Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.10.2011, 20:32   #1
nikola124
Član
 
Član od: 5.7.2011.
Lokacija: kulpin
Poruke: 36
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation podivljali win.media centar

na svim ikonicama mi logo win.med.plejera,neznam kako ali na koju god da klik. otvara mi win.med.plejer..tako i u start meny isto.sve mi ikone brate obojene u taj logo...cak kada kliknem na mnogo sta drugo kao napr.idem na my computer i desni klik - i kada klik propertis on otvara win.med.pl. Hteo sam da ga iskjucim ,kako kliknem na win.future on-of otvori se win.med.cent!frustracija!ovo je curin lap top(ona je nesto zez.) win7.performanse neznam-kada u my computer kliknem na propertis otvara mi windows media plejeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrr
nikola124 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2011, 0:29   #2
radulence84
Novi član
 
Član od: 25.6.2010.
Poruke: 26
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: podivljali win.media centar

Pazi ovako, moja dijagnoza.
Podeseno ti je da ti se Shortcuts otvaraju WMPlayer-om.
Evo resenja. Provereno radi.
Pre tri dana sam imao takav slucaj samo sto je sve otvarao Adobe Reader.
http://www.mydigitallife.info/restor...iginal-default
Ako nesto od toga nije jasno, pitaj.
pozz
radulence84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2011, 18:30   #3
nikola124
Član
 
Član od: 5.7.2011.
Lokacija: kulpin
Poruke: 36
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: podivljali win.media centar

Citat:
radulence84 kaže: Pregled poruke
Pazi ovako, moja dijagnoza.
Podeseno ti je da ti se Shortcuts otvaraju WMPlayer-om.
Evo resenja. Provereno radi.
Pre tri dana sam imao takav slucaj samo sto je sve otvarao Adobe Reader.
http://www.mydigitallife.info/restor...iginal-default
Ako nesto od toga nije jasno, pitaj.
pozz
nemogu nikako ni regedit da otvorm-kucam regedit,enter i otvara mi win.med.centar
nikola124 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2011, 18:36   #4
ivicagmc
Član
 
Član od: 6.1.2011.
Lokacija: Smorbor
Poruke: 373
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 78 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: podivljali win.media centar

trebaš da uradiš rebuild icon cashe, kada ti pobrljave ikone... e sada mislim da ima to u tune up utilities, ili neki drugi alat za sređivanje sistema. Ako nisi isključio uvek možeš da probaš i system restore... Mada nije isključeno i da je to neka žešća gamad u pitanju...
probaj ovo : http://www.sevenforums.com/tutorials...e-rebuild.html
ivicagmc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ivicagmc na korisnoj poruci:
nikola124 (30.10.2011)
Stara 30.10.2011, 19:34   #5
nikola124
Član
 
Član od: 5.7.2011.
Lokacija: kulpin
Poruke: 36
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: podivljali win.media centar

Citat:
ivicagmc kaže: Pregled poruke
trebaš da uradiš rebuild icon cashe, kada ti pobrljave ikone... e sada mislim da ima to u tune up utilities, ili neki drugi alat za sređivanje sistema. Ako nisi isključio uvek možeš da probaš i system restore... Mada nije isključeno i da je to neka žešća gamad u pitanju...
probaj ovo : http://www.sevenforums.com/tutorials...e-rebuild.html
vidi ovako: sada sam skontao da kad napr.udjem u downloads klik jedanput na neki fajl(znaci oznacim ga)i gore imam te opcije-znaci ORGANIZE,SHERE WITH...I OPEN. Ekliknem na open i kada urdim CHOOSE DEFOULT PROGRAM..Izaberem neki..i sve mi otvara sa njim-razumes?Znaci ja tu nemogu da nadjem neki program da mi otvara sve normalno..a tu je ona-moja riba -cackala..ja sada mogu samo da umesto win.med.cent.namestim da mi ikonice,sortkate..otvara neki od ponudjenih progr. E tu kada biram progr ima i ono browze..mozda tamo nesto?Znaci moze se ali samo nesto..jeb!

Poslednja ispravka: nikola124 (30.10.2011 u 19:43) Razlog: losa uocljivost teme
nikola124 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2011, 21:46   #6
ivicagmc
Član
 
Član od: 6.1.2011.
Lokacija: Smorbor
Poruke: 373
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 78 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: podivljali win.media centar

Instalirano je nešto što je jako pobrkalo asocijacije za programe. Kada ti instaliraš neki program on se sam nudi da otvara određene ekstenzije. Tipa .jpg otvara acdsee, mp4 otvara windows media player ili neki drugi. Znači ono next, next, next pri instalaciji programa bez gledanja je pobrljavilo asocijacije za programe... Pogledaj sistem restore, tu se čuvaju tačke kada se nešto instalira, probaj da vratiš na najkasniji sistem restore point. Ako to ne radi, obzirom na to koliko se sistem pobrljavio sa svim ikonama, stavio bih novi sistem...
ivicagmc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2011, 15:37   #7
Danijel068
Član
 
Član od: 11.10.2010.
Lokacija: Bar, Crna Gora / Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 195
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 25 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: podivljali win.media centar

Citat:
nikola124 kaže: Pregled poruke
na svim ikonicama mi logo win.med.plejera,neznam kako ali na koju god da klik. otvara mi win.med.plejer..tako i u start meny isto.sve mi ikone brate obojene u taj logo...cak kada kliknem na mnogo sta drugo kao napr.idem na my computer i desni klik - i kada klik propertis on otvara win.med.pl. Hteo sam da ga iskjucim ,kako kliknem na win.future on-of otvori se win.med.cent!frustracija!ovo je curin lap top(ona je nesto zez.) win7.performanse neznam-kada u my computer kliknem na propertis otvara mi windows media plejeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrr
evo ovako uradi sledece
1. Upali komp i cim cujes ono ,,bip,, odmah u milisekundu klikni F8 na tastaturi
2. Otvorice ti se valjda crno sa belim slovima ili plava pozadina ne znam tacno, vidices da pise Safe Mode i ostale opcije, klikni Enter na tastaturi
za tu opciju safe mode posle ce ti se opet otvoriti crno sa belim slovima gde ce ti pisati ime operativnog sistema koji oces da podignes u safe modu odmah odaberi ,,Microsoft Windows 7 ,, i pritisni Enter ako se ne znas kako to izgleda evo ti video klip pa ce ti biti jasno http://www.youtube.com/watch?v=TjDiK24aJtE

3. Posle ucitavanja svega toga vidices poruku na ekranu ili kao neki prozor koji te pita ,, Windows is running in safe-mode ,, ti kliknki Yes i prikazuje ti Dekstop i sve ikocine isto kao da si ga upalio normalno samo ne u safe-modu
4. Onda kad je sve to podigo klikni Start pa Run i ukucaj rec ,, appwiz.cpl ,, otvorice ti se prozor i tamo trazi Windows Media Player i unistiga, a kad ga budes unistio i sve to zavrsio samo ugasi komp onako kao sto ga gasis start Shut down i sve to. Kad budes zavrsio javi mi da ti pomognem izvini za ovoliki text ali morao sam jer vidim da si kao pocetnik pa zato
Danijel068 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
help!


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[iPhone] Igre za iOS i Game Centar ?? Starface Igre za mobilne telefone 8 19.11.2011 13:32
Windows 7 media centar Aibo Video/TV softver 12 12.11.2010 23:53
win 7 media centar goks31 Operativni sistemi 2 25.10.2010 15:55
windows vista media centar sawo Operativni sistemi 2 7.12.2008 13:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com