Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.6.2017, 22:12   #11501
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

200 Degrees (2017)
http://www.imdb.com/title/tt4762592/



Neprijatan film iz više razloga... dovoljno je i ovo:
recimo, ne volim ovakve filmove gde sat i jače gledam jednu njušku u vrlo neprijatnom ambijentu, a najvažniji, negde od polovine je potpuno predvidljiv.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip 200 Degrees (2017) HDRip.XviD.AC3-EVO.zip (26,6 KB, 6 puta viđeno)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2017, 2:14   #11502
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Bas malopre zavrsio taj film. Ima taj smek Aliena ali kraj mi se nikako nije svideo. Nadam se da ce biti nastavak jer je glupo ovako da zavrsi.

Spoiler za Spojler za kraj ne otvaraj:
Da se stvarno recimo desilo ovako nesto vojska bi sacekala tu kapsulu jer su znali da imaju problema gore na stanici (aktivirali su firewall 3). Samo zbog toga jer reziseri pokusavaju da prodaju film kao da je vrhunac nauke a film ima ocigledne propuste
ali.....
Spoiler za aliiii.....:
kapsula je mogla da padne bilo gde. Nije automatski vodjena, vec manuelno. da sve moze da se predvidi, gde bi nam kraj bio.
mada, ovakvi filmovi imho i nisu za trazenje detalja...
jedino me je trunkicu gnjavilo sto nisam skapirao kako se stvorenjce odjednom naslo na nozi onog crnje (tamo, posto je vec pobeglo iz laboratorije, odnosno kada su pokusavali da ga odseku i oduzmu mu kiseonik). Mora da sam propustio neko detaljce, ali bas mi je prijao film. gotovo totalno drzi paznju.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2017, 7:36   #11503
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.474
Zahvalnice: 1.102
Zahvaljeno 608 puta na 453 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
ali.....
Spoiler za aliiii.....:
kapsula je mogla da padne bilo gde. Nije automatski vodjena, vec manuelno. da sve moze da se predvidi, gde bi nam kraj bio.
mada, ovakvi filmovi imho i nisu za trazenje detalja...
jedino me je trunkicu gnjavilo sto nisam skapirao kako se stvorenjce odjednom naslo na nozi onog crnje (tamo, posto je vec pobeglo iz laboratorije, odnosno kada su pokusavali da ga odseku i oduzmu mu kiseonik). Mora da sam propustio neko detaljce, ali bas mi je prijao film. gotovo totalno drzi paznju.
Meni se film totalno dopao.

Spoiler za moje misljenje za vasa pitanja::
Stvorenje na nozi crnog Britanca -pa mozda je on i primetio i nije rekao saputnicima, videli smo da ga je video kako promice pa ga je sigurno video i kako mu prilazi. Covek je biolog i mozda zeli da da sansu tom obliku zivota. Pravdao ga je:``On nas ne mrzi, jedino zeli da prezivi``. S druge strane on je invalid i nema osecaj u nogama tako da je stvorenje moglo da mu i sisa krv ali opet dovoljno je veliko da se primeti kako mu ulazi u nogavice i obavija se oko noge tako da ipak mislim da je znao.
Mislim da je vojska i dosla na kraju videli ste onih par glisera jako brzih kako se priblizavaju.
Po meni je kraj sasvim ok, svako dalje razradjivanje bi bilo suvisno.
A nastavak uvek mogu da snime i kad treba i kad nema smisla...
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2017, 8:56   #11504
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Factotum (2005)
http://www.imdb.com/title/tt0417658/



Film koji se lako prati, zbog snažne proze Bukovskog. Ipak na kraju, kao da sam ostao prikraćen za nešto.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2017, 0:03   #11505
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.474
Zahvalnice: 1.102
Zahvaljeno 608 puta na 453 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
Factotum (2005)
http://www.imdb.com/title/tt0417658/



