Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.1.2006, 5:03   #1
FRIghTMaN
Član
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Gore City
Poruke: 141
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Talking ADSL u NS-u

Stiglo mi je juce od neobee da trebam da odem u Jevrejsku 1 i pokupim svoj ADSL modem,platim prvi mesec i mogu da krljam
Ono sto me interesuje:1)Da li ce sve to lepo teci kako ja ocekujem?
2)Po vama najbolji provajeder za dil ovog tipa?
3)Vasa iskustva sa ADSL-om?


stay
FRIghTMaN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2006, 17:50   #2
Pantelija
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 357
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: ADSL u NS-u

Ja sam u BGu i nekoristim Neobee, ali koliko znam za Neobee prvih par meseci je dobro, ali onda Neobee zavrce slavinu. Ovo sam nacuo i procitao iz domacih Net krugova.
1) sve zavisi od naseg "voljenog" Telekom(ono)pola
2) po meni je ovaj koga koristim -BeotelNet
3) Koristim ADSL vec oko 3 ipo meseca i veoma sam zadovoljan down je oko 26kbps, a up 9kbps- paket flat 256/64, nisam pucanja, sem jedan put kada su radili nesto na centrali, ali sam 5 dana pre toga bio obavesten mail-om.

Poslednja ispravka: Pantelija (6.1.2006 u 17:55)
Pantelija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2006, 23:09   #3
Johny Atos
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 439
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: ADSL u NS-u

Pantelijo jesi koristio neobee ili si samo preneo ono shto si chuo "od drugara od brata od strica najboljeg druga mog brata od tetke"
Johny Atos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2006, 23:48   #4
Pantelija
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 357
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: ADSL u NS-u

Jesli li procitao moju prvu recenicu citiram deo nje: ....nekoristim Neobee.... nacuo i procitao iz domacih Net krugova.
Pantelija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2006, 20:52   #5
Serbicon
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Нови Сад, Србија
Poruke: 49
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: ADSL u NS-u

Zelim da se prijavim za ADSL, ali ne znam preko kog provajdera. Koji je provajder pouzdan, mislim da ne bude dobro par meseci, a posle...
Serbicon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2006, 1:34   #6
Peka80
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 69
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Peka80 Slanje poruke preko MSN-a korisniku Peka80 Slanje poruke preko Skypea korisniku Peka80
Određen forumom Re: ADSL u NS-u

Pozdrav svima!!!

Citat:
FRIghTMaN kaže:
Stiglo mi je juce od neobee da trebam da odem u Jevrejsku 1 i pokupim svoj ADSL modem,platim prvi mesec i mogu da krljam
E baš ti zavidim lave ne tome!
Imam otvoren dail-up nalog kod neobee-a i takođe razmišljam da uzmem ADSL kod njih, al' eto pored svih ovih tema o njemu nikako da se odlučim između njega i kablovskog interneta kod SBB-a!

Ono šta bih te ja zamolio (ili neko ko već ima ADSL u Novom Sadu) jeste da napišeš odgovor o tvom iskustvu s njim (kako ti radi, podrška...znaš već)!
Peka80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2006, 19:00   #7
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: ADSL u NS-u

Ja imam ADSL paket od 256Kbit oko 10,15dana na Neobee-u. Utisci:
- prvih par dana je lepo radio. Posle je poceo da trokira nesto. Nije mogao da ucitava stranice. Slican problem sam video na nekim drugim forumima i svatio sam da nije nista do mene.

- podrska nicemu ne valja jer kad sam pitao oko problema nije znao da mi pomogne.Sto je najgore krili su problem pa da mislim da je jedinstven.

- download je savim dobar oko 24-27Kb i ako ima raznih razloga da nekad bude manji nekad veci (server...).

- Uzeo sam kod njih jer sam bio zadovoljan sa mesecnim dial up paketom + kombinacija sa Speeedy-jem. Preporuka za dial up korisnike.

__________________

Sem Eunet-a ja ni ne znam ko jos ima u NS-u a da vredi.Jel moze spisak ostalim provajdera pa da uporedimo cene i utiske?
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2006, 19:09   #8
Serbicon
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Нови Сад, Србија
Poruke: 49
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: ADSL u NS-u

Citat:
dzambo kaže:
Ja imam ADSL paket od 256Kbit oko 10,15dana na Neobee-u. Utisci:
- prvih par dana je lepo radio. Posle je poceo da trokira nesto. Nije mogao da ucitava stranice. Slican problem sam video na nekim drugim forumima i svatio sam da nije nista do mene.

