Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.7.2007, 14:48   #21
Aksic Srdjan
Član
 
Član od: 2.1.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 438
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aksic Srdjan
Određen forumom Re: Domaca verzija popularnog "GameMaker-a" -> kodno ime "2D Game Studio"

Jedva čekam(o)!!
Aksic Srdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2007, 0:25   #22
nika100
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 541
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 55 puta na 28 poruka
Thumbs up Re: Domaca verzija popularnog "GameMaker-a" -> kodno ime "2D Game Studio"

Slazem se!
Kad je odprilike mozemo ocekivati?
nika100 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2007, 12:01   #23
darko78
Novi član
 
Član od: 22.6.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Domaca verzija popularnog "GameMaker-a" -> kodno ime "2D Game Studio"

Pozdrav svima,

mislim da ću biti u mogućnosti da je završim do kraja jula.


Pozdrav,
Darko
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	2D Game Studio - Night effect.jpg
Viđeno:	30 puta
Veličina:	61,5 KB
ID:	9240   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	2D Game Studio - Day effect.jpg
Viđeno:	43 puta
Veličina:	61,3 KB
ID:	9241  

Poslednja ispravka: darko78 (13.7.2007 u 13:52) Razlog: Evo novih screenshot-ova day/night efekta i spotlight-ova sa kojima za sada samo eksperimentišem...
darko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2007, 7:51   #24
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Domaca verzija popularnog "GameMaker-a" -> kodno ime "2D Game Studio"

OK, krenuo sam da radim editor... od 0... bolje je tako ... nesto sam bio zauzet ovih dana pa nisam imao vremena
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2007, 8:02   #25
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Domaca verzija popularnog "GameMaker-a" -> kodno ime "2D Game Studio"

Wow, pa ovo super izgleda
Svaka cast darko78
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2007, 13:57   #26
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Domaca verzija popularnog "GameMaker-a" -> kodno ime "2D Game Studio"

I ja sam poceo da radim nesto, ETC 3 days
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2007, 21:19   #27
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Domaca verzija popularnog "GameMaker-a" -> kodno ime "2D Game Studio"

Imam jedno pitanje... U kom jeziku si odradio sve dosad? Ja trenutno radim u C# .NET i pitam se kako cesh da ubacish u engine ovo sto radim...
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2007, 5:13   #28
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Domaca verzija popularnog "GameMaker-a" -> kodno ime "2D Game Studio"

MG, sad sam se setio, mogao bi da odradish viseslojni teren... to bi bilo kul

and btw, da li sam rekao bese ETC 3 days... I meant 3 hours :P

Malo objasnjenje... Ovaj programcic sluzi za pravljenje BoundingBox-eva kako bi se detekcija kolizije olaksala. Ako proveravate veliki bounding box koji obuhvata ceo sprajt, neprecizno, ako radite pixel-perfect, presporo, i dakle, ovde mozete da dodajete boxove, brishete, pomerate, resize-ujete itd...

evo vam i screen


full source included - C# .NET 2005

e sad, za developere, vi n00b-ovi mozete da preskocite ovo (lol, shalim se naravno )

u paketu se nalaze 3 klase, BoundingBox, BoundingGroup i SpriteObject. BoundingBox klasa predstavlja jedan BoundingBox, BoundingGroup predstavlja grupu celog box-a sprajta i listu malih BoundingBoxeva, a SpriteObject sluzi za predstavljanje objekta kom pripadaju grupe. Znaci, kako se proverava za koliziju? grupa1.Intersects(grupa2.) Prvo se proveravaju glavni boxovi, ako se sudaraju, proveravaju se mali, ako ima kolizije vraca true, ako nema, false. Box-evi se mogu exportovati u *.bbx koji bi trebalo da se importuje u igru i "zakaci" na neki objekat... naravno, ako nam darko postavi source mi cemo to uraditi za njega

e da, mozete da selektujete bilo koji bbox tako sto predjete iznad plavog centra misem, i on se sam selektuje... mozete da povecate/smanjite taj centar pomocu onog polja sa strane, preciznost...
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip BoundingBox.zip (23,7 KB, 18 puta viđeno)

