Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.6.2014, 19:54   #21
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: pomoc oko ucenja programiranja.

Citat:
Reloader kaže: Pregled poruke
"I would describe programming as a craft, which is a kind of art, but not a fine art. Craft means making useful objects with perhaps decorative touches. Fine art means making things purely for their beauty."
--Richard Stallman
Razvoj softvera (ne volim izraz "programiranje") je prestao da ima bilo kakve veze sa umetnošću onog trenutka kada je RAD postao maltene obavezan a "vreme je novac" praksa a ne poslovica. IT se jako brzo menja pa izreka koja je imala smisla u vreme dok je Stallman još uvek znao šta su makaze teško da danas još uvek drži vodu
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2014, 20:13   #22
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: How to program iliti lovacke price

^ Zato imamo izraze "razvoj softvera" i "hakovanje" (u originalnom smislu te reči). Jedno je tu da te nahrani i pruži ti krov nad glavom (i malo više od toga ) a drugo je da zadovolji tvoju intelektualnu radoznalost/želju da stvoriš nešto/želju da iskažeš svoju kreativnost/sve od navedenog... ili te, takođe, učini bogatim ako si stvarno, posebno genijalan, sa sjajnom idejom, i imaš malo sreće Neka i "softverski inženjeri" i "hakeri" rade svoju stvar—jednima je to posao a drugima zadovoljstvo. Kao osobe s talentom za pisanje koji pišu marketinške članke zbog zarade nasuprot osobama s talentom za pisanje koji pišu iz svog zadovoljstva i uglavnom ne za (neki veliki) profit. Meni je programiranje, bar za sada, veliko zadovoljstvo, i prosto me čini tužnim kada vidim ljude koji su završili 4 godine nekog smera u toj oblasti a nisu imali prilike da shvate koliko to može da bude zabavna stvar (ili, mnogo verovatnije, to jednostavno nije "their cup of tea"). Stvar je samo u tome da sada "software engineer" smerove završavaju ambiciozni mladi ljudi bez ikakvih tendencija ka računarima ali sa i te kakvim tendencijama ka dobrim platama i dobrim radnim mestima (što nije ništa za osuđivati). Da li neko ko nema žar za nečim (dakle ovo se ne odnosi samo na programiranje) može da pod jednakim uslovima u tome nadmaši onog kome je to ispunjavajuće je već stvar filozofske rasprave, a ja osećam da odgovor nije prosto "da/ne".

Vrlo je lako upasti u elitističku zamku prezira prema takvim osobama koje su motivisane da nauče da programiraju zbog toga šta to može da im pruži u životu, a ne zbog pravog interesa "iz srca". Isto je lako osetiti se ugroženim od salve tih ljudi, posebno ako niste sigurni u svoje sposobnosti, ali zato je potrebno stalno se usavršavati. Doduše, moj je stav da ako nešto zaista voliš da radiš, sam ćeš biti motivisan i truditi se da budeš što bolji u toj oblasti. Zato mislim da, recimo, oni pokreti "zainteresujmo ljude za _______ (nauku, umetnost, bla bla)" ne čine ono što njihovi proponenti misle da čine.

Poslednja ispravka: Geomaster (13.6.2014 u 20:20)
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2014, 20:47   #23
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: How to program iliti lovacke price

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Stvar je samo u tome da sada "software engineer" smerove završavaju ambiciozni mladi ljudi bez ikakvih tendencija ka računarima ali sa i te kakvim tendencijama ka dobrim platama i dobrim radnim mestima (što nije ništa za osuđivati). Da li neko ko nema žar za nečim (dakle ovo se ne odnosi samo na programiranje) može da pod jednakim uslovima u tome nadmaši onog kome je to ispunjavajuće je već stvar filozofske rasprave, a ja osećam da odgovor nije prosto "da/ne".
Ovo mogu i licno da potvrdim. Gomila ljudi je moj smer upisala zato sto "tu ima para". Da ne pricam o klincima koji tek sad upisuju. Iz sestrinog razreda ih ima bar 5 koji bi isli da uce "programiranje" (ni ja generalno ne volim taj izraz), zato sto jos jedino sa tim moze da se nadje posao.

