Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Modovi

Modovi Budite jedinstveni - modifikujte svoj računar

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.6.2014, 23:54   #1
daxy
Član
 
Član od: 21.7.2013.
Poruke: 55
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Kompjuter u stolu

Pozdrav momci, skoro sam uzeo kompjuter, tacnije svaki deo posebno, slopio, sve extra, ali mi pala ideja na pamet da napravim kompjuter u stolu.
Sve sam osmislio, nece me ni kostati puno(oko 4000RDS-ceo sto u fullu), ali ovde sam samo da pitam kako da osmislim povezivanje kablova sa napajanjem, medjusobno komponente sa maticnom itd...

Ovako bi to trebalo da izglda:
http://prntscr.com/3vhjyo

Ostavio sam pozadi 10 cm za smestanje kablova i hard diska(izmedju dve daske pozadi).Vidi sliku:
http://prntscr.com/3vhkpi
Plocasto crveno je maticna, a kockasto je napajanje. Razdaljina izmedju njih je oko 140cm(sto je i duzina stola), pa se pitam postoji li negde da se kupe kablovi ili tako nesto i na koji nacin bi bilo najbolje da se poveze maticna ploca sa stolom, kako da postavim graficku, cooling sistem(air, za sada...).
Bilo koje vrste predloga su dozvoljene, a ukoliko neko ima Cinema 4D, moze detaljnije da pogleda projekat:
http://www.4shared.com/file/QIW4bkBxba/DeskDesign.html?
daxy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2014, 0:01   #2
daxy
Član
 
Član od: 21.7.2013.
Poruke: 55
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter u stolu

Izvinjavam se, malo sam pogresio podforum, neka admin obrise ovu moju poruku i prebaci u temu "Ostale komponente". Hvala.
daxy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2014, 0:29   #3
Doox
Član
 
Član od: 18.1.2013.
Lokacija: BGD
Poruke: 326
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 30 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter u stolu

Ta ideja vec postoji, ne znam tacno koji je proizvodjac to odradio, ali potrazi blanko na netu, pa ako ima neki projekat njihov, procitaj, mislim da ce ti koristiti svakako.. samo ne znam gde ces naci kablove 1m i 40cm... ja imam bolji ideju, s tim sto ces morati to da menjas, zato sto napajanje moze da visi ispod stola sa nekim otvorom za kablove, sto je jos bolje,jer ce da se hladi vise, a kablovi ne moraju biti dugi 140cm, stavis antivibracione umetke i nece se cuti napajanje, a pritom ce biti hladno ko spricer.. drugo, mozes i da otvoris ceo cipset, da se hladi, a da ne narusava lepotu stola
Doox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2014, 1:10   #4
daxy
Član
 
Član od: 21.7.2013.
Poruke: 55
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter u stolu

Znam znam za ideju, onaj l3p d3sk...
Videcu, jer ja sam mislio da stavim napajanje desno jer mi je ta "komora" prazna i tu sam mislio da mi bude glavno sve, tipa dugmici, hard drajv, napajanje, a levo malo delikatnije komponente...
Sta podrazumevas pod "otvoren chipset"?
daxy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2014, 1:13   #5
Doox
Član
 
Član od: 18.1.2013.
Lokacija: BGD
Poruke: 326
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 30 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter u stolu

Ne izvodljivo je da nadjes kablove koji su dugi metar i cetrdeset, ja bar za to nisam cuo, i ne znam, mozda i ima... "Otvoren cipset"- napravis rupu u stolu, ispod procesora, 7cm x 7cm, da bi mogo da lakse montiras aftermarket kuler, ili kasnije stavis neki kuler od 8cm da ti hladi i sa zadnje strane plocu, veoma konstruktivno resenje. Drugo napajanje stavis ispod stola, i izbusis nekoliko rupa da provuces kablove za maticnu itd... ako planiras da to sve radis u drvetu, treba ti i zvucna izolacija, ali bolje je metal, jer bolje provodi toplotu, tako da nece bas tako jeftino ispasti taj sto, kao sto si ti zamisljao, ali ako imas novaca na pretek, predobra je ideja, mozs da stavis i monitor u sklopu stola i sakrijes kabove, izgledalo bi bolesno dobro.... Nadam se da sam ti od pomoci sa idejama, jer bi trebao da izmenis to sto si radio prvobitno...
Doox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2014, 9:03   #6
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter u stolu

http://forums.bit-tech.net/showpost....&postcount=509
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2014, 11:37   #7
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter u stolu

Imas mnogo neiskoriscenog prostora i bez potrebe razvuceno sve na levu i desnu stranu.
Ja bi sve stavio s jedne strane i za taj deo bi napravio poklopac sa pleksiglasom, a ostatak stola bi bio normalan.

