Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.4.2018, 17:58   #1
nenadzar
Član
 
Član od: 25.12.2015.
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Matematika za fakultet

E ovako... Idem u trecu godinu srednje skole, turisticki smer i zelim da upisem Prirodno-matematicki fakultet, smer informatika. Problem je u tome sto turisticki smer gotovo da nema matematiku, svega 2 casa nedeljno na nivou osnovne skole, a sto se fizike tice, imali smo 1 cas nedeljno u prvoj godini i to je to. Kako da nadoknadim propusteno i da li je to uopste moguce.

Inace matematika mi je uvek dobro isla, lako sam kapirao, bez imalo ucenja kod kuce imam 5.
nenadzar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2018, 18:04   #2
NovaNada
Član
 
Član od: 13.3.2017.
Poruke: 55
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Matematika za fakultet

Nabavi sve četiri zbirke za gimnaziju (Vene ili Krugove zbirke) i cepaj. Mislim da Matematiskop isto izdaje nešto, ali prethodne dve su de facto standard.
Ne znam da li postoje udžbenici za srednju školu. Matematiskop ima neku kombinaciju udžbenika i zbirke za spremanje prijemnog, pa ti možda i to bude značilo.
NovaNada je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2018, 19:24   #3
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Matematika za fakultet

I knjige i zbirke iz fizike za gimnaziju prirodno-matematičkog smera.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2018, 21:21   #4
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Matematika za fakultet

Pored već datih saveta probaj da nabaviš i zbirku zadataka za prijemni na PMF-u ako postoji i neku skriptu sa zadacima iz prethodnih godina (to već sigurno postoji). Tada ćeš imati mnogo bolji uvid u to gde je tvoje trenutno znanje i koliko ozbiljno moraš da radiš.

Ako i koliko god u startu teško bude delovalo, sigurno može sve da se nadoknadi i savlada ako se ozbiljno posvetiš.

Ja sam u srednjoj matematiku odrađivao samo koliko sam morao i znanje mi uopšte nije bilo na zavidnom nivou ali sam se par meseci predano spremao i vežbao za elektrotehnički na FTN-u... Upisao ga i završio.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2018, 8:34   #5
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Matematika za fakultet

Ako je u pitanju MATF u Bgu, oni drže svoje pripreme, tj. asistentni sa tog fakulteta svaki vikend obrađuju teme i poglavlja za prijemni.

Počinje u februaru i čini mi se da košta oko 200e (na rate). Asistenti sa fakulteta drže tu nastavu i obrađuju sve potrebne teme vezane za prijemni, gde usput imaš i materijale i koga da pitaš. Ovo je kul jer organizuju i probne prijemne što može da bude zgodno.

Mislim da u kopirnici na faxu možeš da kupiše sve te materijale, al za to već nisam siguran, najbolje da odeš i da pitaš, tražiš Mišu (legenda faxa).

Ja sam išao na tadašnje pripreme iako sam matu samo prolazio (fun fact: jedva dvojku izvlačio u srednjoj) doduše tad nisam baš bio zainteresovan za nauku, tako da kontam da ti je to skroz okej.

Takođe, postoji i profesor Ivan Anić, koji je nekad bio na matfu, on bi trebalo da drži isto pripreme za fax, bilo koji gde se polaže mata. Njega pominjem jer je meni držao pripreme i stvarno je strašan pedagog i baš dobro objašnjava.

Suma sumarum, imaš materijala kolko hoćeš, pripreme gde oćeš, Miša sve mož da ti nađe i može sve da se nadoknadi lagano, pogotovo ako sad kreneš.

Još jedan tip, moraš ozbiljno da shvatiš pošto Informatika na matfu je postala neverovatno mnogo tražena i treba ti gomila poena da bi je ikako upisao, al postoje i alternativne metode dolaženja do I smera al to ti ne bi savetovao.
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2018, 14:04   #6
nenadzar
Član
 
Član od: 25.12.2015.
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Matematika za fakultet

Hvala vam na odgovorima.
Venove zbirke imam, koristile su ih starije sestre, ali kako da ucim iz zbirke zadataka, treba mi prvo neki materijal za ucenje. Mozda da probam privatne casove?
Sto se tice tih priprema na MATF problem je sto sam iz okoline Kragujevca i ne isplati mi se da idem svaki vikend u BG.

Mozda je glupo pitanje... Na kom faxu bih stekao najsire znanje iz Matematike? Nije bitno u kom je gradu, sve dok nije neka Subotica ili Pristina u pitanju.
nenadzar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2018, 14:15   #7
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Matematika za fakultet

Pa, na PMF-u, logično ... NIš, BG, a imaš i u KG-u.

Poslednja ispravka: Picard (19.4.2018 u 14:24)
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2018, 14:23   #8
nenadzar
Član
 
Član od: 25.12.2015.
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Matematika za fakultet

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Pa, na PMF-u, logično ...
Hahahahahaha tako sam i mislio
nenadzar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2018, 15:58   #9
NovaNada
Član
 
Član od: 13.3.2017.
Poruke: 55
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Matematika za fakultet

Matematički fakultet se tako zove zato što se prvenstveno bave matematikom...

Matematiskop 7 ima i teoriju i zadatke, ali je najefektivnije da nađeš nekog profesora i 1 na 1 da učiš.
NovaNada je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2018, 11:38   #10
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Matematika za fakultet

Citat:
nenadzar kaže: Pregled poruke
Mozda je glupo pitanje... Na kom faxu bih stekao najsire znanje iz Matematike? Nije bitno u kom je gradu, sve dok nije neka Subotica ili Pristina u pitanju.
Ja koliko sam skontao najšire znanje bi stekao u Beogradu, na Matfu.

Ne znam da li je istina, ali iz onoga što sam čuo, kriterijumi i gradivo se dosta razlikuje na beogradskom u odnosu na ostale matematičke fakultete u Srbiji.
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Fakultet za programiranje ili ipak ne?? sleeping_dog Programiranje 9 13.5.2017 11:46
Netbook za fakultet Columbusinflama ŠDK - Prenosni računari 7 28.12.2011 0:42
Open IT (8-19. novembar, Elektronski fakultet, Niš) Chivan Dešavanja i događaji 0 2.11.2010 14:24
Forum novih tehnologija (24. marta 2009, Mašinski fakultet) Chivan Dešavanja i događaji 0 12.3.2009 14:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com