Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.10.2016, 12:47   #61
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Budi aktivan deo zajednice za neki open source softver. To znaci da ucestvujes na razvijanju nekog softvera preko Git Hub-a. Mislim da je to ogroman plus.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Schnak3 na korisnoj poruci:
brano88 (27.10.2016), gradjanin (27.10.2016), Mickie (5.11.2016), Oggy (27.10.2016)
Stara 27.10.2016, 12:55   #62
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Ne traže poslodavci bilo kakvu specifičnu vrstu portfolia već dokaz da si sposoban da ispratiš projekat od početka do kraja. Kreni sa bilo kakvim projektom koji je pogonjen zdravom idejom, nebitno da li tako nešto već postoji ili ne, i ti već imaš plus u oku ozbiljnijih poslodavaca.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
gradjanin (27.10.2016)
Stara 27.10.2016, 14:05   #63
gradjanin
Novi član
 
Član od: 24.10.2016.
Lokacija: Bačka Palanka
Poruke: 3
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Budi aktivan deo zajednice za neki open source softver. To znaci da ucestvujes na razvijanju nekog softvera preko Git Hub-a. Mislim da je to ogroman plus.
Ovo mi je već reklo par ljudi, tako da ću dati šansu ovom pristupu na nekih mesec dva nakon što se malo podsetim Pythona ili savladam osnove c#, python sam već pola pozaboravljao jer ga nisam koristio skoro godinu dana. Hvala ti!

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ne traže poslodavci bilo kakvu specifičnu vrstu portfolia već dokaz da si sposoban da ispratiš projekat od početka do kraja. Kreni sa bilo kakvim projektom koji je pogonjen zdravom idejom, nebitno da li tako nešto već postoji ili ne, i ti već imaš plus u oku ozbiljnijih poslodavaca.
E vidiš, to "bilo kakav" mi je prilično mutno jer ne znam kako se šta kotira. Sa moje tačke gledišta - "bilo kakve" projekte već imam, evo nekih od njih ovde: http://my-works.esy.es/ Sve frontend, doduše.

Pored toga imam i kojekakvih algoritama i sitnih igrica što mi leži po kompu al su to u glavnom "školski" projekti, iako rađeni samostalno pa mi je bilo bez veze da ih postavljam tamo.

Sad, pretpostavljam da to nije dovoljno za posao, pa verovatno čak ni za praksu negde jer sam praksu i tražio sa ovim.

Najviše bih voleo da mogu lepo napraviti klon Facebooka, ali mislim da to nije projekat koji bi odgovarao junior nivou već je dosta žešće, i bez prethodnog rada na prostijim stvarima i bar nekog real world iskustva teško da bih bilo šta postigao u neko dogledno vreme.

Pitanje koje sam postavio sam postavio tako kako jesam jer nemam predstavu šta bi bio sledeći korak, a hteo bih da to bude nešto što spaja "lepo i korisno", iliti da bude dobar način da utrošim vreme i energiju. Zato sam se i obratio vama ovde, da bih imao jasniju predstavu gde se otprilike nalazi entry level bar. A bez veze mi je da spamujem ljude sa prijavama dok ne budem siguran da imam nešto kvalitetno da ponudim.
gradjanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2016, 23:32   #64
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Budi aktivan deo zajednice za neki open source softver. To znaci da ucestvujes na razvijanju nekog softvera preko Git Hub-a. Mislim da je to ogroman plus.
Ovo mislim da je malo teže za nekog početnika/juniro-a, ali ako misli da može nek proba u svakom slučaju može nešto da nauči.

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ne traže poslodavci bilo kakvu specifičnu vrstu portfolia već dokaz da si sposoban da ispratiš projekat od početka do kraja. Kreni sa bilo kakvim projektom koji je pogonjen zdravom idejom, nebitno da li tako nešto već postoji ili ne, i ti već imaš plus u oku ozbiljnijih poslodavaca.
Ovo ti je najbolji savet, pravi poslodavac će shvatiti da ti vrediš ako mu pokažeš da te interesuje posao i da se stalno usavršavaš, a to kakvi su to projekti i koje veličine nije toliko bitno.