Nema potrebe da ti ista visi napolju, pogotovo napajanje. Ako hoces da se dobro hladi samo mu napravi otvore za ubacivanje i izbacivanje vazduha.

Razmirli sta ces sa hard diskovima, pravice buku u kontaktu sa drvetom.

Takodje nema potrebe da ti ista bude od metala.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
Doox (24.6.2014)
Stara 24.6.2014, 13:29   #8
Doox
Član
 
Član od: 18.1.2013.
Lokacija: BGD
Poruke: 326
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 30 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter u stolu

Pa dosta neiskoriscenog prostora ima, a i taj sto ce mi ispasti, papreno skupo, ja mislim da je najbolje resenje da ti lepo kupis kvalitetno kuciste, od 100e i da uzivas, montiras komponente, uzmes neko sa pleksiglasom sa strane, popnes kuciste na sto da se vidi raskos i to je to...
Doox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2014, 17:19   #9
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter u stolu

Kućište ne treba dizati na sto da bi se videla raskoš, već da bi skipljalo manje prašine.

Ne mora da ispadne skupo pravljenje stola, samo treba da bolje isplanira.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2014, 0:58   #10
daxy
Član
 
Član od: 21.7.2013.
Poruke: 55
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter u stolu

Ma isplanirao ja sve, ali za drvo, lepse i bolje bi bilo sa aluminijumom, ali je*i ga, treba novac a i mnogo vise rada, presa za lim i jos raznih stvari...
Iverica je oko 1000 dinara 1m^2, a za ovaj sto ce mi trebati oko 2,5m^2, sto je bukvalno nista.

Stavio sam da je 20 cm dubina stola, tako da ce svako after-market hladjenje da stane tu, nema potrebe za busenjem rupa.

Ja sam razmisljao da svoje kuciste isecem, tj zadnji deo zajedno sa desnim(gde se srafi maticna) da bih mogao da lepo stavljam graficku, a i lakse montiram maticnu. Cini mi se da je bolja ideja nego da direktno na drvo, tj ivericu srafim maticnu...

Da stavim 3 kulera sa leve strane da duvaju vazduh unutar kucista, a planiram jedno veliko od 190mm da stavim u sredini da izvlaci, i takodje dva desno koja takodje izvlace.

Ne kupuje mi se drugo kuciste, jer vec imam jedno, a MORAM da menjam sto, i vise mi se isplati da pravim, a kad vec pravim, daj da bude lepo... :P

Nece li nesto faliti ako uzmem obicne bakarne zice da produzim kablice za front panel? Posto bih ga stavio na desnoj strani, a nastavak zice bih prekrio nekom velikom cevi.

Dajte jos neki predlog, pa slikam kad napravim, za buduce generacije... haha
daxy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2014, 12:04   #11
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter u stolu

Jel ti čitaš uopšte šta pišem? :/
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2014, 15:35   #12
daxy
Član
 
Član od: 21.7.2013.
Poruke: 55
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter u stolu

Citam, ali mi se ne svidja ideja sa pleksiglasom/staklom na jednoj strani, pre bih ceo stakleni sto, na preklop, lepse mi izgleda, jer kasnije ukoliko uzimam vodeno hladjenje, trebace mi mnogo vise mesta.
daxy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2014, 22:29   #13
drNesh
Član
 
Član od: 18.1.2007.
Lokacija: Brcko
Poruke: 340
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 26 puta na 23 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku drNesh
Određen forumom Re: Kompjuter u stolu

