Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.7.2008, 6:52   #1
Quercusmaster
Član
 
Član od: 2.7.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 204
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Quercusmaster
Question Kako ovo da narežem?

Ljudi, treba mi pomoc! Imam neka 2 fajla AUDIO_TS i VIDEO_TS, i ne znam kako da ih narezem zajedno? Koristim Ashampoo burning studio 6 FREE, i kad mu idem na opciju Burn Movies, pa kliknem ono Browse, mogu da selektujem samo jedno, ne mogu oba! Molim vas, hitno mo je, prekosutra treba da putujem, i moram da ponesem taj DVD!!!

Unapred Hvala!
Quercusmaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2008, 7:01   #2
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Kako ovo da narezem?

Prvo, imas dva foldera sa tim oznakama.

Dva: kada pogledas unutar foldera AUDIO_TS videces da je on prazan. To je standardno na svim DVD filmovima. Zato i programi za narezivanje obicno daju samo jedan izbor foldera, pomenutog VIDEO_TS. Drugi folder automatski naprave pri narezivanju. Ja licno koristim ONES za narezivanje i kod njega u opcijama narezivanja DVD filmova stoji doslovno: burn video_ts. Trebalo bi da tako ide i na pomenutom programu (iskreno, nisam ga koristio, ali iz iskustva sa drugima....), dakle izaberi video_ts i kazi mu burn. Na disku bi trebalo da ima po zavrsetku posla oba foldera. I narezi na najmanjoj brzini koja postoji, i to je jedno od pravila da kasnije nebi bilo problema pri reprodukciji.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2008, 9:25   #3
Gorankx
Član
 
Član od: 4.7.2007.
Lokacija: Mali Zvornik
Poruke: 419
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 40 puta na 36 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Gorankx
Određen forumom Re: Kako ovo da narezem?

Mozes otvoriti bilo koji program i staviti i AUDIO_TS i VIDEO_TS u root i nebi trebalo da bude nikakvih problema.Moze nero ili cdburnerxp ili bilo koji drugi.
Gorankx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2008, 11:56   #4
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Kako ovo da narezem?

Fajlovi moraju da se sortiraju u određenom poretku na disku da bi lepo radili na svim DVD plejerima, nemojte prosto ubacivati VIDEO_TS folder u praznu data kompilaciju. Koristite Nero (New Video DVD) ili UltraISO (File > New DVD-Video Image).
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2008, 15:21   #5
RidiK
Član
 
Član od: 17.2.2008.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 16 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Kako ovo da narezem?

Citat:
Quercusmaster kaže: Pregled poruke
Ljudi, treba mi pomoc! Imam neka 2 fajla AUDIO_TS i VIDEO_TS, i ne znam kako da ih narezem zajedno? Koristim Ashampoo burning studio 6 FREE, i kad mu idem na opciju Burn Movies, pa kliknem ono Browse, mogu da selektujem samo jedno, ne mogu oba! Molim vas, hitno mo je, prekosutra treba da putujem, i moram da ponesem taj DVD!!!

Unapred Hvala!
Druže uradi kao što ti je rekao @vasiljevic to ti je ispravan način rezanja.

Ako nije neka velika razlika između ABS 8 i 6 trebalo bi da je rezanje DVD-a isto a na maski ti i piše šta treba da uradiš:
RidiK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2008, 16:14   #6
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Kako ovo da narezem?

@voodoo:

Program koji je naveden je Ashampoo 6 i opcija za narezivanje je Burn Movies . Tu ima samo jedna opcija rada: da se programu pokaze gde je VIDEO_TS folder i on odradjuje ostalo sam. To se vidi i na slici gore, mada je u pitanju novija verzija. Za njega je bilo bitno objasnjenje zasto moze da izabere samo jedan foder a ne oba (za pocetnike ili ljude koji nisu bas vicni kompjuterima i sta je sta kod njih, to zna da bude zbunjujuce).
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2008, 20:25   #7
Quercusmaster
Član
 
Član od: 2.7.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 204
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Quercusmaster
Određen forumom Re: Kako ovo da narezem?

Hvala svima, uspeo sam! Narezao sam samo VIDEO_TS, i sve radi normalno!
POZ!
Quercusmaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2008, 15:54   #8
Prowler
Član
 
Član od: 15.9.2007.
Poruke: 90
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako ovo da narežem?

