Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.6.2020, 21:56   #361
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Yeeeaaaah.... No.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2020, 22:46   #362
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.539
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
torivoje kaže: Pregled poruke
Ne, već ne želim da bacim debele pare na konzolu i ona ukupno 3 naslova koja me interesuju, a sve da bih ih krljao na 22'' monitoru, ili starom te-veu dijagonale 51 cm (koga ne želim da menjam).
Iznajmiš konzolu i rešen "problem".
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2020, 22:52   #363
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.377
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

A gde televizor da iznajmi?
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2020, 23:34   #364
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Nisam igrao igru tako da nemam svoje misljenje. Ali nevezano za to, zasto ne uvaziti misljenje nekoga ko pricu isprati preko youtuba i na osnovu nje zakljuci da mu se igra ne svidja? I zar je nemoguce da pocetak nastavka igre (knjige, filma, serije) usere ostatak i natera nekoga da je batali?
Mnogo ste nesto ostrasceni
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Luka Filipovic na korisnoj poruci:
torivoje (26.6.2020)
Stara 25.6.2020, 23:59   #365
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Jedno je da se nekome ne sviđa, a drugo je kad kaže da je igra *****e. I ja bih želeo da je nešto bilo drugačije ali ne zato što ne valja kako je urađeno već zato što ja navijam za nešto drugo. Priča kao priča je veoma kvalitetno napisana. Igra u celini je stvarno na vrhunskom nivou.

Pored spojlera koji su procurili, još jedan razlog zbog kog, ja mislim, da se javljaju žestoke kritike je taj što je do sada priča u igrama uglavnom išla uvek na siguricu pa manje više svi otprilike znamo kako će da se odvija. A onda, su se ovde desili neki šokovi koji su mnoge uhvatili nespremne, pa otuda taj bes.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
Mandragora (26.6.2020)
Stara 26.6.2020, 1:28   #366
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
A gde televizor da iznajmi?
Jedan lik u Nisu iznajmljuje PS4 sa sve TV-om ako dodatno platis

Sto posto ih ima i po drugim gradovima.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2020, 1:52   #367
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Jedno je da se nekome ne sviđa, a drugo je kad kaže da je igra *****e. [...] Priča kao priča je veoma kvalitetno napisana. Igra u celini je stvarno na vrhunskom nivou.
Zar ne misliš da već nakon samo dve rečenice od svoje kritike praviš istu grešku time što nisi napisao "priča i kvalitet igre mi se sviđaju"?
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2020, 2:04   #368
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Zato što objektivno i priča i cela igra jesu kvalitetne.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2020, 2:36   #369
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Zato što objektivno i priča i cela igra jesu kvalitetne.
Kada su ukusi u pitanju objektivnost ne postoji. U suprotnom bi svako delo pratilo isti šablon da ne bi izlazilo van domena ustaljenog "objektivnog" kvaliteta.

Moj komentar se odnosio na to da sa jedne strane upućuješ kritiku ljudima koji navodno apsolutizuju svoje mišljenje a ti samo dve rečenice kasnije radiš bukvalno istu stvar. Nije da sada izigravam sudiju ali složićeš se da je to malko licimurno, ne?

Imam prijatelje kojima se TLoU 2 svideo ali i one koji su držali originalni TLoU kutiju pored ikone Svetog Nikole pa se sada kunu da će da zakopaju igru sa sve "četvorkom" dva metra pod zemlju. Na kraju dana kada se strasti stišaju oba tabora opet nekako vode daleko civilizovaniju raspravu o igri nego vi ovde

Uostalom, na tri poslednje stranice tek možda jedan ili dva posta sa utiscima o samoj igri... Sve ostalo čist pozivi na Džihad i verovatno neku usputnu fatvu
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2020, 2:41   #370
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Svaka rasprava može da se završi sa "o ukusima ne vredi raspravljati". Ja sam već rekao da je normalno da se nekome ne svidi igra ali reći da je krš, to nema nikakve veze sa ukusima.
A i da se ne lažemo, klipovi koji su procurili su mnogima već oblikovali mišljenje i pre nego što je izašla igra. Iako se posle ispostavilo da, gledajući ih van konteksta ostatka igre, daju skroz pogrešnu sliku, već je bilo kasno.

Poslednja ispravka: Ocelot (26.6.2020 u 2:50)
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
Mandragora (26.6.2020)
Stara 26.6.2020, 2:52   #371
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Ja sam već rekao da je normalno da se nekome ne svidi igra ali reći da je krš, to nema nikakve veze sa ukusima.
Zašto ne? Zbog čega reč "krš" nije prikladna ako je izusti neko kome se nešto ni najmanje ne sviđa?

