Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.12.2007, 16:49   #1
Jokara
Član
 
Član od: 31.5.2006.
Poruke: 72
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Kako ukloniti Bootmagic?

Imam na PC-u dva instalirana XP-a na FAT32 sistemu. Prelazio sam sa jednog na drugi uz pomoć Boot magica 7. Convertovao sam oba sistema u NTFS i sad Bootmaic neće više da radi svoj posao jer, normalno, ne radi na NTFS-u. Fajl Boot.ini mi se nalazi u folderu Bootmagica a hteo bih da ga se rešim (mislim na Bootmagic)i da ubuduće dualboot obavljam na način na koji se to radi bez ikakvih spoljnih programa. Kako da izvedem taj zahvat tj. da mi se boot.ini opet nađe na C:? Kako da izbacim Bootmagic koji se nalazi na mom XP-u i da se prelazak sa jednog na drugi sistem obavlja na uobičajen način? Sada to radim uz pomoć Partition Magica koji je instaliran na oba sistema, ali to je veoma smoran način.
Jokara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2007, 18:26   #2
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Kako ukloniti Bootmagic?

Citat:
Jokara kaže: Pregled poruke
Imam na PC-u dva instalirana XP-a na FAT32 sistemu. Prelazio sam sa jednog na drugi uz pomoć Boot magica 7. Convertovao sam oba sistema u NTFS i sad Bootmaic neće više da radi svoj posao jer, normalno, ne radi na NTFS-u. Fajl Boot.ini mi se nalazi u folderu Bootmagica a hteo bih da ga se rešim (mislim na Bootmagic)i da ubuduće dualboot obavljam na način na koji se to radi bez ikakvih spoljnih programa. Kako da izvedem taj zahvat tj. da mi se boot.ini opet nađe na C:? Kako da izbacim Bootmagic koji se nalazi na mom XP-u i da se prelazak sa jednog na drugi sistem obavlja na uobičajen način? Sada to radim uz pomoć Partition Magica koji je instaliran na oba sistema, ali to je veoma smoran način.
Boot Magic verovatno ima opciju disable ili nešto slično da se dezaktivira,ako je još program ispravan zbog konverzije u ntfs.
Ako boot magic više ne radu,butuj sa xp cd-a,iz recovery console ukucaj fixboot.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2007, 9:55   #3
Jokara
Član
 
Član od: 31.5.2006.
Poruke: 72
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako ukloniti Bootmagic?

Bootmagic nije radio posle konverzije, ali ja sam imao sliku sistema (Acronis trueimage) u FAT32 sistemu koju sam podigao, obrisao Bootmagic bez problema a zatim konvertovao sistem u NTFS. Ali i dalje moram da sa sistema na sistem prelazim uz pomoć Partition magica (instaliran na oba sistema) postavljajući jedan od sistema za aktivan. Kada kod mene obrišem PM, podižem samo moj sistem, nemam više mogućnosti da biram između dva sistema. Na C disku ne vidim boot.ini (znam za one cake oko ukidanja nevidljivosti navedenog fajla), a kada hoću da prekopiram boot.ini koji sam sačuvao pre brisanja PM-a na C disk dobijam pitanje hoću li da pregazim postojeći boot.ini koji ja prosto ne vidim!!! Može li se naslutiti o čemu se ovde radi? Kako da pri butovanju dobijem mogućnost da biram koji ću sistem da dignem?
Jeste malo opširno ali ako vas ne mrzi da čitate...
Jokara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2007, 21:58   #4
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Kako ukloniti Bootmagic?

Koliko sam ja razumeo,boot magic više ne radi a ti sada prebacuješ sistem sa programčićem pqboot(tako se nekada zvao,sada možda drugačije)koji dolazi uz Partition magic iz command prompta,ukucavajući broj particije koju hoćeš da aktiviraš?
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2007, 0:00   #5
Jokara
Član
 
Član od: 31.5.2006.
Poruke: 72
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako ukloniti Bootmagic?

Prebacujem se tako što svaki put u Partition magicu odaberem koja će mi particija biti aktivna. Pošto me je počelo sve to smarati rešio sam da prelazak na NTFS obavim prvom prilikom kada rasteretim sisteme od podataka i oba OS-a instaliram od početka u NTFS-u. Tada će se sve samo od sebe podesiti. U svakom slučaju tebi hvala na uloženom trudu.
Jokara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2007, 0:22   #6
bladerunner
Drmač kaveza
 
Avatar korisnika bladerunner
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: /dev/urandom
Poruke: 229
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 67 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Kako ukloniti Bootmagic?

Digneš recovery konzolu i uradiš fixmbr i fixboot na disku sa kog se butuješ (C: obično).

Onda, za svaki slučaj uradiš bootcfg /rebuild koji je takođe koristan, jerbo možeš tokom procesa da daš ime instalacijama koje imaš. nakon toga bi trebao da dobijaš boot meni.
bladerunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako menjati boju automobila u photoshopu? freeminder Grafički softver i radovi 16 31.10.2007 17:03
Kako da ukljucim mreznu kartu i lan??? wu-gambino Komunikacioni uređaji i umrežavanje 12 11.9.2007 23:19
Deljenje kablovskog interneta: Kako povezati TP-Link TL-WR541G i Thomson Cable Modem? gosn.prirodni Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 31.7.2007 10:41
kako da napravim sljedece (portal za vijesti): alx.iznogood Internet usluge 3 20.5.2007 4:13
Kako ukloniti gmail drive?? sasha-SE Internet tehnologije 2 24.4.2007 22:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com