Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.10.2006, 9:42   #1
Loole
Član
 
Član od: 27.10.2006.
Poruke: 75
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Svemirski OBracun 2 v1.4.3

Vidim da se ovde dosta stvari desava u gm6 u kojem ja povremeno radim, zato sam se registrovao i ovo je moj prvi post Odavno sam uradio jednu igricu, ali nije bilo nikakvog cilja, samo ides i pucas. Pa sam resio da to ispravim i stavio sam osnovni cilj. Igrica se zove Svemirski obracun 2 (posle potpuno propalog prvog dela) , a ovo je najnovija verzija. Sve sam uradio potpuno sam, sto se vidi pre svega po likovima. Igra je sada napokon zavrsena i pretstavlja jednu celinu. Ono sto joj nedostaje je radnja i likovi, pa ako se nekom svidi mozemo da se udruzimo i da radimo, trebaju mi samo 2 coveka, jedan da crta , a drugi da pise scenario, za muziku imam coveka. Da ne tupim ja mnogo evo linka:

Download

Vi pisite ,a ja cu da cekam

Poslednja ispravka: Loole (5.12.2006 u 22:26)
Loole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2006, 17:54   #2
mirk
Član
 
Član od: 13.10.2006.
Poruke: 172
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

kao prvo igrica nema uvodni ekran. Onda brodovi ti se miču samo po jednom path-u i veoma brzo. Također pozadina ti se također brzo miče što je malo iritirajuće i nema dojam da si u svemiru.
mirk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2006, 19:20   #3
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

Nisam jos video igricu, ali kojim znanjem raspolazes u GM-u?
Aj stavi neki screenshot glupo mi da skidam 2 Mb a da neznam o cemu se radi
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2006, 20:46   #4
Loole
Član
 
Član od: 27.10.2006.
Poruke: 75
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Cool Re: Svemirski OBracun 2

Evo screenshotova,
znam ja da je igica sada njesra, ali to je samo kostur, meni trebaju novi ljudi, dajte neki jo predlog i savet, a glavni meni cu lako uraditi, nisam sad mogao da se bakcem time. Samo recite ,vrlo cenim vasa misljenja ,pogotovo posle citanja teme Hell Entertainment
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	so22.JPG
Viđeno:	87 puta
Veličina:	5,1 KB
ID:	3956   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	so23.JPG
Viđeno:	82 puta
Veličina:	30,5 KB
ID:	3957  
Loole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2006, 21:55   #5
Loole
Član
 
Član od: 27.10.2006.
Poruke: 75
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Re: Svemirski OBracun 2

Dobro, onda dajte neki predlog da igra bude bolja. Molim vas, bitno mi je ovo.
Loole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2006, 0:01   #6
Loole
Član
 
Član od: 27.10.2006.
Poruke: 75
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

E da, kako da uradim da se neprijatelji bolje krecu? I ja izludim kada vidim da onako kretenski idu, ali nisam mogao da ih pustim samo da prolaze. Zato POMAGAJTE

Sto se tice mog znanja u gmu, znam skoro sve, ali ne koristim skript nego d&d, znam da je tako mnogo dosadnije i nepreglednije i sporije, ali nikako da sednem i da naucim GML, a trenutno ucim particles, posto sam primetio da se bez toga ne moze, samo da napomenem da imam 16 godina i da mi je SO2 druga igrica koju sam napravio u gm6.

Meni cu da uradim uskoro, moze li neko da okaci par likova, animiranih, i malo metaka ako nije problem, ova grafika me ubija u pojam, postoji samo iz razloga da mi brod i neprijatelji ne bi bili u obliku crnog kvadrata.
Loole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2006, 0:51   #7
Loole
Član
 
Član od: 27.10.2006.
Poruke: 75
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

Evo trenutno radim meni i novu pucu, ovaj zeleni metak je samo privremen ,dok se neko ne smiluje da nacrta raketu. Ne moze mnogo da se zakljuci iz screenshota, ali kad popravim path poenta ce biti u tome da brod izbacuje rakete koje padaju i onda se aktiviraju i idu gore. jeste kasno ali sad je najveci mir i tisina i petak, ustvari nedelja. btw predator hvala na podrsci.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	so2 meni.JPG
Viđeno:	64 puta
Veličina:	19,4 KB
ID:	3958   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	green.JPG
Viđeno:	42 puta
Veličina:	11,0 KB
ID:	3959  
Loole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2006, 1:05   #8
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

Evo ti
3dM@niak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2006, 1:20   #9
Loole
Član
 
Član od: 27.10.2006.
Poruke: 75
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

To care, ajd kad mozes ti nacrtaj jos nesto.
Loole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2006, 8:25   #10
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

Izmedju ostalog, zvezde su ti prebrze i prevelike. Sto ih ne bi usporio, umanjio i povecao njihov broj.
Ili jos bolje. Uzmi pa napravi tri varijante zvezda. Jedne najdalje i najmanje, koje ce polako da se krecu, bice ih u najvecem broju, ali ce biti sa najmanjim sjajem, skoro kao polu providljive. Druge, malko blize i malko vece sa manjim brojem, koje se brze krecu. I trece isto tako povecas (nemoj samo da preteras) i das im najvecu brzinu (ali tri puta sporiju nego sto sada imas).

