Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.3.2008, 3:51   #1
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Apple Safari 3.1

19. marta pojavila se nova verzija poznatog browsera firme Apple. Ovo je finalna verzija 3.1, i ima je u verziji za XP. Pa ko zeli malo da promeni sadasnji Firefox, ili Explorer, eto mu lepe sanse. Adresa na koju da se obratite:

http://www.apple.com/safari/

Sad bas instalirao, i mogu da kazem da je... pa razlicito od ova poznata dva-tri. Izgled je poznati Apple, koliko vidim dosta je brza, koristi drugaciji font nego pomenuta dva ( zasad mi se dopada). Pri instalaciji preuzima Bookmark iz Firefoxa i Explorera, i to ako je sudeci po Firefoxu, dosta neuspesno. Posto mi je bookmark u Exploreru przan jer ga ne koristim, pruzeo je iz njega one standardne stvari koje svako ima, a iz Firefoxa samo ono sto je u Firefoxu "fabricki" postavljeno. one dodatne adrese nije. Resenje koje sam ja primenio je izvezi bookmark Firefoxa kako HTML i uvezi u Safari. Sta da se radi, niko nije savrsen . videcemo kako ce se on pokazati u radu, tokom par dana. Sve u svemu, dobili smo jos jednog konkurenta za pregled i pretragu interneta.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2008, 21:48   #2
Niciklajtos
Član
 
Član od: 29.10.2006.
Poruke: 46
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Apple Safari 3.1

Ja sam pravi fan Firefoxa ali Safari je stvarno nevidjeno udoban za rad- svima ga preporuchujem.

ps. meni je preuzeo sam sve bookmarks-e iz Firefoxa
Niciklajtos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2008, 13:28   #3
Bozidar
Član
 
Član od: 16.1.2008.
Lokacija: Luxor
Poruke: 347
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 55 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bozidar
Određen forumom Re: Apple Safari 3.1

Odlican program,brz i ne usporava ga bitlord ili neki drugi download manager.
Preporucujem ga svima koji ceo dan provode na internetu,jer ne pravi nikakve komplikacije na internetu.
Bozidar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2008, 14:19   #4
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Apple Safari 3.1

Da li u ovom programu postoji neki integrisani recnik engleskog jezika, odnosno redirekcija ka bilo kom sajtu te vrste kada zelim da vidim znacenje neke rijeci? Nesto slicno kao Dictionary add-on za Firefox, ili Dictionary/Encyclopedia kod Opere? Jednostavno, nesto sto mogu da pokrenem u meniju kada kliknem desnim klikom na nepoznatu rijec i dobijem objasnjenje. Mozda sitnicarim, ali ovo mi je vrlo bitno kod browsera, a u Safariju nisam uspio to da nadjem.

Takodje me interesuje postoje li neki dodatni skinovi za Safari? Ne treba mi nista specijalno, samo nesto da razbije monotoniju osnovnog izgleda. Ne izgleda ruzno naravno, ali bih volio da imam mogucnost izbora.

Jos neke stvari koje me zanimaju su da li postoji nacin da importujem bookmarkse odnoso history (web adrese) iz Opere u Safari? Takodje, da li umisljam ili je stvarno malo cudno skrolovanje teksta plus izgled fonta, kao da je podebljan i taman? Namjestio sam Font Smoothing na Standard - Best for CRT (jer takav monitor imam), ali ne djeluje mi tako ugodno kao kod Firefoxa ili Opere.


Isprobavam program na Windows XP, ako nesto znaci.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2008, 16:43   #5
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Apple Safari 3.1

Ni meni nije prebacio bookmarks-e ni iz firefoxa ni iz ie 7,a inace mnogo je sve sivo a ne postoje druge teme.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2008, 17:09   #6
RidiK
Član
 
Član od: 17.2.2008.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 16 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Apple Safari 3.1

Kao što reče neko Safari je za OS X a ne za WIndows. U widnowsu je samo još jena glupost više
RidiK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2008, 17:35   #7
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Apple Safari 3.1

Citat:
Kisr kaže: Pregled poruke
Ni meni nije prebacio bookmarks-e ni iz firefoxa ni iz ie 7,a inace mnogo je sve sivo a ne postoje druge teme.
Koliko znam, trebalo bi da ti prebaci iz Firefoxa bez problema.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Apple iPhone alesandro Aparati i oprema 231 21.1.2010 22:18
[03/08] Apple TV: TV Jabuka kovacm Tekstovi u SK 21 7.3.2008 21:45
IE ne prikazuje Background kao FF, Safari i sl. Deusdies Web dizajn 4 21.8.2007 1:42
Apple Safari 3 Public Beta for Windows WU TANG CLAN Aplikativni softver 24 29.6.2007 16:51
Safari u Windowsu XP? dbaja Internet tehnologije 1 12.6.2007 15:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com