Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.1.2018, 14:53   #21
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Koji text editor preporucujete?

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
...Da mi je zaista potreban editor takvih mogućnosti, verovatno bih ga koristio, iako i dalje veličina deluje suludo.
Ta veličina za editor sa kojim dolazi gomila propratnih biblioteka je ništa. Sića.

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
A portabl verzije volim iz raznih razloga (lak bekap sa svim podešavanjima, manje zagađivanje sistema i slično), iako imaju i svoje nedostatke.
Kod većine modernih editora možeš lako da bekapuješ nekoliko konfiguracionih fajlova ili folder sa konfiguracijom i na konju si. Uostalom, ako ti je bitna prava portabilnost koristićeš ga na laptopu koji možeš da nosiš sa sobom - u suprotnom portabilnost editora i ne znači puno.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2018, 14:57   #22
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Koji text editor preporucujete?

Čak štaviše Visual Studio Code ima plugin koji bekapuje kompletnu konfiguraciju u običan privatni GitHub gist i koja može da se učita u bilo koju svežu Visual Studio Code instalaciju jednim pritiskom tastera

Bukvalno se za par sekundi replicira identična VSC konfiguracija na bilo kom računaru i na bilo kom operativnom sistemu. Nema potrebe da se bilo šta bekapuje
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2018, 17:31   #23
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Koji text editor preporucujete?

Baš sam hteo sada da napišem nešto o tome malopre sam bio na poslu pa nisam mogao ali, da. Nema nikakvog razloga koristiti prapotopske editore danas, nemaju nikakvu prednost nad bilo kojim od modernih editora. Niti portabilne verzije, barem ne za ozbiljan rad.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2018, 19:27   #24
Aleksandar Djurovic
Veteran
 
Član od: 27.7.2014.
Poruke: 504
Zahvalnice: 310
Zahvaljeno 124 puta na 105 poruka
Određen forumom Re: Koji text editor preporucujete?

Presao sam na Atom jer Visual Studio Code nema mogucnost prikaza tabova u vise redova kada se otvori puno fajlova.
Aleksandar Djurovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2018, 21:02   #25
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.652
Zahvalnice: 2.253
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Koji text editor preporucujete?

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Čak štaviše
Ili "čak" ili "štaviše" (ili "pored svega")

Malo jezičkog hitlerizma
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2018, 22:31   #26
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Koji text editor preporucujete?

Citat:
Aleksandar Djurovic kaže: Pregled poruke
Presao sam na Atom jer Visual Studio Code nema mogucnost prikaza tabova u vise redova kada se otvori puno fajlova.
Pomalo subjektivna stvar ali u cilju povećanja produktivnosti trebalo bi da se odvikneš od gledanja u tabove već da za njihovo listanje i navigaciju koristiš CTRL+Tab (opciju podržavaju skoro svi editori). Neki ljudi, među kojima sam i ja, potpuno isključe tabove jer smanjenje šarenila editora pomaže povećanju fokusa na ono na čemu se radi.

Inače, kod Atoma ćeš veoma brzo shvatiti šta je njegova najveća mana - performanse. Nakon nekoliko godina i bezbroj pokušaja da razvojni tim reši taj problem Atom i dalje debelo zaostaje za drugim editorima.

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Ili "čak" ili "štaviše" (ili "pored svega")

Malo jezičkog hitlerizma
"Čak" i "štaviše" za mene nikada nisu niti će biti sinonimi pa njihovo korišćenje zajedno smatram jednim od izuzetaka u moru glupih i nedorečenih pravila srpskog pravopisa koje i više nego rado koristim. Ne troši energiju na gluposti.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Aleksandar Djurovic (20.1.2018), ZoNi (19.1.2018)
Stara 19.1.2018, 23:43   #27
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Koji text editor preporucujete?

Ja koristim Sublime Text2,ali nakon citanja ove teme ozbiljno razmisljam da predjem na VS.

BTW preporuka za ultimativne mazohiste je Vim editor ,ma uzivacete
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2018, 23:48   #28
NovaNada
Član
 
Član od: 13.3.2017.
Poruke: 55
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Koji text editor preporucujete?

Nije Vim strašan. Meni se sviđa, ali ne volim da mu dodajem plugin-e. Zbog toga Vim koristim za sve osim za C++ i Javu. Za njih koristim VS code odnosno Eclipse (Java mora u IDE)

@Neturino je u pravu za tabove. Mene je Vim naučio da su baferi praktičniji.
NovaNada je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2018, 0:51   #29
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Koji text editor preporucujete?

Kaže se da ko uspe da izađe iz vima automatski je već savladao pola stvari koje su mu potrebne za rad

Evo dva odlična besplatna kursa za savladavanje Visual Studio Code i PHPStorm-a.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2018, 1:22   #30
Aleksandar Djurovic
Veteran
 
Član od: 27.7.2014.
Poruke: 504
Zahvalnice: 310
Zahvaljeno 124 puta na 105 poruka
Određen forumom Re: Koji text editor preporucujete?

