Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.8.2011, 14:40   #1
Nenad N.
Novi član
 
Član od: 13.3.2010.
Poruke: 16
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom A Valley Without Wind

Igra je pomalo mesavina, al' mi se cini da je u sustini RPG. Nov sam, izvinite ako je ovo pogresno mesto za temu. Da ne pisem isti tekst dvaput, kopiram sa drugog foruma:



Beta treba da izadje krajem avgusta, a sama v1.0 igra u novembru 2011.

Igra je kako je autori opisuju (2D) akciono avanturisticka u srzi sa jos gomilom stvari. Prvo ocigledno poredjenje je (donekle) Minecraft ili Terraria: zbog 2D-a, craftinga, mada svet (koliko znam) ne moze da se pijukom unistava i skuplja u obliku blokova. To je samo na prvi pogled. Igra jos crpi inspiraciju od starih side scroller platformera Castlevania-e i Metroid-a. Igra je za 1 do 12 (ili 16? zaboravih) igraca.

Ovo je prva igra u dugo koja me je zainteresovala toliko da uzmem da citam nesto o njoj. Naime, planiraju cudnu igru. Pre svega smrt je trajna... vaseg lika. Kada umrete preuzimate ulogu drugog lika iz tog sveta. "Cilj" igre (koja je inace beskonacna) je da pomognete civilizaciji ljudi da opstane i da se prosiri tako sto ubijate zle lordove. Svet igre je trajan u smislu da ako bacite komad drveta negde on ce tu ostati dok neko nesto sa njim ne uradi.

Dalje, expirience se ne dobija za ubijanjem protivnika, manjih protivnika barem. Autori kazu da se iskustvo dobija samo za vece i znacajnije podvige kao sto je lupam pomaganje da izgradnji kuce ili nekog veceg protivnika. Ovo me podseca na Vampire Bloodlines.

Igra ima 2D mapu sveta podeljenu na kvadrate, a kada izaberete mesto gde hocete da idete prelazi u side-scrolling kameru gde se odvija sva akcija, tako da igra nije besomucno kretanje levo-desno u dva smera.

Moram ovde da stanem jer o igri mogu da pricam do sutra. Ako hocete jos, javite.

Zvanican sajt: http://www.arcengames.com/w/index.ph.../avww-features

Beta video prvi deo
Beta video drugi deo


Posebno mi se dopada muzika iz prvog videa, vec vidim sebe kako satima slusam tu muziku u igri.

Inace, fali jos podataka da se sklopi kakva je tacno igra. Nisu bas sve prikazali u videima, ali je lepo videti kako igra napreduje.
Nenad N. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Nenad N. na korisnoj poruci:
Apprentice (20.9.2011), nameless1 (23.8.2011), Nighty (23.8.2011)
Stara 23.8.2011, 15:16   #2
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: A Valley Without Wind

Podeca me na mix Terrarie i Zelde 2.. ne znam koliko je to dobro
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nash Knight na korisnoj poruci:
Nenad N. (23.8.2011)
Stara 23.8.2011, 17:30   #3
Nighty
Banned
 
Član od: 5.7.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 374
Zahvalnice: 211
Zahvaljeno 135 puta na 91 poruka
Određen forumom Re: A Valley Without Wind

Свакако занимљив концепт. Волео бих када би постојало више иновација на пољу 2d игара. некако ми недостаје тај осећај, шта знам...
Nighty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nighty na korisnoj poruci:
Nenad N. (23.8.2011)
Stara 30.8.2011, 1:23   #4
Nenad N.
Novi član
 
Član od: 13.3.2010.
Poruke: 16
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: A Valley Without Wind

Ne, nije jos beta, al' sam iskopao informacije sa foruma kad ce biti nesto:

"[...]
In terms of the original question, as to when the beta (demo and full) can be expected, it should be about 2 weeks into September. More likely than not the full 1.0 will be coming out in November at the earliest, though we might push it back to January depending on how it does in beta. One way or the other we're going to be keeping on developing this post-1.0, same as with AI War"
[...]
Then when we officially announce that it's beta in mid-September, we'll have the demo for free plus the full version for those that preorder, and then we expect to have daily-or-nearly-so updates to the game starting from then forward and running until whenever we announce 1.0 (and really, beyond that even).
[...]"

Plus neki linkovi:

http://christophermpark.blogspot.com...-gameplay.html

O bosovima, exp-u i kako se dobija, tezini igre.

http://christophermpark.blogspot.com...side-view.html

Najbolji i najobimniji opis igre. Kako su autori zamislili igru. Ako ista citate o igri citajte ovo.
Nenad N. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2011, 11:04   #5
Nenad N.
Novi član
 
Član od: 13.3.2010.
Poruke: 16
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: A Valley Without Wind

Tiny update. Ovog puta nesto konkretno: na forumu je public beta najavljena za 26. septembar.

Citat:
x4000 kaže:
We've had some testers who have taken it upon themselves to play a dozen plus hours already, and across the board they all seem to be enjoying it, which is really excellent.
Igra u kojoj alpha testeri ne mogu da prestanu da je igraju? :O

Source
Nenad N. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2011, 23:40   #6
Nenad N.
Novi član
 
Član od: 13.3.2010.
Poruke: 16
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: A Valley Without Wind

Izasla igra tj. beta 27. septembra. Od tada su izbacili već 8 pečeva. Za sada moze da se "pre-order-uje" (10$ = 750din. za vreme bete, kad izadje duplo vise) i to samo sa njihovog sajta i Gamergate-a. Pre-order-ovanjem dobijate beta access odmah, kao i sve buduce update-e, kao i finalnu verziju, pa cak i update-e posle toga (barem do ekspanzije). Moze se reci da ako "pre-order-ujete" to je kao da ste kupili MMO. Vecno ce se update-ovati.

Možete probati demo veriziju (ograniceni ste na max 6 nivo civilizacije), lokale i nemani, vodič za početnike i novi trailer video:

AVWW Beta Trailer


Ima co-op. Hoće neko da se igramo? :3
Nenad N. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta slušate od muzike... Covenant Opšta kultura 16359 17.4.2024 19:28
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Šta od zaštite da nakačim na slabašni Wind u123? Garavi Zaštita 13 15.10.2009 15:28
The Legend of Crystal Valley...ne mogu dalje HELP! Mekec Avanturističke igre 7 23.7.2009 13:44
World Wind Andrija_Banjica Aplikativni softver 2 21.3.2007 16:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com