Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.4.2017, 12:28   #21
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.202
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

Isti je Pro kao običan Redmi Note 3, samo ima 3GB RAM-a umesto 2

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2017, 13:28   #22
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

Znam da bi u teoriji trebalo da je sve isto ali nije baš uvek tako. Npr. Redmi 3 koji ja imam postoji u varijantama sa 2 vrste ekrana, oni proizvedeni za Kinesko tržište imaju bolji IPS od onih proizvedenih za Indijsko, koji ima manji kontrast i malo vuče na žuto.

Što se kamera tiče, znam da koriste uglavnom Sony IMX i Samsung ISOCELL senzore (više Samsung u zaadnje vreme), i npr. možeš da dobiješ različite kamere u modelima koji su skoro identični...

Evo konkretno za ove koje pominjemo:

- Redmi Note 3 (snapdragon), Redmi Note 3 Pro - Samsung ISOCELL S5K3P3 - što je ista kamera kao iz Samsung Galaxy C serije iz 2016.
- Xiaomi Redmi Note 3 (Mediatek), Mi4c - Samsung ISOCELL S5K3M2
- Xiaomi Redmi 3/s/x/pro, Xiaomi Redmi Note 4 - Samsung ISOCELL S5K3L8

Poenta je npr. da Note 3 Pro i Note 3 snapdragon imaju istu kameru, Note 3 sa mediatek koji baš ima brat moje devojke ima drugu kameru. Koliko vidim i on i Mi4c daju bolje fotke pa je očigledno bolji senzor u pitanju.

A senzori su samo jedna strana priče, lošija ili kvalitetnija optika može da igra još značajniju ulogu. Evo primera, vidiš iz ove liste da recimo moj Redmi 3 i 3s imaju istu kameru, a 3s ima primetno mutnije fotke i ne prilazi kolličini detalja koju može da izvuče prva verzija Redmi 3 koju ja imam, pogotovo kako se odmiče od centra fotke, u uglovima je sve još bleđe i mutnije... što ukazuje na to da su štedeli na sočivima u svim tim kasnijim verzijama 3-ke, a nastavili su da rade isto i na 4-ki nažalost. Moram da priznam da su me tu malo razočarali... ali jbg. valjda mora nekako da se napravi mesta u budžetu za još više aluminijuma, fingerprint senzor... da se sve to sklopi u ~120€.

Nego mnogo teorije... Ako ti nije problem baci neku fotku sa tvog telefona da vidimo kako ispada, tipa neke bolje, neke malo lošije... da steknemo malo utisak.

Poslednja ispravka: Aibo (8.4.2017 u 13:35)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
LoneWolf (19.4.2017)
Stara 8.4.2017, 17:03   #23
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.202
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

Aj staviću ću kad nađem vremena, ali očajne su fotke, najčešće mutne.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2017, 18:25   #24
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

U sličnoj sam konfuziji i ja, samo sam uključio i Redmi 4 u jednačinu. Trebao bi mi telefon sa što boljom baterijom i kamerom. Idealno bi bilo da je manji od 5" (4.7" ili tako nešto), ali koliko vidim taj uslov zadovoljava samo Cat S60 koji je preskup.

Elem, Šta je najbolje uzeti od tih 5" Redmi modela? Trojka ili četvorka? Isplate li se Prime verzije?

Kakav je audio čip odnosno zvuk na sluškama? Ovo mi je isto prilično bitno jer bih verovatno u nekom momentu prešao sa MP3 plejera samo na telefon.

Naručivanje sa neta ili domaće radnje?

Hvala!
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2017, 21:57   #25
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

Uh, malo su zamrsili stvari i otežali sa ovim Redmi 4 jer su degradirali kamere. Opušteno Redmi 4 i Redmi Note 4 u svim verzijama prave mutnije i ispranije fotke od prve Redmi 3 verzije koju sam ja dohvatio pre godinu dana.