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Pomalo subjektivna stvar ali u cilju povećanja produktivnosti trebalo bi da se odvikneš od gledanja u tabove već da za njihovo listanje i navigaciju koristiš CTRL+Tab (opciju podržavaju skoro svi editori). Neki ljudi, među kojima sam i ja, potpuno isključe tabove jer smanjenje šarenila editora pomaže povećanju fokusa na ono na čemu se radi.

Inače, kod Atoma ćeš veoma brzo shvatiti šta je njegova najveća mana - performanse. Nakon nekoliko godina i bezbroj pokušaja da razvojni tim reši taj problem Atom i dalje debelo zaostaje za drugim editorima.
Tako je. Atom se kod mene cak i nekoliko puta zakocio te sam morao da cekam oko minut da se "oporavi".
Imam svega 8GB RAM-a i stalno ukljucenu virtuelnu masinu CentOS koja uzme 4 GB tako da nemam bas puno RAM-a na raspolaganju a Atom zna da uzme i 1.2 GB.
Hvala za savet za Ctrl+Tab.
Vraticu se na Visual Studio Code i probati sa Ctrl+Tab.
Aleksandar Djurovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2018, 13:29   #31
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Koji text editor preporucujete?

Citat:
Aleksandar Djurovic kaže: Pregled poruke
Imam svega 8GB RAM-a i stalno ukljucenu virtuelnu masinu CentOS koja uzme 4 GB tako da nemam bas puno RAM-a na raspolaganju...
Ako mašinu koristiš kao server za razvoj i testiranje nema potrebe da rezervišeš čak 4GB RAM-a za nju. Uz vagrant i specijalno napravljene boxove za web razvoj potrošićeš maksimalno par stotina megabajta, ako i toliko, na svaku mašinu koja vrti potpuno razvojno/test okruženje.

Fine detalje potpune konfiguracije vagrant mašina možeš čak da prepustiš alatima kao što je PuPHpet koji će napraviti sve što je potrebno za automatsko podizanje i provizionisanje (instalaciju dodatnog softvera kao što su web serveri itd.) mašina.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Aleksandar Djurovic (20.1.2018)
Stara 20.1.2018, 16:26   #32
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Koji text editor preporucujete?

Ako nekome treba text editor za "sve i svasta" Notepad++ je neprevazidjen.

Naravno, isti nije IDE, i ne treba se koristiti za pisanje koda.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2018, 17:37   #33
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Koji text editor preporucujete?

Kao general-purpose editor je odličan i još uz određene pluginove je odličan alat koji treba imati pri ruci. Za kodiranje nikako.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2018, 20:45   #34
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Koji text editor preporucujete?

Meni se kod notepad++ svidja sto kad ga zatvoris, tabovi ostanu upamceni za vjek vjekova. Jer uvek imam neku nelagodnost kada imam otvoreno 10 razlicitih fajlova, a trebam da ugasim komp. Pa onda stavljam komp u sleep, trebam da pamtim sta sam gde nasao i otvarao (cesto fajlovi imaju slicna imena).. Cak i da mi ne treba ponovo taj fajl u nekoj blizoj buducnosti, osecam odredjenu dozu opustenosti kad mogu sve da zatvorim, i da znam da nisam napravio "gresku".

Znam da svi editori imaju neku vrstu open recently used, ali nekako nije to to, ako me iko razume.
Takodje je jako brz i jednostavan, naravno nije za kucanje koda, ali mi fino sluzi kao neki general purpose editor.
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2018, 23:33   #35
Aleksandar Djurovic
Veteran
 
Član od: 27.7.2014.
Poruke: 504
Zahvalnice: 310
Zahvaljeno 124 puta na 105 poruka
Određen forumom Re: Koji text editor preporucujete?

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Pomalo subjektivna stvar ali u cilju povećanja produktivnosti trebalo bi da se odvikneš od gledanja u tabove već da za njihovo listanje i navigaciju koristiš CTRL+Tab (opciju podržavaju skoro svi editori). Neki ljudi, među kojima sam i ja, potpuno isključe tabove jer smanjenje šarenila editora pomaže povećanju fokusa na ono na čemu se radi.
Citat:
Aleksandar Djurovic kaže: Pregled poruke
Vraticu se na Visual Studio Code i probati sa Ctrl+Tab.
Ctrl+Tab mi ne odgovara jer se redosled liste fajlova stalno menja. Meni treba da je prvi otvoren fajl u listi stalno prvi, drugi na drugom mestu itd.
Medjutim otkrio sam da je moguce videti ovu listu u Exploreru, Open Editors sekciji ciju sam velicinu danas prosiro sa maksimalnih 9 na 35 fajlova.
Iskljucio sam tabove jer mi vise ne trebaju.

