Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.7.2014, 13:01   #1
BoGi93
Novi član
 
Član od: 17.7.2014.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Da li kupiti nov Cpu ili nesto drugo?Dota 2 secka na 100+fps(Ne znam razlog)

Pozdrav svim ljubiteljima i pratiocima sveta kompjutera, od juce sam clan i evo vec danas postavljam prvu temu ali ne iz dosade nego zato sto mi je stvarno potrebna necija strucnija pomoc!

Pa da krenemo.. imam ovaj kompjuter oko 3 godine i malo jos jace od toga i sve su igrice uvek radile uglavnom na max(One koje sam ja igrao a najvise igram Dotu 2) i nikad nista nije zezalo ako je i zezalo na sitno posle reinstalacije windowsa se sve uvek popravljalo. E sad pre jedno 2-3 meseca je pocela dota 2 da me zeza, seckala je..naravno reinstaliran mi je windows ali opet je sve bilo isto(ciscen takodje kompjuter od prasine pre par nedelja ceo) ja sam uradio neke testove i video da mi cpu radi na 93 stepena kupio sam hladjenje za cpu i sad kada je dota 2 upaljena radi na 38 stepeni. Kupio sam i novo napajanje jer sam mislio da i do toga moze biti problem Lc Power 600-h12. Zvuk graficke kartice ventilatora je nepodnosljiv isto od pre par meseci tako da sam regulisao % preko Speed fan programa tako da se sad normalno cuje ali se greje za par stepeni vise tj. do 78-80 stepeni graficka u doti.
Inace malopre sam uradio test na par minuta in-game i video da Fps ide i do 106 na max settings a u proseku oko 80 ali slika secka ne znam kako to da objasnim zamara oci vrlo brzo, nepodnosljivo je. Takodje ume da zabode na po 2-3 sekunde potpuno i onda se slika vrati. Siguran sam da nije problem u internetu niti u drajverima, takodje termalna pasta je promenjena na grafickoj skoro.Ja stvarno ne znam u cemu je problem, back-upovao sam dotu takodje i reinstalirao vise puta ponovo naravno ali opet ista stvar se desava.Da li mislite da je stvar u procesoru da crkava pa da ne moze da prati vise ili moze cak biti i u ramu/hdd-u?

Zao mi je sto sam se raspisao ovoliko ali hteo sam da sto vise pomognem sa informacijama, nadam se da ce barem neko ovo procitati i pomoci. Pozdrav svima i hvala u napred.

Poslednja ispravka: BoGi93 (17.7.2014 u 14:17) Razlog: Prepravka
BoGi93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2014, 13:07   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Da li kupiti nov Cpu ili nesto drugo?Dota 2 secka na 100+fps(Ne znam razlog)

a koliko ram imaš? isto proveri i viruse da nije neki
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2014, 13:12   #3
BoGi93
Novi član
 
Član od: 17.7.2014.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li kupiti nov Cpu ili nesto drugo?Dota 2 secka na 100+fps(Ne znam razlog)

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
a koliko ram imaš? isto proveri i viruse da nije neki
Ovo mi je konfiguracija:

Procesor: Intel Core i3 550 @ 3.20 Ghz
Hladnjak za Cpu: CPU Hladnjak LGA775/1150/AM3+/FM2+ Cooler Master Hyper TX3 EVO, RR-TX3E-22PK-R1
HDD: 1 TB
Ram memorija: 2x2gb
Graficka kartica: Amd Radeon HD 6850 1gb ddr3
Napajanje: Lc Power 600h-12 600w

Ne verujem da je virus instaliran je windows ponovo pre par nedelja..
BoGi93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2014, 18:04   #4
Losmii87
Član
 
Član od: 19.3.2011.
Lokacija: Veternik
Poruke: 209
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 38 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Da li kupiti nov Cpu ili nesto drugo?Dota 2 secka na 100+fps(Ne znam razlog)

moje misljenje da ti treba jos 2 gb rama.
Losmii87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2014, 18:10   #5
BoGi93
Novi član
 
Član od: 17.7.2014.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li kupiti nov Cpu ili nesto drugo?Dota 2 secka na 100+fps(Ne znam razlog)

Citat:
Losmii87 kaže: Pregled poruke
moje misljenje da ti treba jos 2 gb rama.
Hvala na savetu, ali imam pitanje zasto bi mi trebalo jos 2 gb rama kada je do pre 2 meseca dota radila na maximum settings bez ikakvih seckanja i tako prosle 2-3 godine a sad odjednom secka i to treba da bude razlog da treba vise rama? Cak i za reccomended konfiguracije za dotu pise da je nepotrebno vise od 4gba.
BoGi93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2014, 20:10   #6
Losmii87
Član
 
