Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika > Overklok

Overklok Overklokovanje grafičkih kartica

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.9.2014, 7:26   #1
nenad 970
Veteran
 
Član od: 2.12.2013.
Lokacija: SRBIJA
Poruke: 514
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 55 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku nenad 970
Određen forumom Otkljucavanje napona na HD 7970

Otvorio sam novu temu jer nisam ovo naso na forumu ili sam corav,ako postoji neka moderatoei prebace tamo i izvinjavam se unapred na istoj.
Kako tema kaze,pitam sve vas koji o tome nesto znate ili ste uspeli da otkljucate ovu karticu..
U pitanju je Gigabite 7970 Windforce oc,ujedno svi koji su uspeli neka iznesu svoja zapazanja i koliko su doticnu OC-ovali.
nenad 970 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2014, 13:07   #2
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Otkljucavanje napona na HD 7970

Citat:
nenad 970 kaže: Pregled poruke
Otvorio sam novu temu jer nisam ovo naso na forumu ili sam corav,ako postoji neka moderatoei prebace tamo i izvinjavam se unapred na istoj.
Kako tema kaze,pitam sve vas koji o tome nesto znate ili ste uspeli da otkljucate ovu karticu..
U pitanju je Gigabite 7970 Windforce oc,ujedno svi koji su uspeli neka iznesu svoja zapazanja i koliko su doticnu OC-ovali.
Skini MSI Afterburner idi u podesavanja i tamo imas opciju za otkljucavanje napona.Ja sam preko njega na do sada svim grafickim karticama dizao napon.Koliko graficka moze da se klokuje to ti niko ne moze reci jer zavisi od primerka do primerka,kartice do kartice.Svaka je razlicita.Samo nevidim poentu klokovanja te grafe ?
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2014, 15:25   #3
nenad 970
Veteran
 
Član od: 2.12.2013.
Lokacija: SRBIJA
Poruke: 514
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 55 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku nenad 970
Određen forumom Re: Otkljucavanje napona na HD 7970

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Skini MSI Afterburner idi u podesavanja i tamo imas opciju za otkljucavanje napona.Ja sam preko njega na do sada svim grafickim karticama dizao napon.Koliko graficka moze da se klokuje to ti niko ne moze reci jer zavisi od primerka do primerka,kartice do kartice.Svaka je razlicita.Samo nevidim poentu klokovanja te grafe ?
Ma da nisam probao sve sto sam znao nebi ni postavljao temu,zakljucan je napon i ne moze ni preko msi aftebuner ni preko sapphir TRIXX...
Znam ja da zavisi od primerka al ne radi se ovde o tome vec kako otkljucati napon jer ova kartica kada se otkljuca moze da joj ide napon do 1.3000 i onda moze da se klokuje ko luda...
Poenta je sto sa defolt podesavanjima 1000GPU/1375MEM,ne moze da se ocuje ni 50mhz za GPU ili MEM,a napon joj je zakljucan na 1170.
Zato pitam dali je moguce da se ikako otkljuca i dali postoji neki nacin.
nenad 970 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2014, 0:52   #4
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Otkljucavanje napona na HD 7970

Da bi dobio precizan odgovor onda precizno postavi pitanje .Dakle resenje za tvoj problem mozes naci na ovom linku.Da ti ne bi ja sad natucao evo prati upustvo sa ovog foruma.

http://www.overclock.net/t/1363570/p...70-please-read

Ako ti je stalo zbog mozda par fps da se cimas toliko ti izvoli.

I ovde se pricalo o tome.

http://forum.benchmark.rs/showthread...cavanje-napona

Poslednja ispravka: SAJEVAC (8.9.2014 u 1:22)
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SAJEVAC na korisnoj poruci:
nenad 970 (8.9.2014)
Stara 8.9.2014, 19:15   #5
nenad 970
Veteran
 
Član od: 2.12.2013.
Lokacija: SRBIJA
Poruke: 514
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 55 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku nenad 970
Određen forumom Re: Otkljucavanje napona na HD 7970