- podrska nicemu ne valja jer kad sam pitao oko problema nije znao da mi pomogne.Sto je najgore krili su problem pa da mislim da je jedinstven.

- download je savim dobar oko 24-27Kb i ako ima raznih razloga da nekad bude manji nekad veci (server...).

- Uzeo sam kod njih jer sam bio zadovoljan sa mesecnim dial up paketom + kombinacija sa Speeedy-jem. Preporuka za dial up korisnike.

__________________

Sem Eunet-a ja ni ne znam ko jos ima u NS-u a da vredi.Jel moze spisak ostalim provajdera pa da uporedimo cene i utiske?
PTT nudi 256 kbps za 1700 din, a prva 3 meseca se plaća 1020 din. A da li verovati PTT-u, odluči sam.
Serbicon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2006, 19:41   #9
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: ADSL u NS-u

Citat:
dzambo kaže:
Ja imam ADSL paket od 256Kbit oko 10,15dana na Neobee-u. Utisci:
- prvih par dana je lepo radio. Posle je poceo da trokira nesto. Nije mogao da ucitava stranice. Slican problem sam video na nekim drugim forumima i svatio sam da nije nista do mene.
Pa, ako je to tek proradilo, možda je prerano da se kritikuje. Svako u početku ima probleme.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2006, 19:47   #10
Pantelija
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 357
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: ADSL u NS-u

Citat:
VojaM kaže:
Pa, ako je to tek proradilo, možda je prerano da se kritikuje. Svako u početku ima probleme.
Ja nisam zato sam , ali nisam na tom provajderu niti u NS-u.
Svoju podrsku nemam pojama jer nisam imao cast i potrebu da je zovem.
Ovo nije na Vas racun VojoM nego da kazem moje utiske.
Pantelija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2006, 22:40   #11
M@rin
Član
 
Član od: 10.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 102
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku M@rin Slanje poruke preko MSN-a korisniku M@rin Slanje poruke preko Skypea korisniku M@rin
Post Re: ADSL u NS-u

Citat:
Imam otvoren dail-up nalog kod neobee-a i takođe razmišljam da uzmem ADSL kod njih, al' eto pored svih ovih tema o njemu nikako da se odlučim između njega i kablovskog interneta kod SBB-a!
Morao sam da odgovorim, iz cistog razloga shto SBB proklinjem i svima govorim da nemaju nikakve veze sa tim ISP-om.
Ne sam da su neprofesionalni u svakom pogleda, da im "strucno oboslje" nije culo za Linux, zatim da koriste samo njima poznatu Mysql bazu 11.0 , nego uopshte nisu na nivou ISP kakvim se oni smatraju, znaci raspad!! Necu da pocenjem sa biserima iz njihove wireless podrshke!!
Ne znam kakva je situacija u Nisu, ali u BG je ocajno.
M@rin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2006, 0:52   #12
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: ADSL u NS-u

Citat:
dzambo kaže:
Ja imam ADSL paket od 256Kbit oko 10,15dana na Neobee-u. Utisci:
- prvih par dana je lepo radio. Posle je poceo da trokira nesto. Nije mogao da ucitava stranice. Slican problem sam video na nekim drugim forumima i svatio sam da nije nista do mene.

- podrska nicemu ne valja jer kad sam pitao oko problema nije znao da mi pomogne.Sto je najgore krili su problem pa da mislim da je jedinstven.

- download je savim dobar oko 24-27Kb i ako ima raznih razloga da nekad bude manji nekad veci (server...).

- Uzeo sam kod njih jer sam bio zadovoljan sa mesecnim dial up paketom + kombinacija sa Speeedy-jem. Preporuka za dial up korisnike.

