Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Konfiguracije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Konfiguracije Saveti u vezi sa kupovinom konfiguracija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.1.2014, 3:11   #1
Supreme
Novi član
 
Član od: 17.1.2014.
Poruke: 28
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Lightbulb Potrebna precizna konfiguracija

Potrebna mi je pomoc oko kupovine i sklapanja celog kompjutera, nadam se da cu ovde pronaci jaka, iskusna misljenja i najbolje preporuke sto se tice kompjutera, tako mi je takodje potrebna pomoc nekog profesionalca koji dobro poznaje it svet.
Pa da krenem redom

1.Budzet mi je do 70-80k bez monitora, tastature i zvucnika.
2.Vodeci se po mojim potrebama, jako mi je bitno da se fokusira na brzinu celokupnog rada kompjutera (CPU- Maticna ploca- RAM) znaci zelim zver u radu, minimalno dovedenih bagova u radu sa web-om, brz transver fajlova, brzine HDD-ova, znaci ne stedeti na te 3-5 stvari koji su bukvalno presudni u ponasanju i brzom radu racunara.
3.Graficka karta + CPU + RAM - za novije igre (BioShock Infinite, GTA V, Half-Life, Skyrim, Battlefield 4, etc) koje ce moci da pokrece pod MAX rezolucijom i stelovanjem bez opterecenja racunara. I takodje se bavim editovanjem pa cak i sada imam nekih bagova u toku rada (programi tipa VegasPro, Adobe After Effects, Premiere Pro, , Pinnacle.) .
4.Jako mi je bitan zvuk i izdvojio bih dodatnih 150e za dobruuu zvucnu, takodje neka mi neko preporuci ko ima iskustva sa zvukom *audiofil* znaci BEST BUY zvucnu.
5.Takodje dobro napajanje koje ce dobro da gura sve, Pouzdani HDD po mogucstvu WD, (best buy)
6.Kuciste, sto se njega tice, potrebno mi je tiho kuciste, sto je moguce tise, izolacija sto bolja..
7.Hladjenje naravno imajuci u vidu da ce sa igrama biti sve na max-u..
8.I eventualno neki dobar ruter, da mogu da 'pokrijem dvoriste' salu na stranu, jednostavno dobar ruter ..

Nadam se da nije komplikovano za shvatiti.. Unapred zahvalan na bilo kojoj pomoci vezanoj za temu. Ovde je mnogo ljudi koji ce u potpunosti razumeti sta je i kako je, i naravno velika vecina ovde zna sta je najbolje u rangu pojedinacno po komponentama. Tako da bi mi jako puno znacilo misljenje onog ko prati aktivno it svet.

PS: Sto se procesora tice, iskreno priznajem da ne znam koji je bolji *AMD/INTEL cuo sam nesto da su dobri neki intel-ovi i5 - i7 , sada cu da cujem vasa misljenja o tome.
Supreme je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2014, 12:55   #2
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Određen forumom Re: Potrebna precizna konfiguracija

AMD FX-8320 + Cooler Master Hyper TX3 EVO(pošto se dosta greje procesor)
Asus M5A97 R2.0
DDR3 2x4GB 1600MHz Kingston HyperX
HDD SATA3 7200 1TB Seagate Barracuda ST1000DM003
GeForce GTX760 MSI GAMING OC 2GB/DDR5
Kućište Cooler Master Silencio 450 (trebaće dokupiti prednji kuler za bolji protok vazduha)
Napajanje 650W Chieftec CTG-650C Modularno

Ovo je ukupno 87.615 dinara bez DVD rezača, rutera i zvučne kartice..

Intel opcija: Intel® Core™ i5-4670 i ploča Gigabyte GA-B85M-HD3, sa BOX kulerom koji dolazi uz procesor, uz gornje komponente ukupno 89.348 dinara..

Situacija nije nimalo ružičasta pošto je PDV posle Nove Godine povećan na 20% te su komponente skuplje 12%, trebao si ranije odlučiti da uzmeš PC verovatno bi i mogao za tvoj budžet, sada - teško. To što ti želiš za maksimum 80 hiljada sada nije moguće, em zbog povećanog PDV-a, em zbog 'Bitcoin ludila' pa 'rudari' pokupuju sve R9 270/280 kartice, a za gaming kakav ti želiš bez 256-bitne grafičke sa 2GB DDR5 RAM-a nema...Što se kućišta tiče CM Silencio 450 je OK, ali se po opisima na netu žale da protok vazduha i nije najbolji, verovatno bi bilo bolje CM Silencio 550/650/652 ali to je i skuplje (ima u prodavnici na čijem sajtu sam sklapao sve ovo CM Silencio 652, ali je 100 evra, i ne uklapa ti se baš u budžet). Što se zvučne kartice tiče imaš ispod 150 evra - ASUS Xonar DX ili D1 i Sound Blaster Z..

