Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.10.2016, 20:13   #41
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.162
Zahvalnice: 2.079
Zahvaljeno 4.921 puta na 2.857 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

C# je i dalje jedan od najlakših i najefikasnijih načina da se napiše klasična Windows desktop GUI aplikacija (za razliku od Jave), tako da ga ne bih tek tako otpisao.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2016, 20:24   #42
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
I smesno je da neko prica da je C# moderna verzija C programskog jezika. Ustvari je kopija Jave bez onoga za sta je java napravljena.
Postoji veoma dobar razlog zbog kojeg C# nema neke stvari koje Java ima. Svako ko je imao bilo kakvog dodira sa obe platforme koje prevazilazi pisanje običnog "Hello world" programa će ti reći da je C# napravljen da izleči neke bolesti koje Java vuče bukvalno od kad postoji.
Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
Od kad ja nisam na ovom forumu nista se nije promenilo, i dalje samo Microsoftansko shillovanje, moracu opet da izbrisem ovaj bookmark.
Pa s obzirom da ti je svaki post od početka do kraja kmečanje o Windows-u siguran sam da nikome nećeš nedostajati. Mislim da bi bolje utrošio vreme kad bi se vratio da završiš započeti viši tečaj Linux zilotizma. Čuo sam da sada na početku kursa dele perike i bradu inspirisane Stalmanom
Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Sve više ljudi koristi iOS i Android, a framework-ovi sada web developerima omogućavaju da prave aplikacije za telefone (cordova, phonegap), nema razloga da neko sada kreće da uči C#.
Da, zato je C# među trenutno pet najkorišćenijih programskih jezika na svetu (pored Jave, JavaScripta, PHP-a i Pythona). Nemam nameru da ponavljam ono što sam X puta do sada rekao. C# se itekako traži, posebno u korporativnim okruženjima, i nema ni najmanjeg znaka da će se bilo šta menjati u doglednoj budućnosti. Ako i dođe do njegovog rasula sam C# je takav da omogućava veoma lak prelazak na nešto drugo.

Poslednja ispravka: Neutrino (17.10.2016 u 20:41)
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
NIx Car (17.10.2016), player1 (30.10.2016)
Stara 17.10.2016, 20:36   #43
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Microsoft's Lumia line will be killed off in December, report claims

Jedan razlog manje da ljudi uce C#.

Sve više ljudi koristi iOS i Android, a framework-ovi sada web developerima omogućavaju da prave aplikacije za telefone (cordova, phonegap), nema razloga da neko sada kreće da uči C#.
Da li si znao za:
https://www.xamarin.com/ ?
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Oggy na korisnoj poruci:
Neutrino (17.10.2016), NIx Car (17.10.2016), zokocx (26.10.2016)
Stara 17.10.2016, 21:02   #44
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Citat:
Oggy kaže: Pregled poruke
Da li si znao za:
https://www.xamarin.com/ ?
Xamarin je odličan primer kako izgleda kada ozbiljna kompanija preuzme u svoje ruke propali projekat (Mono) koji se godinama razvlačio do granice potpune neupotrebljivosti i onda ga integriše u svoje redove i napravi nešto što je zapravo izuzetno korisno.

Razvoj softvera danas je dosta drugačiji nego što je nekada bio. Pored toliko transpilera i virtuelizacionih tehnologija praktično više nije ni bitno koji programski jezik se koristi. Ali nemojte da se zavaravate nekakvim poluinformacijama - Microsoft ekosistem je još uvek itekako jak.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Oggy (18.10.2016)
Stara 17.10.2016, 21:04   #45
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
C# je i dalje jedan od najlakših i najefikasnijih načina da se napiše klasična Windows desktop GUI aplikacija (za razliku od Jave), tako da ga ne bih tek tako otpisao.
Najlakši, i najlepši način. Baš sam skoro skidao skidao sa nuget-a neki material design dodatak. U par minuta sam dobio aplikaciju koja moderno izgleda.

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Da, zato je C# među trenutno pet najkorišćenijih programskih jezika na svetu (pored Jave, JavaScripta, PHP-a i Pythona). Nemam nameru da ponavljam ono što sam X puta do sada rekao. C# se itekako traži, posebno u korporativnim okruženjima, i nema ni najmanjeg znaka da će se bilo šta menjati u doglednoj budućnosti. Ako i dođe do njegovog rasula sam C# je takav da omogućava veoma lak prelazak na nešto drugo.
Ne pričamo o tome šta treba da senior u C# trenutno uradi, pričamo o tome šta totalni početnik treba da uradi. Trenutni C# developeri će uvek imati posao, kao što su sada i dalje dobro plaćeni Fortran programeri. Dok osoba koja krene da uči C# od nule postane kompetentna za posao takmičiće se sa osobama koje imaju 1-2 decenije iskustva u C#.