Meni je to tuzno. Uvuci ce se u nesto sto ih vrlo verovatno ne zanima, i trpece ceo zivot, samo da bi ziveli na visokoj nozi (kao da su sofver inzenjeri poznati po tome sto imaju ostrva). Nadam se da ce bar neko od njih pronaci u ovom poslu. Ne mogu da kazem da se i meni sve svidja, posebno ne bankarski i razni poslovni sistemi. Mislim da vise tezim necemu sto je malo udaljenije od te branse.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2014, 2:18   #24
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: How to program iliti lovacke price

Ma, kao da toga nema u drugim oblastima. Ne verujem da svi koji sad studiraju za lekare stvarno žele da budu lekari. Da ne govorim o ekonomima i bankarima—čast izuzecima, naravno, ali ne pamtim kada sam video tako omražene delatnosti sa toliko mnogo zainteresovanih. Konkretan problem sa programiranjem (hakovanjem, kodiranjem, softverskim inženjeringom, kako god ćemo da ga zovemo) je to što dok oni završe i budu osposobljeni za rad tržište će biti poprilično zasićeno i lakše će moći da se probiju oni koji stvarno sijaju u toj oblasti, a to će pre biti neko koga to stvarno zanima nego neko ko je to učio na faksu preko ku*ca. Mada, kad pogledam kakva je tuča za upis na budžet na softverskom inženjerstvu na ETF-u u BG-u (99.8/100 je bilo potrebno prošle godine) ne verujem da će ti ambiciozni ljudi lako da se predaju pred sličnim izazovima. Da ne spominjem to da za prosek od 5.0 sve četiri godine u srednjoj školi i 60 bodova na prijemnom treba mnogo raditi i biti mnogo posvećen tome; biće da su ti ljudi mnogo više posvećeni edukaciji/akademskom napredovanju nego programiranju. Znam dosta likova mojih godina koji imaju jasno definisana interesovanja i sjajni su u jednoj oblasti koja ih zanima, i iznenađujuće mali broj njih ima dobra dostignuća u drugim oblastima, konkretno one koje se traže u školi. Ja sam relativno dugo programirao i uspeo da skupim neko baš fino znanje u tom domenu, ali za učenje hemije/biologije/istorije/fizike/još mnogo stvari nisam imao mnogo živaca, dok mi je informatika uvek nekako klizila, šta god i gde god čitao. Ali na taj smer koji spomenuh te ne puštaju ako dobro znaš da programiraš (bole ih uvo), nego ako si vredno učio i radio ono što se od tebe tražilo u srednjoj.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2014, 2:47   #25
Puritania
Član
 
Član od: 21.11.2012.
Lokacija: Blackwater Park
Poruke: 357
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 60 puta na 44 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Puritania Slanje poruke preko Skypea korisniku Puritania
Određen forumom Re: How to program iliti lovacke price

Stvar je u tome sto na fakultetima mesta zauzimaju oni koji zele da nauce programiranje jer tu "ima" para, kao sto rece Geomaster. Ja sam npr. bio prosle god na prijemnom za elektronski, i upao u samofinansirajuce ,sto nikako ne mogu da priustim, tako da sam batalio, bes to sto radim sa kompjuterima od 6 razreda osnovne kad se nema para Ove god hteo da pokusam ponovo , ali batalio, pesimista sam postao sto se svega toga tice.
Pokusao na par mesta da nadjem posao, cak i da volontiram za dz, posto zelim da usavrsavam znanje, ali bez diplome ili sertifikata nikoga ne interesujes.
Puritania je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2014, 14:01   #26
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: How to program iliti lovacke price