Što se leakova tiče uopšte ne ulazim u tu priču. Govorim o ljudima za koje sam apsolutno siguran da su svoja mišljenja formirala na osnovu ličnih iskustava igrajući igru (ne samo ovu). I onda se pojavi neko treći sa strane da im kaže kako nemaju pojma o čemu pričaju.

Ljudi su zaboravili da se igre igraju zbog sebe a ne zbog drugih...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Kidja (26.6.2020)
Stara 26.6.2020, 3:05   #372
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Svaka rasprava može da se završi sa "o ukusima ne vredi raspravljati". Ja sam već rekao da je normalno da se nekome ne svidi igra ali reći da je krš, to nema nikakve veze sa ukusima.
A i da se ne lažemo, klipovi koji su procurili su mnogima već oblikovali mišljenje i pre nego što je izašla igra. Iako se posle ispostavilo da, gledajući ih van konteksta ostatka igre, daju skroz pogrešnu sliku, već je bilo kasno.
Ne bih rekao. Znam ljude koji su ispratili leakove, i kojima se priča svidela i dalje.
Znam ljude koji su otišli bez ikakvih spoilera u igru i priča im je užasna.
Znam takođe i osobe koje su znale spoilere, pa im se isto tako i svidela.
Ali i dalje, mislim da je poprilično podeljeno mišljenje.
I da razumem zašto je tako, jer je priča upravo takva, da poziva na oprečna mišljenja, jer nije lako to predočiti u vrlo sveden doživljaj, zaista zavisi od ličnih afiniteta, ali i od onoga što smo navikli da dobijamo kao narativno iskustvo, i od onoga što mislimo da smo zaslužili.

Ja lično smatram da igra ima izuzetno kvalitetne segmente, ali mi je priča najgori deo svega. Nije užasna, nije očajno napisana, ali je napisana na taj način da imam osećaj kao da mi se pisci namerno smeju u facu u fazonu - ahaaa! ovo sigurno nisi očekivao!

Napisao sam negde ranije poređenje sa TWD serijom. Sad sve jače verujem u tu paralelu, iz više razloga.Postoji jednostavno neka vrsta kasapljenja priče koja meni ne odgovara, (a i drugima očigledno) a koja je postala osnova narativa ovde.
Ebiga. Možda mi se kroz drugo igranje više dopadne - a zasigurno bih igrao ponovo jer je zabavna dovoljno.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2020, 4:47   #373
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

@Neutrino

E pa, ako je stvarno moguće da se nekome baš ništa ne sviđa, onda neka bude da je najveći krš. Samo što po toj logici ispada da ni prvi deo nije ništa bolji.

@ Cracked

Onda možeš i prvi deo da porediš sa TWD, jer i tamo ima takvih scena koje možeš da okarakterišeš kao da su samo šok value a ja nisam čuo nikog da je to rekao. Ali, lepo si napisao da priča nije loše napisana ali da tebi ne odgovara. Ja to poštujem jer je to skroz drugačije od onog što drugi tako lako napišu kako je sve nula.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2020, 8:18   #374
Mandragora
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 196
Zahvalnice: 160
Zahvaljeno 57 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Zašto ne? Zbog čega reč "krš" nije prikladna ako je izusti neko kome se nešto ni najmanje ne sviđa?

Što se leakova tiče uopšte ne ulazim u tu priču. Govorim o ljudima za koje sam apsolutno siguran da su svoja mišljenja formirala na osnovu ličnih iskustava igrajući igru (ne samo ovu). I onda se pojavi neko treći sa strane da im kaže kako nemaju pojma o čemu pričaju.

Ljudi su zaboravili da se igre igraju zbog sebe a ne zbog drugih...
Jedno je da ti se ne svidi priča, ali reći da je cela igra krš prosto pokazuje da tu postoje drugi razlozi. Kao na Metacritic, 20-30.000 je dalo ocenu nula u čistom review bombingu... većina se krije iza narativa loše priče al kad se malo udubiš to su većina sjw, woke, Anita, jevrejska zavera (da, i takvih ima). I onda odeš na reddit i vidiš na grupama koje hejtuju igru isto to. Iz prve pokazuje da ili nisu odigrali, nisu razumeli ništa ili su ostrašćeni jer nikakvog nametanja nekih agendi nema.
Niko ne bi imao problem da ljudi koji su igrali kažu priča mi se ne sviđa zbog toga i toga, ali ako dođeš i samo kažeš da je igra krš to ne služi ničemu osim flejmovanju. Igra je s tehničke strane čudo, gejmplej je za kopije iznad svega što se danas nudi, facijalne animacije za dva, nivo detalja je prosto neverovatan... dajmo kredit gde je to potrebno. Priča može da nam se ne sviđa ali zbog toga igra nije nula ili za refund. Na mom uzorku gde su svi oko 40 i preko 40 godina i svi smo igrali prvi deo više puta nema nikog ko nije potpuno oduševljen dvojkom... zato mi je malo teško da prihvatim tezu "fanovi" su ozlojeđeni zbog priče.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2020, 11:49   #375
Mandragora
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 196
Zahvalnice: 160
Zahvaljeno 57 puta na 36 poruka
Određen forumom The Last Of Us Part II

