Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.8.2008, 12:20   #1
dejangti
Novi član
 
Član od: 28.8.2008.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom molim pomoc u daljoj nadogradnji racunara

e ovako ide stvar kuci imam racunar sa sledecim performansama

maticna ploca GIGABITE P31-DS3L (http://www.gigabyte.com.tw/Pro...duc...ProductID=2615)

grafika je ASUS EAH3850/G/HTDI/512M (ali ga windows i svi ostali programi o info systema vide kao 1024 mb grafiku
iz programa astra32 ga vidi kao
Video chip vendor: ATI technologies inc.
Video chip: Radeon HD 3850
Video memory size: 1024 MB
link za grafiku je http://ca.asus.com/products.as...amp...96&modelmenu=2

memorija je KINGSTON 1024MB DDR2-800 SDRAM (x2)

Procesor je:
Intel Core 2 Duo E4500 2200 MHz
CPU Clock: 2200.0 MHz (11.0x 200.0 MHz QDR)
Level 1 cache: 2 x 32+32 kb (data+instr.)
Level 2 cache: 1 x 2048 kB

znaci sta mislite o konfiguraciji, hteo bih da ga malo nadogradim pa me zanima u kom pravcu da idem,

takodje promenio bih procesor stavio neki bolji recimo Intel Pentium E6850 3.00GHz (LGA775) ili INTEL / Core2Quad Q6600 BOX / ovaj quad je cak i jeftiniji od ovog prvog, takodje na strani o ploci ima neko upozorenje o ramu,

uglavnom hteo bih da ga malo poboljsam pa me zanimaju misljenja profisionalaca

napajanje vec imam solidno i ono je Gigabyte 460 W Superb GE-R460-V1 24EPG-P40AC2-39R...
uglavom molim za pomoc,
takodje sam primeteio da u GTA SA kada menjam rezoluciju na xxxx x xxxx x 32 se komp sam restartuje, i u turoku je poneki put secnuo, ali sinoc sam instalirao nove drajvere grafike i mislim da ce se promeniti.....


unapred zahvalan
dejangti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2008, 12:40   #2
Half-Life boy
Veteran
 
Član od: 18.10.2007.
Lokacija: Xen
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 118
Zahvaljeno 149 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: molim pomoc u daljoj nadogradnji racunara

Bolji (za igre) i jeftiniji procesor od ta dva je E8400 na 3GHz (9x333). Izradjen je u 45nm ima 6MB L2 keša...

Pretpostavljam da ti je monitor 22" ili manji, sto bi znacilo da su jedine igre koje mogu da seckaju crysis, dirt i jos par igara. Malo mi je cudno sto ti je secnuo turok...

Sta bi sve menjao i koliko para bi dao za upgrade? I koliko ti monitor ima inča?
Half-Life boy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2008, 12:41   #3
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: molim pomoc u daljoj nadogradnji racunara

Ne bi imao neku konkretnu preporuku ali daleko da treba da kupujesh quad core. 4 jezgra je sada previshe i vecina igara i programa ne moze to da iskoristi...mada ako su tvoje potrebe maya...i tako full scale resorce programi onda ok za 4 jezgra procesor mada i tada nije toliko potrebno.
Mada topla preporuka shto se tiche procesora i ti je neki monstruozni core2duo, recimo kao e6850 ili neshto bolje.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2008, 12:48   #4
dejangti
Novi član
 
Član od: 28.8.2008.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: molim pomoc u daljoj nadogradnji racunara

pa od kako sam instalirao novije drajvere za grafiku, nisam igrao turok moze da bude da je to toga?
sto se tice monitora sada razmilsljam da uzmem 19" neki syncmaster 940N ili LG Flatron L1953TR, ali nebitni su monitori... sada je obican 17"

pa uzeo bih taj quad core da ne bi posle kupovao ponovo kada izadje neka jaca igrica....
crysis i dirt mi danas stizu pa ca da vam kazem rezultate

i ploca ima neka ogranicenja oko |RAM-a j.bem li ga...

