Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.9.2013, 21:11   #1461
Stefan 5
Starosedelac
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: Priboj
Poruke: 1.755
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 301 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
Pa kad jos nije izasao.
Je li ko uspio sa onim set target na kampanji da napane grad a da mu saveznik ne blokira siege i stoji tu do beskonacnosti a ti ne mozes da napanes ili se pridruzis opsadi sto je glupo.
Kako nije kad jeste(beta). Pretpostavljam da si pročitao prvi post.
Stefan 5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2013, 21:25   #1462
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Одг: Rome Total War 2

Jer igra neko na novijem laptopu sa switchable grafikom? Npr. sa nvidia optimus ili amd endurom.

Ja imam Enduro sistem. Hd 4000 i 7730m radeon grafika i imam problem da igra detektuje video memoriju prema integrisanoj grafici i ne da mi da koristim preset veci od medium.

Sama igra ipak koristi radeon, jer kada u catalystu forsiram intela fps je preko duplo manji.

Ipak jedini nacin da imam bilo koja podesavanja preko high (u advanced meniju) je da ukljucim unlimited memory.

Ali po svakom resetu igre, sva podesavanja preko high mi se smanjuju na high, iako mi unlimited memory ostaje ukljucen.

Sve u svemu sam "pametni" sistem igrinog grafickog enginea vezan za potrosnju video memorije mi podmece nogu jer ne razume prave limite moje grafike.

Moram da cekam neki buduci patch koji bi ovo resio.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2013, 21:38   #1463
Stefan 5
Starosedelac
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: Priboj
Poruke: 1.755
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 301 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Одг: Rome Total War 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Jer igra neko na novijem laptopu sa switchable grafikom? Npr. sa nvidia optimus ili amd endurom.

Ja imam Enduro sistem. Hd 4000 i 7730m radeon grafika i imam problem da igra detektuje video memoriju prema integrisanoj grafici i ne da mi da koristim preset veci od medium.

Sama igra ipak koristi radeon, jer kada u catalystu forsiram intela fps je preko duplo manji.

Ipak jedini nacin da imam bilo koja podesavanja preko high (u advanced meniju) je da ukljucim unlimited memory.

Ali po svakom resetu igre, sva podesavanja preko high mi se smanjuju na high, iako mi unlimited memory ostaje ukljucen.

Sve u svemu sam "pametni" sistem igrinog grafickog enginea vezan za potrosnju video memorije mi podmece nogu jer ne razume prave limite moje grafike.

Moram da cekam neki buduci patch koji bi ovo resio.
Da li si probao one fix drajvere sto su izali na guru 3d za switchable graphics? Koristis li 12.8 beta2 drajvere?
Stefan 5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2013, 21:56   #1464
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Одг: Rome Total War 2

Verovali ili ne 13.8beta2 drajveri pucaju na mom sistemu. Tako da koristim 13.6beta2.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2013, 22:07   #1465
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.413
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.058 puta na 828 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Игра је поприлично захтевна:

Spoiler za резултати цпу:


Spoiler za гпу:
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2013, 22:12   #1466
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Bilo je to ljusa.
Evo odgovor nvidie
Nothing new to report, seeing the same perf issues on AMD and NVIDIA cards, So while we are still looking into improvements we can offer via drivers, just on the surface level it seems to be more of a game optimization issue.
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2013, 23:21   #1467
Dzoniqs
Novi član
 
Član od: 22.6.2013.
Poruke: 13
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Ко је расположен за мултиплјер кампању или 1на1, ја сам ,,dzoniqs".
Dzoniqs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2013, 23:39   #1468
jaomile
Veteran
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 627
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 177 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Naisao sam na prvi veci bug. Igram kampanju i ostavim provincial capital bez ovjske tj samo ono malo što dibijes kad te neko napadne, I odlucim iako sam znatno nadbrojan i nadjacan da se poksuam odbraniti. Onda sam tek vidio da napadači nemaju nikakvu siedge equipment. Medjutim kad su dosli do vrata poceli su bacati vatrenu municiju de se vrata zapale što mi se svidjelo. Ali vrata ostanu otvorena i oni nmg napraviti nikakvu štetu a ne mogu ni uci u grad. I sad trebam ili predati se ili ostaviti da prođe timer (skoro 1 sat).