Još malo vesti o prodaji...
The title’s also broken records in Russia, where it’s become the biggest launch in PS3 and PS4 history, outpacing even*Grand Theft Auto V*over a three-day period.
Evo i link https://ru.ign.com/the-last-of-us-pa...ke-playstation
Takođe u Nemačkoj:
In Germany it’s enjoyed the best launch of 2020 so far. The title has actually occupied the top two spots in the region’s physical sales charts, for both the standard and special editions.
Ovo su sve podaci za fizičke kopije...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2020, 11:53   #376
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Pre bih rekao da su džihad prema ovoj igri i ND-u proglasili jutub kultisti, a njhovi praznoglavi sledbenici, kao omađijani, divljaju na netu još pre nego što je igra izašla. Mi se ovde samo branimo od onih koji zvuče kao dotični fanatici. Jedan je već u početku popio ban; napujdao ga neki jutubovac pa je došao ovde kao besni pas da urla sjw, woke, it's a mam.. i ostale gluposti. Good fu*king riddance! Trebali su moderatori da nastave u istom stilu.

Citat:
Mandragora kaže: Pregled poruke
Još malo vesti o prodaji...
Meh, to ništa ne znači kada je tolika navala za refundom. Eno ga siroma Constantine (ili Dreamfall kako hoćete), ne može da stigne na red za refund.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Mandragora (26.6.2020)
Stara 26.6.2020, 14:04   #377
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
We’re delighted to report that The Last of Us Part II is now the fastest-selling PS4 exclusive ever with more than 4 million copies sold through as of June 21. This milestone would not have been reached without the support from our amazing fans, so on behalf of everyone at SIE, thank you!
https://twitter.com/PlayStation/stat...85607955578882
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Mandragora (26.6.2020)
Stara 26.6.2020, 16:16   #378
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
Bascelik (26.6.2020), doctor (27.6.2020), Fabriek (27.6.2020), Ichigo222 (2.7.2020), PrivremeniNalog (26.6.2020), torivoje (26.6.2020)
Stara 26.6.2020, 18:39   #379
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Spoiler za Evo,priznajem...:
...nivo tokom koga beže sa ostrva je odličan, čak i meni običnom gledaocu; drastično bolji od svega prethodno viđenog u ovom nastavku.


To, ipak, ne opravdava mnogo toga drugog što je urađeno, a sve to samo zbog konzolaša koji su kao trogodišnjaci: daj-daj-daj-daj, odma' i sada...Da ste, kao ljudi, stali na loptu i rekli: kupiću je za godinu-dve, kada se svi kritičari izređaju, cena padne i bude sasvim jasno jeste li igra vredan naslednik originalne priče, situacija bi se promenila. Malo teže bi tada bilo kompanijama da ****** u zdrav mozak.
Ne verujem da bi u tom slučaju (bez pre-ordera) to bio najprodavaniji naslov, jer slično prženje (a bez pominjanih kontraverzi) imamo i na PC-platformi.

I da, ova igra (da se ne pravimo blesavi) zaista odrađuje nečiju agendu, tačno se vidi kako podižu "lestvicu bola", mic-po-mic.

Poslednja ispravka: torivoje (26.6.2020 u 20:00)
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku torivoje na korisnoj poruci:
PrivremeniNalog (26.6.2020)
Stara 26.6.2020, 19:17   #380
Mandragora
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 196
Zahvalnice: 160
Zahvaljeno 57 puta na 36 poruka
Određen forumom The Last Of Us Part II

Pa ti ni nakon tri godine ne bi kupio kao što nisi ni prvi deo već bi narezivao na DVD! i gledao na CRT televizoru Videćemo krajnje cifre prodaje, nakon godinu ili dve je realno da ima 13-15 miliona kopija. Ako to ne bude slučaj onda se može reći da publika nije bila zadovoljna... i pored dobrog starta.

Edit: agenda podizača lestvice bola?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Poslednja ispravka: Mandragora (26.6.2020 u 19:35)
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Harry Potter And Deathly Hallows Part 2 GATTUSO88 Akcione igre 3 12.7.2011 13:56
ASUS ENGTX460 nv4_disp.dll Infinite Loop (Graficka kartica riknjava part 2) Shlaymara Kvarovi 7 24.11.2010 18:09
defrag C part. HDa cime i kako??? Levčanin Aplikativni softver 2 30.3.2010 14:52
5000+ i igranje na vazduhu, part I mad_skillz Overklok 74 22.10.2007 20:16
Kako da instaliram part magic? cages Aplikativni softver 11 29.9.2006 20:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com