2 harda od po 250GB....

i nece da mi se startuje 3dMark06 samo zablokira na pocetnom screenu, pa ne mogu da ga testiram jel neko imao takav problem
dejangti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2008, 13:03   #5
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: molim pomoc u daljoj nadogradnji racunara

Neces se ti naigrati sa quadom. Ako budes cekao jace igre izlazice i jaci procesori .
Ne kazem da je on los nego da ima boljih resenja za igre.
Ploca moze da ima ogranicenja jedino zbog xp-a i gornja granica same ploce koju nije moguce jos uvek probiti . Da li je 32bit ili 64bit sve zavisi koliko ces moci rama da nabacis.
Nabavi fix za 3d mark 06 pa onda probaj.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2008, 13:04   #6
Half-Life boy
Veteran
 
Član od: 18.10.2007.
Lokacija: Xen
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 118
Zahvaljeno 149 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: molim pomoc u daljoj nadogradnji racunara

Uzmes ti lepo kloknes procesor na 3GHz kupis ATI HD 4850 graficku i vise ti ne treba. Kad bude trebao quad za igre kupi ga a sad je bespotreban.

@dzonihsv: Na ovo je mislio a ne na koliko memorije moze na plocu.

Citat:
* Because of chipset limitations, do not populate both DIMM sockets of the same channel (e.g. DDR and DDR2), or populate 4 DIMM sockets with double-sided memory modules to prevent system's failure to start or incorrect detection of memory modules. Please refer to the user manual for the memory configurations table.
Edit: 666-a poruka, muhahaha .

Poslednja ispravka: Half-Life boy (28.8.2008 u 13:13)
Half-Life boy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Half-Life boy na korisnoj poruci:
dzonihsv (28.8.2008)
Stara 28.8.2008, 13:14   #7
dejangti
Novi član
 
Član od: 28.8.2008.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: molim pomoc u daljoj nadogradnji racunara

Citat:
Half-Life boy kaže: Pregled poruke
Uzmes ti lepo kloknes procesor na 3GHz kupis ATI HD 4850 graficku i vise ti ne treba. Kad bude trebao quad za igre kupi sad je bespotrebno.

@dzonihsv: Na ovo je mislio a ne na koliko memorije moze na plocu.



Edit: 666-a poruka, muhahaha .
aha

a kada igram neku igru stisnem ctrl+alt+o i izadje neki asus gamer i tu klokekujem procesor na max MHz, plus stelovanje frejmova, moguci video record, screenshot....

znaci mislite da je bolja varijanta da se uzme neki INTEL CORE2DUO E8500 BOX LGA 775 3.16GHz, nego quad....

iskreno receno napalio sam se na ovaj quad samo iz razloga zvanog PCSX 0.9.5, rekli su da ce "verovatno" raditi u realnom vremenu igre na quad procesorima...

a i dalje nisam nasao nista na googlu sto ne radi 3dmark....
dejangti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2008, 13:30   #8
dejangti
Novi član
 
Član od: 28.8.2008.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: molim pomoc u daljoj nadogradnji racunara

hvala

Go to the c:\windows\system32\futuremark\msc directory and rename or delete the file "direcpll.dll" if you install another 3Dmark like 03 or 05 you will have to do this again.

cim dodjem kuci provericu
dejangti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2008, 1:57   #9
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: molim pomoc u daljoj nadogradnji racunara

Citat:
dejangti kaže: Pregled poruke
znaci mislite da je bolja varijanta da se uzme neki INTEL CORE2DUO E8500 BOX LGA 775 3.16GHz, nego quad....
Za Quad ti realno treba bolja (SKUPLJA) ploca i jace napajanje. Ako planiras da drzis procesor na defaultu, E 8400/8500 ce ti dati bar 20% vise frejmova zbog viseg takta.
Znaci Quad jeste bolji izbor generalno ali za napredne korisnike koji znaju da ga iskoriste i malo klokuju. Na defaultu-fabrickim taktovima on nema sta da trazi pored procesora iz E8xxx generacije u igrama
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2008, 9:00   #10
dejangti
Novi član
 
Član od: 28.8.2008.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: molim pomoc u daljoj nadogradnji racunara

e ovako neke cudne stvari mi se desavaju...