Film koji se lako prati, zbog snažne proze Bukovskog. Ipak na kraju, kao da sam ostao prikraćen za nešto.
Preporučujem odličan Barfly, takođe po delima Bukovskog. Mislim da je on i bio u jednoj sceni u baru, okrenuo se prema Miki Rurku dok je prolazio. Davno je to bilo, gledao sam ga u toku noćnog dežurstva u vojsci, bila je na TV pre filma i emisija povodom smrti Bukovskog. Kasnije sam čitao da je zadovoljan kako ga je Miki odglumio.
Možda ga i ja uskoro ponovo pogledam...
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pedjosav na korisnoj poruci:
Suad Novic (18.6.2017)
Stara 18.6.2017, 13:36   #11506
gorann
Član
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 201
Zahvalnice: 150
Zahvaljeno 20 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pedjosav kaže: Pregled poruke
preporučujem odličan barfly
Такође препорука , ако има таквих који га нису гледали. Култни филм :d
gorann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2017, 14:15   #11507
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Gledao sam ga sigurno, no ne sećam se kada, sigurno je bilo davno. No podsetiću se.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2017, 5:44   #11508
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.474
Zahvalnice: 1.102
Zahvaljeno 608 puta na 453 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ko voli stare SF filmove
mogao bi da pogleda iz 1979.godine

Time after time
Po meni vrlo dobar film.
Nije akciona ni horor fantastika nego lagan filmić o putovanju kroz vreme...
H.G.Wells je glavni junak (setimo se odličnog The Time Machine po njegovoj knjizi).
Glavna uloga je Malkolm MekDauel čiji lik sam uvek vezivao za Paklenu Pomorandžu i Ljudi Mačke.
Ustvari preporučujem sve navedene filmove
Ne zamerajte što ne postavljam linkove ka IMDB jer kuckam na mob
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2017, 7:26   #11509
malistev
Član
 
Član od: 31.3.2012.
Poruke: 96
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 31 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^ Ove godine je izašao i rimejk u vidu serije, ali me nije oduševio.
malistev je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2017, 18:12   #11510
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Legend of Ben Hall (2016)
http://www.imdb.com/title/tt3844876/



I ovde bi dobro legla ona, "Imao sam jednog druga...". Tragična priča o momku koga je splet okolnosti gurnuo na put kriminala. I potvrda za ono da žena može da te uzdigne, ali i gurne u ambis.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip The Legend of Ben Hall (2016) [720p] by MegaBOY.zip (38,1 KB, 6 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (20.6.2017 u 7:10)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2017, 20:30   #11511
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
malistev kaže: Pregled poruke
^ Ove godine je izašao i rimejk u vidu serije, ali me nije oduševio.
Ali je zato original super.

Dok je serija otkazana posle 4 prikazane epizode (bez prikaza preostalih snimljenih epizoda).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2017, 21:03   #11512
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Harlequin (1980)
http://www.imdb.com/title/tt0080842/



Vrlo neobičan i dobar film.

P.S. Titl je sada odličan. Uz još par korekcija, biće savršen. Ovaj ovde okačen nisam potpisao, jer ne bi bilo pošteno prema slaksu, bez čije intervencije ne bi tako izgledao. A onaj na opensubtitles.org je on želeo da na kraju tako izgleda, on ga je postavio. Nije toliko bitno ko će biti potpisan kao autor titla, bitno je da ih ima. Želeo sam da ga on potpiše, no on to nije hteo. Čisto da se zna da ima i nesebičnih ljudi, i da se www.titlovi.banda zapita o svom moralu.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Harlequin (1980) 720p.BluRay.H264.AAC-RARBG.zip (23,1 KB, 2 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (22.6.2017 u 11:11)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2017, 22:10   #11513
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Одгледао и новог Осмог путника (одувек м се свиђао овај наш превод. И Туђин исто ).

Не могу да кажем да сам баш неки велики фан серијала, гледао сам наравно све филмове па и Прометеја који ми за разлику од већине и није био разочарење. Овај најновији Осми путник је... мех. Пун нелогичности и глупости.