I dok sam ovo pisao (uradio sam alt tab da ne gubim vrijeme) vratim se i pise costly enemy victory
jaomile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2013, 23:47   #1469
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Za kolege armchair generale:
Advanced battle tutorial #1
Kako napadati sa jedinica, boriti se armijom protiv armije, koriscenje unit i general's abilities i neke dobre i lose ideje u bitkama.
Advanced Battle Tutorial #1
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2013, 0:05   #1470
Wittmann
Član
 
Član od: 29.3.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 383
Zahvalnice: 237
Zahvaljeno 56 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Za kolege armchair generale:
Advanced battle tutorial #1
Kako napadati sa jedinica, boriti se armijom protiv armije, koriscenje unit i general's abilities i neke dobre i lose ideje u bitkama.
Advanced Battle Tutorial #1
sta ce nam to dovoljno skupi sve jedinice i blob napad,ili ako se branis stanes ispred zastavice i kraj.nikakva strategija ti ne treba
Wittmann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2013, 0:16   #1471
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
Wittmann kaže: Pregled poruke
sta ce nam to dovoljno skupi sve jedinice i blob napad,ili ako se branis stanes ispred zastavice i kraj.nikakva strategija ti ne treba
Polako, nije isto protiv AI i drugih igraca. A bice bolje... jednog dana.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2013, 0:21   #1472
Wittmann
Član
 
Član od: 29.3.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 383
Zahvalnice: 237
Zahvaljeno 56 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Polako, nije isto protiv AI i drugih igraca. A bice bolje... jednog dana.
bice bolje ako budes tu,sa nekim igru da podelis
Wittmann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2013, 0:38   #1473
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Evo ja samo da kazem nesto na brzinu sto se tice optimiacije. Mislio sam da na moj laptop necu moci da pokrenem igru, ali za cudo radi. Ide na Very high i to po 15fps. Znam da je katastrofa, ali ja sam naviko na to. Mada voleo bih da je bolje i brze. Nvidia graficka i instaliran je driver 320.49. Pa me interesuje da li ima neka nova verzija ili jos nesto da instaliram da bi bolje radilo? I da li sjutra na novom pachtu popravljaju fps?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2013, 0:49   #1474
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
Isko kaže: Pregled poruke
Evo ja samo da kazem nesto na brzinu sto se tice optimiacije. Mislio sam da na moj laptop necu moci da pokrenem igru, ali za cudo radi. Ide na Very high i to po 15fps. Znam da je katastrofa, ali ja sam naviko na to. Mada voleo bih da je bolje i brze. Nvidia graficka i instaliran je driver 320.49. Pa me interesuje da li ima neka nova verzija ili jos nesto da instaliram da bi bolje radilo? I da li sjutra na novom pachtu popravljaju fps?
Patch notes sam kopirao ovde na forumu:
http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...postcount=1458

Igraci koju su vec probably beta verziju patcha kazu da im nije popravio performance. nVidia kaze da ce biti novih drajvera ali da je vecina problem do igre i CA mora to da ispravi sa zakrpama.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
Isko (6.9.2013)
Stara 6.9.2013, 1:21   #1475
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
jaomile kaže: Pregled poruke
I dok sam ovo pisao (uradio sam alt tab da ne gubim vrijeme) vratim se i pise costly enemy victory
Pa igra verovatno računa da pošto nemaš siege equipment kad si potrošio vatrene strele, bitka mora biti gotova a ti ne možeš biti pobednik.

A sudeći prema starijim total war igrama, za otvorena vrata je verovatno bio odgovoran neki zaglavljeni vojnik.

Najbolje je da se odmah pomiriš da bez siege equipment imaš malo šanse da uđeš u grad.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2013, 1:41   #1476
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Digla se halabuka, igra pobrala lose ocene, a meni nije jasno zasto!?

Evo vec nekih 12-13 sati cepam kampanju i mogu samo da kazem Total War ko Total War. Ima tu par dobrih i losih ideja. Iako AI na mapi ima ogromna poboljsanja, AI na bitkama je blago reci uzasan. Mada mozda su to vec i godine iskustva sa Total War serijalom, vodjenja silnih ratova i vojski u osvajacke pohode.

Jedino sto me zbunjuje je grafika. Na ultra detaljima izgleda losije od Shoguna, a bogami i od nekih ranijih Total War igara. Ne znam dal su nesto zeznuli ili bi jace texture unistile nase graficke kartice, ali sam na tom polju blago razocaran.