Iako je brod nula sto se tice dizajna, nesto mi se svidja na njemu, a nemam pojma sta Probajte da ga napravite da se malo bolje vidi.
Nego, otom potom, posto zurim...
evo ti laser.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	laser.bmp
Viđeno:	64 puta
Veličina:	3,1 KB
ID:	3960   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	A_laser.bmp
Viđeno:	46 puta
Veličina:	2,1 KB
ID:	3961  
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2006, 10:54   #11
Loole
Član
 
Član od: 27.10.2006.
Poruke: 75
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

Hvala ljudi na crtezima, a i savetima. Imam jedan problem, hocu da mi ove rakete budu pratece, i to uradim, ali ne znam kako da budu okrenute prema objektu kojeg gadjaju, ovako mi samo setaju ukocene.
I ako moze neko da mi nacrta tri zvezde, malu, srednju i veliku, bas sam glup, sta cu ne svidja mi se sto sam sada prepravljao.
Loole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2006, 11:37   #12
Loole
Član
 
Član od: 27.10.2006.
Poruke: 75
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

Ovako je izgledao SO1, a i trebaju mi novi sprajtovi za znake: helte, trostrukant(povecava municiju po pucnju tri puta), veliku pucu. Kad moze vi okacite. E manijak, jel moze raketica da ima on krilca pri dnu pa da je animiras kako rotira, bice mnogo bolje tako.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	so1.JPG
Viđeno:	135 puta
Veličina:	28,4 KB
ID:	3963  

Poslednja ispravka: Loole (28.10.2006 u 12:59)
Loole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2006, 13:54   #13
Renee
Banned
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Forum Sveta Kompjutera
Poruke: 871
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 123 puta na 88 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Renee
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

Loole, budi uporan i sve ce biti dobro.

Sto se tice igre meni se licno svidja, a sta drugi pricaju to me ne zanima.
Treba malo da se doradi brod, i da se uspori background i sve ce biti OK.
Loole evo ti reputacija za trud.
Renee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2006, 14:43   #14
al0cunit
Član
 
Član od: 1.8.2006.
Lokacija: Loznica/Sekovici
Poruke: 237
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku al0cunit
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

@PeTkO
stfu ... molim te...
@Loole
cjenim trud ... mozes to i bolje ...
al0cunit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2006, 16:06   #15
kish
Član
 
Član od: 29.7.2006.
Lokacija: In My Tree
Poruke: 248
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 44 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kish
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

Citat:
Loole kaže:
Hvala ljudi na crtezima, a i savetima. Imam jedan problem, hocu da mi ove rakete budu pratece, i to uradim, ali ne znam kako da budu okrenute prema objektu kojeg gadjaju, ovako mi samo setaju ukocene.
Davno sam koristio GM, ali mislim da medju ostalim opcijama za kretanje postoji i "move to point", ili nesto slicno. To samo treba da zadas poziciju broda (recimo brod.x, brod.y) i objekat ce se stalno kretati u smeru broda. Ovo bi bio odgovor na pitanje, ali ne i pravo resenje, jer na ovaj nacin ne bi uopste mogao da izbegnes te rakete (jer se one, naravno, stalno krecu ka tebi). Resenje bi bilo da se podesava ogao kretanja rakete tako da on ima odredjenu brzinu okretanja koja bi bila mnogo manja nego u prethodnom slucaju, tako da bi izbegavanje bilo moguce... ali koliko se secam oko toga sam se malo mucio pisajuci kodic i ako nisi jos ulazio u pisanje skripti u GM-u bice ti malo teze. Jbg, da nisam zaboravio GML mozda bih mogao da ti napisem kako bi kod otprilike isao...