Član od: 19.3.2011.
Lokacija: Veternik
Poruke: 209
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 38 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Da li kupiti nov Cpu ili nesto drugo?Dota 2 secka na 100+fps(Ne znam razlog)

pa moguce je da dolazi do veceg protoka informacija od jednom dok neucita pa dolazi do seckanja.
Losmii87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2014, 20:14   #7
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Da li kupiti nov Cpu ili nesto drugo?Dota 2 secka na 100+fps(Ne znam razlog)

Koja igra ti jos *secka* to nije seckanje zapravo nego kao zagusenje iz toga sto si ispricao. Kod offline igre bih rekao da je procesor prosto dosao do 100% u tom momentu i zabo makar to bilo i 2sec.

Ali dota trazi da ti budes na netu i to mozes uzeti kao jedan od potencijalnih uzroka.

Edit vec jesi spomenuo da mislis da nije net.

Onda probaj da pratis task menager otvoren a igru pokreni u minimized modu i gledaj kako se procesor ponasa(procenti iskoriscenja procesora i rama) kada dodje do zakucavanja u igri.

Ne treba ti jos rama to je glupost, dota 2 je smesno zahtevna ako poredimo sa novijim stvarima cak i neke starije igru vuku mnogo vise.

Ne bih iskljucio da ti nesto crkava ako se to javlja u svakoj igri.

I udari po koji space brate da bi razgranicio redove u tekstu, nece moci svako da te prati.

Poslednja ispravka: sale94 (17.7.2014 u 20:22)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
BoGi93 (18.7.2014)
Stara 17.7.2014, 23:23   #8
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Da li kupiti nov Cpu ili nesto drugo?Dota 2 secka na 100+fps(Ne znam razlog)

Ma koja jos 2GB rama. To je glupost. Dota2 je smesno zahtevna igra koja radi odlicno i na APU-ovima.
Ja bih poslusao sale94. Krenuo da eliminisem potencijalne uzroke. Temperature za CPU i GPU su ok, tu nema dileme. Takodje i jacina kompa.
Potencijalni uzroci:
- Neki program u pozadini koji radi sve vreme i krade resurse kompa vise nego sto treba
- Eventualni problemi sa netom.
- Crkavanje neke komponente, verovatno graficke, mada je to malo verovatno.
Takodje obavezno proveri kako ti se ponasa komp sa nekim drugim igrama, ako mozes da probas u Source engine-u jos bolje. CS:S, CS:GO, Team Fortress...
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlad Cepesh na korisnoj poruci:
BoGi93 (18.7.2014)
Stara 17.7.2014, 23:41   #9
J0K3R
Član
 
Član od: 17.2.2014.
Poruke: 176
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 32 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Da li kupiti nov Cpu ili nesto drugo?Dota 2 secka na 100+fps(Ne znam razlog)

Da li ti secka na svim podesavanjima ili samo na visim?
Ako je na visim mozda imas neke programe koji usporavaju rad racunara kao antivirus..
J0K3R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2014, 0:12   #10
BoGi93
Novi član
 
Član od: 17.7.2014.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li kupiti nov Cpu ili nesto drugo?Dota 2 secka na 100+fps(Ne znam razlog)

Citat:
sale94 kaže: Pregled poruke
Koja igra ti jos *secka* to nije seckanje zapravo nego kao zagusenje iz toga sto si ispricao. Kod offline igre bih rekao da je procesor prosto dosao do 100% u tom momentu i zabo makar to bilo i 2sec.

Ali dota trazi da ti budes na netu i to mozes uzeti kao jedan od potencijalnih uzroka.

Edit vec jesi spomenuo da mislis da nije net.

Onda probaj da pratis task menager otvoren a igru pokreni u minimized modu i gledaj kako se procesor ponasa(procenti iskoriscenja procesora i rama) kada dodje do zakucavanja u igri.

Ne treba ti jos rama to je glupost, dota 2 je smesno zahtevna ako poredimo sa novijim stvarima cak i neke starije igru vuku mnogo vise.

Ne bih iskljucio da ti nesto crkava ako se to javlja u svakoj igri.