A za muziku ne znam šta da kažem, nemam pojma koji je čip unutra. Ovako na uvo je OK ova 3-ka, onako solidan mid-range zvuk, ništa nije prenaglašeno ili da fali, ali nema ni količinu detalja i dinamiku nekog baš dobrog MP3 player-a i flagship telefona... mada ne znam ni za šta bolje u ovoj klasi. Zavisi šta si do sad imao i koliko očekuješ. Koje slušalice furaš ovih dana?
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2017, 0:27   #26
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

Sto se muzike tice nema mnogo konfuzije,ako slusas kaljavi mp3 il stream na jeftinim sluskama onda nema puno razlike izmedju prosecnog mp3 player_a i telefona osim sto je mp3 player jos jedna nepotrebna stvarcica u dzepu\torbici buduci da je svaki telefon bolji od jeftinih mp3 playera

Dok ako sa druge strane slusas muziku u visokom kvalitetu a pritom imas i sluske koje idu uz to onda je kvalitetan player prava stvar.
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2017, 12:50   #27
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

Da podelim pricu.
Prijatelj je kupio Redmi note 3, trazio je sa global Rom-om. Dobio je sa kineskim Rom-om bez google play i ostalog. Dobio je model sa MTK procesorom. Uglavnom cuo je sve najgore i o procesoru i o tom Rom-u i generalno kao, to je kineska verzija note 3 i nista ne valja. Koristio ga je 5-6 dana (radio je odlicno jedino sto nije imao play store, al mu je instalirao i viber i fejs bez problema preko PC) i uspeo da ga vrati, odnosno zameni uz doplatu od oko 15 eura za Redmi note 3 pro. Taj takozvani PRO toboz ima bolju kameru, jaci proc. Ali prvo sto je primetio je da je kameru ustavri gora ( prvi mutne i isprane fotke, cast ponekom izuzetku), drugo sto je primetio je da je ekran nekako tamniji i drugaciji. Ostalo je sve isto stim sto imam global rom i sto je na poslednje verziji Miui-a bez glupih kineskih app. Koristio ga je nekih 10-15 dana i stalno ga je kopkala kamera (iako je generlano uopste ne koristi), probao je 5-6 razlicitih "fixova" i uputstava kako da popravi fotke al bezuspesno, a na kraju je i ekran poceo da ga nervira i prodao je fon preko oglasa sa malim gubitkom. Bilo mu je zao sto je vratio model sa MTK jer mu se generalno dopao. Ja sam ga tad savetovao da moze da rootuje i pobrise sve kineske app i da moze da ubaci play store, al ga je onda kopkalo dal bi to morao da radi posle svakog azuriranja i dal ce dobro da mu radi net i gps... Uglavnom posle sveg, stav mu je "Nikad vise Xiaomi".

Tako da su dosta brljali sa tom Redmi serijom 3, a zao mi je sto su nastavili i sa 4. pocinju polako da ih hejtuju po njihovom forumu oseti se to u odnosu na pre godinu dana kada sam ja presao ni Mi4. A i vidi se da im je opao udeo na trzistu pogotovo u Kini.

Elem za nedelju dana izlazi Mi6. Mi serija im se jos uvek cvrsto drzi mozda zele da se presaltaju na visu klasu telefona, a ne na udeo

Poslednja ispravka: Filip89x (11.4.2017 u 17:53)
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2017, 13:33   #28
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Uh, malo su zamrsili stvari i otežali sa ovim Redmi 4 jer su degradirali kamere. Opušteno Redmi 4 i Redmi Note 4 u svim verzijama prave mutnije i ispranije fotke od prve Redmi 3 verzije koju sam ja dohvatio pre godinu dana.
E ovo me najviše brine. Taman mi je Redmi 4 Prime delovao kao super izbor i onda shvatim da je kamera lošija.

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
A za muziku ne znam šta da kažem, nemam pojma koji je čip unutra. Ovako na uvo je OK ova 3-ka, onako solidan mid-range zvuk, ništa nije prenaglašeno ili da fali, ali nema ni količinu detalja i dinamiku nekog baš dobrog MP3 player-a i flagship telefona... mada ne znam ni za šta bolje u ovoj klasi. Zavisi šta si do sad imao i koliko očekuješ. Koje slušalice furaš ovih dana?
Teram Cowon D20 uz Sennheiser PX100-II (treba da popravim CX400-II), prešao bih verovatno sa njega jer me zeza ulaz, a nemam nameru da ulažem u neke silne popravke. Zvuk sa pojedinih Samsunga skroz mogu da prihvatim, ne deluje mi da je neki specijalni downgrade u odnosu na zaseban DAP, samo je malo drugačije.