Citat:
Loole kaže:
E manijak, jel moze raketica da ima on krilca pri dnu pa da je animiras kako rotira, bice mnogo bolje tako.
Ne znam kako je u novijim verzijama GM-a (ja sam koristio v4.x i v5.x) ali ako ubacis pomenutu rotaciju, imaces problema da uradis da se raketa okrene u smer kretanja, jer si animaciju sprajta izkoristio za takoreci rotaciju oko y ose, pa nista ne ostaje za z-osu... Ne znam koliko sam bio jasan, ali nadam se da sam ti pomogao . Poz!
kish je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2006, 16:41   #16
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

Citat:
Loole kaže:
Hvala ljudi na crtezima, a i savetima. Imam jedan problem, hocu da mi ove rakete budu pratece, i to uradim, ali ne znam kako da budu okrenute prema objektu kojeg gadjaju, ovako mi samo setaju ukocene.
I ako moze neko da mi nacrta tri zvezde, malu, srednju i veliku, bas sam glup, sta cu ne svidja mi se sto sam sada prepravljao.
Ako se dobro secan treba ti komanda transform the sprite. Nesecesam se najbolje ali imas na netu dosta tutova gde je objasnjenokako se to radi. Onda bih ti predlozio da neprijateljskih brodova bude manje ali zato da budu jaci, zatim da igrac priliokom pustenog tastera ne zakoci odmah u mestu vec da to polako uradi. Dodaj particle za rakete to je barem lako pomocu komande 'Create an efect'. Evo ti jedan jednostavan brodic(imas tu i skretanje )
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip RAKETA.zip (49,2 KB, 21 puta viđeno)
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2006, 16:43   #17
Loole
Član
 
Član od: 27.10.2006.
Poruke: 75
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

Kish: Bio si dosta jasan , ali mi nista nisi pomogao.

Te raketice pali moj brod na neprijatelje i vec sam im uneo nep1.x , nep1.y kordinate, cilj jeste da ne moze da izbegne raketu.

Sto se tice rotacije rakete mislio sam da raketa rotira oko svoje vertikalne ose , a ne oko horizontalne, hocu da se vrti kao chigra. U svakom slucaju hvala.
Loole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2006, 18:32   #18
Loole
Član
 
Član od: 27.10.2006.
Poruke: 75
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

E Stevvo, super je raketa, samo mi je problem sto je plava pozadina,a ti sacuvao u jpg, ajde sacuvaj u bmp formatu da se nemucim sa svakim frejmom po deset minuta uklanjajuci priblizno plavu boju )
Loole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2006, 19:21   #19
kish
Član
 
Član od: 29.7.2006.
Lokacija: In My Tree
Poruke: 248
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 44 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kish
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

Citat:
Loole kaže:
Kish: Bio si dosta jasan , ali mi nista nisi pomogao.

Te raketice pali moj brod na neprijatelje i vec sam im uneo nep1.x , nep1.y kordinate, cilj jeste da ne moze da izbegne raketu.
U tom slucaju je stvar mnogo komplikovanija. Tada raketa treba da prepozna koji je neprijatelj najblizi (ne mozes jednostavno uneti nep1.x, nep1.y jer ih ima vise), odnosno kojeg ce uopste da prati. Ovo vec zahteva advanced poznavanje GML jezika u sta ja licno nisam mnogo zalazio...

Citat:
Loole kaže:
Sto se tice rotacije rakete mislio sam da raketa rotira oko svoje vertikalne ose , a ne oko horizontalne, hocu da se vrti kao chigra.
Shvatio sam to, nego sam hteo sam samo da kazem da ako je animacija rakete vrtenje oko vertikalne ose, neces moci da uradis rotaciju na levo i desno (takoreci oko z-ose ) koja ti treba ako hoces da ti rakete budu okrenute ka objektu kojeg gadjaju. Mozda vec znas ali: to se radi tako sto se napravi animacija rotacije objekta na pomenuti nacin, pa se u zavisnosti od ugla rakete bira odgovarajuci frejm. To bi islo nekako ovako:
image_single = image_number*direction/360
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	untitled.JPG
Viđeno:	138 puta
Veličina:	15,1 KB
ID:	3968  
kish je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2006, 12:06   #20
sucur_87
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Istocno Sarajevo - Republika Srpska
Poruke: 69
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sucur_87
Određen forumom Re: Svemirski OBracun 2

Citat:
Loole kaže:
Kish: Bio si dosta jasan , ali mi nista nisi pomogao.

Te raketice pali moj brod na neprijatelje i vec sam im uneo nep1.x , nep1.y kordinate, cilj jeste da ne moze da izbegne raketu.

Sto se tice rotacije rakete mislio sam da raketa rotira oko svoje vertikalne ose , a ne oko horizontalne, hocu da se vrti kao chigra. U svakom slucaju hvala.
Rotacijom oko vertikalne ose neces dobiti zeljeni efekat. Potrebna ti je rotacija oko z-ose.
sucur_87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com