Sound Blaster Z opisi:
http://www.bit-tech.net/hardware/201...ter-z-review/1
http://www.techpowerup.com/reviews/C...aster_Z/1.html
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marshall George na korisnoj poruci:
Supreme (20.1.2014)
Stara 18.1.2014, 20:40   #3
Supreme
Novi član
 
Član od: 17.1.2014.
Poruke: 28
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Potrebna precizna konfiguracija

Hvala na izdvojenom vremenu na ovome.
Ovaj HDD-a, u tom seagate-u nemam bas poverenja, vise bih WD. Ali nema veze, naci cu sam HDD.
Ova druga konfiguracija nije losa,ovaj procesor (i5) sa jos nekim komponentama gura Photoshop, Light room, Blu Ray film od 30gb iz sale, jede ga, samo me bode tu ta ploca. Sve ostalo je iz novijih serija i super bi ga guralo.
Sve u svemu dosta hvala na ovome, i na novijim informacijama.

Jel bi mogao jos neko da napise jos po neku konfiguraciju, i da predlozi neki dobar- dobar ruter. U napred zahvalan.
Supreme je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2014, 20:44   #4
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Potrebna precizna konfiguracija

Jel ti treba 5.1 zvucna ili stereo? Do kolko para ruter?

Generalno za ruter preporucujem da uzmes neki sa AC tehnologijom, ako imas dovoljno para.. A sto se zvucne tice, isao bih na Asus, a ne na Creative Sound Blaster i slicno..

EDIT: Sto se tice konfiguracije, sad sam i sam pogledao sta moze da se nadje, i zaista nisam uspeo da sklopim nista bolje nego Marshall.. Samo naravno glasam za Intel konfiguraciju, i mislim da moze da se prodje malo jeftinije nego sto je on napisao..

Poslednja ispravka: Marko93 (18.1.2014 u 20:55)
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2014, 22:17   #5
Supreme
Novi član
 
Član od: 17.1.2014.
Poruke: 28
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Potrebna precizna konfiguracija

Pozdrav
Zvucna kartica, stereo, sistem 2.1. Neka bude best buy.

A ruter, ne znam sta je u pitanju oko AC tehnologije, ali potreban mi je kvalitetniji rutet od onog telekomovog', pa recimo za ruter bih izdvojio do 20-30e, samo da je kvalitetniji kako kazem, da je pouzdan + imam neke stabilizatore, tako da.
I naravno, uvazavam primedbe i misljenja.
Samo bih da izvucem najbolje moguce iz konfiguracije, a ne kao na primer kada sklope neke konfiguracije nasi distributeri, ono je sklopljeno koliko da je sklopljeno, uopste se ne obraca paznja na sitnice i detalje koje mogu zlatno da znace, posto za tih istih 200e za procesor koji su oni 'tupili' na neku plocu i tako sklopili kompjuter, kada se malo bolje istrazi, i kada se gledaju testovi, za tih 200e moze da se nadje bolji procesor sigurno, pa i da je za nijansu. (Samo sam naveo primer)
I sto se tice bas tih gotovih konfiguracija koje nude nasi distributeri, naravno da necu tek tako da pazarim njihove mambe, dragone, gladijatore i ostale gluposti, zato sto provereno znam da je to samo biznis, i bukvalno od 60k koliko realno vredi takav game set up, oni nalupaju jos 10k za njih preko, posto su oni to uradiliii, pa sastavili su ga.
Tako da te njihove gotove 'stvarcice' nisam ni gledao, niti me interesuje da pogledam.

Za to vreme cu procitati ovde iskusnije i bolje stvari. Tako da, sta jos predlazete.
Supreme je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2014, 22:35   #6
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Određen forumom Re: Potrebna precizna konfiguracija

Citat:
Supreme kaže: Pregled poruke
Hvala na izdvojenom vremenu na ovome.
Ovaj HDD-a, u tom seagate-u nemam bas poverenja, vise bih WD. Ali nema veze, naci cu sam HDD.
Ova druga konfiguracija nije losa,ovaj procesor (i5) sa jos nekim komponentama gura Photoshop, Light room, Blu Ray film od 30gb iz sale, jede ga, samo me bode tu ta ploca. Sve ostalo je iz novijih serija i super bi ga guralo.
Sve u svemu dosta hvala na ovome, i na novijim informacijama.

