Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.12.2006, 23:05   #81
mirk
Član
 
Član od: 13.10.2006.
Poruke: 172
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

Nisi promenio healt 3 puta me pogode mrtav sam. Ovo su ti neki brodovi-kamikaze samo idu na mene a neće pucati na mene. Menu ti je sada bolji neg prije. Reći ću ti opširnije sutra.
mirk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2006, 12:17   #82
Loole
Član
 
Član od: 27.10.2006.
Poruke: 75
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Talking Re: Svemirski OBracun 2

Da vas obavestim o nekoliko stvari u GMu koje sam saznao u poslednjih nekoliko dana. Ako u gm6 fajlu imate neke sprajtove i objekte koje ne koristite - izbrisite ih posto ce ih gm ubaciti u exe fajl ,a oni nista nece raditi. Ja sam tako igricu olaksao za pola MB, ako koristite sprajtove iz nekog foldera, a ne iz exe fajla, igra ce zauzimati znatno vise memorije kada sve saberete. Dalje, kada su 2 objekta u koliziji, a vi imate u tom slucaju povecanje promenjive za 1 , ona ce se povecavati svakog stepa dok su objekti u koliziji. Malo sam koristio debug mod i zakljucio da je on dosta koristan, jer mi je pokazao da svaka zvezda koja se pojavi na ekranu udje u memoriju ,odnosno zvezde se brze prave nego sto se unistavaju, tako dodje do popunjavanja rama, pa sam morao to malo da modifikujem. Nadam se da ce vam ovo pomoci bar malo.
Loole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2006, 12:38   #83
Balan
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Poruke: 111
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

Vrlo pametan zakljucak,Loole
samo nastavi tako,sicices do nas!!!
Balan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2006, 13:04   #84
mirk
Član
 
Član od: 13.10.2006.
Poruke: 172
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

Sve što ti je na ekranu ti se nalazi u memoriji računala. Ovo što si rekao za sprajtove to je istina jer GM ih odma sve učita u memoriju. Zato najbolje pređi na c++ jer pomoću njega može najbolje upravljati memorijom.
mirk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2006, 21:05   #85
Loole
Član
 
Član od: 27.10.2006.
Poruke: 75
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Talking Re: Svemirski OBracun 2

Citat:
Sve što ti je na ekranu ti se nalazi u memoriji računala.
Osim toga, i sve sto je van ekrana, jer npr. ako zvezdama ne stavim oustide room destroy self one ce zauvek postojati. Igru radim u gm jer sam je tu poceo, a kada jednom predjem na c++, mozda uradim SO3. Sto se tice c++ , imam jedno 10 knjiga, ali ne engleskom, pa me mrzi da ih citam cele. Hocu da nadjem neku na srpskom. Nego sta mislite o novoj verziji?
Loole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2006, 23:53   #86
Balan
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Poruke: 111
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

Citat:
mirk kaže:
. Zato najbolje pređi na c++ jer pomoću njega može najbolje upravljati memorijom.
Nastavi sa Game Makerom,Apsolutno ima sve mogucnosti kao c++!!!
Ajde daj mi posalji otvoreni obracun pa daga uradimo kako treba!!!Ako nije problem?
Balan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2006, 11:52   #87
Loole
Član
 
Član od: 27.10.2006.
Poruke: 75
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

Iako ne znam bas c++ ne slazem se sa tobom. GM6 je jedan progam u kojem treba nauciti praviti igrice, kao kad ucis da programiras pa onda ucis Pascal ili Basic. Mene neki uglovi gma uzasno nerviraju. U GMu je sve dobro dok imas 5 sprajtova i 3 objekta sa pozadinom i melodijom. Da budem malo jasniji. Uzmes da pravis kulu od karata, i polako ide jedna po jedna i sve je super, a onda pocnes drugi red, pa treci red. Kako je prosirujes ona je sve nestabilnija i samo sto se ne srusi. Dovoljno je da se jedna karta mrdne i ode cela kula. E tako je isto i u gmu. Bar ga ja tako vidim. Sto se tice saradnje razmislicu o tome. Ne znam da li bi se ti uopste snasao u onom krsu koji sam ja napravio. Ja pojma nemam za sta mi sluze neke akcije koje sam stavio pre sto godina u verziju 1.0. Ali kazem razmislicu.
Loole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2006, 15:10   #88
mirk
Član
 
Član od: 13.10.2006.
Poruke: 172
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

Citat:
Balan kaže:
Nastavi sa Game Makerom,Apsolutno ima sve mogucnosti kao c++!!!
Ajde daj mi posalji otvoreni obracun pa daga uradimo kako treba!!!Ako nije problem?
Ti mora da se šališ. Ond nema ni 2% mogućnosti kao c++. GM je spor, nema dobar pristup memoriji, nema klase, nema predloška funkcija, nema preopeterećenje operatora, nema pokazivača, dinamičku alokaciju memorije, nemože se optimizirati, nema nasljeđivanja, previše memorije zauzima ima još puno ali mi se neda tipkati. Sad vidis da nema sve mogućnosti c++-a jer da je tako mogao bi napraviti AAA naslov za nekoliko tjedana.
mirk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2006, 15:12   #89
mirk
Član
 
Član od: 13.10.2006.
Poruke: 172
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

