Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.1.2017, 17:27   #1
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Povezivanje master klavijature u računar

Pozdrav,

treba mi savet u vezi povezivanja master klavijature (dakle samo klavijature sa dirkama bez zvuka) u računar. Dugo dugo nisam svirao, ali bih sad želeo da na ćerkicu prenesem malo znanja.

Ovako imam par pitanja:

- kupio bih master klavijaturu tipa Alesis Q88, ili Behringer UMX 490 (obe su tu oko 150 EUR), da li su one ok?
- koja je neka jeftinija zvučna karta koja mi treba za ovakav poduhvat?
- koji softver mi treba da reprodukuje zvukove, kao i aranžerske ritmove, i da li ima takvog besplatnog softvera da se skine sa neta?

Moj računar je iz potpisa, poprilično jaka mašina, pa se nadam da je to dovoljno dobro za ovo što želim.

Svaka pomoć je dobro došla.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2017, 18:11   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Povezivanje master klavijature u računar

Previše koštaju te "master" klavijature za takvu namjenu, radije me poslušaj pa kupi MIDI kontroler sa 49 tipki ako se planiraš patiti sa softverom i ćao (M-Audio ili neku budžetsku do 100€). Ako ne, uzmi KORG PAX3 i rokaj semplove, ritmove i boje bez kompjutera.

Softver: Cubase, Reason, Nuendo, ima gomila dobrih programa ali je fazon u sljedećem:

1. Softver se uči namjenski: ako hoćeš da je učiš da "samo" svira bez aranžiranja, onda ti softver i ne treba nego uzmi Korg PAX3 polovan i udri po njemu od Silvane do Nirvane

2. Ako bi softver služio samo za sviranje, a nećeš da učiš semplovanje i pravljenje boja, onda ti midi klavijature ne trebaju nego uzmi Korga, narokaj ritmova u njega i prži od Šemse do Betovena jer može da radi i kao MIDI i kao autonomna "naprava".

3. Ako hoćeš da je učiš i semplovanje, aranžiranje itd. to traje i uzima mnogo vremena. Nadam se da sam pomogao.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2017, 18:25   #3
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje master klavijature u računar

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Previše koštaju te "master" klavijature za takvu namjenu, radije me poslušaj pa kupi MIDI kontroler sa 49 tipki ako se planiraš patiti sa softverom i ćao (M-Audio ili neku budžetsku do 100€). Ako ne, uzmi KORG PAX3 i rokaj semplove, ritmove i boje bez kompjutera.

Softver: Cubase, Reason, Nuendo, ima gomila dobrih programa ali je fazon u sljedećem:

1. Softver se uči namjenski: ako hoćeš da je učiš da "samo" svira bez aranžiranja, onda ti softver i ne treba nego uzmi Korg PAX3 polovan i udri po njemu od Silvane do Nirvane

2. Ako bi softver služio samo za sviranje, a nećeš da učiš semplovanje i pravljenje boja, onda ti midi klavijature ne trebaju nego uzmi Korga, narokaj ritmova u njega i prži od Šemse do Betovena jer može da radi i kao MIDI i kao autonomna "naprava".

3. Ako hoćeš da je učiš i semplovanje, aranžiranje itd. to traje i uzima mnogo vremena. Nadam se da sam pomogao.
Ok, hvala na pomoći.

Ali, možeš mi samo još reći koja je to tačno razlika između ''master'' klavijature i kontrolera, pošto bih ja eventualno kasnije želeo klavijaturu da ''ubodem'' u neki modul? Da li i kontroler mogu da spojim sa modulom?

Je li ovaj KORG PA3X aranžerska klavijatura? Vidim da mu je cena jako visoka.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2017, 18:40   #4
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Povezivanje master klavijature u računar

Imas jeftinijih aranzera sa mogucnoscu ubacivanja semplova, 3X je preskupa, ali, jelte, ako imas pare...
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2017, 19:12   #5
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Povezivanje master klavijature u računar

Možeš da ideš i na neki stariji Korg, Roland, Yamahu, zavisi koliki ti je budžet. Imaš recimo KORG X5D koji je odličan, stariji i ne ide preko nekih 150€
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
DaniloNS (9.1.2017)
Stara 9.1.2017, 23:36   #6
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje master klavijature u računar

A sto ti lepo ne bi uzeo polovni midi synth m-audio neki, naucio da sklopis loop (aranzman) u FL ili cemu vec, instalirao neki synth VST npr nexus koji je plug and play synth i vozi ?

