Wile E. Coyote kaže:
Jesi li preko IKOM-a? Ja imam isti problem (crno-bela TV Avala) sa Philipsom.
Koliko znam, preko teleteksta mozes omoguciti prevod na National Geographic, Cartoon Network i Zone Reality. Samo nekad ga ima, nekad ne. I kanali koji imaju klasican teletekst (bez prevoda) nekad ga imaju, nekad ne.
Kako da namestim prevod

Preko SBB-a sam, i kad idem na teletext na npr. cartoonnetwork-u nema nista
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2006, 21:29   #9
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko kablovske, crno beli kanal

Mozda koristis lose kablove ili tako nesto, pa je signal slab, u svakom slucaju ljudi iz SBB-a treba da dodju da pogledaju sta je.

@sirduck91

Kod SBB-a samo neki kanali imaju i teletekst, CN ne spada u te kanale. Zasto je to tako pitaj SBB.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2006, 11:03   #10
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Pitanje oko kablovske, crno beli kanal

Citat:
SirDuck91 kaže:
Kako da namestim prevod

Preko SBB-a sam, i kad idem na teletext na npr. cartoonnetwork-u nema nista
Ukljucis teletext, i ukucas stranicu na kojoj se nalazi prevod. Kod National Geographic je to 555-558 (mislim da je srpski titl na 558), a kod Cartoon Network-a je 777 ili 787, nisam siguran, ta opcija je postojala pre nekoliko meseci, ne znam da li ima jos uvek. U svakom slucaju, primetio sam da neki programi cas imaju, cas nemaju teletext (nevezano za prevod, mislim generalno), to valjda operater brlja nesto.
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2006, 23:17   #11
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko kablovske, crno beli kanal

@Wile E. Coyote

Cekaj, i ja imam SBB, ali nemam teletekst ni na NG ni na CN. Ima samo na desetak kanala.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2006, 12:18   #12
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Pitanje oko kablovske, crno beli kanal

Ja sam preko IKOM-a, i kao sto rekoh, nekad ima prevod, nekad ne. Bitno je: kad se otvori teletext, on ne pokazuje da ima sadrzaj. Bez obzira na to, ukucas broj strane na kojoj se nalazi titl i on ce automatski da prebaci posle par sekundi (ekran nece biti crn, vec ce se pojaviti samo titl. Medjutim, posto je teletext aktivan, ako hoces da promenis program, moras iskljuciti teletext. Ne moras imati i klasican teletext i titlove na istom programu. Cini mi se da oba imaju samo na TV5 ili Arte, ne mogu da se tacno setim.) Sinoc sam nasao prevod na National Geographic (na 558) i TCM (na 778). Povremeno ima na Reality, a na kanalu gde je TCM, preko dana je Cartoon Network.
Provericu ovih dana koji programi imaju titlove i na kojim stranama pa cu postovati. Doduse, ne znam da li je situacija sa titlovima kod svih operatera ista. Koliko se secam, na SBB-u su imali titl na MTV-u (doduse, pre nego sto su poceli da emituju MTV-adriu).
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2006, 13:40   #13
S-man
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 178
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko kablovske, crno beli kanal

Moguce je mozda da ima i na ProSieben, teletext njihov je u funkciji, ali nisam se snasao. Ceo teletext je na nemackom.
S-man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2006, 19:49   #14
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Pitanje oko kablovske, crno beli kanal

Trenutno sam nasao na IKOM-u:
National Geographic na 555-558
Zone Reality na 555-556
TCM na 777-784
Uglanom su hrvatski i slovenacki titlovi a na TCM-u neki cudni jezici (nordijski ili sta vec).
Kao sto rekoh, nekad radi, nekad ne. Ovo je situacija od danas.
Nadam se da sam bio od pomoci.
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2006, 23:31   #15
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko kablovske, crno beli kanal

Avala jeste po vlasnickoj strukturi crno-beli kanal...raspitati se oko vlasnika i njegovih tazbinskih srodnika...najozbiljnije...

Inace ja sam na SBB-u, a na jednom od 2 televizora u kuci Avala gubi ton povremeno, dok na drugom radi bez problema svo vreme...izgleda da im je tehnologija jos nerazradjena...
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2006, 11:59   #16
S-man
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 178
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko kablovske, crno beli kanal

Evo od juce je kod mene TV Avala u boji.
S-man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2006, 11:32   #17
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Pitanje oko kablovske, crno beli kanal

Kod mene jos uvek nije.
A inace, pre neki dan se pojavio pravo niotkuda kanal D! Mislio sam da to vise ne postoji? Niko to nije hvatao mesecima (ni sa ni bez kablovske)!
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com