Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.12.2007, 15:11   #1
renato21
Novi član
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Bežični Internet - problem sa signalom

Ja imam bezicni internet,znate ono antena na terasi i kablo do racunara,iaa trebao bih malo uzivati za 800 dindzi sto placam mesecno,ali vraga od kada sam ga uveo nemam signall jaci od 25%, a u zadnje vreme je sve vise i 23%,pa me ubija ova sporost.Zanima me kada bi kvalitet signala bio veci da li bi mi protok neta bio brzi,ili to nema veze sa signalom,sta mi vi preporucujete da radim?
renato21 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2007, 18:37   #2
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: bezicni internet-problem sa signalom

Ovako, ako ti je signal stabilan na 25-30% (tj. nema oscilacija u prijemu ili stalnih skokova gore-dole) onda je to sasvim zadovoljavajuce. Signal od 100% ti ne bi ubrzao download ili surf jer to zavisi od tvog provajdera i konkretnog paketa koji koristis (64k, 128k, 256k...).
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2007, 0:41   #3
renato21
Novi član
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: bezicni internet-problem sa signalom

Pa i nije bas stabilan veoma cesto pada i na 23%,i primetio sam kada mi padne ispod 25% uzas je spor,ali obicno je 26%.pa ok ako ti mislis da nema problema i da nije do niskog signala.onda je vjerojatno tako ti bar znas o racunarima.cao!
renato21 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2007, 2:44   #4
Jerry McLafllin
Član
 
Član od: 7.10.2006.
Poruke: 80
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 36 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: bezicni internet-problem sa signalom

Koristim wireless "vec sto godina" tako da mogu da kazem sledece:

1.Tacno je da ne bi trebalo da imas problema ako ti je signal stabilan na 25-30%

2.Kvaltet signala (konekcije) moze biti vazan. Npr. ping se znatno razlikuje kod signala 25% i kod signala 90%. Kod downloada to ne dolazi narocitio do izrazaja ali ne treba da te cudi ako ti pri signalu od 25% download "secka" a pri signalu od 90% ne.

3.Ako hoces bolji signal kupi jacu antenu.
Jerry McLafllin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2007, 9:56   #5
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: bezicni internet-problem sa signalom

Citat:
Jerry McLafllin kaže: Pregled poruke
...................
3.Ako hoces bolji signal kupi jacu antenu.
Ili skrati kabal

Skini programče pod nazivom NetStumbler, uradi skreniranje mreže pa postavi screenshot grafika da vidimo kako izgleda.

Ovako, recimo izgleda dobar i stabilan signal (ako zanemariš onu rupu u sredini, bitno je da ta zelena površina bude što veća i neisprekidana)
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2007, 5:00   #6
renato31
Banned
 
Član od: 28.12.2007.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: bezicni internet-problem sa signalom

cao pa uradio sam ovo kako si mi rekao, nazalost nisam znao preneti sliku ali kod mene na slici je bilo od dozdo na gore nije prelazilo 70 na sakli sta to znaci?
renato31 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2007, 10:29   #7
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: bezicni internet-problem sa signalom

Ne brini se mnogo oko toga, bitno je samo da imaš veliku neprekinutu zelenu površinu.

Postavi sliku tako što ćeš prilikom postovanja odgovora kliknuti na "Organizuj priloge" u delu ispod editora za unos text-a i u novom prozoru izabrati opciju "Upload from your computer"
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2007, 2:01   #8
renato31
Banned
 
Član od: 28.12.2007.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: bezicni internet-problem sa signalom

Pa ok a recite mi da li postoji neki nacin na koji bi se mogao ubrzati satelitski net bez povecanja brzine,meni je 50kb/s,a placam 800 dindzi,a gledam kako mnogi provajderi nude ADSL sa velikim brzinama za iste pare.
renato31 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2007, 4:52   #9
MarkoZ
Veteran
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Smed.Palanka
Poruke: 684
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 96 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: bezicni internet-problem sa signalom

Veruj mi nisu iste pare. Da bi na adsl-u mogao da downloadujes sa 50KB/s moras da izdvojis min 1400din (za flat rate)
MarkoZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2008, 15:19   #10
hisamuraj
Član
 
Član od: 21.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 63
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 11 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku hisamuraj
Određen forumom Problem sa pingom na wirelessu od 512kbps

Dakle, imam wireless net i mesecno ga uplacujem 1300 din za 512 flatrate protok. Download je radi kako treba, ide i do 70 kbps. Medjutim surf je nesto drugo nekad radi solidno a nekad dugo cekam da ucita stranicu. Pretpostavljam da je ping problem. Wireless furam na biquadu, sa PCI MSI Turbo karticom koju NetStumbler nemoze da meri
Alat od kartice pokazuje sledece (slika 1) a moze i u decibelima da to prikaze (slika 2). Speedtest.net mi je pokazao sledece rezultate: Download 2130 kb/s, Upload 144 kb/s a Ping 380 ms.
E sad, velika vecina je napljuvala alate od wireless kartica jer nisu kompetentni pokazatelji signala, a predlazu NetSatumbler. Dali postoji neki drugi program koji bi mogao da mi izmeri stabilnost signala?
Pored toga imam instaliran TuneUp Utilities 2007 i jedna od njegovih opcija sluzi za optimizaciju kompa i interneta. Ja sam radio optimizaciju interneta gde sam izabrao da ga podesi za konekciju tipa ADSL 512. Primetio sam da on tu menja kolicinu pockets-a i MTU i ponesto u opcijama brovsera (IE i Firefox).
Problem je u tome sto se Ja nerazumem mnogo u pockets-e i MTU i neznam kako sta treba da bude. Tacnije, neznam dal je problem u netu ili u anteni ili u podesavanju pockets-a i MTU-a ili je nesto drugo u pitanju, pa molim ljude dobre volje da podele malo znanja i pomognu mi u resavanju problema.

