Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.12.2014, 13:23   #1
Stef
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2009.
Lokacija: 404 not found...
Poruke: 1.489
Zahvalnice: 430
Zahvaljeno 129 puta na 91 poruka
Određen forumom Razer chroma?

Jel ima neko iskustva sa ovom novom razer blackwidow chroma tastaturom, zeleo bi' da je kupim?
Stef je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2014, 20:42   #2
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Razer chroma?

Što baš nju?
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2014, 21:25   #3
Stef
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2009.
Lokacija: 404 not found...
Poruke: 1.489
Zahvalnice: 430
Zahvaljeno 129 puta na 91 poruka
Određen forumom Re: Razer chroma?

Jer je mehanicka i ima kul osvetljenje haha. Al' video sam po netu da je bolja corsair ali nje nema u Srbiji...
Stef je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2014, 1:16   #4
Keki
Veteran
 
Član od: 16.10.2008.
Lokacija: Odžaci ಠ_ಠ
Poruke: 640
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 280 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: Razer chroma?

Ajde da se ubacim, posto sam dugo jako obuzet idejom da kupim neki mech, ali losa ponuda plus nedostatak novca me teraju da cekam, imao sam i vise nego dovoljno vremena da se nacitam o njima i steknem neki bazican utisak sta valja i cemu:

Posto Corsair ima ekskluzivna prava na RGB Cherry switcheve, tj. ni jedan drugi proizvodjac ih nece imati neko vreme, Razer koristi neku drugu firmu (Kailh, neki kinezi mislim) da im rade custom switcheve. E sad, znajuci da Razer ima kvalitet tastatura koji je pola/pola, i da ti kinezi nisu dovoljno provereni da bi znali da li su kvalitetni kao Cherry (koji svoje switcheve testiraju kao ludi i kvalitet im je nadaleko poznat s razlogom), nisam siguran da li ti je pametno da kupis. Skup su brend, a osrednji kvalitet. Sad ce neko da se javi kako ima Razer tastaturu vec godinama, nista joj nije, i to je lepo, al eto moj drug 3 je promenio (sve razer), pa je presao na steelseries 6gv2, preporodio se. Sve zavisi.

Corsair RGB ima slucajeva (retkih, tek je izasla rgb serija tastatura) gde prijavljuju ljudi da su im LED nekad malo slabije rade, da baguju, najveci problem je softver, koji i ako pruza mnogo opcija, tesko se programira i malo je nezgrapan. Opet, to se da srediti buducim apdejtovima nadam se. (Razerov softwer je s te strane ok)

E sad, ima jedna firma koja prodaje Corsair za 30k, iz Subotice, ne mogu da reklamiram, ali ako otkucas u google mehanicke tastature mislim da je prvi link, bar meni. Meni je to preskupo, i njihove cene na sajtu su ono, premium ponuda, premium cene, nisam ih kontaktirao da pitam kako gde nabavljaju, al valjda su legit. Neobicno mi da samo jedna firma u celoj Srbiji moze da ima takvu ponudu, no dobro.

Imas domacih sajtova gde ljudi kupuju i prodaju (hint hint) stvari, tu ima prodavaca koji prodaju corsair rgb za nekih 190 eura, zavisi, kao i neke druge mehanicke, mozes ih kontaktirati ako ih nadjes, pitati da li mogu da ti nabave neki poseban model, ne znam. Mana je to sto garancije su nepostojece, dok neki cak i daju garanciju, kako to funkcionise nemam pojma, al domaca kupovina je s razlogom rizik. Kupis losu seriju koja baguje nesto, dao si 150 eura i sta, nista. Sve je rizik.

Tako da, ne zaleci se, istrazi malo, ali eto ja licno ne bih kupio Razer tastaturu, osim da mi je poklone.

Poslednja ispravka: Keki (31.12.2014 u 1:24)
Keki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Keki na korisnoj poruci:
Stef (31.12.2014)
Stara 31.12.2014, 15:57   #5
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Razer chroma?

Da, mislim da Razer fura Kailh switcheve...oni su ok, sami po sebi, ali je generalna izrada Blackwidow tastatura slabija, bar po komentarima sa neta. A i font je užasan. Definitivno precenjene tastature.

Corsair je bo5i, po mom miš5enju, ali je skup i teško ga je naći kod nas. A pošto ti treba mehanička tastatura sa osvet5enjem, uzmi lepo neku Cooler Masterovu kod nas za dosta manje para, ništa im ne fali...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koja marka Razer ili Logitech diodamajstor ŠDK - Ostale komponente 1 14.10.2012 23:17
[Tastatura] Razer Lycosa obradbl Opisi, recenzije i testovi 1 13.1.2011 13:42
Razer L33T Giveaway gamer4life Ostale komponente 4 3.10.2010 13:54
Razer CopperHead 2000 DPI, Blue, Right hand jakonicki93 Ostale komponente 8 21.1.2010 11:55
Razer DiamondBack RZD-1600 Plasma USB TROMI 93 Osnovne komponente 1 16.1.2008 14:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com