Edit:
Kada sam hteo da commitujem u Git sta sam radio u Atomu primetio sam da je glupi Atom sve fajlove promenio na mestima na kojima ih ja nisam menjao (verovatno znak za novi red ili razmake) sto me uzasno nervira jer zelim da imam promenjeno samo ono sto sam ja menjao i da se samo to vidi u Gitu. (Pritom Atom je klot verzija bez dodataka koji bi menjali formatiranje.)

Poslednja ispravka: Aleksandar Djurovic (21.1.2018 u 1:05)
Aleksandar Djurovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2018, 1:33   #36
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Koji text editor preporucujete?

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Kao general-purpose editor je odličan i još uz određene pluginove je odličan alat koji treba imati pri ruci. Za kodiranje nikako.
Bas tako.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2018, 2:20   #37
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Koji text editor preporucujete?

Citat:
Mare! kaže: Pregled poruke
Meni se kod notepad++ svidja sto kad ga zatvoris, tabovi ostanu upamceni za vjek vjekova.
Praktično svaki bolji editor u poslednjih par godina ima opciju automatskog čuvanja sesija (VS Code, Sublime Text itd.)

Citat:
Aleksandar Djurovic kaže: Pregled poruke
Ctrl+Tab mi ne odgovara jer se redosled liste fajlova stalno menja. Meni treba da je prvi otvoren fajl u listi stalno prvi, drugi na drugom mestu itd.
Ovo je predviđeno ponašanje zato što jedan pritisak na Ctrl+Tab treba da bude dovoljan za prelazak na fajl na kojem si prethodno radio a da ne moraš da razmišljaš koliko puta treba da pritisneš Ctrl+Tab.

Ukoliko ti je bitno da prikazana lista otvorenih fajlova uvek bude sortirana po po redosledu njihovog otvaranja onda možeš da koristiš Ctrl+E.

Citat:
Aleksandar Djurovic kaže: Pregled poruke
Edit:
Kada sam hteo da commitujem u Git sta sam radio u Atomu primetio sam da je glupi Atom sve fajlove promenio na mestima na kojima ih ja nisam menjao (verovatno znak za novi red ili razmake) sto me uzasno nervira jer zelim da imam promenjeno samo ono sto sam ja menjao i da se samo to vidi u Gitu. (Pritom Atom je klot verzija bez dodataka koji bi menjali formatiranje.)
Ako si na Windowsu proveri status za core.autocrlf u globalnoj git konfiguraciji i postavi je na true. Moguće je da si prilikom instalacije gita slučajno izabrao neku drugu opciju.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Aleksandar Djurovic (21.1.2018)
Stara 21.1.2018, 2:33   #38
Aleksandar Djurovic
Veteran
 
Član od: 27.7.2014.
Poruke: 504
Zahvalnice: 310
Zahvaljeno 124 puta na 105 poruka
Određen forumom Re: Koji text editor preporucujete?

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ako si na Windowsu proveri status za core.autocrlf u globalnoj git konfiguraciji i postavi je na true. Moguće je da si prilikom instalacije gita slučajno izabrao neku drugu opciju.
Hvala. Git je na Linuxu i samo Atom pravi probleme. I interesantno je da nije sve linije menjao nego samo neke.
Aleksandar Djurovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2018, 2:46   #39
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Koji text editor preporucujete?

Citat:
Aleksandar Djurovic kaže: Pregled poruke
Hvala. Git je na Linuxu i samo Atom pravi probleme. I interesantno je da nije sve linije menjao nego samo neke.
Onda je verovatno neki bug u Atomu. Probaj noviju verziju ili prosto batali Atom.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2018, 2:48   #40
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Koji text editor preporucujete?

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Praktično svaki bolji editor u poslednjih par godina ima opciju automatskog čuvanja sesija (VS Code, Sublime Text itd.)
Ma znam, naravno. Verovatno postoje i razni plaginovi koji rade to i mnogo bolje ode notepad++. Ja bi licno presao na visual code ili sublime zbog univerzalnosti, ali sam se previse odomacio i navikao na IDE za npr javu, i slicne jezike. Dok mi editor sluzi za neke sitne programcice/skripte, i generalno za otvaranje tudjeg koda na brzinu.
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Avioni Dr Zoidberg Brbljaonica 3931 17.4.2022 21:11
Nintendo Wii U Stranger2 Konzole 2705 13.1.2017 10:20
Svet kompjutera 6/2013 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 43 28.6.2013 11:51
Koji sajt koristite za social networking? --ComputerBoy-- Brbljaonica 44 1.6.2010 17:02
Koji player koji se puni preko USB dodo Foto i audio/video 8 1.6.2006 21:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com