Ja sam recimo imao prilike da odlučim o izboru početnika kad su tražili nove zaposlene u prošloj firmi, i svakakvih ima likova, koji recimo nisu znali šta su servisi (web), radili CRUD pešice (ADO.NET) ili ne znaju šta je sql injection i kako ga sprečiti.
Sve dok nisu se pojavila dva lika koji su pokazali neki školski projekat koji su hteli da prodaju ali nisu uspeli, a to bio neki običan web shop sa CMS-om možda malo više od deset stranica sve ukupno, kad sam video da kapiraju neke koncepte, da su išli u pravom smeru i upotrebili pravilno neke tehnologije odmah sam tražio da ih uzmu.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zokocx na korisnoj poruci:
gradjanin (28.10.2016)
Stara 28.10.2016, 3:50   #65
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Budi aktivan deo zajednice za neki open source softver. To znaci da ucestvujes na razvijanju nekog softvera preko Git Hub-a. Mislim da je to ogroman plus.
U teoriji ovo zvuči super ali u praksi rad na open source projektima i nije baš neka preporuka za poslodavca. Razlog je veoma jednostavan - poslodavac želi da proceni sposobnosti kandidata a ne zajednice okupljene oko projekta. Učestvovanje u open source projektima skoro isključivo znači pojedincu jer će tako naučiti kako funkcioniše timski rad, što recimo može da bude jedan, i verovatno jedini, plusić za poslodavca.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2016, 9:04   #66
gradjanin
Novi član
 
Član od: 24.10.2016.
Lokacija: Bačka Palanka
Poruke: 3
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Prethodni post mi je iz nekog razloga završio na moderaturi.

Citat:
zokocx kaže:
a to bio neki običan web shop sa CMS-om možda malo više od deset stranica sve ukupno, kad sam video da kapiraju neke koncepte, da su išli u pravom smeru i upotrebili pravilno neke tehnologije odmah sam tražio da ih uzmu.
E ovo je već nešto konkretno, upravo sam na tako nešto i mislio pod "primer". Jer ovako "bilo šta" su mi bili sitni projekti tipa tetris, iks oks i štatigajaznam.

Dakle full sajt sa back i front endom. Web shop mi je ionako bio na TODO listi, al tek krećem sa server side, tačnije zalećem se zbog node vs ruby vs django trileme.
gradjanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2016, 12:05   #67
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
U teoriji ovo zvuči super ali u praksi rad na open source projektima i nije baš neka preporuka za poslodavca. Razlog je veoma jednostavan - poslodavac želi da proceni sposobnosti kandidata a ne zajednice okupljene oko projekta. Učestvovanje u open source projektima skoro isključivo znači pojedincu jer će tako naučiti kako funkcioniše timski rad, što recimo može da bude jedan, i verovatno jedini, plusić za poslodavca.
Sopstveni projekti + rad na nekom open source projektu + postavljivanje svojih projekata na GitHub. Zadnja stavka je izuzetno zeznuta jer morate veoma kvalitetan kod da napišete jer ne znate ko će to u budućnosti da gleda. Ja nikako da išta izbacim na GitHub da bude javnog tipa jer uvek mislim da kod može da se poboljša (BitBucker je ima besplatne privatne repozitorijume)

Na intervjuima za početnike ionako idu klasična pitanja o algoritmima, bazama i projektnim obrascima.

Mada lično mislim da je početniku baš teško da se uključi u aktivan razvoj bilo kog softvera jer maltene morate da znake kako skoro ceo proizvod funkcioniše, što već zahteva znanje nekog junior programera.

Ne znam koliko poslodavci gledaju to neko socijalno angažovanje programera u vidu GitHub ili Stackoverflow profila. Ja trenutno na Stackoverflow-u 90% reputacije sam dobio editovanjem tudjih pitanja i komentara jer ili nisam dovoljno brz pri odgovaraju ili ne znam odgovor.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2016, 20:09   #68
brano88
Član
 
Član od: 1.7.2014.
Lokacija: Bijeljina
Poruke: 228
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 59 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Citat:
Ne znam koliko poslodavci gledaju to neko socijalno angažovanje programera u vidu GitHub ili Stackoverflow profila. Ja trenutno na Stackoverflow-u 90% reputacije sam dobio editovanjem tudjih pitanja i komentara jer ili nisam dovoljno brz pri odgovaraju ili ne znam odgovor.
Zapravo... neki poprilicno. Stavise, u kompaniji Jegora Bugajenka visina plate zavisi od reputacije na SO-u (poslednji paragraf blog posta).
brano88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2016, 1:12   #69
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Da, Stackoverflow je izuzetno popularan metod za brzo procenjivanje kandidate jer zajednica profesionalaca, koja se međusobno ocenjuje, odrađuje posao umesto poslodavca.