Apsolutno se ne slažem da je poslodavcima bitna diploma ili sertifikat. Ljude interesuje da ti znaš da radiš posao. Znam ljude koji i bez fakulteta rade i vrlo su dobri u svom poslu.
Za informatiku je bitno da tebe to interesuje u nekom nivou. Ne moraš biti fanatik da bi bio uspešan u ovom poslu, ali mora da te to zanima. Jer ako za nekog rad na računaru prestaje trenutka kada napusti učionicu, on daleko neće stići.
I to je ono što trebaš da dokažeš budućem poslodavcu. A to dokazuješ kroz samostalne projekte, radove i sl. Ako to imaš u CV-ju, deo sa kada si završio osnovnu, srednju, gde živiš, kada si rođen i da li si u braku niko neće ni da gleda.
Naravno, daleko od toga da fakultet ne nudi mnoge prednosti u učenju, ali nije jedini put.

Što se tiče našeg prostora mi polako postajemo Indija. Sve smo siromašniji i nema posla u zemlji. Što nam više opada standard, to informatika sve više cveta. Jer što je kod nas niža prosečna plata, to se stranim firmama više isplati da ovde outsource-uju posao. Samo je pitanje dana kada ce se otvoriti neki ogroman call centar. I to je trenutak kada cemo totalno biti kolonizovani.

Roditelji, u nadi da svojoj deci obezbede buducnost, ce ih usmeravati na računarske nauke. Masovno ce se to studirati i učiti. Dosta će biti ljudi koji sami to ne bi izabrali kao studije. Naravno i medju njima će biti vrlo uspešnih informatičara, ali ti ljudi bi bili uspešni šta god da su studirali. Naravno, većina će biti totalno nezainteresovana za to ali će biti dovoljno tehnički obučeni da rade kao tehnička podrška.

A samo je pitanje vremena kada će država da ubaci svoje prste u informatiku. Sve su ostale grane uništene, poljoprivreda, industrija, ekonomija, ... sve. Jedino se informatika koliko-toliko drži jer su im druge grane bile mnogo dostupačnije. Ali kako su sve ostalo sredili, samo je pitanje vremena kada će im oko pasti i na informatiku. A tada neka nam je bog svima u pomoći.
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Ivan452 na korisnoj poruci:
Geomaster (14.6.2014), Reloader (14.6.2014), Sass Drake (14.6.2014), Teva (16.6.2014)
Stara 14.6.2014, 14:23   #27
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: How to program iliti lovacke price

Slažem se sa svim. A oko toga da li kompanije traže diplome/sertifikate, to je stvar o kojoj čujem mnogo suprotnih informacija.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2014, 14:28   #28
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: How to program iliti lovacke price

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Slažem se sa svim. A oko toga da li kompanije traže diplome/sertifikate, to je stvar o kojoj čujem mnogo suprotnih informacija.
Ako potencijalni poslodavac nije u pravnoj obavezi da zaposli radnika sa diplomom (razne pozicije zahtevaju različite kvalifikacije) faktor koji u 99% slučajeva rezultuje zapošljenjem je šaren CV sa dosta stvari koje mogu praktično da se vide/utvrde.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
OgnjenM (14.6.2014)
Stara 14.6.2014, 15:24   #29
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.468
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: How to program iliti lovacke price

ne sporim da može čovek da se obogati u IT a da nema nikakvo formalno znanje, ali što se tiče traženja posle evo primera sa infostuda za HTML developera traže pmf etf ili fon

https://poslovi.infostud.com/posao/F...Beograd/105450
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2014, 15:29   #30
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: How to program iliti lovacke price

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ne sporim da može čovek da se obogati u IT a da nema nikakvo formalno znanje, ali što se tiče traženja posle evo primera sa infostuda za HTML developera traže pmf etf ili fon

https://poslovi.infostud.com/posao/F...Beograd/105450
To je Infostud na kojem poslodavci planirano traže tek svršene studente kako bi tokom stažiranja mogli da ih iscede do sledećeg konkursa na kojem će da ih zameni sledeća generacija "guštera". Srbija je Divlji Zapad. Dobar i pošten posao u IT-u tražite van zemlje.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Geomaster (14.6.2014), Sass Drake (14.6.2014)
Stara 14.6.2014, 15:36   #31
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: How to program iliti lovacke price