Citat:
Loole kaže:
Osim toga, i sve sto je van ekrana, jer npr. ako zvezdama ne stavim oustide room destroy self one ce zauvek postojati. Igru radim u gm jer sam je tu poceo, a kada jednom predjem na c++, mozda uradim SO3. Sto se tice c++ , imam jedno 10 knjiga, ali ne engleskom, pa me mrzi da ih citam cele. Hocu da nadjem neku na srpskom. Nego sta mislite o novoj verziji?
Istina. Sprajtovi mogu biti skriveni tj oni su i dalje u memoriji, ali se samo ne iscrtavaju.
mirk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2006, 21:39   #90
Loole
Član
 
Član od: 27.10.2006.
Poruke: 75
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

E jel dosta ove rasprave, mislim nemam nista protiv, ali bih voleo da cujem koji komentar na igru, sta dalje da radim i tako to. Jel moze
Loole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2006, 21:50   #91
igor89
Novi član
 
Član od: 7.12.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Re: Svemirski OBracun 2

E ljudi gde pravite vi te igrice??
igor89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2006, 0:31   #92
Loole
Član
 
Član od: 27.10.2006.
Poruke: 75
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Talking Re: Svemirski OBracun 2

Pa ja ovu igricu radim u Game Makeru 6.1
Loole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2006, 20:30   #93
Loole
Član
 
Član od: 27.10.2006.
Poruke: 75
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Angry Re: Svemirski OBracun 2

LJudi ja i dalje cekam komentare i dalje predloge za igru. Ajde pisite.
Loole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 1:04   #94
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

Pa cuo si ih i ranije. Neka protivnici ne lete kao kamikaze. Igica je u pocetku preteska dok ne dobijes super oruzje kada postaje neverovatno laka(sem ako te ne ubiju). Napravi da postepeno bude sve teze i teze, a ne da je pocetak najtezi.
P.S. Sada nemogu da ti modelujem brodove, imam puno obaveza,mozda za 1nedelju
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2006, 12:42   #95
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.130
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Smile Re: Svemirski OBracun 2

Skinuo sam igru i pokrecem je... Fasciniran uvodnim ekranov stiskam start dugme.Nalecu neki sitni brodovi koje tamanim kao Darko sarmu.Odjednom dolaze Big Kamikaze koje malo teze ubijam.Uzimam power-up i sve je lakse.Ali ne lezi vraze... Cim je dosao uranijumski pogon(ona crvena puca) sve ide nizbrdo.Ulazim u nekakav hiper pogon i neprijatelji ukljucuju Berserk i opaljuju po meni.Jedva izvucem zivu glavu, tajmer dostize nulu kad ono nekakva armija iza mene dolece i razoruje mi letelicu ko atomka Hirosimu.
To summerize:
Prvi nivo je pretezak i dosta tezi nego prvi nivo Ghost Shootera.Nekoliko puta sam pokusavao da predjem nivo ali bezuspesno.Mani vise te kamikaze i napravi neprijatelje sa iole pristojnijim AI-jem(ma neka idu u cik-cak bolje je neko kamikaza).I neka onaj talas brodova ne unisti naseg junaka.To je to od mene.Pozz.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2006, 16:36   #96
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.130
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

Jeeee uspeo sam da je predjem!!!I sta sam dobio?Listu najboljih rezultata!Jel postoji jos nivoa ili???E da ima jedan bag.Kada se skupi zivot ne desi se nista.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2006, 16:46   #97
fighter
Član
 
Član od: 25.1.2006.
Poruke: 51
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

Igra je dobra ali je teska.Vidim da su ti ostali clanovi foruma rekli sta ne valja pa ti ispravljaj.
fighter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2006, 22:39   #98
Loole
Član
 
Član od: 27.10.2006.
Poruke: 75
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Re: Svemirski OBracun 2

Hvala na pohvalama i kritikama. U sledecem periodu cu poraditi na tim stvarima. Andross ne znam o kakvom bagu govoris kad nema znaka za sakupljanje zivota, samo za helte.
Loole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2006, 22:43   #99
Loole
Član
 
Član od: 27.10.2006.
Poruke: 75
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

Jos nesto, ne znam zasto vam je toliko tesko, samo treba da izdrzite dok ne pokupite uranijum, posle sve ide lako, treba skupiti vise od 999 poena koristeci sve puce i rakete, kao i radiotalase, a kada se tajmer priblizi nuli pritisnete shift i dobijete +10000 poena. Cita li ko savete u game informationu, tu sve lepo pise.
Loole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2006, 12:29   #100
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.130
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

S obzirom da je vecina nas "veteran" u ovom zanru ne znam nikoga ko cita uputstvo.Skonto sam sta treba, preso sam prvi nivo i razocarao se.
1. Sad shvatam da ono nisu zivoti vec pratece rakete.Ikona vise vuce ka zivotu.
2. Posto je ova igra daleko od zavrsene trebalo bi da nosi oznaku 0.4.3 jer kolko znam nijedna zavrsena igra se ne izdaje sa oznakom v2.0 vec 1.0 .
3. Dodaj jos nivoa obavezno!!!
4. Ako ti treba ikakva pomoc u vezi GM-a (ugradjivanje doze inteligencije u neprijatelja, postavljanje nivoa, bilo sta) javi mi preko pm-a.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com