Eto treba jedan patch za bitke, ali sveukupan utisak je da nije ovo nista losiji Total War od svojih prethodnika.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2013, 1:52   #1477
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Digla se halabuka, igra pobrala lose ocene, a meni nije jasno zasto!?

Evo vec nekih 12-13 sati cepam kampanju i mogu samo da kazem Total War ko Total War. Ima tu par dobrih i losih ideja. Iako AI na mapi ima ogromna poboljsanja, AI na bitkama je blago reci uzasan. Mada mozda su to vec i godine iskustva sa Total War serijalom, vodjenja silnih ratova i vojski u osvajacke pohode.

Jedino sto me zbunjuje je grafika. Na ultra detaljima izgleda losije od Shoguna, a bogami i od nekih ranijih Total War igara. Ne znam dal su nesto zeznuli ili bi jace texture unistile nase graficke kartice, ali sam na tom polju blago razocaran.

Eto treba jedan patch za bitke, ali sveukupan utisak je da nije ovo nista losiji Total War od svojih prethodnika.

Znaci, kad sam procitao ovo, odmah sam poleteo da vidim da li Nintendo ima neke veze sa izradom R:TW2.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku High life na korisnoj poruci:
batakpudla (6.9.2013), Gamer Z (6.9.2013), player1 (6.9.2013)
Stara 6.9.2013, 2:01   #1478
jaomile
Veteran
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 627
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 177 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
Stranger2 kaže: Pregled poruke
Pa igra verovatno računa da pošto nemaš siege equipment kad si potrošio vatrene strele, bitka mora biti gotova a ti ne možeš biti pobednik.

A sudeći prema starijim total war igrama, za otvorena vrata je verovatno bio odgovoran neki zaglavljeni vojnik.

Najbolje je da se odmah pomiriš da bez siege equipment imaš malo šanse da uđeš u grad.
Ja sam se branio. Ostale su mi 2 jedinice u gradu i kad sam se vratio u igru oni su nekako usli i pobili ih.
jaomile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2013, 3:45   #1479
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Iskreno ni ja ne razumem. Jeste sramota sto igra ne moze normalno da se pokrene i CA zasluzuje kritike za to, ali kada GTA nije dobio ribanje zbog deset puta gore situacije onda stvarno (ni sad ne moze normalno da se pokrene). Kao i svaki TW, igra izlazi prepuna bagova i problema (jedino Shogun 2 zaista nije imao uopste toliko problema, barem je moje takvo iskustvo), a sad kao razocarani tom cinjenicom. Igra hvaljena na sva zvona u recenzijama, unapredjenje itd. i onda DISAPPOINTED!!!! Ja cak ne razumem ni, takozvane, dugogodisnje fanove serijala koji po forumima pricaju kako je sve dobro iz Shoguna 2 izbaceno a ubacene lose stvari. Ja ne znam koje su to stvari, igre su jako slicne i Rome 2 unapredjuje dosta stvari iz Shoguna.
Koliko ja vidim skoro svaki segment igre je unapredjen, jedino sto meni za sada smeta (osim naravno optimizacije ali ne vredi vise pominjati i vrapci znaju) je automatsko ukrcavanje trupa u transportne brodove, to sto AI opet secka trupe na desetine armija sa po jednom jedinicom i nesto brze bitke (sto se da srediti nekako.
Sve ostalo (osim standardnih bagova) je zaista odlicno i unapredjenje u odnosu na prosle TW igre. Zaista ne razumem . Jos kada citam pa tema na forumima gde kritikuju sto nisu vracene diplomate kao agenti ...iako nije toliko lose imati posebne agente za to, po meni Rome 2 (i igre posle Medieval 2) imaju mnogo bolje odradjen sistem diplomatije. Kritiku razumem zbog ociglednih stvari, ali potpuno razocarenje u igru i TW serijal uglavnom zbog performansi
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Gamer Z (6.9.2013), P.A.I.N (6.9.2013)
Stara 6.9.2013, 8:16   #1480
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Iskreno ni ja ne razumem. Jeste sramota sto igra ne moze normalno da se pokrene i CA zasluzuje kritike za to, ali kada GTA nije dobio ribanje zbog deset puta gore situacije onda stvarno (ni sad ne moze normalno da se pokrene).
Jel zezas ili stvarno poredis console port sa PC ekskluzivom?