Ako si mislio da te nece kostati ni 40evra a da ce da izgleda lepo moram da ti kazem da si se zahebao, i to gadno, staklo gore moras da stavis neko kaljeno ili debelo koje, pogodi sta, kosta kao Sv. Petra maslo (ckupo). Ako ces sa plexijem da radis, odmah da te razocaram, i ono je skupo, a opet ti treba deblji plexi da ti se to ne uvija. I zasto svi misle da je nesto napraviti tako jeftino (vecinom misle i LAKO). Ok, iverica nije skupa, treba ti negde oko 30evra samo nje. Nosaci za sve to? Posto sam nesto radio i gledao kod drugih, pazi da ti taj ''astal'' ne bude predebeo jer izgleda moronski ako jeste. Na full stolu imas dovoljo mesta da sve poslozis tako da ti po vertikali i ne treba mnogo prostora.
drNesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2014, 23:27   #14
Zort
Član
 
Član od: 10.3.2010.
Poruke: 170
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 43 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter u stolu

Evo sta ce ti trebati od el. alata: Za te nosace trebace ti brusilica i aparat za varenje. Za drveni deo cirkular za prave linije, busilica za tiplove a ubodna za rupe za hladjenje. Aj da kazemo da nemas aparat za varenje. Znaci 4 nosaca bi radio majstor. Materijal plus ruke ce biti preko 40 evra.

Evo da vidis kako se krecu cene:

http://metalionline.com/aluminijumsk...kvadratna.html
http://www.frischeis.rs/fileadmin/Re...s_cenovnik.pdf (gledaj cene univera odnosno iverice)
Zort je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2014, 1:15   #15
daxy
Član
 
Član od: 21.7.2013.
Poruke: 55
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter u stolu

Imam ja sve to, nije problem alat, do prosle godine sam ziveo u selu...
Sto se stakla tice, jeste preskupo, nadam se da cu izvuci neki popust, posto poznajem staklorezca iz sela, tj. moj otac...
Iverica ce mi ispasti 20-25e, a sto se tice aliminijumskih "kutija", to nece da bude na taj nacin ucvrsceno, to je samo takav model na kompu, bice obicni stubovi, koje vec imam, tj iskoristicu sadasnji sto.

Hvala na predlozima i kritikama
daxy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2014, 12:38   #16
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter u stolu

Ja sam prošle godine razbio stono staklo 75 cm * 75 cm debljine 10 mm i platio 3000 din. novo. To tvoje je još veće, pa čak i sa popustom teško da može jeftinije, samo skuplje.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2014, 15:19   #17
daxy
Član
 
Član od: 21.7.2013.
Poruke: 55
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter u stolu

Meni je staklo 144 x 44cm, sto je 5760cm^2(malo vise od pola m^2), a 75 x 75cm je 5625cm^2, sto je manje vise isto, tako da nece biti toliko skuplje.
daxy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2014, 15:36   #18
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter u stolu

Ono što je bitno je upravo to što je uspeo da polomi staklo.
Kd ti se to prospe po kompu može da bude veselo, a i skupo.
Bolje ići na pleksiglas.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2014, 16:20   #19
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter u stolu

ovo izgleda sjajno na prvi pogled, ali ko god da pravi slican sto, trebao bi da obrati paznju na ove odsjaje...
poludeo bih da mi se plava svetlost ovako odbija od povrsine ekrana...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2014, 16:24   #20
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter u stolu

Jako je ono prilično i uopšte ne mora da se mazi previše ali mu je presudila vrelina od pegle. Mislio sam, očigledno pogrešno, da će više slojeva debele tkanine da ga zaštiti. Znači, samo nemoj da peglaš na njemu i sve će biti ok.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Neće da radi novi kompjuter pmale Osnovne komponente 16 10.6.2012 17:56
Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje) scum Kvarovi 12 29.4.2011 1:23
Kompjuter se sam restartuje :s JaSamKorisnik Kvarovi 26 21.4.2011 4:44
Nov kompjuter do 55 000 RSD Душан-94 ŠDK - Osnovne komponente 17 19.6.2010 15:11
Vista Plavi Ekran kada gasim kompjuter? Captain Jack Sparrow Operativni sistemi 10 8.12.2007 1:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com