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Sto se muzike tice nema mnogo konfuzije,ako slusas kaljavi mp3 il stream na jeftinim sluskama onda nema puno razlike izmedju prosecnog mp3 player_a i telefona osim sto je mp3 player jos jedna nepotrebna stvarcica u dzepu\torbici buduci da je svaki telefon bolji od jeftinih mp3 playera

Dok ako sa druge strane slusas muziku u visokom kvalitetu a pritom imas i sluske koje idu uz to onda je kvalitetan player prava stvar.
Da kažemo da nisam okoreli audiofil, ne teram high-end FiiO uređaje niti slušam FLAC na slušalicama od 100€, ali imam ipak neki prag ispod kog sam osetljiv. Velika stavka Redmi telefona je baterija, gde ne bih morao da žrtvujem slušanje muzike i posle da jurim strawberry drvo da se dopunjavam Ali baterija ne znači mnogo ako zvuk nije bar približnog nivoa kvaliteta kao moj trenutni setap.

Citat:
Filip89x kaže: Pregled poruke
Elem za nedelju dana izlazi Mi6. Mi serija im se jos uvek cvrsto drzi mozda zele da se presaltaju na visu klasu telefona, a ne na udeo
Ajd da vidimo i to čudo. Mi* bi trebalo da imaju i NFC što Redmi nema, a ja volim da se igram sa tim.


Za slučaj da usled svih ovih začkoljica rešim da potpuno zaobiđem Xiaomi - šta mislite da je najbolja (makar i skuplja) alternativa? Kakvo mišljenje imate o Huawei P9 Lite?
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2017, 13:42   #29
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

^^Skuplja varijanta, a da ne morash da zaobilash Xiaomi je Mi5 definitivno. Telefon je zaista odlicna. Za sad poznajem dva bliska prijatelje koja su uzela belu varijantu za nekih 240 eura ( ovde kod nas preko oglasa). Meni je to jedan od lepsih telefona ako ne i najlepsi koji sam video uzivo u skorije vreme Ima zavidnu specefikaciju. Pogotovo kameru. ima i unaprdjen OIS patentiran samo na Mi5 modelu. itd itd Zvuk je odlicn sigurno u visokom rangu. I Bolji je od p9 lite.

Poslednja ispravka: Filip89x (11.4.2017 u 14:39)
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2017, 14:40   #30
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

Da, Mi5 deluje stvarno kao dobra stvar. Ima čak i svetleće tastere i fizičko home dugme Mana je što nema memorijsku i što se uglavnom prodaju bele boje, te bi kombinacija crni + 64GB izašla malo jače.

U svakom slučaju ću verovatno sačekati Mi6 da vidim šta nudi i potencijalno da spusti cenu ovog Mi5, pa odlučujem.

Poslednja ispravka: Partybreaker (11.4.2017 u 15:30)
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2017, 16:19   #31
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

Mi5 bi trebalo da je zverka i što se audio čipa tiče... barem sam tako čuo ali nisam lično nikada slušao. Čak i Mi4 može da bude dobra budžetska alternativa, viđao sam ga često za iste pare kao i Redmi 3/4 a i dalje je vrlo brz čipset, ima dobru kameru, odličan ekran (lično proverio) i verovatno bolji zvuk... samo je baterija manja ali nije loša - onako, solidna sredina.

Za Redmi 3 zvuk da dodam da nije ništa lošiji od nekih midrange Samsunga koje sam ja čuo i meni je OK sa mojim Beyerdynamics DTX 41. Ali npr. devojka nosi CX300-II i iPhone 3GS što je kombinacija koja mi se jako sviđa kako zvuči i onda kada prebacim CX300-II na Redmi, nije mi to to. Ono, uvek možemo da se nađemo na pivu pa da poslušaš sa svojim slušalicama, ništa kao lično iskustvo.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2017, 1:10   #32
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