instalirao DIRT juce, pustio igru krece intro screen grafika da se u.eres i od jedanput na intro screen-u secne i zabode na nekih 5-6sec i tako se desavalo nekoliko puta, ja razocaran mislim da igra nece moci ni da se igra stavim 800x600 i sve na minimum i pustim ono radi, reko ajd cisto radi fore da pustim 1024 i stavim sve na ultra i sve opcije na max on restartuje igricu intro screen isto secka na istim mestima, meni u igrice zablokira na nekih 3-4sec ali muzika ne... uglavnom pokrenem igricu i ona radi na 28fps ne secka grafaika perfekcija, i medjutim posle velikog vremena igranja primetim da posle nekog duzeg vremenskog perioda secne ali vrlo blago i tada spadne na nekih 18fps i nastavi da radi perfektno?????

turok radi super isto sve na max na 1024 ingame fps preko 50 ali sa vremena na vreme jednostavno secne i nastavi sa radom????

3dmax sam pokrenuo sve fabricki i imao je oko 9000...

GTASA cim pokusam da promenim grafiku na 32 on se reseruje....

grafiku kada clockujem iz ASUS Smart docora i sve stavim na max, i pokrenem 3Dmax on odradi 2 testa i resetuje se, isto tako do sada sam mogao da igram hunter unlimited 2009 ali sada kada ga pokrenem kaze da je greska u enginu igre, moguce da je do windowsa, reistaliracu ga prvom prilikom.....

znaci najbolja varijanta za igre je da uzmem NTEL CORE2DUO E8500 BOX LGA 775 3.16GHz nego quad?
hvala jos jedanput na odgovorima...
danas stize crysis...
dejangti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2008, 9:43   #11
Nikola Milosavljevic
Član
 
Član od: 31.10.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 317
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Nikola Milosavljevic Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola Milosavljevic Slanje poruke preko Yahooa korisniku Nikola Milosavljevic Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Milosavljevic
Određen forumom Re: molim pomoc u daljoj nadogradnji racunara

ne zanam zasto si se toliko uhvatio za procesor?? kao sto neko rece gore, taj tvoj procesor je i dalje veeeeoma dobar i ako se klokuje kako treba moze biti mnogo brz. cak i bez kloka on je veoma solidan. promenom procesora neces primetiti skoro nikakvu razliku u radu igara.
kod tebe nesto drugo nije u redu. ja bih tipovao na napajanje (koje je solidno, ali mozda felericno), pa zatim na neki nesklad memorije sa ostatkom.
a ako hoces da igre rade bolje, uzmi jacu graficku. na pr. 4850 i obavezno dodaj barem jos 1gb rama koji je sada dz
Nikola Milosavljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2008, 4:36   #12
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: molim pomoc u daljoj nadogradnji racunara

Pa to sto ti secne u igrama sa vremena na vreme, a inace uglavnom radi sve dobro po meni ukazuje na manjak RAM-a. I meni se to isto dogadjalo u vecini novih igara dok sam imao 1gb RAM. Takodje, mislim da su te Half-Life Boy I Nikola dobro savetovali, procu ti nista ne fali za igre jos uvek, uzmi 4850 (ili jos bolje 4870 ako imas kesa), i ubodi jos 1gb i vozi
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2008, 9:43   #13
dejangti
Novi član
 
Član od: 28.8.2008.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: molim pomoc u daljoj nadogradnji racunara

Citat:
dzangrizalo kaže: Pregled poruke
Pa to sto ti secne u igrama sa vremena na vreme, a inace uglavnom radi sve dobro po meni ukazuje na manjak RAM-a. I meni se to isto dogadjalo u vecini novih igara dok sam imao 1gb RAM. Takodje, mislim da su te Half-Life Boy I Nikola dobro savetovali, procu ti nista ne fali za igre jos uvek, uzmi 4850 (ili jos bolje 4870 ako imas kesa), i ubodi jos 1gb i vozi
da to je jedan od problema zbog "nekih" ogranicenja na ploci ne znam koji RAM da ubodem

najnoviji update stavio sam LG 17" valjda flatron i grafika se malo drugacije ponasa sada.... kada startujem dirt vise ne secka na pocetku radi sasvim glatko ali kada krene voznja fps je bio 17, pa je posle otisao na 25, znaci dosta manje fps na tft nego na CRT 17" koji sam imao pre njega, takodje promena od stavljanja monitora je da kada startujem 3dmark06 i kada zavrsi prvi test on se sam resetuje od sebe????

da li je moguce da graficka guta struje kao kvarcna pec i napajanje ne moze da je izgoni kako treba ????
dejangti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2008, 11:01   #14
Half-Life boy
Veteran
 
Član od: 18.10.2007.
Lokacija: Xen
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 118
Zahvaljeno 149 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: molim pomoc u daljoj nadogradnji racunara

Jel neko gledao sta pise u dejangti-jevom profilu?

