Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.9.2012, 15:45   #21
NenadS
Član
 
Član od: 7.10.2011.
Poruke: 102
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Nove wp8 nokije

Onaj ko bude želeo stvarno dobru kameru, nikada neće kupiti telefon za slikanje, već profi fotoaparat. Većini korisnika smart telefona dovoljno su dobre i "najlošije" kamere koje su danas standardne na mobilnim telefonima i zato ljude to ne opredeljuje pri izboru.

Podaci o tržištu, odn. trend prodaje uređaja sa različitim os govori sve o sudbini nokie i wp, kao i o ios-u i androidu.
NenadS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2012, 15:53   #22
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Nove wp8 nokije

Ne bih se složio. Npr. dosta dugo sam koristio Nokiju E63 i kamera (2 mpix) je bila skoro neupotrebljiva, očajne slike. Naravno da mobilni telefoni ne mogu da zamene profi aparate, ali teško da ćeš profi aparat imati stalno u džepu - najbolja kamera je ona koja se najviše koristi
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2012, 16:19   #23
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: Nove wp8 nokije

Citat:
dax011 kaže: Pregled poruke
sigurnosne rupe (andorid ih ima gomilu , znam jer pratim xda developers)
Sigurnosne rupe na Androidu? Koristim android 3 godine, napravio sam nekoliko vecih aplikacija, ali ako na Internetu kazu da ima sigurnosne rupe bolje da ja dignem ruke od njega.

wp8 telefoni realno imaju sansu, a sto se nokije tice verujem da im je ovo poslednji voz ako misle da se izvuku.
Sve zavisi kako ce se Microsoft postaviti prema programerima, jer ako nema interesovanja za razvoj aplikacija za ovu platformu ona ce propasti.
Moje misljenje je da bi trebali nekako da se integrisu sa Windowsom8. I da onda popularnost Windows OS-a za PC povuce i telefone.
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2012, 17:13   #24
NenadS
Član
 
Član od: 7.10.2011.
Poruke: 102
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Nove wp8 nokije

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Ne bih se složio. Npr. dosta dugo sam koristio Nokiju E63 i kamera (2 mpix) je bila skoro neupotrebljiva, očajne slike. Naravno da mobilni telefoni ne mogu da zamene profi aparate, ali teško da ćeš profi aparat imati stalno u džepu - najbolja kamera je ona koja se najviše koristi
Ja trenutno imam kameru od 3 Mpix (hakovana na 5 Mpix ) i sasvim mi je dovoljna. Možda zato što mi fotografisanje nije primarna namena mobilnog telefona, više mi je stalo do ostatka hardvera, lakoće korišćenja i brzine sistema. Nekome kome je stalo do profi fotografija ne bi bila dovoljna ta rezolucija i kvalitet koji daje jeftina optika. Ima li danas i jednog proizvođača mobilnih telefona da stavlja kamere koje daju očajne slike, čak i na low end modelima?
NenadS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2012, 22:21   #25
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Nove wp8 nokije

Da li ima? Naravno da ima, pomenuta 2 mp kamera na Nokiji je blagi očaj, a koristi se i dalje na novim modelima i sigurno da nije usamljen slučaj. Pored toga, to što je očajna kamera ne znači da me samo dslr od 3000€ može zadovoljiti, ima jako puno mesta između te dve krajnosti.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2012, 0:24   #26
dax011
Član
 
Član od: 29.12.2010.
Lokacija: Alpha Quadrant
Poruke: 51
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 18 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Nove wp8 nokije