Mi4 ima los zvuk, mi5 ima odlican. Oba probao.
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2017, 19:23   #33
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

darac_kv@

Samo da nadovezem moje iskustvo sa mi4 i zvukom preko sluaslica. U pocetku miui5/6 imali su ocajan zvuk, vec od miui 7 i sad na 8 zvuk je dalkeo bolji.
Ubacili su dosta opcija:

Tako da sam zadovoljan sa zvukom na svojim BYZ sluskama Mada se po MI forumu prica da Miui najbolje gruva na Mi slusalicama
Mi 4 ima Qualcomm WCD9320 audio chip koji u pirncipu ima LG G2 i Sony Z3 recimo, pun potencijal moze da se izvuce sa nekim Rom-om na Nugatu, ljudi su prilicno zadovoljni.
Sto se ostalg zvuka tice ovaj opis je dovoljan:
http://www.trustedreviews.com/xiaomi...verdict-page-4

A Mi 5 ono sto sam cuo i video zvuci odlicno. Al na svojim BYZ sluskama nema neke razlike.
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2017, 12:50   #34
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Mi5 bi trebalo da je zverka i što se audio čipa tiče... barem sam tako čuo ali nisam lično nikada slušao. Čak i Mi4 može da bude dobra budžetska alternativa, viđao sam ga često za iste pare kao i Redmi 3/4 a i dalje je vrlo brz čipset, ima dobru kameru, odličan ekran (lično proverio) i verovatno bolji zvuk... samo je baterija manja ali nije loša - onako, solidna sredina.

Za Redmi 3 zvuk da dodam da nije ništa lošiji od nekih midrange Samsunga koje sam ja čuo i meni je OK sa mojim Beyerdynamics DTX 41. Ali npr. devojka nosi CX300-II i iPhone 3GS što je kombinacija koja mi se jako sviđa kako zvuči i onda kada prebacim CX300-II na Redmi, nije mi to to. Ono, uvek možemo da se nađemo na pivu pa da poslušaš sa svojim slušalicama, ništa kao lično iskustvo.
Važi, cimam u nekom momentu za to pivo, nikako da stignem ili da se setim

Citat:
darac_kv kaže: Pregled poruke
Mi4 ima los zvuk, mi5 ima odlican. Oba probao.
(Y)

Citat:
Filip89x kaže: Pregled poruke
darac_kv@

Samo da nadovezem moje iskustvo sa mi4 i zvukom preko sluaslica. U pocetku miui5/6 imali su ocajan zvuk, vec od miui 7 i sad na 8 zvuk je dalkeo bolji.
Ubacili su dosta opcija:

Tako da sam zadovoljan sa zvukom na svojim BYZ sluskama Mada se po MI forumu prica da Miui najbolje gruva na Mi slusalicama
Mi 4 ima Qualcomm WCD9320 audio chip koji u pirncipu ima LG G2 i Sony Z3 recimo, pun potencijal moze da se izvuce sa nekim Rom-om na Nugatu, ljudi su prilicno zadovoljni.
Sto se ostalg zvuka tice ovaj opis je dovoljan:
http://www.trustedreviews.com/xiaomi...verdict-page-4

A Mi 5 ono sto sam cuo i video zvuci odlicno. Al na svojim BYZ sluskama nema neke razlike.
Jel ima klizače za EQ? Ako ima, može li screenshot toga?

Što se tiče review-ova, često je teško ekstrahovati podatke vezane za kvalitet zvuka na sluškama jer se orijentišu dosta na zvučnike (što za razgovor, što za slušanje), a to mi je u drugom planu.

***

Elem, proveo sam ovaj praznik na putu sa drugarom koji ima Redmi 3 i zapalo mi je za oko par stvari.

1. Javni WiFi hotspotovi. Moj Samsung S4 Mini se lakše kačio u smislu da meni odmah ponudi ono "Sign in", a njemu se to nekad uopšte ne pojavi. Sve više javnih WiFi hotspotova ima ovu opciju, tako da bih baš bio sakat kada bih terao telefon sa ovakvim defektom. Imate li slična iskustva?

2. Swipe tastatura. Ima li mogućnosti da se instalira srpski jezik i da se tako koristi? Znači treba mi samo za swipe kucanje poruka, ne treba mi jezik za menije i ostalo. Video sam kod njega da Redmi 3 ume da nauči reči, ali nema bazu postojećih srpskih reči.