Jel bi mogao jos neko da napise jos po neku konfiguraciju, i da predlozi neki dobar- dobar ruter. U napred zahvalan.
Što se HDD-a tiče mogao bi onda uzeti - HDD SATA3 7200 1TB WD Blue WD10EZEX, a imaš OK ploču ASUS B85 VANGUARD, ali je skuplja oko 20 evra od predložene Gigabyte:

https://www.asus.com/Motherboards/VA..._B85/#overview
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2014, 23:33   #7
Supreme
Novi član
 
Član od: 17.1.2014.
Poruke: 28
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Potrebna precizna konfiguracija

Hvala, bolja je ova ploca. Odlican je taj HDD.
Supreme je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2014, 9:21   #8
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Potrebna precizna konfiguracija

Zasto uzimas WD kad su vecinom reparirani za nase trziste? A treba da imas i malo srece da ubodes pravi! Seagate je sad best boy. Ne znam sta bi sa Samsungom, nesto su se ukakili u zadnje vreme na nasem trzistu.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2014, 2:23   #9
Supreme
Novi član
 
Član od: 17.1.2014.
Poruke: 28
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Potrebna precizna konfiguracija

Pa pre svega imam jedan WD blue HDD, koji mi sluzi za storage, i dosta dugo radi. Ne znam kakva je sada situacija, ali dosta hvale RED seriju, ima neki bolji sistem zastite, garanciju, WD se kune u njih.

A sta @marko93 kaze u vezi rutera?
Supreme je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2014, 12:03   #10
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Određen forumom Re: Potrebna precizna konfiguracija

Recimo - ASUS WL-520GC, Netgear N300, D-LINK DIR-655, D-LINK DIR-605L i TP-LINK TL-WR1043ND...
Inače pojavila se i AMD Radeon R9 270X Powercolor PCS+ 2GB DDR5 koja je 6000 dinara jeftinija od GTX760 koju sam predložio...

Poslednja ispravka: Marshall George (20.1.2014 u 12:12)
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marshall George na korisnoj poruci:
Supreme (21.1.2014)
Stara 20.1.2014, 16:19   #11
The_One
Novi član
 
Član od: 2.2.2011.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 10
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Potrebna precizna konfiguracija

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Zasto uzimas WD kad su vecinom reparirani za nase trziste? A treba da imas i malo srece da ubodes pravi! Seagate je sad best boy. Ne znam sta bi sa Samsungom, nesto su se ukakili u zadnje vreme na nasem trzistu.
Samsung je 2011. godine prodao svoj HDD odjel Seagate-u. Imaju i dalje prava da na određenim tržištima plasiraju HDD pod imenom Samsung, tako da će se sporadično pojavljivati novi "Samsung" diskovi koji su, u stvari, Seagate.
The_One je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku The_One na korisnoj poruci:
todos (20.1.2014)
Stara 20.1.2014, 16:39   #12
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Potrebna precizna konfiguracija

A to je u pitanju?
Što daje opet Seagate-u da bude nabolji jer ima od koga da uči. A zna se ko je godinama bio neprikosnoven.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2014, 7:34   #13
Supreme
Novi član
 
Član od: 17.1.2014.
Poruke: 28
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Potrebna precizna konfiguracija

Iz tog razloga ja ne volim seagate. Kinezi, sta da se kaze, uopste nisu toliko fokusirani na tom hdd-u koji proizvode, pa i da se radi o modelu. Cinjenica je da je trziste OGROMNO ,dok je WD skroz druga prica, mnogo manja proizvodnja, pa to i lici na nesto. WD RED serija HDD-a je po meni savrsenstvo za toliko para..
Supreme je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
AMD A10 6800k konfiguracija??? rbbr Šta da kupim? 57 2.8.2013 22:15
1500 € budzet , potrebna pomoc oko konfiguracije LaZaRuS Šta da kupim? 63 10.3.2012 12:21
PASTE teksta, pomoc hitno potrebna Kobilic Kvarovi 4 31.10.2011 15:48
Gamer Konfiguracija W H I S K E Y ŠDK - Osnovne komponente 3 24.6.2009 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com