Највећа мана су сами ликови и њихови потези. Као да су скупили дебиле, а не врхунске стручњаке и научнике. Дебилни потези се провлаче од почетка до краја и то је убедљиво највећа мана која је бацила сенку на цео филм.

Spoiler za Ко није гледао нека не отвара:
Настанак Ксеноморфа је објашњен, и ту се неки круг затвара. Али је мој доживљај тога да је даљи Бишопов предак створио једну од најкрволочнијих креатура у универзуму, поготово узевши у обзир старе филмове са авантурама Сигурни Вивер, врло негативан према том објашњењу. Роботу разочараном људском расом и својим творцем прорадио божански инстинкт. Море...


Spoiler za Може и ово:
Ни у овом делу нисмо добили објашњење што су Инжењери хтели да униште људску расу


Што се позитивних страна тиче, филм визуелно изгледа фантастично. CGI, дизајн брода и света, уски ходници који оживљавају шмек старог Осмог путника... Парадоксално звучи, али с обзиром на искуство из Прометеја, велики плус је појављивање Ксеноморфа. Фасбендер је као и у претходном филму одиграо сјајно.

Крај као крај, иако предвидив, доста је добро спроведен у дело (мада и ту има нелогичности, ал ајд).

Све у свему, и поред свих мана и рупа у причи и режији, филм треба погледати.
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2017, 3:13   #11514
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

funny games (2007) (http://www.imdb.com/title/tt0808279) - rimejk, umetnost u pokusaju, isiljeni predugi kadrovi bez prave poente, upropascen zanimljiv koncept izivljavanja od strane kulturnih psihopata - 5,5/10.

the belko experiment (2016) (http://www.imdb.com/title/tt1082807) - isprani koncept, jeftina zabava kojoj solidni propusti dodatno smanjuju cenu, zbrzano, smuckano - 5,5/10.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2017, 20:39   #11515
slaks
Član
 
Član od: 21.9.2012.
Poruke: 42
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
batakpudla kaže: Pregled poruke
Одгледао и новог

Не могу да кажем да сам баш неки велики фан серијала, гледао сам наравно све филмове па и Прометеја који ми за разлику од већине и није био разочарење. Овај најновији Осми путник је... мех. Пун нелогичности и глупости.
Tako to ide sa serijalima, ne mogu svi nastavci da budu dobri. Koliko sam ja video sledeći nastavak Alien Awakening bi trebalo da bude pravi pogodak, ako je suditi po procurelim informacijama na netu. Mislim da će tu da se Ridley Scott iskupi za sve nelogičnosti i "gluposti" koje smo videli u ova dva nastavka.
slaks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2017, 9:05   #11516
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day (2014), http://www.imdb.com/title/tt1698641/



Alexander's day begins with gum stuck in his hair, followed by more calamities. However, he finds little sympathy from his family and begins to wonder if bad things only happen to him.

Prilično dobra porodična komedija. Dodatni plus: traje kratko
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2017, 19:06   #11517
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Mulholland Dr. (2001)
http://www.imdb.com/title/tt0166924/?ref_=rvi_tt