Nema potrebe za kupovinom audio interfejsa, instaliras Asio4ALL i sve sljaka .
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2017, 23:57   #7
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje master klavijature u računar

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
A sto ti lepo ne bi uzeo polovni midi synth m-audio neki, naucio da sklopis loop (aranzman) u FL ili cemu vec, instalirao neki synth VST npr nexus koji je plug and play synth i vozi ?

Nema potrebe za kupovinom audio interfejsa, instaliras Asio4ALL i sve sljaka .
Izvini,

ali molio bih te da mi bolje objasniš sve te pojmove, jer zaista ništa ne razumem (FL, VST, Asio4ALL ?). Pretpostavljam da su to softveri?

Ja kada sam se bavio muzikom ''cepali'' su se Roland i Yamaha aranžeri sa flopi diskovima, tako da sam poprilično neupućen u sve ove pojmove.

Hoću jednostavno da iskoristim potencijal svog računara i da za minimalan novac dobijem sintisajzer, zato sam i zamislio da ubodem u njega master klavijaturu kontroler od stotinak eura + eventualno neku jeftinu zvučnu kartu, ali zaista nemam predstavu kako to sve da uradim, a da ne bacam gomilu novca.

Da li ovo što hoćeš da mi kažeš znači da je dovoljno da kupim neku kontroler klavijaturu i samo da je spojim sa računarom i to je to? Naravno uz instalaciju ovih gore softvera?
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2017, 0:04   #8
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Povezivanje master klavijature u računar

Uz taj softver ti ne treba ni klavijatura jer može da se svira na PC tastaturi ali je malo teže naviknuti se
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2017, 0:10   #9
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje master klavijature u računar

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Uz taj softver ti ne treba ni klavijatura jer može da se svira na PC tastaturi ali je malo teže naviknuti se
He he, ok, hvala, ne bih baš da učim ćerkicu da svira po tastaturi.

Znači samo ubodem kontroler klavijaturu u PC i to je to?

Čak ne moram da trošim novac ni na zvučnu kartu?

Ako je to tako, onda hvala svima na pomoći, snaći ću se nekako sa ovim softverom.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2017, 1:27   #10
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Povezivanje master klavijature u računar

Ne treba ti zasebna zvučna, radiće i na integrisanoj
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
DaniloNS (10.1.2017)
Stara 10.1.2017, 11:02   #11
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Povezivanje master klavijature u računar

X5D nije aranzer i nije sempler, jedino ako bi ga koristio kao midi kontroler?
Ja nisam bas shvatio, zasta tebi konkretno treba ovo? Da ucis cerku da svira koliko sam razumeo? Treba prvo da se opredelis sta u stvari tebi treba, najjeftiniji aranzer sa mogucnoscu ubacivanja semplova je KORG PA80, najjeftiniji, i jako dobar SOLO sempler bi bio triton LE, oba mogu da se nadju za 300-350e. Ali nema potrebe za sempler masinom kod pocetnika, a Midi kontroler po meni nije resenje.
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2017, 12:20   #12
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje master klavijature u računar

Citat:
Bujosh kaže: Pregled poruke
X5D nije aranzer i nije sempler, jedino ako bi ga koristio kao midi kontroler?
Ja nisam bas shvatio, zasta tebi konkretno treba ovo? Da ucis cerku da svira koliko sam razumeo? Treba prvo da se opredelis sta u stvari tebi treba, najjeftiniji aranzer sa mogucnoscu ubacivanja semplova je KORG PA80, najjeftiniji, i jako dobar SOLO sempler bi bio triton LE, oba mogu da se nadju za 300-350e. Ali nema potrebe za sempler masinom kod pocetnika, a Midi kontroler po meni nije resenje.
Ma ne, ne treba meni aranžer, treba mi sintisajzer (prevashodno zvukovi, bez ritmova), ali radi uštede gledam da uzmem master klavijaturu da je ubodem u računar. Eventualno kasnije, ako ćerkica pokaže interesovanje za muzikom, onda bih kupio neki ozbiljniji modul na koga bih opet spojio tu master klavijaturu. U principu, mogu ja sada za 200 eur da kupim i neki električni klavir, ali master klavijaturu gledam kao investiciju koju ću eventualno kasnije moći da spojim i sa mnogo ozbiljnijim modulima.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2017, 13:41   #13
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Povezivanje master klavijature u računar

Citat:
Bujosh kaže: Pregled poruke
X5D nije aranzer i nije sempler, jedino ako bi ga koristio kao midi kontroler?