Citat:
Oggy kaže: Pregled poruke
Da li si znao za:
https://www.xamarin.com/ ?
Znam, mada sam zaboravio u trenutku pisanja prošlog posta. Znam samo jednu osobu koja je radila u Xamarinu i rekao mi je da ne vidi prednost jer i dalje delovi neki delove aplikacije moraš da napišeš u native kodu. Nisam to proveravao jer me Xamarin ne interesuje.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2016, 21:16   #46
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Ne pričamo o tome šta treba da senior u C# trenutno uradi, pričamo o tome šta totalni početnik treba da uradi. Trenutni C# developeri će uvek imati posao, kao što su sada i dalje dobro plaćeni Fortran programeri. Dok osoba koja krene da uči C# od nule postane kompetentna za posao takmičiće se sa osobama koje imaju 1-2 decenije iskustva u C#.
Poenta je da apsolutni C# početnik može bez problema za mesec-dva dana da se osamostali i počne da piše kompletne C# aplikacije. Takvo je okruženje, takvi su alati, takva je tehnologija (.NET) - sve je podređeno brzom učenju i razvoju. Sve ostalo (tzv. iskustvo) se svodi na učenje veština kao što su prilagođavanje rada u timu, integracija sa načinom na koji tim radi, konvencije itd.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2016, 21:39   #47
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Poenta je da apsolutni C# početnik može bez problema za mesec-dva dana da se osamostali i počne da piše kompletne C# aplikacije. Takvo je okruženje, takvi su alati, takva je tehnologija (.NET) - sve je podređeno brzom učenju i razvoju. Sve ostalo (tzv. iskustvo) se svodi na učenje veština kao što su prilagođavanje rada u timu, integracija sa načinom na koji tim radi, konvencije itd.
Osoba koja poznaje osnove programiranja (algoritmi, baze podataka, OO) će za 2 meseca da nauči bilo koji programski jezik- dal bio C#, Javu ili Objective-C/Swift za iOS (za web neće moći, tu treba džumle tehnologija).
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2016, 23:37   #48
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Postoji veoma dobar razlog zbog kojeg C# nema neke stvari koje Java ima. Svako ko je imao bilo kakvog dodira sa obe platforme koje prevazilazi pisanje običnog "Hello world" programa će ti reći da je C# napravljen da izleči neke bolesti koje Java vuče bukvalno od kad postoji.
Upravo ovo. Po mom misljenju C# je daleko 'lepsi' od Jave iako su jako slicni.

Nemojte zaboraviti da se C# koristi i u Unity-u, a Unity je svakim danom sve popularniji
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2016, 23:44   #49
korisnickoime
Član
 
Član od: 15.12.2011.
Poruke: 150
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 49 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
Ustvari je kopija Jave bez onoga za sta je java napravljena. Portabilnosti.
Morao sam

korisnickoime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku korisnickoime na korisnoj poruci:
NIx Car (18.10.2016), Partybreaker (18.10.2016), Schnak3 (18.10.2016), Twisterzemun (26.10.2016), zokocx (26.10.2016)
Stara 18.10.2016, 0:27   #50
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Pa valjda "on BOTH genders" Ja znam samo za dva.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2016, 0:32   #51
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Pa valjda "on BOTH genders" Ja znam samo za dva.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2016, 19:32   #52
brano88
Član
 
Član od: 1.7.2014.
Lokacija: Bijeljina
Poruke: 228
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 59 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Citat:
Po mom misljenju C# je daleko 'lepsi' od Jave iako su jako slicni.
*Kasljuc, kasljuc*! Disclaimer: Java developer ovdje.