Jel moze neko da mi predlozi neki program za rezanje koji moze da se besplatno downloaduje? Nesto me zeza Nero...
Prowler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2008, 15:58   #9
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Kako ovo da narežem?

Napravi image u recimo alkoholu i tako ga narezi. Ukoliko je dvd-dl moraces malo da ga kompresujes pa onda da ga narezes lol. U poverewnju nije Nero odgovarajuci alat za te stvari.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2008, 16:06   #10
Prowler
Član
 
Član od: 15.9.2007.
Poruke: 90
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako ovo da narežem?

Treba mi da narezem nekoliko filmova na jedan obican DVD, da bi mogao da ih gledam na DVD Player-u. Tako da mi image ne pomaze. Probao sam da narezem jedan film na CD preko WMP-a i uspelo mi je ali bez titl fajla.
Ovo mi pise kad probam da rezem preko Nero-a:
Could not perform start of Disc-at-once.
Prowler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2008, 16:07   #11
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Kako ovo da narežem?

Citat:
Prowler kaže: Pregled poruke
Treba mi da narezem nekoliko filmova na jedan obican DVD, da bi mogao da ih gledam na DVD Player-u. Tako da mi image ne pomaze. Probao sam da narezem jedan film na CD preko WMP-a i uspelo mi je ali bez titl fajla.
Ovo mi pise kad probam da rezem preko Nero-a:
Could not perform start of Disc-at-once.
Uzmi Nero i zavrsi posao. Za slaganje DivX-ova je Nero zakon.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2008, 16:10   #12
Prowler
Član
 
Član od: 15.9.2007.
Poruke: 90
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako ovo da narežem?

Nece preko Nero-a, to sam vec napisao. Imao sam 6, pa sam instalirao original Essentials i i dalje nece nista da reze.
Prowler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2008, 16:15   #13
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Kako ovo da narežem?

Citat:
Prowler kaže: Pregled poruke
Nece preko Nero-a, to sam vec napisao. Imao sam 6, pa sam instalirao original Essentials i i dalje nece nista da reze.
Veliku gresku si napravio sto si skinuo staru dobru 6-ticu. Ona bi ti zavrsila posao, ali dobro probaj alternativu ashampoo.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku paulvandyk68 na korisnoj poruci:
Prowler (23.7.2008)
Stara 23.7.2008, 17:29   #14
Prowler
Član
 
Član od: 15.9.2007.
Poruke: 90
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako ovo da narežem?

Ne vredi. Nece ni preko toga da reze.
Prowler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2008, 17:35   #15
CVEJ@
Član
 
Član od: 15.7.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 105
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 37 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku CVEJ@ Slanje poruke preko Skypea korisniku CVEJ@
Smile Re: Kako ovo da narežem?

Citat:
Prowler kaže: Pregled poruke
Ne vredi. Nece ni preko toga da reze.
mozda nije do programa mozda je do rezaca.
CVEJ@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2008, 17:53   #16
Prowler
Član
 
Član od: 15.9.2007.
Poruke: 90
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako ovo da narežem?

Probao sam Nero 6, 7, Burn My Files, Ashampoo i nista ne radi. Onda je verovatno do rezaca.
Prowler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2008, 8:09   #17
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Kako ovo da narežem?

Pitanje kako rezes te filmove i preko koje opcije. Ako je u pitanju avi format (dvix i sl), ja to odradim ovako: stavim svaki film sa svojim prevodom u svoj folder (isto ime filma i titla), pa te foldere sa filmovima narezam ko data disk na najmanjoj brzini koju podrzava doticni disk i rezac. Znam da mi je nekoliko puta bilo problema ako sam koristio opciju burn video files. Zasto ni dan danas nije mi jasno, mada sam resio problem zaobilazno, kao data disk.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
Prowler (26.7.2008)
Stara 24.7.2008, 12:01   #18
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kako ovo da narežem?

Ova rasprava je bespredmetna jer ne znamo sve detalje. Da li su u pitanju AVI filmovi i da li su rezani kao Data disk, jer to tako treba i samo tako i može? Mnogi se pređu, jer ne znaju, i pokušaju da režu kao video disk ili video files ili VCD ili već tako nešto, a to bude ili nečitljivo na kućnom plejeru, ili program za rezanje uopšte i neće to da reže.