__________________

Sem Eunet-a ja ni ne znam ko jos ima u NS-u a da vredi.Jel moze spisak ostalim provajdera pa da uporedimo cene i utiske?
Ovaj....Citiram samog sebe. Zaboravite na pozitivne stvari iz ove moje poruke vezano za ADSL....
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2006, 2:44   #13
Johny Atos
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 439
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: ADSL u NS-u

Citat:
dzambo kaže:
Ovaj....Citiram samog sebe. Zaboravite na pozitivne stvari iz ove moje poruke vezano za ADSL....
Verovatno ti je juche net bio katastrofa?
I meni je... I svima drugima iz NS-a, ne samo kod neobeeja. Neshto se radilo. A ne znam shta.

Moja ocena neobeeja od 1 do 10 - 8. Sama veza je ok, ali drajver za modem me zeza!
Johny Atos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2006, 12:34   #14
Peka80
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 69
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Peka80 Slanje poruke preko MSN-a korisniku Peka80 Slanje poruke preko Skypea korisniku Peka80
Određen forumom Re: ADSL u NS-u

Citat:
VojaM kaže:
Pa, ako je to tek proradilo, možda je prerano da se kritikuje. Svako u početku ima probleme.
E oko ovog bih se definitivno slozio!!!
Mislim, ADSL je tek poceo sa sirokom upotrebom u NS-u, a sa istim problemima su se, verujem, susretali i Beogradjani kad se kod njih prvi put poceo uvoditi!!!

Po mojim trenutnim zahtevima, meni nesto sad i nije toliko hitno uvoditi brz internet (obaveze na faksu)! Pa cu najverovatnije sacekati jedno "poduze" vreme, dok se situacija sa ADSL-om u NS-u neiskristalizuje!!!
Tada ce vec, predpostavljam, biti veliki broj korisnika, valjda ce se malo i ISP uozbiljiti i pruzati kvalitetniju podrsku, a ne ko sad: "Sve je super, neograniceni internet, brzina, usluga, paketi..." a ono kad uzmes, blagi uzas!!! Verovatno resili da zgrnu lovu odmah na pocetku, a o problemima ce usput!!!!
Peka80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2006, 13:04   #15
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: ADSL u NS-u

Citat:
Pantelija kaže:
Ja nisam zato sam , ali nisam na tom provajderu niti u NS-u.
Svoju podrsku nemam pojama jer nisam imao cast i potrebu da je zovem.
Ovo nije na Vas racun VojoM nego da kazem moje utiske.
A što se onda, da prostiš, javljaš?
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 14:24   #16
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: ADSL u NS-u

Citat:
M@rin kaže:
Morao sam da odgovorim, iz cistog razloga shto SBB proklinjem i svima govorim da nemaju nikakve veze sa tim ISP-om.
Ne sam da su neprofesionalni u svakom pogleda, da im "strucno oboslje" nije culo za Linux, zatim da koriste samo njima poznatu Mysql bazu 11.0 , nego uopshte nisu na nivou ISP kakvim se oni smatraju, znaci raspad!! Necu da pocenjem sa biserima iz njihove wireless podrshke!!
Ne znam kakva je situacija u Nisu, ali u BG je ocajno.
To možda tebi ne radi kako treba, meni SBB net radi fenomenalno od prvog dana korišćenja... Bilo je par momenata kada nije valjao, ali zbog radova...

To da im je tehnička podrška očajna, tu se slažemo, da osoblje nije čulo za Linux - nisu jedini, a da koriste mysql bazu samo njima poznatu - šta se tebe/nas tiče koju oni bazu koriste? Mene interesuje da mi radi net, a ne koja im je baza i da li su im serveri pod Windowsom ili Linuxom...
bachi je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2006, 19:07   #17
semaglig
Član
 
Član od: 15.1.2006.
Lokacija: Celje
Poruke: 131
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku semaglig
Određen forumom Re: ADSL u NS-u

Citat:
VojaM kaže:
Pa, ako je to tek proradilo, možda je prerano da se kritikuje. Svako u početku ima probleme.
Vojo slažem se sa tobom, ali ako se sistem prije testrira ... Isti problem imamo ovde www.t-2.net vs telekom. Ali šta to mene kao stranku briga. To što platiš treba da dobiješ. Malo sam gledao cene interneta koje imate, pa to je skupo užasno za te brzine i kvalitet koji se nude .
semaglig je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2006, 21:24   #18
Fly_
Novi član
 
Član od: 25.1.2006.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL u NS-u

Sbb su neviđeni indijanci. Pre vise meseci sam pokušao da koristim hosting kod njih, tj da zakupim prostor... pošto sam video reklamu na njihovom sajtu. Razgovarao sam sa 5 osoba u NS i 7 u BG i niko od njih nije znao sta je uopste hosting, sta je server i prostor niti sta ja to zaboga trabunjam, već su me prebacivali na svog kolegu sve dok se krug ne zatvori i ne dobijem ponovo kolegu sa početka. Meni nije uopšte jasno kako takva firma uopšte i radi.