Hvala druze na svemu,pregledao sam sve te sajtove a i nase forume ali izgleda da je softverski nemoguce otkljucati Gigabajt,ostale neke mogu neke ne al ova ne moze mada cu probati.
Ne radi se o par FPS-a,jaka je ona i bez kloka i za danasnje igre gura sve,vec sto ja volim da izvucem i poslednji atom iz bilo cega sto je na mojoj masini,jbg volim da klokujem.
nenad 970 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2014, 21:31   #6
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Otkljucavanje napona na HD 7970

Citat:
nenad 970 kaže: Pregled poruke
Hvala druze na svemu,pregledao sam sve te sajtove a i nase forume ali izgleda da je softverski nemoguce otkljucati Gigabajt,ostale neke mogu neke ne al ova ne moze mada cu probati.
Ne radi se o par FPS-a,jaka je ona i bez kloka i za danasnje igre gura sve,vec sto ja volim da izvucem i poslednji atom iz bilo cega sto je na mojoj masini,jbg volim da klokujem.
Isti je slucaj i samnom.I moja kartica je vrlo jaka za danasnje standarde,ali ja nisam morao toliko da se cimam sa klokovanjem.Doduse ovo sto cu ti reci moze mozda da pomogne,ali radis na sopstvenu odgovornost ako se odlucis na to.Dakle sva caka u zakljucanim naponima te karte lezi u biosu.Znaci promenom biosa moze da se resi stvar.Ljudi su cak stavljali i bios druge graficke kartice i nekima je uspelo da otkljucaju.Znaci ako se resis na takav korak ici sve sto zeznes snosis sopstvenu odgovornost.Nemoj posle da kazes onaj Sajevac sa foruma me zeznuo.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2014, 21:11   #7
nenad 970
Veteran
 
Član od: 2.12.2013.
Lokacija: SRBIJA
Poruke: 514
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 55 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku nenad 970
Određen forumom Re: Otkljucavanje napona na HD 7970

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Isti je slucaj i samnom.I moja kartica je vrlo jaka za danasnje standarde,ali ja nisam morao toliko da se cimam sa klokovanjem.Doduse ovo sto cu ti reci moze mozda da pomogne,ali radis na sopstvenu odgovornost ako se odlucis na to.Dakle sva caka u zakljucanim naponima te karte lezi u biosu.Znaci promenom biosa moze da se resi stvar.Ljudi su cak stavljali i bios druge graficke kartice i nekima je uspelo da otkljucaju.Znaci ako se resis na takav korak ici sve sto zeznes snosis sopstvenu odgovornost.Nemoj posle da kazes onaj Sajevac sa foruma me zeznuo.
Hahaha,ne brini druze,nisam ja balavac da mi drugi bude kriv ako nesto s....em,nece ni sa drugim biosima,ubacivao sam asusov,i od r9 280x,nece pa ga hebi,na nekim biosima nece ni da se bota hahahh,nebitno ili ja ne mogu da potrefim pravi al sve mi se cini da nece a i prema Asicu nije nesto za klok,samo 69,2 tako da mrka kapa mada sam hteo bas da vidim dali moze..

Probacu da je menjam za drugu neku,ne volim da mi u komp bude nesto sto nije na max klokano
nenad 970 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2014, 15:23   #8
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Otkljucavanje napona na HD 7970

Citat:
nenad 970 kaže: Pregled poruke
Hahaha,ne brini druze,nisam ja balavac da mi drugi bude kriv ako nesto s....em,nece ni sa drugim biosima,ubacivao sam asusov,i od r9 280x,nece pa ga hebi,na nekim biosima nece ni da se bota hahahh,nebitno ili ja ne mogu da potrefim pravi al sve mi se cini da nece a i prema Asicu nije nesto za klok,samo 69,2 tako da mrka kapa mada sam hteo bas da vidim dali moze..

Probacu da je menjam za drugu neku,ne volim da mi u komp bude nesto sto nije na max klokano
Bas bezveze.Mada ja se sa tim ne bi opterecivanje.Ja imam i3 procesor koji uopste ne moze da se klokuje.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
Linux lošije iskorišćava hardware od Windowsa? rudar Slobodni softver 35 2.8.2011 0:56
Counter Strike na Hamachiju nameZola Mrežne igre 0 18.6.2009 14:01
Ne vide se dva računara! milicgoran Komunikacioni uređaji i umrežavanje 23 15.6.2009 22:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com