^ Imao sam (na sreću vrlo kratkog) iskustva s jednom našom kompanijom koja je davala oglas na Infostudu... Ne ponovilo se nikad, toliku količinu neprofesionalnosti ne znam da li sam video negde, ne preuveličavam. Posle sam čuo da su prešli na vrbovanje studenata treće godine ETF-a.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2014, 19:07   #32
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: How to program iliti lovacke price

https://poslovi.infostud.com/posao/J...m-d.o.o/104998

Ja sam od pre 5 dana zaposlen u ovoj firmi (dojavio mi kolega sa faksa koji tamo radi da primaju), i mogu vam reći da je istovremeno vrlo ozbiljna (u izvršavanju svojih zakonskih obaveza) i vrlo opuštena (u atmosferi i radu), rade za strance, imaju para i trenutno zapošljavaju na veliko (koliko veliko ne znam, ali su ove nedelje zaposlili 4 nova radnika, uključujući mene, a još traju razgovori sa kandidatima, iznajmili su i novi poslovni prostor za nove radnike).

Prošao sam dva razgovora, jedna preko Skype-a i jedan uživo, i pitali su me sve što piše u toj listi zahteva (pitanja na koja može da odgovori neko ko se razume u to). Nisu mi uopšte pomenuli ni Spring ni GWT (pitali su uopšteno šta je Dependency Injection). Kolega mi je reko da mi je CV bio bolji od većine, iako još nisam završio faks i nemam formalno iskustvo, naveo sam koje projektne radove sam radio na fakultetu (programerske koje vredi navoditi) i ostala postignuća tokom studija, kao i listu programskih jezika i tehnologija i koliko sam aktivan i koliko cenim da mi je znanje za svaku stavku, i znam da radim na Linux-u. Posle prvog ispitivanja mi je čovek odma reko kad će da bude drugo, i posle tog drugog mi je već ponuđen posao bez "zvaćemo vas tek kad razmotrimo sve kadidate". I razumeju da nisam još završio faks i da ću morati da izlazim nekad da odem na ispit.

Ja sam hteo da radim sa Javom (ima i drugi oglasi za PHP i za web front end), ali nas trojicu novih su stavili da radimo na jednom zatvorenom vlasničkom sistemu sa kojim se ne radi u Javi (valjda im je sad to preče), ali možda nekada pređem da drugi sistem sa kojim se radi u Javi.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ivan90BG na korisnoj poruci:
ser nicky (1.10.2014)
Stara 14.6.2014, 19:09   #33
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: How to program iliti lovacke price

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
^ Imao sam (na sreću vrlo kratkog) iskustva s jednom našom kompanijom koja je davala oglas na Infostudu... Ne ponovilo se nikad, toliku količinu neprofesionalnosti ne znam da li sam video negde, ne preuveličavam. Posle sam čuo da su prešli na vrbovanje studenata treće godine ETF-a.
Bilo kuda šampioni svuda.

Koliko sam shvatio oni studentima nude posao koji se plaća, a ne praksu za koju se unapred zna da neće biti plaćena?
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2014, 2:33   #34
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: How to program iliti lovacke price

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Slažem se sa svim. A oko toga da li kompanije traže diplome/sertifikate, to je stvar o kojoj čujem mnogo suprotnih informacija.
Zavisi ko ti potpisuje diplomu. Ovo pričam jer sam se ja igrom slučaja našao u situaciji da završim u roku MATF i sad mi spamuju inbox pozivima za razgovor za posao. Ja ne tražim posao da se razumemo, ali sama referenca koju nosi fakultet je ogromna. Verujem da je ista i bolja situacija sa ETFom pa i RAFom.