Inače, brzina odgovora uopšte nije bitna na Stackoverflow-u. Mnogo je bitnije napraviti kvalitetan, koncizan odgovor jer brzi odgovori možda dobiju nešto više poena na početku dok su vidljivi u feedu ali kvalitetni odgovori dobijaju mnogo više poena na duge staze.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Schnak3 (30.10.2016)
Stara 30.10.2016, 2:44   #70
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
C je stariji programski jezik sve radiš ručno, C++ je nadograđena verzija, a C# je microsoftova moderna verzija, ima mogućnosti i za web programiranje što je sad uglavnom ionako sve web, u suštini drag and drop sa povremenim zavlačenjem ispod haube, da moraćeš da razumeš šta se dešava u kodu.
Sustinska razlika je da je C klasican proceduralni jezik, C++ stariji objektno orjentisani jezik koji je direktna nadogradnja C-a, i tako prilicno kabast, a C# je Microsoftov odgovor na Javu, i kako se rade moderni OO jezici.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2016, 15:44   #71
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

A šta je moderni OO jezik?
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2016, 23:09   #72
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Naletio sam na ovo kada je u pitanje poznavanje programiranja pa možda vam bude zanimljivo

Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Paladin na korisnoj poruci:
brano88 (4.11.2016), NIx Car (4.11.2016)
Stara 5.11.2016, 22:02   #73
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Citat:
gradjanin kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima!

Polako samostalno učim programiranje, kodiranje, skriptovanje, šta li već. Trenutno sam na frontend web (js) a krenuo sam u sve ovo pre oko godinu i po sa Pythonom.

Imam neke svoje projekte (ništa ekstra složeno), ali mi je dosadilo da radim "domaće zadatke" od kojih možda hoću a možda i neću imati neke koristi. Cilj mi je da dosegnem entry level, i da se zaposlim negde kao junior programer. Konkretno polje rada mi i nije toliko bitno, kao ni jezik u kojem bih radio, mada mi je interesantniji rad na rešavanju algoritamskih problema nego front end development.

Na osnovu raznoraznih članaka koje sam pročitao, poslodavci imaju jasnu predstavu kako bi jedan dobar junior kandidat trebao da izgleda po pitanju tehničkog znanja i stepena sposobnosti za rešavanje problema. Buzzword su neki "ozbiljniji projekti" koje bi kandidat trebao da ima za sobom, bilo lični bilo komercijalni.

Ono što me konkretno zanima jeste - kakvi se to projekti računaju u ozbiljnije? Šta to poslodavci zapravo žele da vide u portfoliju, a što bi demonstriralo odgovarajući nivo znanja?

Naravno, pri tome mislim na stvari koje bi odgovarale entry levelu/junioru. Čini mi se da bi rad na takvim aplikacijama mogao da bude veoma dobar način da popunim znanje, kao i da kroz praksu saznam šta to sve treba da znam.

Recimo za JS, python, C# - bilo za web nebilo, potpuno mi je svejedno. Ako neko ima predstavu o tipu projekta koji bi odgovarao gorenavedenom za bilo koje polje i bilo koji jezik, molim ga da napiše.

Dakle, trebaju mi primeri aplikacija dovoljne složenosti za tako nešto, nezavisno od polja i jezika.

Unapred vam hvala na vremenu i odgovorima!
Kad neko kaze ozbiljan projekat, misli na ovaj projekat sa kojim se sad batrga i za koji mu treba dodana radna snaga da ga zavrsi... Prosto nijedan poslodavac nece da ti kaze evo imam jedan neozbiljan projekat, dodji prijavi se da ti dam posao. Ja sam razne "ozbiljne projekte" zavrsavao u roku od jednog vikenda.

Sta mozes da uradis da pokazes da si spreman za ozbiljne projete? Za C# neznam, tamo verovatno i nema nista ozbiljno, za Python mogu da ti kazem sta da uradis. Uzmi neku Python 2 open source biblioteku koja jos nije portovana na Python 3. Nesto sto ti koristis, sto ti je zanimljivo i sto znas, Uzmi i portuj u Python 3. To ti je prilicno ozbiljan projekat, mnogo ce tu stvarcica novih da se pojavi, verovatno zavisi na neke druge delove i biblioteke, moraces da razgovaras na mailing listi sa maintainerima te druge biblioteke.. a poslodavci na mailing listama love talente. Gledaj da bude nesto sto se koristi, i sto dosta kompanija koristi. Ali ako uzmes nesto preveliko, nikad neces da ga zavrsis. Nemoj odma da se zaletis da portujes OpenStack na Python 3

Kad uradsi par takvih projekata, dokazao si da znas dobro Python 2 i Pyhon 3, imas neoborivi dokaz u svom porfoliju da si radio ozbiljne projekte. Sad ako neko hoce nesto jos ozbiljnije, neka precizira ti ces posle ovog iskustva imati dovoljno znanja da sredis i to. Ako si izabrao neki popularan projekat i jos resio brdo bagova u njemu, neka kompanija koja to koristi bice vrlo zainteresovana da te zaposli da puno vreme resavas one probleme koji njima najvise smetaju.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2016, 22:24   #74
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Ma baš će neko portovanje Python 2 biblioteka u Python 3 da smatra ozbiljnim poslom pored gomile konvertora koji to rade automatski.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2016, 0:41   #75
Twisterzemun
Član
 
Član od: 6.2.2012.
Poruke: 151
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 60 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
Za C# neznam, tamo verovatno i nema nista ozbiljno...
Svasta, koja glupost...