Citat:
KINGSTON 1024MB DDR2-800 SDRAM (x2)
Znaci da ima 2GB memorije a to je sasvim dovoljno.
Half-Life boy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2008, 11:23   #15
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: molim pomoc u daljoj nadogradnji racunara

Citat:
dejangti kaže: Pregled poruke
da li je moguce da graficka guta struje kao kvarcna pec i napajanje ne moze da je izgoni kako treba ????
Ta graficka ne guta vise od 90W nikako, ali opet ako je drzis na nekom nebrendiranom kinezu moze da pocne da zeza. Mozda je najbolje da pozajmis od nekog brenirano napajanje ili odneses komp u servis na test uz promenu napajanja, pa ako ne secka vise to je to kupi novo napajanje.
Mada ako nam detaljno navedes koje je, mozda odmah mozemo da kazemo dal da ga menjas
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2008, 13:08   #16
dejangti
Novi član
 
Član od: 28.8.2008.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: molim pomoc u daljoj nadogradnji racunara

Citat:
ukimafija kaže: Pregled poruke
Ta graficka ne guta vise od 90W nikako, ali opet ako je drzis na nekom nebrendiranom kinezu moze da pocne da zeza. Mozda je najbolje da pozajmis od nekog brenirano napajanje ili odneses komp u servis na test uz promenu napajanja, pa ako ne secka vise to je to kupi novo napajanje.
Mada ako nam detaljno navedes koje je, mozda odmah mozemo da kazemo dal da ga menjas
ovo sam kupio
http://www.grappologroup.com/shop/?n...58245&id_konf=
inace je Gigabyte 460 W Superb GE-R460-V1 24EPG-P40AC2-39R
dejangti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2008, 1:48   #17
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: molim pomoc u daljoj nadogradnji racunara

Ne ubija se od kvaliteta ali sasvim dovoljno za tu grafu
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2008, 9:20   #18
dejangti
Novi član
 
Član od: 28.8.2008.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: molim pomoc u daljoj nadogradnji racunara

crysis.....hmmm
svaki put kada hocu da pokrenem radi sve lepo do mementa kada treba da krene igrica i onda mi windows izbaci error sa onim send, dont send, uglvnom jedanput je hteo da proradi i krenuo da radi i radi perfektno na 1024x768 i kada je trebao da predje na drugi nivo sve je isto, takodje neku put se i resetuje sam od sebe......(dzabe sam reinstalirao win, stavicu vistu ovih dana pa cu da vidim da li ce imati poboljsanja na bolje....)

nervira me vise
dejangti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2008, 9:37   #19
dejangti
Novi član
 
Član od: 28.8.2008.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: molim pomoc u daljoj nadogradnji racunara

nasao sam resenje, stvar koja je zezala racunar bio je ASUS GAMER OSD, kada ga iskljucim crysis radi, kada ga ukljucim ne, uglavnom to je onaj program koji omogucava realno klokovanje kartice, prikazuje fps, snima video zapise....... kada ga iskljucim kao radi....
dejangti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Still Life reljaz Avanturističke igre 78 29.12.2011 19:20
Molim za pomoc hitno! Boris Zegarac Kvarovi 14 7.5.2006 22:22
Molim za pomoc...(maticna ASUS TUEP2-M & 200GB HDD) CakumPakumVakum Nosači podataka 1 4.2.2006 1:43
Molim za pomoć - SK 1/2003 Cupavi Zeka O SK-u uopšte 3 30.12.2005 12:31
molim pomoc - nestabilnost sistema severijan Kvarovi 10 5.12.2005 0:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com