Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.7.2011, 11:10   #1
Pucko
Veteran
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Velika Bresnica/Pozarevac
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 63 puta na 48 poruka
Određen forumom Kako da narežem HD snimak?

Snimam svadbe i veselja, digitalnom full hd kamerom. pa neznam kako da narezem taj snimak na dvd (ako je moguce na dvd), jer do sada smo snimali na dvd tako sto sme pustili signal iz kamere u dvd recorder, ali to je veoma los snimak. kada pustim preko kompa da hledam taj snimak koji snimljen na taj nacin, los je , kada pustim originalan snimak koji je sacuvan, slika je fantasticna, pa me zanima kako da taj "lep" snimak narezem na dvd?? dual layer mi se ne isplate da radim na njima... ae pomoc pocinje mi sezona!!!
Pucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2011, 13:14   #2
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: kako da narezem hd snimak???

Snimas svadbe i veselja, a jedes li po kucama .

Zavisi koju strukturu HD video snimka kamera pravi, verovatno mora da se vrsi kompresija u neki format kompatibilan sa kucnim DVD/DivX playerom. Moze da se desi da ima neko jednostavno resenje tipa MP4 to DVD ili MKV to DVD ako kamera daje jedan ne strukturisan jednostavan fajl tipa snimak.MP4 Imas dual layer diskova i za po 50 din.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2011, 16:06   #3
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: kako da narezem hd snimak???

2 Pucko:

HD snimak u 720p ili 1080p ne može da se reprodukuje na većini klasičnih DVD plejera, ono sto je potrebno je plejer koji podržava MKV format. U slučaju da je snimak te kamere standardni fajl, on bi morao da se konvertuje x264 kodekom kako bi zadržao maksimalan kvalitet prilikom prebacivanja na DVD. Moraćeš malo da se edukuješ o x264 kodeku i o programima za konverziju, kao i o uređajima koji reprodukuju materijal pravljen tim kodekom. Jedan od poznatijih je Handbrake recimo ...
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2011, 16:31   #4
Pucko
Veteran
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Velika Bresnica/Pozarevac
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 63 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: kako da narezem hd snimak???

dooobrooo.....a sto se tice dual layera- 50 dinara j\i 10 dinara je glupa cena, meni ne treba nesto zaista budjavo, nego da bude kvalitetno, ne zelim da da se musterije vracaju nazad i kazu e ovo ne radi...bla bla... znaci tako mi opada rejting. imam full had 1080/720 p i kada otvorim karticu sto sam snimao, dobijem cheptere, i hocu sve da ih narezem na dvd zajedno sa uvodom. ... ..
Pucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2011, 16:39   #5
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: kako da narezem hd snimak???

Ima ih svakakvih, čovek uzme 300e da snima svadbu i snimi ti na disk od 10 din... to kad sam video
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2011, 21:20   #6
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: kako da narezem hd snimak???

Znaci kamera strukturira snimak, verovatno za direktno rezanje na BD. Pogledaj u kom formatu izbacuje snimak i koji kodek koristi (verovatno H.264), to mozes da vidis preko mediainfo programa tako sto ces jedan video fajl od chaptera uvesti u taj proglam i pogledas u logu te informacije. Verujem da bi neki BD to DVD konverter zavrsio posao, da ne radis rucno spajanje a pritom ces imati solidan kvalitet.

Kod nas vazi Verbatim za kvalitetan DVD i dl moze da se nadje za ~120 din. Ja iskreno mislim da disk ko disk je svaki kvalitetan ako ga cuvas da se ne izfasa i sl. Imam diskova starih oko ~13-14 godina sto noname cdova sto tamo nekih sony, maxell, sky, memorex, tdk, verbatima imam najvise i svi su diskovi super i dan danas rade savrseno.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2011, 7:50   #7
Pucko
Veteran
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Velika Bresnica/Pozarevac
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 63 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: kako da narezem hd snimak?

water wizard, 300 su sitne pare za svadbu, svako ko ce da snima za fiksnu cenu, on ce da trazi 1000 evra . Dok ja radim po satnici.
Pucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2011, 10:26   #8
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: kako da narezem hd snimak?

Citat:
Pucko kaže: Pregled poruke
Snimam svadbe i veselja, digitalnom full hd kamerom. pa neznam kako da narezem taj snimak na dvd (ako je moguce na dvd), jer do sada smo snimali na dvd tako sto sme pustili signal iz kamere u dvd recorder, ali to je veoma los snimak. kada pustim preko kompa da hledam taj snimak koji snimljen na taj nacin, los je , kada pustim originalan snimak koji je sacuvan, slika je fantasticna, pa me zanima kako da taj "lep" snimak narezem na dvd?? dual layer mi se ne isplate da radim na njima... ae pomoc pocinje mi sezona!!!
Ako hoces da snimis na DVD disk mozda bi najbolje bilo da napravis mkv pa tako da narezes na disk.

Ako radim authoring HD materijala onda snimak prvo montiram sa Adobe Premiere a potom ga eksportujem u Encore, napravim menije i narezem na BD disk. Dobijes kvalitet originalnog snimaka iz kamere, osim ako ne radis rekompresiju.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Detaljno objašnjenje - kako napraviti forum i sajt miša topola Web dizajn 32 2.1.2011 14:12
Kako da najlakše obradim video snimak sa fotoaparata? sonet Video/TV softver 4 5.12.2009 17:47
Vodeno hlađenje, pomoć oko odluke šta i kako vasiljevic Ostale komponente 12 21.7.2009 9:45
Kako menjati boju automobila u photoshopu? freeminder Grafički softver i radovi 16 31.10.2007 17:03
Kako instalirati program na Fedori? dacho Slobodni softver 2 4.10.2007 9:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com