Poslednja ispravka: EclipsE (23.7.2007 u 5:57)
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2007, 9:45   #29
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Domaca verzija popularnog "GameMaker-a" -> kodno ime "2D Game Studio"

Citat:
EclipsE kaže: Pregled poruke
MG, sad sam se setio, mogao bi da odradish viseslojni teren... to bi bilo kul
Da, naravno, to mi je palo na pamet pre par dana, kada sam zavirio u RPG Maker, trebale mi neke tex
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2007, 16:01   #30
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Domaca verzija popularnog "GameMaker-a" -> kodno ime "2D Game Studio"

Evo sta je za sada zavrseno, uputstvo je na slici

TileSet pomerate tako sto drzite MMB... zaboravio sam da napomenem ...verovatno i jos par stvari

da... javite koje bugove nadjete... znam za 1 .

App. je za .NET.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	2dgsprev.jpg
Viđeno:	32 puta
Veličina:	97,8 KB
ID:	9537  
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip 2DGSMapEditor.zip (23,1 KB, 20 puta viđeno)
Tip fajla: zip 32x32 tileset.zip (15,5 KB, 19 puta viđeno)
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2007, 17:16   #31
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Domaca verzija popularnog "GameMaker-a" -> kodno ime "2D Game Studio"

Ok je, bagove nisam pronasao, a dodaj jedno dugme Fill With Texture, koje sluzi da se cela mapa popuni jednom teksturom...

evo ga bag, stvari na formi se previse resize-uju, tako da ne vidim slajder za zoom do kraja i nema ga property editor...
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2007, 22:51   #32
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Domaca verzija popularnog "GameMaker-a" -> kodno ime "2D Game Studio"

Sad nesto razmisljam, mislim da bi trebao iz editora da izbacish heksagonalne mape dok josh nisi uradio... previse je... glupo
to je to od mene... supplise is coming...
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2007, 8:07   #33
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Domaca verzija popularnog "GameMaker-a" -> kodno ime "2D Game Studio"

Citat:
EclipsE kaže: Pregled poruke
Ok je, bagove nisam pronasao, a dodaj jedno dugme Fill With Texture, koje sluzi da se cela mapa popuni jednom teksturom...

evo ga bag, stvari na formi se previse resize-uju, tako da ne vidim slajder za zoom do kraja i nema ga property editor...
1.A sta mislis cemu sluzi FloodTool (sada je disable -ovan )

2a. hm... slajder se lepo vidi uvek, bez obzira koliko si promenio velicinu forme. stavi screenshot da vidim na sta mislis...

2b. Moras da selektujes tile iz liste da bi mogao da mu menjas properties, Add i Remove dodaju i skidaju vrednosti za zve tile -ove, toogle menja vrednost samo jednog.

Citat:
Sad nesto razmisljam, mislim da bi trebao iz editora da izbacish heksagonalne mape dok josh nisi uradio... previse je... glupo
to je to od mene... supplise is coming...
ne znam zasto bih... posto samo treba da ispravim par linija da bi i one radile ... no, dok pronadjem onaj bug... i upucam ga...
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2007, 8:47   #34
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Domaca verzija popularnog "GameMaker-a" -> kodno ime "2D Game Studio"

W.E.I.R.D.
na jednom hardu mi radi dobro, na drugom ne
evo sad sam primetio da za jedan mouse scroll slajder za zoom se poveca/smanji 2 puta... stavi na 1!! il daj opciju za rucno podesavanje
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2007, 9:30   #35
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Domaca verzija popularnog "GameMaker-a" -> kodno ime "2D Game Studio"

za svaki podeok na slajderu zoom se poveća/smanji duplo. Svaki put kada okreneš točkić na mishu vredost se promeni za 1...makar kod mene
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2007, 8:55   #36
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Domaca verzija popularnog "GameMaker-a" -> kodno ime "2D Game Studio"

Kod mene se slajder poveca/smanji za 2
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2007, 10:42   #37
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Domaca verzija popularnog "GameMaker-a" -> kodno ime "2D Game Studio"

Citat:
EclipsE kaže: Pregled poruke
Kod mene se slajder poveca/smanji za 2
hm... menjao sam nesto sada... we'll see...
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2007, 8:28   #38
darko78
Novi član
 
