Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.10.2007, 23:04   #1
gently
Veteran
 
Član od: 19.4.2007.
Poruke: 784
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 158 puta na 92 poruka
Određen forumom Problem sa otvaranjem svih video fajlova

Evo problema-u windows exploreru kada selektujem bilo koji video file zabaguje mi explorer i iskljuci mi se(ako znate na sta mislim,kada se ugasi prozor sam od sebe),to se desava takodje i u bilo kom programu ako selektujem video file ali samo ako je thumbnail mode.Inace video fajlove kada izaberem da se puste u bilo kom plejeru(a da sam ih izabrao a da nije humbnail view mode)
rade normalno...Zna li neko lek za ovu posast???Sumnjam da nije mozda neki video codec mada ne verujem...?
gently je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2007, 23:18   #2
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Problem sa otvaranjem svih video fajlova

To je zato što explorer ne može da prikaže sličicu iz filma, to jest nema odgovarajući kodeks. Rješenje je da unistaliraš sve kodexe koje imaš instaliraš samo jedan koji će imati sve što ti traba, neki codex pack.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JovanK na korisnoj poruci:
gently (16.10.2007)
Stara 15.10.2007, 23:22   #3
ZoranM
Starosedelac
 
Član od: 29.4.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 243 puta na 227 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ZoranM
Određen forumom Re: Problem sa otvaranjem svih video fajlova

Za codex pack preporucujem: K-Lite Codec Pack 3.4, pozeljno bi bilo da skines full verziju (sa linka) i mnogo ce te manje boleti glava.
ZoranM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoranM na korisnoj poruci:
gently (16.10.2007)
Stara 16.10.2007, 15:18   #4
gently
Veteran
 
Član od: 19.4.2007.
Poruke: 784
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 158 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Problem sa otvaranjem svih video fajlova

Proradio je jos juce ali ne stigoh tada da vam se zahvalim jer sam zaspao,u svakom slucaju fala ljudi,ne znam sta bi bez vas
gently je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2007, 15:34   #5
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Problem sa otvaranjem svih video fajlova

Pa nista... ziveo bi u neznanju a tvoj kompjuter ne bi radio i cena nafte na trzistu bi skocila za 18% a ozonski omotac bi propao jos vise pa bi doslo do jos brzeg globalnog zagrevanja i onda bi zbog svetske ekonomske krize Iran konacno lansirao nuklearne projektile na sta bi usledio odgovor Amerike, Rusije i Indije i u postapokalipticnom drustvu bi se evolucija usmerila na dva pravca i ljudska vrsta bi se podelila na one koji mutirani nekako prezivljavaju na povrsini dok se drugi nalaze u podzemlju i besomucno pokusavaju da nadju lek za ljudski gen koji izaziva starenje ne bi li vestacki produzili ljudski vek.

A mozda bi se i sam setio posle nekog vremena kako se instalira kodek i nista od ovoga se ne bi desilo
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2007, 16:29   #6
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Problem sa otvaranjem svih video fajlova

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Pa nista... ziveo bi u neznanju a tvoj kompjuter ne bi radio i cena nafte na trzistu bi skocila za 18% a ozonski omotac bi propao jos vise pa bi doslo do jos brzeg globalnog zagrevanja i onda bi zbog svetske ekonomske krize Iran konacno lansirao nuklearne projektile na sta bi usledio odgovor Amerike, Rusije i Indije i u postapokalipticnom drustvu bi se evolucija usmerila na dva pravca i ljudska vrsta bi se podelila na one koji mutirani nekako prezivljavaju na povrsini dok se drugi nalaze u podzemlju i besomucno pokusavaju da nadju lek za ljudski gen koji izaziva starenje ne bi li vestacki produzili ljudski vek.
A onda bi klokovao tvoj pentium na sedmium, jer bi pomislio da ti računar nije dovoljno jak da prikaže tu sliku. Ali ubrzo ti ni sedmium ne bi odgovarao. On ti je nestabilan, pri jačem opterećenju dolazi do disperzije jona u memorijskome kontroleru što uzrokuje da se latencija hard diska poveća do te granice da se slika na monitoru zamrzne. E sada usled djelovanja centrifugalne sile, koja inače nepovoljno djeluje i na nače čulo ukusa, javlja se zračenje koje može da dovede do pojave da se floppy disk sam formatira. Kako pod dejstvom elektrona koji prolaze kod interapt interfejz dolazi do povećanaja temperature čip seta, javlja se potreba za jačim hladjenjem, koje opet usled nekompatabilnosti sa SATA diskovima izaziva česta restartovanja sistema, dok se kod korisnika koji još uvjek koriste miševe kuglaše javlja i CRC greška kod čitanja Verbatim diskova.

Zbog toga ti toplo preporučujem da svoj sedmijum klokuješ u devetijum, ali pazi ne pretjeruj sa povećanjem FSB-a i napona procesora, jer se sa povećanje FSB-a drastično povećava i potrošnja struje tvoga računara, tako da je potrebno promjeniti i kabal koji dovodi napon u kućište, a najbolje je da se upotri**** petožilni kabal od 16mm kvadratnih, ali ga ne kupuješ na pijaci, jer je lošega kvaliteta. Takođe tada je poželjno i monitor povezati na skroz drugi izvor napajanja, poželjno je da bude odvojen od ostatka stana, tako da je najbolje provuči produžni od komšije. Dakako, to ti stvara dodatni trošak je moraš da pazariš i neke 5.1 zvučnike koje ćeš da rasporediš oko sebe tako da stvaraju kontra obrtno magnetno polje koje će da neutrališe pojavu ukočenosti leđa posle dužega sjedenja za takvim zmajem od računara.

A u trenutcima odmora, izdvojio bi malo vremena da skineš i instaliraš ovo.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa OpenGL-om Milos Darmanovic Grafika 3 15.1.2007 0:07
Problem sa zvukom u Premieru 6.0 psmokvic Video/TV softver 2 9.12.2006 22:11
Problem sa D-LINK Wireless karticama ! ! ! Erdeljan Boris Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 30.11.2006 19:40
Fiziološki problem sa nekim FPS endžinima? Corwin O igrama uopšte 19 1.10.2006 9:00
Problem sa DVD rezacem i MP3 Playerom… Mefisto Kvarovi 3 7.4.2006 12:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com