P.S. Nadam se da sam bio dovoljno detaljan
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	slika 1.jpg
Viđeno:	135 puta
Veličina:	56,2 KB
ID:	17075   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	slika 2.jpg
Viđeno:	103 puta
Veličina:	56,6 KB
ID:	17076  
hisamuraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2008, 23:40   #11
RAJIC
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 989
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 81 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku RAJIC
Thumbs up Re: bezicni internet-problem sa signalom

NetSatumbler mi pokazuje da da nemam mrezni adapter-ili tako nekako-
kod mene je to integrisano.
kako ja da izmerim i sa cim?
RAJIC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2008, 0:00   #12
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Određen forumom Re: bezicni internet-problem sa signalom

Sta se moze uraditi po pitanju signala? Cesto ga gubim i po nekoliko dana. A brzina je 256kb i radi solidno samo kad je signal dobar. Zasto konstantno gubim signal?
Morandi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2008, 1:06   #13
Bojan_c
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Poruke: 58
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: bezicni internet-problem sa signalom

Citat:
Morandi kaže: Pregled poruke
Sta se moze uraditi po pitanju signala? Cesto ga gubim i po nekoliko dana. A brzina je 256kb i radi solidno samo kad je signal dobar. Zasto konstantno gubim signal?
Ne znam da li je kod tebe isti problem ali ispricacu ti sta se meni dogodilo, mozda ce ti pooci da otkrijes problem. Kada sam uveo wireless imao sam 100% signal - odlican. Vremenom je poceo da opada i to posebno kada bi padala kisa. Mislio sam tj. saznao sam od provajdera da vremenski uslovi neznatno uticu na kvalitet signala ali se to nece odraziti na rad interneta. Kasnije je signal spao na ispod 20%, a cesto bi se i potpuno izgubio. Javili su se konstantni problemi sa vezom: diskonekcija, sporiji rad nego na dial up-u (inace je 256kbps). Prijavio sam problem i jednostavno nisu mogli da mi pomognu. Nabrajali su mi moguce probleme: virus (posle cega sam reinstalirao sistem), preusmeri antenu na drugi predajnik itd. Tada nije bilo ADSL-a u mom kraju pa mi je to bila jedina mogucnost povezivanja. Na kraju su mi rekli da ne mogu da mi pomognu. Pokusavajuci da sam otkrijem o cemu se radi, izvukao sam onaj plasticni deo na prednjem dalu antene za koj je pricvrscen kabl. Video sam pukotinu na sastavu dva plasticna dela koja nisu dobro spojena verovatno silikonom ili onim pistoljem za varenje plastike. Srafcigerom sam ih rastavio a iz unutrasnjosti je jednostavno pljusnula voda dok su bakarni delovi iz unutrasnjosti bili crne boje - oksidirali. Kada sam im pokazao jednostavno su mi dali drugi deo da sam montiram jer je vreme vlazno i ne dolazi u obzir da se njihovi terenci pentraju po krovu dok ne dodje leto. Najveci crnjak je bio sto su mi za novi deo trazili 1500.00 din. Naravno nisam im dao jer sam za te pare mogao da dobijem ADSL prikljucak koji se u medjuvremenu pojavio. Na kraju su mi dali besplatno, montirao sam i dodatno izolovao spojeve silikonom i od tada mi je signal konstantno na 100%. Verujem da je ovo dosta cest problem.
Pozdrav
Bojan_c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2008, 12:39   #14
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Određen forumom Re: bezicni internet-problem sa signalom

Da li ja moram prvo da kupim megabajte da bih mogao nesto da skidam sa neta ili mogu da skidam kolko hocu? Ako treba da li je to samo kod ove vrste povezivanja (wireless)?

Poslednja ispravka: Iris (26.3.2008 u 13:19) Razlog: bez fisknog telefona ne mozes da uvedes adsl!
Morandi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2008, 22:56   #15
jurajpap
Novi član
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Pivnice
Poruke: 12
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jurajpap Slanje poruke preko Skypea korisniku jurajpap
Cool Re: bezicni internet-problem sa signalom

meni treba nekakav savet kako bi se mogao konektovati an nekog drugog(na drugu mrezu), kad korisitim wireless...?
sta mi je potrebno...?
hvala
jurajpap je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2008, 23:01   #16
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: bezicni internet-problem sa signalom

Antena,ruter i nekoliko metara kabla. To je osnovno , ako treba vise, pitaj. Ako sam dobro shvatio.
Ako nisam e onda...
Ako vec imas opremu onda samo u opcijama rutera(tj pristupis ruteru) pronadjes sve mreze na koje mozes da se prikacis(ako ih uopste ima osim te na koju si nakacen).

Poslednja ispravka: dzonihsv (14.7.2008 u 23:09)
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa internet konekcijom zoran-petkovic Internet tehnologije 4 13.6.2008 1:44
Problem sa USB portovima na kompu Baalzamon Kvarovi 2 16.11.2007 23:02
Problem sa ATI 1950 Pro Grafičkom JaMi Kvarovi 5 13.10.2007 13:46
Firefox 2.0 i Internet pričaonice (problem sa Javom) smeker Internet tehnologije 18 22.1.2007 1:35
problem sa ramom i klokom procesora mad_skillz Kvarovi 1 18.7.2006 10:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com