Da li je to uopste bitno? Jeste, Java nema "properties", nema LINQ, neispravni generici itd. Ali cinjenica je da oba programska jezika rade posao. Enormni su projekti izgurani s njima. Mozda nesto mozes efikasnije da odradis u C# u odnosu na Javu i obrnuto. Evo, reci mi, zasto su Kafka, Elasticsearch, Cassandra, Hadoop, Jenkins... odradjeni u Javi a ne u C#-u? Da li to znaci da je Java bolja od C#-a? Da li to znaci da se ti alati nisu mogli napisati u C#-u? Naravno da ne. I koja je poenta svog to prepucavanja kad malo-malo dodje baja recimo sa Groovy-jem, Python-om ili cim vec, i rijesi specifican problem elegantnije i od jednih i drugih. Kao sto rece jedan moj kolega, bivsi C# developer: "To ti je isto kad klinci kazu: Moj tata je jaci od tvog tate."
brano88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2016, 5:24   #53
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Citat:
brano88 kaže: Pregled poruke
Evo, reci mi, zasto su Kafka, Elasticsearch, Cassandra, Hadoop, Jenkins... odradjeni u Javi a ne u C#-u?
Zato što C# dolazi uz teret koji neki projekti prosto ne mogu ili ne žele da nose - Microsoft okruženje. Da nije njega Java, kao antikvitet koji već skoro punu deceniju stagnira, bi odavno imao više razloga za brigu.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2016, 16:29   #54
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Kad se već diskutuje o C#-u mene jako interesuje jedna stvar: šta to trenutno Microsoft radi sa open-sourceovanjem delova .Net frameworka? Čitao sam skoro neki relativno veliki članak na tu temu i malo mi je jasnije ali i dalje mi nije jasna jedna stvar: da li planiraju da razviju multiplatform .Net programiranje sa podrškom za sve jezike ili će jednostavno samo taj Core.Net biti open-source sa pratećim Asp.Net?

Ne razumem na šta ciljaju i šta žele tačno da postignu.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2016, 18:13   #55
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

To samo Microsoft zna (a možda čak ni oni).
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2016, 7:04   #56
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Pa tako realno i deluje, kao da nemaju pojma šta rade. Hteli bi da ih open source zajednica zgotivi ali da se ne otvore previše nego onako, malo.

Mislim, lepi su im potezi sa VS Community Edition i VS Code i ovo open sourceovanje ali avaj kad je ono najbitnije i dalje ograničeno na Windows i zatvoreno...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2016, 11:43   #57
brano88
Član
 
Član od: 1.7.2014.
Lokacija: Bijeljina
Poruke: 228
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 59 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

I da je cilj portabilnost .NET-a, taj zadatak ce biti tesko ostvariv. Recimo, da bi portovali WPF, prvo ce morati naci nacin kako da portuju ili izbace iz igre DirectX. Znaci, tesko da ce VS ikada postati multiplatformski alat.
brano88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2016, 21:09   #58
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Ma kakva crna portabilnost, dal je realno da će sami sebi da skaču u usta. Cela priča sa otvaranjem cisa (C#) je marketing.

MS nema razloga da izlazi u open sors jer ima već pogolemu bazu korisnika i to se neće promeniti skoro. Posebno što ruku na srce, C# i T-SQL i server mu, Office i još neki proizvodi MSa koji nisu Windows, su stvarno dobri.

VS je majstorski alat za razvijanje pod Winom, ne vidim što bi uopšte oslobađali sve to na opensors kad je jedan od veoma bitnih razloga razvoja na Windowsu zapravo i taj VS.
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2016, 11:27   #59
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Kad se već diskutuje o C#-u mene jako interesuje jedna stvar: šta to trenutno Microsoft radi sa open-sourceovanjem delova .Net frameworka? Čitao sam skoro neki relativno veliki članak na tu temu i malo mi je jasnije ali i dalje mi nije jasna jedna stvar: da li planiraju da razviju multiplatform .Net programiranje sa podrškom za sve jezike ili će jednostavno samo taj Core.Net biti open-source sa pratećim Asp.Net?

Ne razumem na šta ciljaju i šta žele tačno da postignu.
Citat:
Teva kaže: Pregled poruke
Ma kakva crna portabilnost, dal je realno da će sami sebi da skaču u usta. Cela priča sa otvaranjem cisa (C#) je marketing.
Nije marketing nego to je već relanost.

Pošto sam u tim vodama i pomno pratim šta se dešava probaću da odgovorima kratko i jasno.

Nije open-sourceovanjem delova nego celog frameworka ali ne ovog do sada .NET (poslednja verzija 4.6.2), nego "novog" .NET Core (v 1.0).
Zašto pišem novog pod navodnicima, jer oni su uzeli stari ponovo ga napisali da bude portabila za sve platforme (Windows, Unix, MacOS) i neke delove izdvojili (jer recimo manipulacija registrijem nije dostupna u Linuxu) tako da samo uzimaš šta ti treba, tu je novi kompajler (Roslyn), bolji JIT i još dosta toga, ostalo je sve manje više isto, ko je radio u do sadašnjem .NET isto može i u ovom da uradi na skoro isti način.
Bukvalno može konzolna aplikacija u par koraka da se prepravi da bude web aplikacija.
Naravno pošto je sve otišlo u cross platform, na nekim stvarima posebno koje su platform specific se još radi npr. WinForms, WPF, WCF (server side), Entiry Framework Core (nije još production ready).