Ja nisam bas shvatio, zasta tebi konkretno treba ovo? Da ucis cerku da svira koliko sam razumeo? Treba prvo da se opredelis sta u stvari tebi treba, najjeftiniji aranzer sa mogucnoscu ubacivanja semplova je KORG PA80, najjeftiniji, i jako dobar SOLO sempler bi bio triton LE, oba mogu da se nadju za 300-350e. Ali nema potrebe za sempler masinom kod pocetnika, a Midi kontroler po meni nije resenje.

Čovjek je reko šta mu treba a ti što nisi čit'o nije moja stvar🙂
X5D savršeno radi pos'o za ovo što njemu treba
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2017, 15:58   #14
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje master klavijature u računar

Aj ovako da ti objasnim srpskim jezikom .

Midi kontroler klavijatura ti sluzi samo za unosenje midi signala znaci nema zvuka vec samo MIDI SIGNAL kompjuter dobija.

Da bi ga nekako registrovao, moras imati DAW ili digital audio workstation. Pro programi za produkciju. To su ti izmedju ostalog Frutty loops, Cubase, Logic, Ableton itd.

DAW ti registruje svaki pritisak dirke na tvojoj klavijaturi, znaci cist midi signal bez audio signala. Da bi dobio bilo kakav zvuk (zvuk klavira,violine... ) potreban ti je VST synth tj virtuelna verzija nekog synta. Imas ih na tone. Kada instaliras vst synt i ucitas preko tvog DAW, onda taj virtuelni synth kontrolises preko tvoje midi klavijature tj CITAJ IMAS ZVUK.

Sema je: DAW (Frutty loops npr)>VST synth (nexus npr)>Midi kontroler synth

Izgleda ti mozda komplikovano ali nije veruj mi.
To otvoris jednom i mozes ceo dan da sviras po tome. To ti je najjeftinija varijanta sa kupovinom polovnog midi synt-a.

ASIO 4 ALL ti je drajver kojim smanjujes latenciju/kasnjenje izmedju unosa signala i reprodukcije audio signala. Zvucne karte izmedju ostalog i za to sluze.

Ti ces imati latenciju ali ona se meri u milisek tako da je to reda 5-10ms mozda cak i manje u zavisnosti od jacine kompa.

Midi synth ti ide preko USB-a tako da kao sto rekoh, install plug and play.

Nadam se da ti je malo jasnije.

Poslednja ispravka: Starface (12.1.2017 u 16:52)
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2017, 19:45   #15
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje master klavijature u računar

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Aj ovako da ti objasnim srpskim jezikom .

Midi kontroler klavijatura ti sluzi samo za unosenje midi signala znaci nema zvuka vec samo MIDI SIGNAL kompjuter dobija.

Da bi ga nekako registrovao, moras imati DAW ili digital audio workstation. Pro programi za produkciju. To su ti izmedju ostalog Frutty loops, Cubase, Logic, Ableton itd.

DAW ti registruje svaki pritisak dirke na tvojoj klavijaturi, znaci cist midi signal bez audio signala. Da bi dobio bilo kakav zvuk (zvuk klavira,violine... ) potreban ti je VST synth tj virtuelna verzija nekog synta. Imas ih na tone. Kada instaliras vst synt i ucitas preko tvog DAW, onda taj virtuelni synth kontrolises preko tvoje midi klavijature tj CITAJ IMAS ZVUK.

Sema je: DAW (Frutty loops npr)>VST synth (nexus npr)>Midi kontroler synth

Izgleda ti mozda komplikovano ali nije veruj mi.
To otvoris jednom i mozes ceo dan da sviras po tome. To ti je najjeftinija varijanta sa kupovinom polovnog midi synt-a.

