Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.2.2011, 22:33   #1
Dexrobi
Član
 
Član od: 24.9.2009.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 78
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Kako najprostije iseći film

Kao sto tema kaze. Imam film u nebitno kom formatu-ili je bitno,i odgovarajuci subtitl uz njega u istom folderu i zove se isto kao i film. Hocu taj film da narezem na cd ili dvd ili vec nebitno i prevelik je. Necu da ga konvertujem i umanjim mu kvalitet,vec jednostavno da ga podelim na pola ili slicno,ali i titl zajedno s njim. Tako da npr. Pustim taj podeljen film i on ide do dela gde je isecen,zatim pustim drugi deo i on normalno ide sa sve prevodom,bez da se titl steluje,podesava idd,itt. Ako me razumete. Hvala
Dexrobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 22:42   #2
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Kako najprostije iseci film

He-he. Zasto jednostavno kad moze komplikovano. Pretpostavimo da je format .avi. Mozes da ga lako iseces sa programom avidemux bez rekompresije. A sto se prevoda tice, nije problem kad se uhodas. Ali ako to dosad nisi radio bice ti malo teze. Treba ti program Subtitle workshop kojim obelezis deo prevoda koji hoces da iseces sa misem, pa onda jednostavno cut - paste u novi subtitle prozor i onda podesavas. Mada, ako to nikad nisi radio, tesko da ces se snaci i da ce ti ovo neko bolje objasniti. Jednostavnije je da rekompresujes taj film u mkv format, neces ni primetiti razliku, a bice manji. Ili jos jednostavnije, skini taj isti film sa neta u mkv formatu od 350-400 MB.
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 22:48   #3
nemacx
Član
 
Član od: 30.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 372
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 33 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nemacx
Određen forumom Re: Kako najprostije iseci film

Razumem sta zelis da uradis, da ako podelis film na pola da isto tako podelis i titl na pola.

U sustini imas 2 opcije, prva je da koristis 2 programa, jedan u kom ces podeliti film na pola (VirtualDub (divx), VobBlanker (dvd format), Allok Video Splitter) i preko Subtitle Workshopa samo nasteluj vreme gde zelis da razdvojis subtitle na 2 dela, Subtitle Workshop nudi dosta opcija tako da ako je potrebno neko stelovanje (mada ne bi trebalo da bude), mocices da resis i taj problem.

Savet : Kada konvertujes, ostavi fps na istom da bi ti se title poklapao, sve ostalo uglavnom menjaj i eksperimentisi.



EDIT : Packy me pretekao

EDIT 2 : Zaboravio sam, druga je opcija da pogledas malo forum o tome kako da zalepis title za film, i onda ga samo podeli na pola.

Poslednja ispravka: nemacx (27.2.2011 u 23:08)
nemacx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 23:14   #4
Dexrobi
Član
 
Član od: 24.9.2009.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 78
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kako najprostije iseci film

Dobro znaci u prevodu nepostoji jedan alat-progam kojim neko moze bukvalo u nekoliko klika da to uradi? Mora film s jednim,titl s drugim,ovaj format ovo,onaj ono. Nema nesto npr otvoris program-alat,ubacis film u njega,ubacis titl u njega,klik ocu na npr 2-3 dela i gotovo! Razumete me?! Programeri odma na posao,mala sala,mada sto da ne.
Dexrobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 23:35   #5
nemacx
Član
 
Član od: 30.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 372
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 33 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nemacx
Određen forumom Re: Kako najprostije iseci film

Pa rekoh ti, i packy je izneo dobar argument, zasto lako kad moze komplikovano ali poenta je u tome, ne moze to tako. Najlaksi ti je nacin (sve zavisi kolko ti to odgovara) da zalepis titl za film, i onda film na pola il na kolko hoces delova. Ta solucija je najprostija
nemacx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2011, 15:50   #6
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Kako najprostije iseci film

Boilsoft Video Splitter - jednostavam i efikasan program za seckanje video materijala (filmova) raznih formata.
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2011, 16:36   #7
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Kako najprostije iseci film

Citat:
Dexrobi kaže: Pregled poruke
Dobro znaci u prevodu nepostoji jedan alat-progam kojim neko moze bukvalo u nekoliko klika da to uradi? Mora film s jednim,titl s drugim,ovaj format ovo,onaj ono. Nema nesto npr otvoris program-alat,ubacis film u njega,ubacis titl u njega,klik ocu na npr 2-3 dela i gotovo! Razumete me?!
Postoji - MKVMerge. Problem je sto ce izlazni fajl uvek biti u MKV formatu i titlovi ce biti integrisani u sam fajl.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ilidan na korisnoj poruci:
Predrag Stankovic (6.3.2011)
Stara 26.3.2011, 7:09   #8
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Kako najprostije iseći film

U svakom slucaju prvo iseci film na dva dela.

Zatim u subtitle workshopu otvoris prevod i ides na split subtitle ali tako gde se bira meste secenja ucitas prvi deo filma. On ce na osnovu trajanja prvog dela preseci titl na odgovarjucem mestu.

To je ukratko. Snaci ces se. ...ili pitaj ako zapnes
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2011, 18:15   #9
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Kako najprostije iseći film

Zanima me, kako da izbacim jedan deo (npr. 10 sekundi), iz snimka koji sam snimio mobilnim ili fotoaparatom, svejedno (koji traje npr. 4 minuta)? Znaci da taj deo isecem, izbacim, a da mi ostalo ostane? Ne kao svuda da se iseceni deo sacuva, vec unisti. Nisam mogao naci to...Imam puno snimaka sa mobilnih na kompu, a neki delovi snimka mi smetaju, losi su pa bi da ih isecem, ali ne znam kako... ?
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2011, 22:17   #10
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Kako najprostije iseći film

Nisi naveo u kom formatu ti je video fajl, ali Free Video Dub ili Avidemux bi trebalo da ti završe posao jer podržavaju većinu popularnih formata.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dnevnik gledanja filmova II Iris Kompjuteri i film 16243 18.4.2024 0:17
kako,da,ubacim,prevod,u,film,koji,cu,kasnije,gleda ti,na,PSPu NIx Car Video/TV softver 3 7.10.2010 9:29
Rotoscoping ili film strip, kako da iščupam frejm? pocetnikk 2D radovi 3 3.9.2008 2:19
Kako da osposobim sliku? flame Grafički softver i radovi 1 31.10.2006 17:18
Kako skinuti flash film sa sajta? neskor Aplikativni softver 9 8.10.2006 10:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com