Te specijalne opcije su samo za specijalne filmove koji imaju i specijalne formate zapisa na DVD ili CD. DVD film, recimo, ima poseban način zapisa na disk, a pritom je potrebno i da se određeni fajlovi na neki način preprave pre snimanja da bi disk mogao da se pušta na kućnom plejeru (to Nero obično obavi sam, ili prvo pita da li treba to da uradi). Naime, kućni plejeri uopšte ne koriste fajl sistem na disku (prepoznavanje određenih fajlova po imenu) kad je DVD Video u pitanju, već se služe određenim fajlom (jedan od onih sa čudnim ekstenzijama) u kojem je najprostija tabela koja govori šta je na disku i gde šta počinje. Ta tabela se na neki način pokvari kad se sadržaj diska grebuje na hard disk i mora da se ponovo napravi (ili bar prepravi) prilikom snimanja, a to radi Nero. Kad su u pitanju drugi formati filmova, recimo AVI (ili slike, ili MP3 muzika), kućni plejer to tretira kao Data disk, prepoznaje fajl sistem na disku (ali samo osnovne stvari) i nudi menije za biranje fajlova.

Kućni plejeri su često veoma glupi kad čitaju fajl sistem (dakle, sa AVI, JPEG, MP3 i sličnim fajlovima). Kod mog druga plejer nije hteo da čita disk koji je imao previše fajlova u direktorijumu (radilo se o jednoj seriji sa mnogo relativno kratkih epizoda), a nije hteo ni da čita film koji je bio u poddirektorijumu poddirektorijumovog poddirektorijuma (previše nivoa poddirektorijuma, šta li). Ako u imenu filma postoje neki lokalni karakteri (naša slova sa kvačicama, slova sa akcentima iz drugih jezika, ćirilica...), plejer može da ne pročita taj fajl, ali što je još gore, može da odbije da čita ceo disk ili deo diska ili sve fajlove posle tog.

Što se tiče prevoda, tu je situacija prilično šarolika. Neki plejeri automatski prepoznaju titl ako je u istom direktorijumu kao film, pri čemu neki još traže i da je ime prevoda isto kao ime filma, a neki pak prepoznaju samo određene formate prevoda (recimo samo SUB ili samo SRT). Neki plejeri pak dozvoljavaju korisniku da sam nađe i učita fajl sa prevodom, gde god on bio i kako god se zvao. Što se tiče naših slova, tu stvari stoje slično. Neki prepoznaju naša slova i korektno ih prikazuju, neki umesto njih stavljaju kuke i kvake, a neki čak neće ni da čitaju titl ako ima naših slova.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
Prowler (26.7.2008), zoran845 (24.7.2008)
Stara 26.7.2008, 15:40   #19
Prowler
Član
 
Član od: 15.9.2007.
Poruke: 90
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako ovo da narežem?

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Pitanje kako rezes te filmove i preko koje opcije. Ako je u pitanju avi format (dvix i sl), ja to odradim ovako: stavim svaki film sa svojim prevodom u svoj folder (isto ime filma i titla)
To i ja radim.

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Da li su u pitanju AVI filmovi i da li su rezani kao Data disk, jer to tako treba i samo tako i može?
Da.

Ali sve ovo sada nije bitno, premotao sam film u pokusaju da se setim sta sam uradio. Nekoliko dana pre ovoga sam ugasio komp, a zaboravio da izvadim CD. Pritisnuo sam dugme za paljenje kompa, izvadio CD, odmah pritisnuo dugme da ga izgasim, a zaboravio da zatvorim CD-drive, pa sam ga samo rukom gurnuo da ga zatvorim. Cini mi se da zato nece da reze, iako mogu da citam i prebacujem sve podatke sa vec narezanih CD-ova i DVD-ja.
Prowler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako menjati boju automobila u photoshopu? freeminder Grafički softver i radovi 16 31.10.2007 17:03
Kako instalirati program na Fedori? dacho Slobodni softver 2 4.10.2007 9:00
Kako da ukljucim mreznu kartu i lan??? wu-gambino Komunikacioni uređaji i umrežavanje 12 11.9.2007 23:19
Deljenje kablovskog interneta: Kako povezati TP-Link TL-WR541G i Thomson Cable Modem? gosn.prirodni Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 31.7.2007 10:41
kako da napravim sljedece (portal za vijesti): alx.iznogood Internet usluge 3 20.5.2007 4:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com