ASIO 4 ALL ti je program koji smanjuje latenciju/kasnjenje izmedju unosa signala i reprodukcije audio signala. Zvucne karte izmedju ostalog i za to sluze.

Ti ces imati latenciju ali ona se meri u milisek tako da je to reda 5-10ms mozda cak i manje u zavisnosti od jacine kompa.

Midi synth ti ide preko USB-a tako da kao sto rekoh, install plug and play.

Nadam se da ti je malo jasnije.
Hvala, puno si mi pomogao.

Samo još jedno pitanje. Ima li smisla davati dodatnog novca za master klavijaturu/midi kontroler koji pored USB izlaza ima i klasičan MIDI out. Ovo pitam zbog eventualnog budućeg korišćenja klavijature na ''live'' nastupima, tj. radi spajanja klavijature sa zvučnim modulom?
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2017, 22:25   #16
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje master klavijature u računar

Pa pazi, moj m audio oxygen 49 ima midi out. On je stariji model tako da verujem i da ovi noviji modeli imaju.

Cak i da nema, lako ces ti preprodati i uzeti nesto bolje. Nema potrebe za zaletanjem i bacanjem para.

Druga stvar, sto bi kupovao toliko veliku klavijaturu?
Em sto je skuplja, em sto ti vise prostora zauzima a em sto ces je teze preprodati jer producenti ugl uzimaju manje.

Ti softverski mozes da setas oktave prilikom sviranja, tako da uvek imas pri ruci 4 oktave pa ti biraj koje ces (m audio oxygen 49). Jedino ako bas planiras da joj pokazujes neka virtuoz dela.

I ne nasedaj ako ti prodavac kaze, dodaj jos par evra i uzmi full scale .

Ovo ti govorim jer je bzv zaletati se i bacati pare ako ce to nju da popusti posle 4 meseca.

Ovako moze da vezba do mile volje za male pare.

Npr http://www.kupujemprodajem.com/M-Aud...88682#photoBig

Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2017, 22:50   #17
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Povezivanje master klavijature u računar

Ja sam pokusavao od Roland-ovog jeftinog aranzera da napravim sempler masinu, tipa ovo: https://youtu.be/hvRkxYXiIVQ
Ovaj roland sluzi samo kao kontroler i ne zvuci ni 5% kao sa snimka.
Odustao sam jer mi je licno ovaj lik rekao da to ne moze bez super fensi zvucne karte jer se javlja preveliki lag, tj kasnjenje tonova.
Ne znam kako i sta.
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2017, 22:57   #18
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje master klavijature u računar

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Pa pazi, moj m audio oxygen 49 ima midi out. On je stariji model tako da verujem i da ovi noviji modeli imaju.

Cak i da nema, lako ces ti preprodati i uzeti nesto bolje. Nema potrebe za zaletanjem i bacanjem para.

Druga stvar, sto bi kupovao toliko veliku klavijaturu?
Em sto je skuplja, em sto ti vise prostora zauzima a em sto ces je teze preprodati jer producenti ugl uzimaju manje.

Ti softverski mozes da setas oktave prilikom sviranja, tako da uvek imas pri ruci 4 oktave pa ti biraj koje ces (m audio oxygen 49). Jedino ako bas planiras da joj pokazujes neka virtuoz dela.

I ne nasedaj ako ti prodavac kaze, dodaj jos par evra i uzmi full scale .

Ovo ti govorim jer je bzv zaletati se i bacati pare ako ce to nju da popusti posle 4 meseca.

Ovako moze da vezba do mile volje za male pare.

Npr http://www.kupujemprodajem.com/M-Aud...88682#photoBig

Ovi novi M audio Oxygen 49-ke nemaju MIDI out, a baš njih sam razmatrao. Inače, jedna od opcija mi je bila i M audio Keystation 61 (jer ima MIDI out, a Keystation 49 nažalost nema). Nije samo ćerka u pitanju, jer ako ona ne bude htela da svira ja ću onda svakako nastaviti sa sviranjem, a tu se bojim da me ti midi kontroleri od 100 i kusur eura neće zadovoljiti. Zato bih baš išao na neku malo kvalitetniju varijantu koja će ili mene ili ćerku služiti dug period, a da ne dolazim u situaciju da prodajem u pola cene pa opet da dodajem 150 eur ne bi li kupio nešto bolje (znaš kako kažu, nisam bogat da bih kupovao jeftino).

