Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.3.2012, 0:32   #1
sjaks
Novi član
 
Član od: 29.3.2012.
Poruke: 11
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Angry greje mi se laptop,pomoc please

imam toshibu satelite a300d-17f odlicno me sluzila i redovno sam je cistio, prilikom ciscenja mi se ostetila pasta na procesoru i uklonio sam je skroz, i radio mi je super sve zahtevnije programe bez problema vise od godinu dana... ali pre desetak dana poceo mi je da se gasi kad pokrenem ista jace tipa instalacija offica ili sl. o igricama da i ne pricam...probao sam sve,ponovo cistio, promenio windows...zanimljivo da mi je sad dosta manja ocena procesora 3.5 a bila je oko 5 prije u rejtingu,i kad mi se ugasi ne osetim nikako da je toliko vruc spolja cak i nimalo da se nije ugrijao a pcWizard i speedfan pokazuju temp preko 90C.molim vas pomozite,ne nosi mi se u servis jer mi uvek nesto zeznu a dosta se razumijem oko kompova ali ovde sam nemocan...
sjaks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2012, 2:29   #2
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: greje mi se laptop,pomoc please

Kuler ne naleže dobro na procesor, čim se ovaj toliko greje. Niža ocena ti je jedan od pokazatelja da procesor trotluje (snižava radni takt) ne bi li se ohladio. Ali to su poslednje, drastične mere koje krajnje nepovoljno utiču na životni vek procesora.
Inače, moguće je da između hladnjaka i procesora nije ni bilo klasične paste, nego termoprovodnih "jastučića", koji su deblji i koji se vrlo često koriste kod laptopova. Njih je teško naći u slobodnoj prodaji, tako da ti jedino preostaje da lap odneseš u servis. Svakako je jeftinije od kupovine novog, pošto taj u takvom stanju neće još dugo.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2012, 12:25   #3
sjaks
Novi član
 
Član od: 29.3.2012.
Poruke: 11
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: greje mi se laptop,pomoc please

ali sta mi oni mogu uraditi u servisu? i koliko sam informisan ti jastucici se koriste kada postoji zazor izmedju povrsine koja se hladi i hladnjaka a kod mene hladnjak savrseno nalijeze na procesor.i da samo se grije pod vecim opterecenjem,ovako radi super zato se ne slazem sa tobom da je pri kraju...probacu da stavim danas termalnu pastu pa cemo vidjeti...
sjaks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2012, 13:02   #4
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: greje mi se laptop,pomoc please

Kako sta mogu da ti urade. Da ti stave te termalne jastucice ili pastu i time snize temperaturu procesora. Nisu svi dundjerti i sigurno ti nece shebati la top bas svi. Uostalom ako se toliko plasis nosi ga u neki od ovlascenih tosibinih servisa. A to da radi super jednostavno nije istina, jer on ma koliko da je opeterecenje ne bi smeo da se ugasi zog visoke temperature... Rocker ti lepo kaze.. on za sada radi ali jednog dana ce vrisnuti usled velike temperature i jednostavno bice to to ... ili ces morati da juris novi proc ( jaaaako tesko za nalazenje) ili da ga prodas/bacis u djubre.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2012, 15:29   #5
sjaks
Novi član
 
Član od: 29.3.2012.
Poruke: 11
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: greje mi se laptop,pomoc please

to mogu i ja,kupio sam pastu i probacu sam da namjestim,ne mogu da bacam 1000-2000 dinara ,a isao sam i pola njih nema pojma o tim termalnim jastucicima a paste su im sve neke svrlj nemaju nikakve ozbiljnije ili treba da ih 'nabave' sledece sedmice a prosao sam pola Novog Sada...
sjaks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2012, 16:14   #6
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: greje mi se laptop,pomoc please

Ako možeš, zašto ne uradiš? Nije neka filozofija naneti pastu i zašrafiti hladnjak, ali je očigledno da to nije pravo rešenje. Ako heat pipe prolazi preko još neke komponente (čipseta, GPU-a), onda je upotreba "jastučića" neophodna, jer nema ta 2 čipa koja će biti u savršenoj ravni, pa da "pajp" dobro naleže na oba. Tebi se možda čini da je to tako, ali je čak i pola milimetra prevelik zazor da bi hlađenje bilo efikasno. Pasta prosto nije namenjena ispunjavanju tolikih praznina.
A procesor ne može ne znam koliko dugo da podnosi temperature na kojima trotluje ili na kojima se gasi. U takvom stanju, najviše što možeš da očekuješ je da će raditi dok ne počnu letnje vrućine...a tada je ugasio.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
sjaks (2.4.2012)
Stara 2.4.2012, 14:12   #7
sjaks
Novi član
 
Član od: 29.3.2012.
Poruke: 11
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: greje mi se laptop,pomoc please

zahvaljujem,postavio sam pastu i ocjena mi je skocila sa 3.5 na 4.9 ali i dalje se gasi... nema mi druge moram ga nositi u servis...Da li zna neko dobar servis u Novom Sadu gdje bih mogli to da mi zavrse...
sjaks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2012, 0:01   #8
Remi_Gaillard
Član
 
Član od: 18.8.2009.
Lokacija: Tamo gde teku bakar i zlato...
Poruke: 456
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 50 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Remi_Gaillard
Određen forumom Re: greje mi se laptop,pomoc please

Gde ima da se kupe ti jastucici? Ja sam imao problem sa MSI,i svi su mi i ovde rekli i na drugim forumima i u servisu da je otisla graficka i ta to mora da se menja,ja ga otvorio,kad sam skinuo kuler i jos nesto sto je islo preko graficke,video sam kao neke trake,pretpostavljam da su to ti jastucici,i uzeo sam jedan i prelepio iznad graficke i sad radi dobro samo se malo vise greje,pre toga sto sam ja uradio nije mogo da radi vise od 5 minuta.
Remi_Gaillard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2012, 7:42   #9
Stefan 5
Starosedelac
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: Priboj
Poruke: 1.755
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 301 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: greje mi se laptop,pomoc please

Preporučiću ti i program RM Clock meni je snizio temperaturu za 7 stepeni.
Stefan 5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2012, 13:36   #10
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: greje mi se laptop,pomoc please

Pogram? RM Clock moze kontrolom takta procesora da smanji temperaturu,a li ako je zaprljan kuler i od njega ce da bude slaba vajda.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Fles se greje bobanf Nosači podataka 13 13.8.2010 12:11
Laptop se greje DanteEx Kvarovi 24 18.1.2010 2:01
5000+ se previse greje.... mmilutin1 Osnovne komponente 53 23.11.2009 20:22
Da li se grafička više greje ako spojim monitor preko DVI? - i još nekoliko pitanja... Mali Veseljak Grafika 6 24.4.2008 20:43
Zasto se tako brzo greje?! Alex82 Prenosni računari 4 8.9.2006 19:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com