Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.9.2017, 14:05   #1
milan664
Novi član
 
Član od: 7.9.2017.
Poruke: 9
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pitanje u vezi programiranja i studiranja

Zdravo ljudi, imam 19 god. i odlučio sam da upišem na Singidunumu računarstvo i informatiku. Zanima me šta vi mislite o ovom fakultetu i da li se nakon njega može naći posao ili raditi nešto privatno. Da li je istina da programeri nemaju privatan život i da su na kompu 24/7 ili to zavisi od osobe ili vremena?
Šta mislite o tome?
milan664 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2017, 15:16   #2
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi programiranja i studiranja

Singi nije nesto preterano jak, jedini privatni koji je provereno dobar je RAF. Naravno, mozes i tamo dosta da naucis, samo ako zelis, i ako te zanima. A na drugo ne mogu bas da odgovrim, posto ne mogu da budem potpuno objektivan. Smatram da neko u programiranje ne treba da ulazi samo zbog posla i para, vec to treba da bude hobi, jer zahteva dosta vremena i truda.
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2017, 16:09   #3
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.469
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi programiranja i studiranja

svaki posao je težak, biće ti lakše ako voliš da ga radiš, interesuje te tehnologija a tehnologija napreduje velikim koracima moraš stalno da se usavršavaš, nije ti teško da odsediš do jutra uz kompjuter da bi nešto saznao ili rešio neki problem
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2017, 18:21   #4
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Pitanje u vezi programiranja i studiranja

Na Singidunum u Novom Sadu sada masovno prelaz profesori sa FTN-a zbog divnog li nam dekana na FTN-u, tako da znam da je tamo profesorski kadar zaista jak.
E sad, zadaci iz matematike koje sam video da rade tamo na ispitu, smo mi na FTN-u preskakali, jer su zadaci na nivou srednje skole.
Kad je prof Konjevic dosla na kormilo IT departmana na Singidunumu, ne znam sta se i koliko promenilo po pitanju tezine gradiva i tema koje se obradjuju na programerskim predmetaima.
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2017, 22:41   #5
brano88
Član
 
Član od: 1.7.2014.
Lokacija: Bijeljina
Poruke: 228
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 59 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi programiranja i studiranja

Ja sam ga upisao u Bijeljini (BiH) jer mi treba diploma. Vazna napomena: Ja vec radim kao developer. A ti mozes zavrsiti i ETF a da to poslije ne unovcis. Do tebe je.

Citat:
Da li je istina da programeri nemaju privatan život i da su na kompu 24/7 ili to zavisi od osobe ili vremena?
Gluposti.
brano88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2017, 14:20   #6
milan664
Novi član
 
Član od: 7.9.2017.
Poruke: 9
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi programiranja i studiranja

E brano i ja sam isto iz Bijeljine i planiram da upišem na Sinergiji INformatiku i računarstvo, ja hoću nešto da naučim (ne kao neki što mi govore, ti ideš na privatni , tamo se ništa ne uči), možeš li mi reći kakvi su profesori i uopšte Sinergija. Šta misliš o tome da li se u Bijeljini može naći posao, čuo sam da ljudi koji su završili Sinergiju idu i u Austriju, Njemačku i uspiješno se zaposle i rade. Ja sam mislio da upišem istoriju, ali ipak teško ću naći zaposlenje.
Kakav je posao developera?
milan664 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2017, 14:36   #7
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi programiranja i studiranja

Citat:
milan664 kaže: Pregled poruke
Da li je istina da programeri nemaju privatan život i da su na kompu 24/7 ili to zavisi od osobe ili vremena?
To zavisi od osobe, a ne profesije.

Citat:
milan664 kaže: Pregled poruke
Ja sam mislio da upišem istoriju, ali ipak teško ću naći zaposlenje.
Da li bi upste voleo da se bavis ovim zanimanjem, ili te privlaci samo zbog para?
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2017, 15:45   #8
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi programiranja i studiranja

Pa vidis da ne zna monogo o zanimanju, kako moze da ga voli
Ali dobro, nek proba, tome i sluzi skolovanje.. mozda i zavoli. A i relano, ko te pita sta volis ili ne volis, na kraju treba se snaci i preziveti u ovoj zemlji..
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2017, 16:02   #9
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi programiranja i studiranja

Pa bila je tu valjda bar srednja skola. Trebalo bi par da ima malo dodira da vidi da li je to nesto sto bi mogao da radi celi zivot.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2017, 17:12   #10
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi programiranja i studiranja

Programiranje se ne uci u svim skolama, koliko ja znam, a tamo gde se uci, uci se minimalno (podjednako kao i likovno i muzcko..)
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2017, 20:43   #11
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi programiranja i studiranja

U svakoj profesiji ako oces da uspes moras da se odreknes blejanja u kafani. Ako si sportista nema alkohola, ako si programer isto nema... ostecuje mozak. Ako si doktor isto jer valjda znas da ti skodi.. mislim ako si doktor.

A sa programerima je to mozda malo izrazenije jer ima toooooliko stvari na kompjuteru za dobru zabavu, da i radis i zabavljas se na kompjuteru. Samo promenis programski jezik, jedan za rad drugi za zabavu. Ili mozda i rad i zabava u jednom, ima i toga. Ali u svakom zanimanju moras taj "privatni zivot" da namestis tako da ti bude produzenje posla. Ako oces da budes uspesan. Ako oces samo da otaljas svojih osam sati a posle da blejis onda programiranje nije za tebe.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2017, 21:34   #12
brano88
Član
 
Član od: 1.7.2014.
Lokacija: Bijeljina
Poruke: 228
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 59 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi programiranja i studiranja

Sta mu fali. Neka djecko proba. Ih da su mi samo njegove godine. Ne mora ni biti ova pamet.
brano88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2017, 22:20   #13
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi programiranja i studiranja

Citat:
brano88 kaže: Pregled poruke
Sta mu fali. Neka djecko proba. Ih da su mi samo njegove godine. Ne mora ni biti ova pamet.
pa ne kazem da ne proba ali ako mu je bitno samo da sto manje radi onda nece da se usreci

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2017, 23:16   #14
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi programiranja i studiranja

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
pa ne kazem da ne proba ali ako mu je bitno samo da sto manje radi onda nece da se usreci

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Neki od najproduktivnijih programera koje sam do sada upoznao upravo koriste lenjost kao katalizator da ostanu tako produktivni.