Citat:
gradjanin kaže:
Šta to poslodavci zapravo žele da vide u portfoliju, a što bi demonstriralo odgovarajući nivo znanja?
Ono sto je poslodavcima najbitnije je da:
  • Budes timski igrac
  • Ne plasis se novih izazova
  • Ne plasis se unapredjivanja svog znanja

To su osobine koje moras da imas i to im je, uglavnom, najbitnije.

Sto se tice gradjenja portfolia preko open source projekata za pocetnike, izvoli pa biraj sta ti se dopada https://github.com/MunGell/awesome-for-beginners.

Nemoj se stresirati puno u vezi toga, iskoristi te projekte zbog sebe. Da vidis gde stojis u odnosu na druge, naucis neke nove trikove i vidis kako se od prilike radi na projektima gde ima vise ljudi, sto ce ti puno pomoci u malo vecim firmama.

Srecno!
Twisterzemun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Twisterzemun na korisnoj poruci:
Mickie (6.11.2016)
Stara 6.11.2016, 14:08   #76
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ma baš će neko portovanje Python 2 biblioteka u Python 3 da smatra ozbiljnim poslom pored gomile konvertora koji to rade automatski.
Da konvertori rade posao, sve bi vec bilo portovano. A nije, cak deceniju posle izlaska Python 3 gomila velikih i vaznih projeketa i dalje se muci sa Python 3 podrskom. Malo je komplikovanije od toga. Konvertori rade za trivijalne projekte, i sve sto je moglo konvertorom vec je portovano. A on moze da proba da usavrski konvertor pa da portuje njime, i to nije lak zadatak.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2016, 14:18   #77
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Citat:
Twisterzemun kaže: Pregled poruke
Svasta, koja glupost...
Svasta, i ja to kazem kad citam ovde price o C#. Po pricama ovde nekih forumasa ja sam stekao da je to programski jezik za lezilebovice koji sluzi da nikad ozbiljno ne moras da zasuces rukave. Preporucuju ga po defaultu svakom ko hoce da uci bilo kakvo programiranje jer je "najlaksi". Ja zato bezim dalje od njega i nikom ga ne preporucujem.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2016, 15:30   #78
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Po cemu si zakljucio da C# nije za ozbiljne projekte I javu takodje preporucuju pocetnicima u programiranju i python takodje, pa opet ne mozes reci ni za jedan od ta 3 da su neozbiljni....
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2016, 15:54   #79
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Po tome sto ga guraju svima pod nos, a kad nesto guraju svima pod nos to je obicno smece. Mislim da je Linusov rant o C++ u slucaju C# jos vise tacan.

>
> When I first looked at Git source code two things struck me as odd:
> 1. Pure C as opposed to C++. No idea why. Please don't talk about portability,
> it's BS.

*YOU* are full of bullshit.

C++ is a horrible language. It's made more horrible by the fact that a lot
of substandard programmers use it, to the point where it's much much
easier to generate total and utter crap with it. Quite frankly, even if
the choice of C were to do *nothing* but keep the C++ programmers out,
that in itself would be a huge reason to use C.

In other words: the choice of C is the only sane choice. I know Miles
Bader jokingly said "to piss you off", but it's actually true. I've come
to the conclusion that any programmer that would prefer the project to be
in C++ over C is likely a programmer that I really *would* prefer to piss
off, so that he doesn't come and screw up any project I'm involved with.


Samo promeni C++ na C# i C na Javu ili nesto drugo. Proguglaj da nadjes ceo rant.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2016, 16:51   #80
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Programiranje - prvi koraci

Svaki jezik ima svoju svrhu.

Ako bi hteo da napravim drajver koristio bih C, windows aplikaciju C#, a serversku aplikaciju Javu.

C++ mozda ako bih hteo da pravim sopstveni game engine.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
doctor (6.11.2016), Teva (6.11.2016), voodoo_ (6.11.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Prvi koraci Wolf1996 otpaTci 2 30.9.2015 19:12
Genericko programiranje (OOP) PeTkO Programiranje 4 5.9.2013 23:05
Poziv za predaju radova za Prvi Balkan kompjuter kongres milobit Dešavanja i događaji 10 27.3.2013 20:27
Kada ste dobili svoj prvi komp? Covenant Brbljaonica 131 13.2.2010 17:46
Prvi crnogorski ICT casopis Dimo Zanimljive Web lokacije 13 27.10.2006 20:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com