Inače, šta misliš o M audio Code 49 (ima i MIDI in i MIDI out, mogućnost ''splitovanja'' klavijature na 4 dela, itd...)? Košta oko 250 EUR, a vidim da je dosta profi. Vredi li ona tih novaca?
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2017, 2:08   #19
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Povezivanje master klavijature u računar

Citat:
Bujosh kaže: Pregled poruke
Ja sam pokusavao od Roland-ovog jeftinog aranzera da napravim sempler masinu, tipa ovo

Ovaj roland sluzi samo kao kontroler i ne zvuci ni 5% kao sa snimka.

Odustao sam jer mi je licno ovaj lik rekao da to ne moze bez super fensi zvucne karte jer se javlja preveliki lag, tj kasnjenje tonova.

Ne znam kako i sta.

Ne treba ti super fensi zvučna karta, nego dobro podešen ASIO i klavijature koje imaju sređene ritmove i boje. Ako sređuješ semplove ili sviraš preko VST plugina onda ti treba dobar softver i dobar kompjuter, a ako spremaš klavijaturu za live svirku i "budžiš" boje i ritmove na nju koje nisu izvorno namjenjene njoj (Phantom ili G66 na PSR ili 2000 i slično) to je tek potpun promašaj.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2017, 17:08   #20
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje master klavijature u računar

Citat:
DaniloNS kaže: Pregled poruke
Ovi novi M audio Oxygen 49-ke nemaju MIDI out, a baš njih sam razmatrao. Inače, jedna od opcija mi je bila i M audio Keystation 61 (jer ima MIDI out, a Keystation 49 nažalost nema). Nije samo ćerka u pitanju, jer ako ona ne bude htela da svira ja ću onda svakako nastaviti sa sviranjem, a tu se bojim da me ti midi kontroleri od 100 i kusur eura neće zadovoljiti. Zato bih baš išao na neku malo kvalitetniju varijantu koja će ili mene ili ćerku služiti dug period, a da ne dolazim u situaciju da prodajem u pola cene pa opet da dodajem 150 eur ne bi li kupio nešto bolje (znaš kako kažu, nisam bogat da bih kupovao jeftino).

Inače, šta misliš o M audio Code 49 (ima i MIDI in i MIDI out, mogućnost ''splitovanja'' klavijature na 4 dela, itd...)? Košta oko 250 EUR, a vidim da je dosta profi. Vredi li ona tih novaca?
Pazi, ja koristim midi kontroler u produkciji cisto da nadjem melodiju tako da se ne razumem nesto previse midi kontrolere u smislu sta koji nudi of funkcija i da li vredi para. Ono sto bih ti preporucio jeste:

Prakticna primena (ako ces ga koristiti 80% vremena kod kuce, kvalitet ti nije preterano bitan). Ne kazem da uzmes krsinu ali imaj to u opticaju.

Placaj za ono sto ti treba a ne sto dobijas uz njega. Ako ces samo svirati na njemu kod kuce rekreativno, tebi vrv nece trebati hiljadu portova, integrisana zvucna karta, nosac koji dolazi uz kontroler itd . Jbg, prodavac ce entuzijasti pokusati da uvali pricu, dodaj jos malo parica i uzmi all in one itd.

Informisi se od kupaca a ne od poslodavaca. Citaj review-ove proizvoda, njihove preporuke, forume itd. Oni te nece ljudi slagati i veruj mi da imaju vise iskustva nego poslodavac koji samo lageruje proizvode i ne koristi ih 24/7 .

Eto ukratko. Verujem da si ovo i sam znao ali entuzijazam zna da ponese.
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Povezivanje 5.1 sistema sa racunarom kebler81 Zvuk na računaru 2 25.8.2011 16:00
Specifičan problem - povezivanje 3 računara :) perorez.mihajlovic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 27.3.2011 20:33
Povezivanje 3 SATA i 1 ATA uređaja Packypfc Nosači podataka 1 23.9.2009 0:25
Povezivanje Motorole RAZR V3x i računara. holodoc Aparati i oprema 11 20.1.2007 2:28
Povezivanje IDE uredjaja Jack In The Box Operativni sistemi 17 10.1.2006 16:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com