A ono što je zajedničko i sa starim spakovali su pod tvz. .NET Standarad, e ovo je malo teže za shvatiti, ali to je buklvano set framework API-ija koje određena verzija .NET-a (starog ili Core) implementiraju a svako ko piše neku biblioteku (nuget) treba da gađa veziju .NET Standard koja mu treba i time će se obezbediti da i u budućnosti njegova biblioteka bude radila i na novoj verziji .NET-a. (Core ili stari).

Meni je ovo bila odlična vest, mnogo mi prija što MS tehnologija ide u tom smeru, jos sa VS Code ili VS Community može svašta da se napravi.
Lako je napraviti web aplikaciju sada i hostovati je na Linux-u.

Svako može doprinesti .NET Core ili nekom njegovom stack-u (compajler, ASP itd.)
https://github.com/dotnet/core

Što se Jave tiče tu ne znam ništa, znam da nika ne bi prelazio u taj tabor , jedini što znam da bih morao neke stvari da zaboravim da postoje ili da ih zakomplikujem (npr. LINQ, ako je to istina).
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku zokocx na korisnoj poruci:
doctor (26.10.2016), Neutrino (26.10.2016), NIx Car (26.10.2016), Oggy (26.10.2016), toxic (26.10.2016), Twisterzemun (26.10.2016), voodoo_ (26.10.2016)
Stara 27.10.2016, 12:34   #60
gradjanin
Novi član
 
Član od: 24.10.2016.
Lokacija: Bačka Palanka
Poruke: 3
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Programiranje - prvi koraci

Pozdrav svima!

Polako samostalno učim programiranje, kodiranje, skriptovanje, šta li već. Trenutno sam na frontend web (js) a krenuo sam u sve ovo pre oko godinu i po sa Pythonom.

Imam neke svoje projekte (ništa ekstra složeno), ali mi je dosadilo da radim "domaće zadatke" od kojih možda hoću a možda i neću imati neke koristi. Cilj mi je da dosegnem entry level, i da se zaposlim negde kao junior programer. Konkretno polje rada mi i nije toliko bitno, kao ni jezik u kojem bih radio, mada mi je interesantniji rad na rešavanju algoritamskih problema nego front end development.

Na osnovu raznoraznih članaka koje sam pročitao, poslodavci imaju jasnu predstavu kako bi jedan dobar junior kandidat trebao da izgleda po pitanju tehničkog znanja i stepena sposobnosti za rešavanje problema. Buzzword su neki "ozbiljniji projekti" koje bi kandidat trebao da ima za sobom, bilo lični bilo komercijalni.

Ono što me konkretno zanima jeste - kakvi se to projekti računaju u ozbiljnije? Šta to poslodavci zapravo žele da vide u portfoliju, a što bi demonstriralo odgovarajući nivo znanja?

Naravno, pri tome mislim na stvari koje bi odgovarale entry levelu/junioru. Čini mi se da bi rad na takvim aplikacijama mogao da bude veoma dobar način da popunim znanje, kao i da kroz praksu saznam šta to sve treba da znam.

Recimo za JS, python, C# - bilo za web nebilo, potpuno mi je svejedno. Ako neko ima predstavu o tipu projekta koji bi odgovarao gorenavedenom za bilo koje polje i bilo koji jezik, molim ga da napiše.

Dakle, trebaju mi primeri aplikacija dovoljne složenosti za tako nešto, nezavisno od polja i jezika.

Unapred vam hvala na vremenu i odgovorima!

Poslednja ispravka: gradjanin (27.10.2016 u 12:36) Razlog: pojašnjenje
gradjanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Prvi koraci Wolf1996 otpaTci 2 30.9.2015 19:12
Genericko programiranje (OOP) PeTkO Programiranje 4 5.9.2013 23:05
Poziv za predaju radova za Prvi Balkan kompjuter kongres milobit Dešavanja i događaji 10 27.3.2013 20:27
Kada ste dobili svoj prvi komp? Covenant Brbljaonica 131 13.2.2010 17:46
Prvi crnogorski ICT casopis Dimo Zanimljive Web lokacije 13 27.10.2006 20:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com