Član od: 22.6.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Domaca verzija popularnog "GameMaker-a" -> kodno ime "2D Game Studio"

Pozdrav MG-RAY i EclipsE,

vidim da rad na tileset-editoru polako odmice...
Ovako, voleo bih ako su MG-RAY i EclipsE zaista zainteresovani da malo koordiniramo akcije. Tileset-editor kao i BoundingBox-collision su dovoljno dobare aplikacije, ali .NET platforma u ovoj fazi razvoja nije predvidjena. Zasto?
OK, 2D Game Studio aplikacija je integrisano korisnicko okruzenje za razvoj 2D igara, pa s toga se ne mogu (ili bar po mojoj nekoj ideji ne bi trebalo) kombinovati razlicite razvojne platforme. Narocito je tu bitno pitanje instalacije .NET aplikacija na masinama koje nemaju instaliran .NET Framework. Mozda ne morate da radite citave module u .NET-u, ako je to vase primarno razvojno okruzenje. Dovoljno je da se razradi pseudo-kod koji ce se posle lako prevesti u C++. Izvorna aplikacija se radi u C++ jeziku, pa i svi njeni dodatni moduli moraju biti pisani u tom jeziku.
BackgroundEditor je vec razvijen u nekoj meri i ima podrsku za ortogonalni i izometrijski grid (postavio sam screenshot-ove). SpriteEditor u sebi takodje implicitno sadrzi i kolizione maske (regione za pixel-perfect koliziju ili bounding-box koliziju, takodje postoje screenshot-ovi). Ono sto je na redu je RoomEditor ili (LevelEditor kako ko voli) kao i ObjectEditor. Dakle, da li ima zainteresovanih da rade na ovim delovima koda, ali uz kooperaciju sa mnom, razume se?
Ako ima zainteresovanih, postoje neki detalji oko koordinacije i nacina rada koji su veoma vazni za napredak projekta. Za svaki deo projekta (za onog koji je zainteresovan, naravno) sastavicu detaljnu specifikaciju kao i dinamiku i plan rada po kome cemo se upravljati (naravno ne 100% jer je ovo ipak projekat koji trazi volontere). Naravno, strogi rokovi ne postoje vec cemo po potrebi teziste prebacivati sa jednog posla na drugi.


Informacija za sve zainteresovane:
- Mislim da ce demo aplikacija morati da saceka kraj avgusta... Zao mi je zbog toga, ali obaveze u firmi i godisnji odmor uzimaju svoj danak.


Pozdrav,
Darko
darko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2007, 10:02   #39
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Domaca verzija popularnog "GameMaker-a" -> kodno ime "2D Game Studio"

Sta je sad Object Editor? Level editor sam ja krenuo da pravim jos ranije za neki svoj projekat ali ga vrlo rado mogu postaviti ovde. Radjeno je u pythonu ali to ne bi trebalo da smeta jer kada napravim .exe uz njega stigne jos nekoliko dll-ova koji se mogu koristiti za svaki naredni tool koji napravim, a sam exe programa se moze pozivati preko glavnog programa. Takodje sam napravio jednu korisnu alatku koju raanije nigde nisam primetio a mogla bi biti korisna. Tacnije, potrebno je da postavite sliku koja vam treba za sprite, i on ce je cropovati tacno kao okvir sprite-a i uspt obrisati sve razmrljanje pixele oko ivice slike ako ih ima. Ovo generalno nije problem naraviti tako da jos neko drugi ko zna C++ moze to da odradi
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2007, 10:16   #40
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Domaca verzija popularnog "GameMaker-a" -> kodno ime "2D Game Studio"

Ja sam zainteresovan i za RoomEditor i ObjectEditor. Ti napisi sta sve treba, i uradicemo. E sad, sto se tice jezika, ja sam izabrao C# .NET, a ako pogledash kod videcesh da je sintaksa slicna C++-u, tako da za nekog ko se razume u c++ GUI ne bi bio problem da "konvertuje" projekat... Sa druge strane, mi pisemo tool-ove u .NET-u, a za igranje igre nece biti potrebni.. Ako neko hoce da pravi igre, nek skine .NET
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41
Create Your Own Xbox 360 Games voodoo_ Programiranje 5 1.9.2006 18:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com