Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.4.2008, 23:21   #1
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Umrežavanje 2 računara preko wireless rutera i ADSL rutera

Situacija je sledeca..
potrebno je povezati 2 racunara wireless karticama na wireless ruter (TP link TL-WR541G) a potom tom wireless ruteru omoguciti izlaz na internet preko adsl rutera (HG510 valjda, neki telekomov).. Trenutno je jedan racunar povezan direktno kablom na adsl ruter dok je drugi zakacen wireless karticom na wireless ruter.. E sad, problem je sto ovaj drugi nema izlaz na net.. Pokusavao sam razne kombinacije i podesavanja ali WL ruter ne dobija ip adresu od adsl rutera kada je wan konekcija postavljena na dinamic... Da li neko mozda zna kako se zove opcija u wireless ruteru koja bi omogucila ovom drugom kompu da izadje na net? :S... Cini mi se kao da nema veze izmedju ova dva rutera... (Povezani su normalno, na wireless ruter na wan konekciju a adsl ruter na slobodnu lan)

Odavno se nisam bavio mrezama tako da sam pola stvari zaboravio... Nemam pojma sta da radim vise... Jel ima neko ideju u cemu bi mogao biti problem? Ili nesto da dodatno pojasnim? :S
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Umrežavanje viže računara! dzeno Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 27.5.2010 21:53
Umrežavanje dva računara i povezivanje preko ADSL modema Jotke85 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 12 18.8.2009 0:40
Wireless ADSL router Freeman88 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 12.7.2007 10:40
ADSL preko etherneta Consigliere89 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 26.6.2007 22:57
Pitanje: Komp mi je u mrezi koja preko rutera ide na net ... radekg Mrežne igre 2 29.12.2006 9:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com