I udari po koji space brate da bi razgranicio redove u tekstu, nece moci svako da te prati.
do 38% je procesor max radio, nije do neta sigurno znam kako izgleda internet lagg. To sto je zabolo tako na par sekundi mi se desilo par puta samo ali me nerviralo ovo sitno seckanje sto bole oci od njega. Skinuo sam ponovo drajvere i instalirao i radi bolje ali samo u borderless modu displaya(mada je to meni kao fullscreen osim sto idem alt tab umesto ctrl exit) U fullscreen display modu 16:10 ratio i 1680x1050 kao sto mi je i sada isto secka ubijaaaa ali barem sam malo sredio mozda moze sad da se igra mozda je do drajvera bilo, mada opet ne verujem vec zadnjih mesec dana sam tako sve sredim i radi super par dana pa opet krene da secka nemam pojma.. inace ram je zauzet oko 2.8gb/4 kada radi dota.
BoGi93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2014, 0:13   #11
BoGi93
Novi član
 
Član od: 17.7.2014.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li kupiti nov Cpu ili nesto drugo?Dota 2 secka na 100+fps(Ne znam razlog)

Citat:
Vlad Cepesh kaže: Pregled poruke
Ma koja jos 2GB rama. To je glupost. Dota2 je smesno zahtevna igra koja radi odlicno i na APU-ovima.
Ja bih poslusao sale94. Krenuo da eliminisem potencijalne uzroke. Temperature za CPU i GPU su ok, tu nema dileme. Takodje i jacina kompa.
Potencijalni uzroci:
- Neki program u pozadini koji radi sve vreme i krade resurse kompa vise nego sto treba
- Eventualni problemi sa netom.
- Crkavanje neke komponente, verovatno graficke, mada je to malo verovatno.
Takodje obavezno proveri kako ti se ponasa komp sa nekim drugim igrama, ako mozes da probas u Source engine-u jos bolje. CS:S, CS:GO, Team Fortress...
Hvala ti na izdvojenom vremenu i odgovoru.
-Nema nikakvih programa u pozadini radi samo smesni gpu temp i avast
-Net nije
-Trenutno posto sam skoro instalirao windows ponovo nemam drugih igara samo dotu 2
-Instalirao sam upravo ponovo drajvere za graficku i u borderless modu radi bez seckanja barem za sada cak i sa svim zivim detaljima sve na ultra max ali sad je pitanje da li ce tako i da ostane, u fullscreen modu secka ubija inace. Inace imam 19 inca monitor 16:10 ratio settings i 1650 x 1080 rezolucija radi

Poslednja ispravka: BoGi93 (18.7.2014 u 0:15) Razlog: prepravka
BoGi93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2014, 0:17   #12
BoGi93
Novi član
 
Član od: 17.7.2014.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li kupiti nov Cpu ili nesto drugo?Dota 2 secka na 100+fps(Ne znam razlog)

Citat:
J0K3R kaže: Pregled poruke
Da li ti secka na svim podesavanjima ili samo na visim?
Ako je na visim mozda imas neke programe koji usporavaju rad racunara kao antivirus..
Seckalo je bilo na isti nacin dal na max podesavanjima(100fps) ili na render quality 1% i bez ikakvih efekata i losijoj rezoluciji itd. i tu je fps bio sigurno i preko 100 dosta. Skinuo sam nove drajvere sad u borderless modu ne secka barem ovo sto sam isprobao na 5 minuta sad cu da odigram partiju pa cu da vidim inace na fullscreen display mode secka ubija. Ali borderless mi je nekako namesten da je isto kao fullscreen preko celog ekrana.
BoGi93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2014, 0:21   #13
darko31
Starosedelac
 
Član od: 27.11.2012.
Lokacija: Novi Bečej/Sad
Poruke: 1.569
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 406 puta na 371 poruka
Određen forumom Re: Da li kupiti nov Cpu ili nesto drugo?Dota 2 secka na 100+fps(Ne znam razlog)

Sa Process Explorerom možeš skupiti nešto više informacija.
darko31 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2014, 0:58   #14
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Da li kupiti nov Cpu ili nesto drugo?Dota 2 secka na 100+fps(Ne znam razlog)

uključi V-sync nema potrebe da cepa 100fps kad monitor radi samo na 60, taman će grafička da ima mesta da udahne ponekad
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
BoGi93 (18.7.2014)
Stara 18.7.2014, 1:00   #15
BoGi93
Novi član
 
Član od: 17.7.2014.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li kupiti nov Cpu ili nesto drugo?Dota 2 secka na 100+fps(Ne znam razlog)

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
uključi V-sync nema potrebe da cepa 100fps kad monitor radi samo na 60, taman će grafička da ima mesta da udahne ponekad
Upaljen je vsync stalno, to je bilo samo kada sam testirao
BoGi93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2014, 10:34   #16
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Da li kupiti nov Cpu ili nesto drugo?Dota 2 secka na 100+fps(Ne znam razlog)

A da probas sa razlicitim setovanjima za rezolucijiu, osvezavanje i VsynC? I obavezeno probaj jos neku igru, narocito Source engine baziranu igru. To ce nam reci da li je taj bag do softvera ili ne daj boze hardvera.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2014, 6:52   #17
BoGi93
Novi član
 