E sad, to je samo ulaznica za razgovor, za dobijanje posla već moraš i da znaš nešto, diploma samo eto daje neku sigurnost da neće gubiti vreme sa tobom na razgovoru.
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2014, 9:58   #35
Densetsu
Veteran
 
Član od: 6.2.2007.
Poruke: 880
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 196 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: How to program iliti lovacke price

Cheers Stevo
Densetsu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2014, 14:53   #36
Twisterzemun
Član
 
Član od: 6.2.2012.
Poruke: 151
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 60 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: How to program iliti lovacke price

Ako se prijavljujete za posao u stranoj firmi iz iskustva vam kazem da ih uopste nije briga sta ste zavrsili. Treca sam godine VISER-a, jos sam student, i zaposlili su me kao junior C# software developera, Silverlight uglavnom. Svajcarska firma je u pitanju i bitno im je samo da zavrsim nesto, nebitno sta...
Twisterzemun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Twisterzemun na korisnoj poruci:
OgnjenM (18.6.2014), Reloader (18.6.2014), ser nicky (1.10.2014)
Stara 18.6.2014, 15:25   #37
OgnjenM
Član
 
Član od: 16.1.2010.
Lokacija: https://www.ognjenmarceta.com/
Poruke: 271
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 51 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: How to program iliti lovacke price

Citat:
Twisterzemun kaže: Pregled poruke
Ako se prijavljujete za posao u stranoj firmi iz iskustva vam kazem da ih uopste nije briga sta ste zavrsili. Treca sam godine VISER-a, jos sam student, i zaposlili su me kao junior C# software developera, Silverlight uglavnom. Svajcarska firma je u pitanju i bitno im je samo da zavrsim nesto, nebitno sta...
Potvrdjujem, bitno je znati uraditi, dzaba diploma i sertifikati ako se nema znanja i iskustva.
Gleda se samo znas li ili ne znas posao odraditi, a kakve papirice imas ili nemas bar u mom slucaju nisu nikad gledali. I ono sto je kod mene uvijek prolazilo je portfolio i preporuke.
OgnjenM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2014, 22:20   #38
dsl94
Član
 
Član od: 3.8.2010.
Lokacija: Nis
Poruke: 107
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku dsl94
Određen forumom Re: How to program iliti lovacke price

Evo ja da pitam nesto,
Posto bih zeleo da se bavim programiranjem u .NET-u zanimam me koja su mi sve znanja potrebna za junior poziciju, ja znam C# prilicno dobro, ASP nisam radio, takodje znam HTML/CSS i Javasript odlicno, i imam neko znanje iz MySql baza?
dsl94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2014, 3:11   #39
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: How to program iliti lovacke price

Zavisi šta planiraš da radiš u .NET-u. Ako si za desktop aplikacije, prouči Windows Forms i WPF (bolje WPF jer je noviji, Windows forme polako padaju u zaborav). U svakom slučaju budi dobar sa Microsoft SQL Server bazama i integracijom u C# aplikacijama. Obrati pažnju na LINQ, generalnu administraciju i rad sa bazama podataka itd. Nisam siguran šta bih ti još preporučio da naučiš.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2014, 9:59   #40
dsl94
Član
 
Član od: 3.8.2010.
Lokacija: Nis
Poruke: 107
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku dsl94
Određen forumom Re: How to program iliti lovacke price

Sad sam zavrsio prvu godinu PMF-a i hteo bih da preko leta naucim nesto sto ce mi kasnije trebati za posao. Vise sam za desktop aplikacije mada sada je sve preslo u browser pa ne znam koliko mi je to dobro
dsl94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Program za snimanje videa u igri bakalakadaka Video/TV softver 16 22.2.2013 19:38
Program za web kamere Guterill Video/TV softver 1 2.1.2008 21:11
Moj program - RunAsGUI seymourc64 Aplikativni softver 8 13.10.2007 18:31
Program autotestovi za vozacki ispit rgdrajko Programiranje 27 30.9.2007 14:13
Ne instalirati!!! Program nCleaner ForceWare Aplikativni softver 11 29.8.2007 10:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com