Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.8.2006, 12:15   #1
ConanSaga
Član
 
Član od: 25.11.2005.
Poruke: 31
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Nesto iritirajuce cvili tj. pisti !?

Pre nekog vremena nesto je pocelo da mi jako cvili u kucistu.Menjao sam vecinu komponenti ostala je jos samo grafika,napajanje i 1 ram ali problem je ostao.To je toliko glasno i neprijatno da ne mogu na miru da pogledam film ili odslusam muziku.Pistanja jedino nema kada je komp pod opterecenjem tj. kada igram neku zahtevnu igru ili kada pogasim sve ventilatore u kucistu pa se sve upece kao u sporetu.
Da li neko ima ideju sta bi to moglo da bude???
ConanSaga je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2006, 13:24   #2
Erdeljan Boris
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 404
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Nesto iritirajuce cvili tj. pisti !?

Pogledaj da li ti svi ventilatori (graficka, napajanje, procesor) rade kako treba. Kad pocne da ti pisti otvori kuciste pa probaj da lokalizujes problem na doticnu komponentu u kucistu. U najblazem slucaju probaj da ocistis kuciste i coolere od prasine i proveri da li ti neki kablovi ometaju rad nekom ventilatoru.

Poslednja ispravka: VojaM (26.8.2006 u 13:45) Razlog: Razlikuj kuler i ventilator
Erdeljan Boris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2006, 15:57   #3
kvazigale
Član
 
Član od: 22.4.2006.
Poruke: 91
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Nesto iritirajuce cvili tj. pisti !?

druze moj ja ti predlazem da promenis napajanje, posto i ovako nije lose da se ono promeni ako je komp star 3-5 godina. biksna iz napajanja zna tako da se cuje. kad upalis komp pritisni malo napajanje i ako se menja zvuk onda je sigurno ono. a neznam koja je grazika, ako ona ima veltilator i to moze da se cuje muski. pozdrav javi sta je bilo
kvazigale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2006, 19:57   #4
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Nesto iritirajuce cvili tj. pisti !?

meni je cvileo ventilator na staroj grafickoj. lepo ti covek rece, otvori kuciste i vidi koji ti cvili. u nekom starijem broju SK su objasnili kako se otvara i cisti ventilator.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2006, 13:01   #5
ConanSaga
Član
 
Član od: 25.11.2005.
Poruke: 31
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Nesto iritirajuce cvili tj. pisti !?

Ovo jedan od onih glupavih kvarova koje je jako tesko utvrditi.Nisu ventilatori nije ni napajanje.Juce sam popizdeo i odneo ga do ortaka koji radi u servisu i ceo dan proveo sa nijm cupajuci i menjajuci komponente jednu po jednu.Dosli smo do zakljucka da je procesor(AMD Athlon 64 2.8) s obzirom da smo probali 2-3 Semprona i racunar ni jednom nije cvileo ni posle 2 h rada.Najverovatnije je da procesor odvlaci previse struje pa samim tim prouzrokuje pistanje neke komponente u sistemu(najverovatnije maticne ploce ili napajanja) a posto mi je kuciste solidno puno komponenti moracu ili da kupim jace napajanje(trenutno imam LC 350w) ili da nosim procesor na reklamaciju.
S obzirom da smo primetili da kada iskopcamo optiku i kulere u kucistu pistanje se malo smanjuje.
Ja mislim da se ovakva glupost nikom nije desila do sada
ConanSaga je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2006, 13:35   #6
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Nesto iritirajuce cvili tj. pisti !?

Citat:
ConanSaga kaže:
Ovo jedan od onih glupavih kvarova koje je jako tesko utvrditi.Nisu ventilatori nije ni napajanje.Juce sam popizdeo i odneo ga do ortaka koji radi u servisu i ceo dan proveo sa nijm cupajuci i menjajuci komponente jednu po jednu.Dosli smo do zakljucka da je procesor(AMD Athlon 64 2.8) s obzirom da smo probali 2-3 Semprona i racunar ni jednom nije cvileo ni posle 2 h rada.Najverovatnije je da procesor odvlaci previse struje pa samim tim prouzrokuje pistanje neke komponente u sistemu(najverovatnije maticne ploce ili napajanja) a posto mi je kuciste solidno puno komponenti moracu ili da kupim jace napajanje(trenutno imam LC 350w) ili da nosim procesor na reklamaciju.
S obzirom da smo primetili da kada iskopcamo optiku i kulere u kucistu pistanje se malo smanjuje.
Ja mislim da se ovakva glupost nikom nije desila do sada
Pa ono, svaki majstor koji popravlja televizore će ti reći da nešto opterećuje "mrežni deo", čemu ovde odgovara napajanje. Ako je to u pitanju, cvili transformator u napajanju. Možeš da probaš da staviš drugo napajanje (pozajmi, recimo) pa vidi šta će da se desi. Najverovatnije će se tada sve srediti, osim ako ne postoji neki feler na ploči (neki element u kratkom spoju), što je manje verovatno, ali ne i nemoguće.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nesto pisti... dzambo Kvarovi 32 2.3.2006 18:15
nesto mi usporava otvaranje fajlova... dzambo Aplikativni softver 18 25.12.2005 0:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com