3. Zabadanje. Nakon skoro godinu dana Redmi 3 mu se dosta usporio - desi se da se zaključa sam od sebe nakon slikanja i treba mu vremena da se probudi i sl. Ja nešto ne održavam redovno svoj S4 Mini (kao što ni on ne održava specijalno Xiaomi) i duže ga koristim, a nisam došao do tog stadijuma kočenja kao Xiaomi. Mišljenje?

Poslednja ispravka: Partybreaker (18.4.2017 u 13:10)
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2017, 20:08   #35
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

Moje lično iskustvo za tih par stvari:

1. Ja sam taj problem da neće da mi se pojavi sign in imao jednom u Berlinu u nekom Starbucks-u gde se par drugih telefona mojih drugara kačilo najnormalnije ali moj nikako nije hteo da učita sign in stranu, pa me je baš iznerviralo. Inače u drugim slučajevima se nije ponovilo, uključujući sve druge hotspotove na tom putu i raznim drugim, ove SBB free zone kod nas i sl. Tako da sam to smatrao nekim izolovanim bagom.

2. Nisam od pomoći jer na svim telefonima koristim SwiftKey tastaturu.

3. Nije mi se desilo tako nešto poput ozbiljnog zabadanja. Najlošije iskustvo koje mogu da prijavim je da u novijim verzijama sistema camera app radi tromije nego pre, pogotovo kada želim da proverim kako je ispala fotka, pa ta tranzicija iz camera app u galeriju po prvi put... čini mi se da je to akcija na koju najduže čekam na telefonu, u zadnje vreme traje par sekundi sigurno. A nije bilo tako, nešto su zakuvali. Nakon tog inicijalnog pokretanja i "porođajnih muka" dalje sve opet radi normalno brzo u menjanju između kamere i galerije.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2017, 22:16   #36
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

Evo screenshot



Nikad nisam imao problm sa javnim wifi sad sam se vratio iz EU gde sam iskljucivo koristio javni wifi. Ni kod nas nemam problema, mada ovde imam neogranicen net pa ni ne koristim javni wifi.

Telefon mi do sad nije zabo niti jednom. ( za godinu dana) ali nisam meradovan posto mi svakog petka stize update. Tako da se redovno odrzava.

Tastaturu koristim googlovu, mislim da ona ima sve na srpskom. Meni radi i glasovno u tekst SRB.

To pricam za Mi4 mada sve to treba da bude isto posto svi koriste Miui.

Poslednja ispravka: Filip89x (19.4.2017 u 0:04)
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2017, 10:30   #37
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

Inače ne koristim Equalizer ali juče uzeh da se poigram i shvatim da prvo moram da čekiram Mi Sound Enhancer da bih mogao da koristim Equalizer. Znači nema opcije da ti od nule kreneš da čačkaš EQ već prvo uključiš jedan od onih profila za slušalice koji izmeni zvuk, pa tek onda ulaziš u Equalizer, koji je navodno flat iako ti je jasno da svaki profil slušalica menja odnos frekvencija. Baš su napravili nepotrebnu papazjaniju oko ovoga.

BTW, imao sam Xiaomi Hybrid slušalice i nisam primetio nikakvo pametno slaganje sa Redmi telefonom. Šta više kada uključim baš njihov profil meni zvuči gore nego bez njega. Napucaju se basovi i visoki koji su već napucani a srednji koji su najpovučeniji se još više povuku. Ali npr. isti taj profil mnogo više odgovara za Sennheiser MX365 koje vuku totalno na sredinu, taman im nabilduje zvuk i da živosti.

Sve u svemu bilo bi mnogo bolje da su nam dozvolili pristup Equalizeru bez uključivanja ovih dodataka, pa da možeš da menjaš stvarno od nule kako se tebi sviđa.

Poslednja ispravka: Aibo (19.4.2017 u 10:41)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2017, 11:23   #38
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

Citat:
Filip89x kaže: Pregled poruke
Evo screenshot

...

Nikad nisam imao problm sa javnim wifi sad sam se vratio iz EU gde sam iskljucivo koristio javni wifi. Ni kod nas nemam problema, mada ovde imam neogranicen net pa ni ne koristim javni wifi.