Član od: 17.7.2014.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li kupiti nov Cpu ili nesto drugo?Dota 2 secka na 100+fps(Ne znam razlog)

Citat:
Vlad Cepesh kaže: Pregled poruke
A da probas sa razlicitim setovanjima za rezolucijiu, osvezavanje i VsynC? I obavezeno probaj jos neku igru, narocito Source engine baziranu igru. To ce nam reci da li je taj bag do softvera ili ne daj boze hardvera.
Ma kakva rezolucija, na maximum je uvek radi mi sad nekako dota od kad sam skinuo drajvere ponovo,mada ume da zabode nije tu bas sve kako valja i ne verujem da je do softvera najvise mi lici da je procesor u pitanju jer sasecka onako jace. Ako drzim alt tab onda vidno jos vise secka. E sad obrisao sam sve drajvere ponovo sto su bili i pokrenuo dotu i radi isto ( ok u neku ruku ), ja ne znam kako je moguce da igrica radi bez drajvera? Evo sad skidam ponovo najnoviju verziju sa ATI. Skoro je reinstaliran windows, skoro je zamenjen kuler za cpu i napajanje nema nikakvih programa da smetaju uvek nista nije upaljeno znaci jedino mi lici da je problem u grafickoj karti ili procesoru, ili mozda moguce da ram memorija crkava? Mada mi je neko rekao da ako to nebi radilo bio bi odma crn ekran.
BoGi93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2014, 11:12   #18
RockAsrock
Novi član
 
Član od: 3.7.2014.
Lokacija: Bijeljina (BiH)
Poruke: 17
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Da li kupiti nov Cpu ili nesto drugo?Dota 2 secka na 100+fps(Ne znam razlog)

Ja mislim da je do hdd-a, imao sam slicnih problema i na kraju se ispostavilo da je hdd problem, kada sam instalirao igru na ssd kao da sam presao na neki komp od 2k evra sve klizi.
RockAsrock je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku RockAsrock na korisnoj poruci:
BoGi93 (19.7.2014)
Stara 19.7.2014, 13:09   #19
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Da li kupiti nov Cpu ili nesto drugo?Dota 2 secka na 100+fps(Ne znam razlog)

Ti problemi sa HDD-om mogu da se jave ako neko ima malo rama, pa Windows koristi HDD za swaping ili kod neobicno duzih ucitavanja igre. Dota 2 odlicno radi sa 4GB rama, tako da sumnjam da je tu problem. Takodje sumnjicav sam da je crkavanje kompa uopste problem.
@BoGi93
Ti treba da istestiras komp u nekom drugom 3D softveru osim Dota 2. Ne moze jedna igra da ti bude merilo ispravnosti ili neispravnosti. Odvoji vreme malo, skini neki 3D mark, Uniengine ili Furmark bechmark, probaj neku drugu igru, naorocito ako je Source bazirana igra.
Matematika je jasna, ako problemi se pojavljuju u drugim igrama i bechmark programima, onda imas ozbiljana problem. Ako je samo kod Dote, onda je problem iskljucivo softverske prirode.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlad Cepesh na korisnoj poruci:
BoGi93 (19.7.2014)
Stara 19.7.2014, 20:38   #20
RockAsrock
Novi član
 
Član od: 3.7.2014.
Lokacija: Bijeljina (BiH)
Poruke: 17
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Da li kupiti nov Cpu ili nesto drugo?Dota 2 secka na 100+fps(Ne znam razlog)

Problem je sto igra nije najbolje optimizovana, tj. optimizovana je za slabije racunare pa vrsi swaping
Na hdd, ne mogu 100% da tvrdim da je to problem ali sam prilicno siguran.
Isti problem sam imao sa wotom kada se spotuju tenkovi pocne da sjece, kada sam igru prebacio na ssd sve je poteklo kao da gledam video na youtube.
Ukoliko ni na jedan nacin ne rijesi problem kupi ssd mislim da ce rijesiti problem plus sto ce toliko promjeniti tvoj PC da neces moci da vjerujes, komp ce ti bolje raditi nego da si stavio dva i7 procesora casna rijec .
Inace u zadnjih 5,6,7 godina ubjedljivo najvece usko grlo na PC-u, bez konkurencije je HDD.
RockAsrock je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gitare i računari... Wolverine Brbljaonica 1116 3.3.2016 23:12
PC - moderna (gaming?) platforma ili 30 godina star frankenštajn na steroidima? bvitnik Brbljaonica 19 3.8.2011 1:33
Ne znam da li je problem HDD ili je na softverskom nivou.. zdr85 Nosači podataka 1 11.2.2008 1:10
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com