Recimo, "savesni" programer ima danima da se naradi pišući sopstvenu implementaciju algoritma za aritmetičku obradu ulaza a "lenština" će za pola sata poljskom notacijom da skrpi istu stvar.

Ko je sad tu produktivniji?
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2017, 6:03   #15
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi programiranja i studiranja

+1
Najproduktivniji sam 3 dana pred deadline.

Ni sam često ne mogu da se načudim šta sam u stanju da napravim za kratko vreme pod pritiskom.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2017, 13:39   #16
milan664
Novi član
 
Član od: 7.9.2017.
Poruke: 9
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi programiranja i studiranja

Ma mislio sam ja da upišem istoriju jer me zanima to, ali nema od toga posle. U srednjoj smo radili HTLM i CS i za razliku od drugih ja sam to znao i vježbao sam kod kuće iako to nije blizu programiranju, ali eto. Kao što kaže ovaj čovjek nemam da tu šta volim ili ne, znam koji fakultet ne volim i njih sam potpuno izbacio (npr. ekonomski). Programiranje me privlači prije svega zbog toga što mogu naći posao (možda i ovde ili u inostranstvu, a sa istorijom su velike šanse da ne mogu). Ja hoću da se potrudim i naučim to, ali takođe ne planiram da radim to 24/7.
milan664 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2017, 14:21   #17
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi programiranja i studiranja

Onda prvo odluči koji ćeš smer u programiranju Web ili Desktop smer. Pa kada izabereš nabaci neku knjigu i tutorijal pa uči fest jedno mesec dana pa ako ide znaš na čemu si ako i ne ide opet znaš na čemu si. Đe nađe historiju nema leba od toga osim da radiš kao prosvetar.... Da si izabrao Fizičku-Kemiju e onda bi bijo na konju brale, 'vako sa historijom ne bi mi bila dovoljna dva oka za plakanje.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2017, 15:00   #18
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi programiranja i studiranja

Ne treba da radis 24/7, daleko od toga, ali treba da se potrudis da sto vise naucis, i sto bolje razumes nauceno.. Sam sebi zadajes ciljeve, i probijas granice, shvati to kao neki trening. Nemoj da imas neki strah, nije to nista tesko, samo ulozi malo truda, i bice sve ok. Znaci kad naucis nesto novo, probaj da odradis neki veci projekat, povezes steceno znanje. Mozes da pravis igre, sajtove, neki veb scraper da ti skida zgodne tete..

Mislim, za tebe je bolje da sto vise odradis stvari za te 4 godine, sto vise naucis, i onda ti bude mnogo lakse kasnije za posao i rad ^^
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2017, 16:47   #19
milan664
Novi član
 
Član od: 7.9.2017.
Poruke: 9
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi programiranja i studiranja

Evo povucite dole i pogledajte ovde koje imam predmete: http://upis.sinergija.edu.ba/study_p...-i-informatika
Hvala na odgovorima, ja hoću svakako da se potrudim i naučim i isto tako da unovčim svoj posao, zato hoću da upišem informatiku umesto istorije, jer nemam treće solucije da nešto volim i da me zanima.
Na sajtu piše da se mogu obavljati i drugi poslovi (osim programera) da li neko zna kakvi su ti poslovi?
Svkako posao programera je lakši od nekih fizičkih tj spada u lakše poslove. I zanima me jos sta mislite kakav je društveni život jednog profesora istorije i informaticara (programera) stim da je mnogo teže raditi kao profesor istorije danas.

Poslednja ispravka: milan664 (19.9.2017 u 17:24)
milan664 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2017, 17:46   #20
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi programiranja i studiranja

Znam programere sa nikakvim i odličnim društvenim životima. Šta ti to govori? Da najviše zavisi od same osobe.

Pročitaj ovaj tekst: http://www.netokracija.rs/najvece-za...ampaign=buffer

Programiranje i ceo taj svet moraju da te vuku da bi uspeo u tome, to ne može da ti bude neka rezervna varijanta, kao eto ne znam šta ću pa da krenem sa tim da vidim kako će mi ići ... Istorija i to ne mogu biti različitiji, čudi me da imaš takvu dilemu, da si u prirodnim naukama razumeo bih, ovako porediš dve galaksije.

Evo, za početak pokušaj da nađeš knjigu "Algoritmi i strukture podataka" prof. Mila Tomaševića.

Poslednja ispravka: Picard (19.9.2017 u 18:07)
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Test Drive Unlimited .:GoRaNStEin:. Simulacije vožnje 534 27.4.2013 23:53
Pitanje u vezi LAN-a Prief Lirator Komunikacioni uređaji i umrežavanje 19 11.1.2012 9:30
Pitanje u vezi telekom ADSL-a i lokalne mreze NinoJovic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 28.4.2010 12:38
Pitanje u vezi s hostingom... Wastelander Web dizajn 10 4.12.2009 13:25
Pitanje u vezi s ventilatorom bojanh Ostale komponente 31 1.12.2009 19:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com