Telefon mi do sad nije zabo niti jednom. ( za godinu dana) ali nisam meradovan posto mi svakog petka stize update. Tako da se redovno odrzava.

Tastaturu koristim googlovu, mislim da ona ima sve na srpskom. Meni radi i glasovno u tekst SRB.

To pricam za Mi4 mada sve to treba da bude isto posto svi koriste Miui.
Klizači su super, nisam očekivao da će ih biti više od 5. Ali moraš da izabereš preset tipa Rock, pa tek onda da menjaš frekevencije? Obično ima jedan Custom sa flat EQ-om, a posebno Rock/Pop/Electro...

Što se tiče WiFi-ja, mene zanima baš taj specifičan slučaj kad te pita za Sign In. Ako to radi, onda je pesma.

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Inače ne koristim Equalizer ali juče uzeh da se poigram i shvatim da prvo moram da čekiram Mi Sound Enhancer da bih mogao da koristim Equalizer. Znači nema opcije da ti od nule kreneš da čačkaš EQ već prvo uključiš jedan od onih profila za slušalice koji izmeni zvuk, pa tek onda ulaziš u Equalizer, koji je navodno flat iako ti je jasno da svaki profil slušalica menja odnos frekvencija. Baš su napravili nepotrebnu papazjaniju oko ovoga.

BTW, imao sam Xiaomi Hybrid slušalice i nisam primetio nikakvo pametno slaganje sa Redmi telefonom. Šta više kada uključim baš njihov profil meni zvuči gore nego bez njega. Napucaju se basovi i visoki koji su već napucani a srednji koji su najpovučeniji se još više povuku. Ali npr. isti taj profil mnogo više odgovara za Sennheiser MX365 koje vuku totalno na sredinu, taman im nabilduje zvuk i da živosti.

Sve u svemu bilo bi mnogo bolje da su nam dozvolili pristup Equalizeru bez uključivanja ovih dodataka, pa da možeš da menjaš stvarno od nule kako se tebi sviđa.
E da, taj Sound Enhancer može biti bzvz. :/ Ako je u rangu JetEffect BBE, to bih mogao da progutam, štaviše bilo bi i poželjno da je takav sound enhancement, ali sumnjam.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2017, 13:14   #39
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

Ima custom sa flat EQ-um pa možeš čak i da snimaš presete sa novim nazivima, to je sve OK. I korak podešavanja je sitan tako ta je i to OK. Jedino što Equalizer polje stoji zasivljeno dok ne aktiviraš ovaj Enhancer, a čim njega aktiviraš zvuk se izmeni u zavisnosti koji tip slušalica čekiraš. Znači ne možeš da koristiš samo EQ, već neki od Enhancer profila + EQ. E to je ono što mi se ne sviđa jer mi se ne sviđa šta ovi Enhancer profili rade, pogotovo kada su mi prikačene in-ear Beyerdynamic, svaki profil samo kvari zvuk. Znači ako bi hteo da zadržiš onaj standardni zvuk i samo malo ručno pojačaš/smanjiš neku frekvenciju bez uključivanja ovih dodataka - to ne može.

Mada, uvek možeš da skineš neki drugi player. Npr. ja uz ovaj fabrički ponekad koristim i AIMP koji ima 10 band ekvilajzer, da umirim svoje Bass heavy in-ear slušalice.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Screenshot_2017-04-19-13-11-20-436_com.aimp.player.png
Viđeno:	14 puta
Veličina:	59,2 KB
ID:	55748  
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2017, 16:13   #40
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija..

Partybreaker@
Evo i od mene screenshot


A evo i gomila slobodnih hotsoptova svi su na login i svi su radili, mada ih Nemci dosta limitiraju na 1sat ili 30min.




BTW: Izasao je MI6
http://en.miui.com/thread-572916-1-1.html

Poslednja ispravka: Filip89x (19.4.2017 u 19:26)
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Xiaomi Redmi Note 3 Pro mp3lopov Aparati i oprema 11 6.11.2016 9:50
Xiaomi Redmi Note2 vs Meizu M2 Note talicni67 Aparati i oprema 1 12.3.2016 2:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com