ADSL koristim nekih nedelju dana, kod neobee-a i nisam bas zadovoljan.
1. u različito doba dana brzina otvaranja stranica varira, tj uvece net radi dosta slabije.
2. download je skoro uvek odlican 26-28kB/s
3. Podršku zaboravite - radi samo jedan gari i osim sto nema pojma stalno je zauzet. da bi ga dobio morao sam da napravim konekciju i podesim bezbroj ponavljanja, krenem da zovem u recimo 9.45 i dobijem ga u 14.20h !!! ne za"""avam se uopste! Modemu treba 10 sekundi dok ne skonta da je zauzeto, pa dok prekine pa dok inicijalizuje opet pa dok izbira opet... uvek neko drugi uskoci...
4. dali su mi prvo crknut modem pa sam se natezao s njim pa dok sam dobio podrsku, pa isao ponovo po drugi modem... svima postaje jasno da je instalacija mog ADSL prikljucka trajala vise od jednog dana.
5. e sad najgore! kad sam probao da koristim bilo koji od P2P programa veza se uglavnom slogira! i to tako da pomaze samo restart racunara! sta se desava nemam pojma, cuo sam glasine o zabrani koriscenja nekih portova koje koriste p2p programi od strane neobee-a ali nemam pojma da li je to to. uglavnom od dvadesetak pokusaja (u nekoliko dana) uspeo sam da startujem download samo jednom.

Poslednja ispravka: Fly_ (25.1.2006 u 21:29)
Fly_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2006, 21:27   #19
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: ADSL u NS-u

Citat:
2. download je skoro uvek odlican 26-28kB/s
Samo se ti nadaj da ce ostati isti....

Citat:
3. Podršku zaboravite - radi samo jedan gari i osim sto nema pojma stalno je zauzet.
Slazem se.

Citat:
4. dali su mi prvo crknut modem...
Ma sta mi kazes

Citat:
sta se desava nemam pojma...
E jbg za*****i smo se

Citat:
cuo sam glasine o zabrani koriscenja nekih portova koje koriste p2p programi od strane neobee-a ali nemam pojma da li je to to.
I ja sam cuo.
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2006, 17:43   #20
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Cool Re: ADSL u NS-u

Ja sam nov sa adsl-om (<24h) ali sam prezadovoljan za sad. ovo kazem samo zbog toga da uporedite ovaj i moj post za mesec dana

Neobee juce nije nesto radio oko sat-dva, imali su problema, niko nije mogao da se konektuje. Net je oduvek bio malo sporiji u vecernjim satima, to mi nije problem. P2P ne koristim, tako da me to ne dotice, a download od 25kbs u FlashGetu me odusevljava, dok istovremeno surfujem. I sve to na dva kompa istovremeno (ja i cimer u LAN mrezi)...

Sto se tice podrske, kad smo upali tamo juce sa macevima, jadna devojka nam je odmah izasla u susret i obecala da ako ne proradi za pola sata mozemo doci na kafu. Proradilo je dok smo se vratili iz menze sa vecere. Macevi su u pripravnosti.... za ne daj boze ...

Zasto bih preporucio svima adsl u NS>
1. zato sto ima dobar starinski download, a surf je otprilike brzi od 56K modema, sa kabelom/isdn-om ne bih mogao da uporedim
2. zato sto ako ste podstanar i koristite gazdin telefon (kao mi studenti) imate cist racun i dugu ljubav (tj. placa se odvojeno, ne zuzima vezu i tako to...)

Zasto ne bih preporucio svima adsl u NS>
1. Da meni ostane kvalitetnija veza?
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
slackware 10.2 adsl problem rockdudbg Slobodni softver 9 26.12.2005 21:55
Adsl Dingo Internet usluge 13 22.12.2005 2:03
ADSL u Nisu sajberista Internet usluge 3 8.12.2005 21:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com