Wow - i dalje sam pod utiskom samog filma, ovo je istinsko remek delo Dejvida Linča, sve mi je delovalo kao horor film, iako žanrovski ne spada u tu kategoriju na kraju uz samu atmosferu i jezivi soundtrack koji prati film mi je dalo takvo iskustvo (neću zaboraviti ni Eraserhead pomenutog reditelja i to je WTF iskustvo), takodje reditelj se uspešno poigrava sa umom samog gledalaca da na kraju kada odgledate film na vama je žaključite šta je pisac hteo da kaže. Ja nakon što sam jednom odgledao film donekle sam ukapirao šta se odprilike dogadja tako da je jednom sasvim dovoljno za sad ne verujem da ću ga videti ponovo u skorije vreme a što se tiče cele poente jedna stvar je sigurna, film savršeno prikazuje onu mračnu, ružnu i najgoru stranu Holivuda i pogadja baš tamo gde treba, bilo je filmova i na tu temu ali nisam u skorije video nešto slično ovome, plus tu su i druge teme koje govore i o samoj psihologiji ljudskog uma i kako mi rašmišljamo i mogao bi da pričam o tome do sutra. Ako odlučite da prvi put pogledate film iskreno vam savetujem da gledate u društvu mislim da će takav efekat biti bolji takodje ne preporučujem osobama sa slabim srcem, ja sa druge strane žalim što sam gledao sam jedva sam pregurao o čoveče kakva vožnja. I kraju žašto mi je trebalo ovako dugo vremena da pogledam sam film? i pored činjenice da sam o samom filmu slušao razne priče i vidjao tada po video klubovima? Ipak na kraju sam ga ogledao i drago mi je zbog toga i celog iskustva, čak i kad bolje razmislim ovo je čak i bila savršena prilika i vreme za to.

Ocena 8/10
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku code master na korisnoj poruci:
Rockstar (22.6.2017)
Stara 23.6.2017, 0:28   #11518
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

mullholand drive je definicija onoga: "mozes da ga volis ili mrzis, ali ne i da ostanes ravnodusan".
za mene (a nisam glupak koji to kaze jer prosto nije uspeo da ga dokuci) je prosto - gomila djubreta! apsolutno idealan primer necega cemu ne zelim da vidim nista slicno, ikad.
inace, gledao sam ga pre vise godina a ugasio pred sam kraj, kad su na svu nebulozu poceli da se pojavljuju patuljci. mislim... dovidjenja. vise nepovezanih budalastina ne moze da se vidi u jednoj prici, a smatram da su mu te gluposti i sredstvo i cilj. raj za one koji vole komplikacije i "ostavljanje gledaocu da pricu dozive na svoj nacin".
ubedjen sam da je dobar deo onih koji su ga ocenili visoko to uradio jer ga nije ni najmanje razumeli, pa ajd da ispadne da jesu. ipak je to famozni lynch.
edit: usput, protracene sposobnosti naomi watts, i vise nego u filmu koji sam bas nedavno gledao i prokomentarisao, "funny games".
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2017, 12:04   #11519
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledajte Inland Empire, biće WTF na kvadrat.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2017, 12:29   #11520
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

http://www.imdb.com/title/tt0451279/...r/rm1404907776



Poslije gledanja filma Batman Vs Superman i pojave Čudesne Žene u njemu koja se potpuno uklopila u moje totalno razočarenje, razmišljao sam poslije šta li sam uopšte očekivao, šta mi se to svidjelo u Deadpoolu ili Avengersima, to su sve filmovi o superherojima i njihovim supermoćima, možda ipak ne razumijem i ne volim takve filmove ... Uglavnom, bio sam skeptičan i prema ovom filmu, bez obzira na visoku imdb ocjenu. Ali, na sreću, film mi se izuzetno dopao.

Film nije čista demonstracija supermoći, čak i nema toliko akcije u odnosu na ostale superherojske filmove, ali je dobro dozirana, u većini scena vrlo kvalitetno izvedena (btw, trenutno mogu da se sjetim samo jedne scene u kojoj su se "zanijeli igranjem video igre" ) Iskreno, u jednom sam se trenutku čak naježio kad Diana krene u akciju nakon što je svi ubjeđuju da je situacija beznadežna.

Glavna glumica je odlično odglumila - u početku naivni idealista i dobrica "do smotanosti" koja se nepokolebljivo drži svojih stavova da bi u jednom trenutku došlo do preispitivanja stavova i sistema vrijednosti i vjere. Čak mi se i njen neobičan akcenat savršeno uklopio u prikaz lika.

Sve u svemu, dobra kombinacija akcije, crnog humora, čak i drame. Jedino mi negativci nekako nisu dovoljno uvjerljivi, ali su korektni.

Moja ocjena 8.5/10
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ezenkiel na korisnoj poruci:
Aibo (24.6.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com