Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.2.2013, 21:53   #1
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Laserski štampač za kućnu upotrebu

Sa tri uzastopna ink-jet štampača sam imao istovetan razvoj događaja:
1) Nov radi sjajno.
2) Prvih nekoliko punjanja kertridža prođu OK i štampač nastavlja da radi sasvim solidno.
3) Nakon otprilike godinu dana počinju prave nevolje i gubljenje živaca (i kad je pun kertridž štampa se samo po pola strane, a donja polovina izlazi sa belim crtama, kad ga refilujem ostavlja jak trag na ubrusu, pun je, ali u štampi izbacuje samo po pola strane, kao da je prazan, itd.)
Naravno, kupovina novog seta kertridža košta više od celog takvog štampača.

Zbog svega toga navedenog ne želim više ink-jet. Štampam samo crno-belo, i to samo tekst i tabele, pa će mi odgovarati najosnovniji laserski štampač. Ali evo šta mi najviše treba - niska cena otiska i refila.
Dakle, ne treba mi neki top kvalitet štampe, niti neka brzina. Samo mi treba pouzdanost i niska cena (ukoliko to može da se uskladi).

Štampaću po 3-4 strane teksta dnevno, a otprilike jednom mesečno će ići i tura štampe od otprilike 100 listova teksta. Ponavljam, štampaću samo tekst i osnovne tabele, bez grafikona.

Šta da kupim? Vidim da ima nekih Samsungovih lasera već za oko 6.000 dinara, ali vidim i da im nov zamenski toner košta isto toliko!
Da li da uzmem neki skuplji štampač, a koji ima jeftinije tonere?
Bitno mi je i da mogu da se pune toneri, i da to ne bude previše komplikovano, kako mi u servisu ne bi taj refil mnogo naplatili.

Long story short - dajte neku budžetsku varijantu lasera i tonera za kućnu upotebu.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2013, 22:11   #2
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Laserski štampač za kućnu upotrebu

Ako hoćeš laserski štampač sa jeftinim tonerima koje možeš naći svugde, u zemlji Srbiji HP laseri su prvi izbor, iza njih dolaze Canon.
PS. Zaboravi na originalne tonere, preskupi su. Reciklirani su meni godinama što kući, što na poslu isto tako dobro odrađivali posao. Cene su im oko 1.500 din za jeftinije HP i Canon štampače.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SlobaL na korisnoj poruci:
star-duster (21.2.2013)
Stara 22.2.2013, 11:08   #3
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Laserski štampač za kućnu upotrebu

Hvala na savetu za HP!

Naručio sam HP P1102 i zamenski toner Orink CE285A, neka stoji u rezervi dok ne zatreba.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2013, 21:02   #4
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Laserski štampač za kućnu upotrebu

EDIT: Ovde sam bio javio problem koji sam imao prilikom instalacije ovog štampača. Ispostavilo se da je problem zapravo bio u kablu! Nakon povezivanja drugim kablom štampač radi odlično.

Poslednja ispravka: star-duster (28.2.2013 u 10:06)
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji laserski štampač? ZoNi ŠDK - Ostale komponente 11 22.3.2012 21:03
Multifunkcijski uređaji za kućnu upotrebu Andyui ŠDK - Ostale komponente 0 24.2.2012 16:34
Preporučite neki jeftiniji štampač, za kućnu upotrebu? Dzohny Ostale komponente 16 21.5.2011 14:04
Laserski štampač: dvostrano, wifi, BW oko 200€ mr.marvin ŠDK - Ostale komponente 2 26.6.2010 21:59
Laserski štampač za štampanje fotografija Nergal ŠDK - Ostale komponente 5 3.10.2008 22:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com