Evo stavicu novi custom ROM za Lumiu 710 Rainbow mod pa vam javljam kako to izgleda ali koliko sam procitao u objasnjenju moda ispravili su gomilu sitnih gluposti i bagova koje ima fabricki i naravno ima integrisan pristup alternativnoj (piratkoj verziji ) marketplace-a , bazzaru. A bazzar ima sve one aplikacije koje se inace placaju besplatno a koje su ubacuju preko xap instalera
Citao sam iskustva ostalih i vidim da su svi zadovoljni ali kao svaki skeptik moram da testiram pa cu podeliti iskustvo sa ljudima koji imaju wp7 ako moderator nema nista protiv da imamo takav neki stalan topic na forumu
dax011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2012, 0:28   #27
dax011
Član
 
Član od: 29.12.2010.
Lokacija: Alpha Quadrant
Poruke: 51
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 18 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Nove wp8 nokije

Citat:
Ivan452 kaže: Pregled poruke
Sigurnosne rupe na Androidu? Koristim android 3 godine, napravio sam nekoliko vecih aplikacija, ali ako na Internetu kazu da ima sigurnosne rupe bolje da ja dignem ruke od njega.

wp8 telefoni realno imaju sansu, a sto se nokije tice verujem da im je ovo poslednji voz ako misle da se izvuku.
Sve zavisi kako ce se Microsoft postaviti prema programerima, jer ako nema interesovanja za razvoj aplikacija za ovu platformu ona ce propasti.
Moje misljenje je da bi trebali nekako da se integrisu sa Windowsom8. I da onda popularnost Windows OS-a za PC povuce i telefone.
Dobro u pravu si donekle, jesam malo pristrasan ali ne zameri mi ja sam isto imao android i nisam nesto zadovoljan kako je optimizovan taj OS ali takodje smatram i da je sve to ipak stvar ukusa, a o ukusima se naravno ne raspravlja, ako je moje iskustvo bilo losije ne mora da znaci da su svi imali takvo iskustvo, zato oprosti...
dax011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2012, 10:47   #28
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Nove wp8 nokije

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Jeste li vidjeli čime se Nokia služi?

http://www.theverge.com/2012/9/5/329...are-fraudulent
Pa ne mislis valjda da ce jednu od najvecih i najvaznijih svetskih reklama snimati mobilnim telefonom?

Hteli su da prikazu ideju
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2012, 21:11   #29
dusanbe93
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 113
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 17 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku dusanbe93
Određen forumom Re: Nove wp8 nokije

Citat:
Ivan452 kaže: Pregled poruke
Sve zavisi kako ce se Microsoft postaviti prema programerima, jer ako nema interesovanja za razvoj aplikacija za ovu platformu ona ce propasti.
Moje misljenje je da bi trebali nekako da se integrisu sa Windowsom8. I da onda popularnost Windows OS-a za PC povuce i telefone.
Upravo to. Suština stoji u podršci, potrebno je dosta zanimljivih i korisnih aplikacija koje će da privuku korisnike. Android je lepo krenuo, a zatim i nastavio sa dobrim aplikacijama. Problem kod androida je u samom hardveru telefona. Da bi android radio glatko potrebna je snažna mašina.

A što se tiče Nokie, meni se lično ne dopada ovaj aranžman sa microsoftom (bar za sada). Može se tu negde videti neka ideja ali WP mi deluje neprikladno za mobilni uredjaj. To je moje lično mišljenje, ovo sa početnim menijem je ok, ali oni slajdovi iz menija u meni deluju čudno, možda je to sve stvar navike.

Uglavnom, voleo bih da se nokii vrati stara slava, dizajnerski napreduju ali softverski i ne baš. Videćemo šta će biti.
dusanbe93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nove lične karte (elektronske)... dzonihsv Brbljaonica 164 9.12.2009 23:36
Nvidia sprema nove Unified ForceWare 200 drajvere Dusan Despotovic Vesti 3 1.4.2008 15:54
Nove komponente posle 3 godine cekanja! A M G Šta da kupim? 16 30.9.2007 19:39
Nove niže cene za AMD, 6. Avg. 2007 nikolam Vesti 4 13.8.2007 12:49
Stare i nove igre BEAST Stare igre 42 30.3.2006 20:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com