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Kritiku razumem zbog ociglednih stvari, ali potpuno razocarenje u igru i TW serijal uglavnom zbog performansi
Vec sam naveo cak 23 stavke koje NISU problem sa performansama.

Ono sto mi smeta/pravi probleme:
Spoiler za Stavke:

2) Unit cards, unit heath bars umesto brojeva (znaci bode mi oci NEOPISIVO). Izgled samih kartica i nadzidzane dodatne elemente na njima ne mogu vise ni da komentarisem.
3) Bandoglavi AI pun bagova. Ima 2 puta vise jedinica od mene i umesto da brani jedan jedini capture point pusti me da se usetam a juri mojih 2 jedinice sa njehovih 8. Ubaguju mu se pojedinacne jedinice i smao stoje nista ne rade do kraja bitke
4) Napada po mapi kampanje bez obzira da li ima sanse da pobedi
5) Posle 2 sata igre jedan lik je vec upropastio Leaderboards za MP tako sto je sebi nabacio maksimalan broj ELO poena 65,000+ dok prvi sledeci igrac je imao 30,000+
6) MP bitke nemaju capture points niti nesto slicno Dojos. moze da se uzima artiljerija u land 1vs1 bitkama
7) Multiplayer Kampanja pati od istih problema kao Shogun 2. Desync redovno.
8) Nema vise lose i close formacije. Range units su zakljucani u lose. Konjica i pesadija u close. Stim sto mogu vecina da se zbiju dodatno
9) Unit Abilities... uh gde poceti. Ima ih previse, imaju previse uticaja, prebrzo se obnavljaju, imaju prevelik znacaj. Neke jedinice imaju po 2 ili cak 3. A to je preko obicne formacije. Takodje ima unit abilities koje nemaju smisla i cista su magija.
10) Bitke se zavrsavaju pre nego sto su pocele. Nema se vremena za back attacks a za flanking slucajno ako se stigne sa konjicom. Jedinice prebrzo beze iz bitke, prebrzo gube moral i prebrzo ginu
11) Baneri su em slicni, em svaka informacija (tip jedinice, moral) je prestavljeno previse sitno i ne upadljivo.
12) Dok zato buffs, debufs i ostale magije bljeste po ekranu ko da je vatromet
13) Unit size je unazadjen. Jadno je da smo spali na max od 160 vojnika.
14) Jedinice nemaju charge mehaniku nego trce jedni ka drugima, sudare se, tacnije stanu jednu naspram drugih i pozdrave se, a onda odluce da pocnu da se ubijaju
15) Nemamo nikakve cinematike, nikakve intro filmove, nikakve unit filmove. Nista.
16) Samo 4 istorijske bitke.
17) Jos ovaj novi launcher smara, sta ima da mi se pali Total War launcher ako ja vec izaberem da hocu Rome 2 da igram
18) Line of sight sistem koji skoro da nema upotrebu, bukvalno mora da bude bitka unapred isplanirana da bi mogao da ima neke koristi
19) Range jedinice vise ne pokazuju svoj domet, nego mora da se koristi space ili da se stavlja mis preko njih da bi se video domet. Bespotrebno komplikovanje.
20) Font jos uvek mali, neke pod opcije jos manji, a neke pod pod opcije jos jos manji font
21) Ako se falangama koje spuste kopnja kaze da napreduju oni urade charge kao da su sword unit umesto da zadrze formaciju i da napreduju sa kopnjima polako
22) Unit multiplayer line izbacen iz preference fajla tako da igracni ne mogu da povecaju broj jedinica ovako jednostavnim modovanjem. KOJE je bilo receno da moze da se uradi tokom intervjua.
23) "We are doing something BIG for Multiplayer". WHAT. A. FACKING. JOKE.
Ovo sam zaboravio:
24) Replay sistem ne radi kako treba.

Poslednja ispravka: perablenta (6.9.2013 u 8:26)
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
campaign, rome, screenshot, senat, total war, war


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval II Total War DukeofSerbia Strateške igre 1963 19.4.2023 14:53
Rimska država u video igrama Red Wing O igrama uopšte 29 29.5.2021 15:24
Rome Total War Alexander _Maximus_ Strateške igre 33 22.6.2007 19:46
Upomoc imam problem (Rome total war) groefdracula O igrama uopšte 14 7.7.2006 0:49
Rome Total War problem NjegovaWisost Strateške igre 5 28.3.2006 22:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com