Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.2.2007, 22:13   #41
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Udruzenje programera i ostalih kreativaca

Posto se nebavis onda nema veze
glitch je offline  
Stara 6.2.2007, 22:46   #42
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Udruzenje programera i ostalih kreativaca



no comment!
Patton je offline  
Stara 7.2.2007, 10:27   #43
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Udruzenje programera i ostalih kreativaca

Jedna od stvari koje me najviše nerviraju u Srbiji jeste to što malo ko zna da istrpi kritiku i izvuče neku pouku iz nje. Umesto toga on će da brani nešto što se ne može odbraniti, kao što je recimo očigledna nepismenost. Naravno, kritika uvek može biti i neopravdana, ali ako ti više od 10 ljudi skrene pažnju na jednu istu stvar, onda trebaš da staviš prst na čelo shvatiš da ljudima (od kojih su neki možda potencijalni klijenti ili saradnici) ta stvar smeta i da trebaš da je popraviš kako bi sebi podigao cenu, a ne da se ponašaš u stilu "Ma koji ste vi moj, šta fali biti nepismen", a pritom kao argument da si u pravu navodiš broj godina, koji samo otežava situaciju. Mislim, ako imaš 40 godina, a ponašaš se kao neobuzdano derle, to može da ti bude samo minus, ne ? Mašete nekim ciframa od 70 aplikacija, 2 cd-a igara, 50 strana na sajtu (neko pati od veličine ) i slično, a ništa od toga se ne može videti istom, a i da može kvantitet ne čini kvalitet. Mislim, evo ja ću za pola sata da napravim sajt sa 100 strana i jel to znači da mi je sajt po defaultu bolji od vašeg ? Pritom imate nastup kao dva indijanca, nemate ljudski domen, sajt vam izgleda kao da ga je pravio neko bez osnovne škole, vaše programe reklamirate u maniru Pile TeleShop-a (u stilu "Hebe keve antivirus... misiiiim brate najbrži antivirus na svetu")... pa ništa vam ne vredi i da imate 1.000 napisanih aplikacija kada niko normalan ne želi da ih proba kad vidi kakav vam je sajt. Ja razumem da ste hteli da ispadnete duhoviti i moram da priznam da u nekim trenucima i jeste, ali i u duhovitim dosetkama treba pokazati makar osnovnu dozu pismenosti i tračak poštovanja gramatičkih pravila, čak i da je homepage u pitanju, a ne nešto što bi trebalo da predstavlja poslovnu prezentaciju. Sve u svemu, nemam nameru da drvim više o ovome, jer sve što je rečeno je sasvim dovoljno pametnom čoveku da shvati da mu ljudi žele dobro i iskoristi kritiku da unapredi sebe. Onaj drugi će terati po svom i dozvoliti da mu se ljudi i dalje smeju.
Marko_L je offline  
Stara 7.2.2007, 12:05   #44
Balan
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Poruke: 111
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs up Re: Udruzenje programera i ostalih kreativaca

Citat:
Marko_L kaže:
Jedna od stvari koje me najviše nerviraju u Srbiji jeste to što imate nastup kao dva indijanca, nemate ljudski domen, .
Cekaj polako,rekli smo da Indijance necemo da spominjemo,kao drugo imacemo i svoj domen i normalno sajt ce biti po normama svetckih trendova.
a kao trece,nema treceg.
Cekaj malo,mogao bi ti onako drugarski da nam pomognes oko novog sajta,verujem da imas dosta iskustva sa time,pa bi mogao da nas posavetujes
kako bi mogli najbolje da ga uradimo,sta i kako da postavimo i ono ostalo sto sledi.
Ajde pa budi pozdravljen!!!
Balan je offline  
Stara 7.2.2007, 12:15   #45
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Udruzenje programera i ostalih kreativaca

1. Stvarno bi voleo da pogledam source code za tvoj anti virus... Stvarno...
Vazno je da shvatis jednu stvar (jednu od mnogih, naravno) : Game Maker je namenjen za pravljenje 2d (Da, 2d, 3d je uzasno osmisljen) igara, i ako znas da ga koristis moze da bude ekstremno koristan. Ali GM ima jedan ozbiljan problem, a to je cinjenica da srce resurse, tako da ti skripte moraju biti maksimalno optimizovane, inace ni Super Mario nece raditi na prosecnoj masini. A ako se neko odluci za "karijeru" u GM-u onda je to jos tuznije. Ja imam samo 16 godina (za tebe sam klinac) a poznajem VB6 i html na nekom (nije da se hvalim) advanced nivou. I naravno, guram dalje, uskoro idem do BG-a da kupim nove knjige, i pocinjem sa ucenjem. A ti napravio AV za manje od mesec dana??? Stvarno, covece, za to vreme ne mozes da napravis ni posten search engine (kao onaj u Total Commanderu) bez koriscenja windows activeX controll-a.
-----------------------------------------------------------------------------
2. Tvoju igru "Zmaj i Zmaja" sam video u mojoj skoli, i imao prilike da je probam. Moram priznati da ti nije losa ideja da prodajes igre za decu, jer ih je u sustini lako napraviti. Za to ti skidam kapu (kacket, ne nosim kape). Mada se odma' vidi da je igra radjena u GM-u, to nije losa stvar, ako je dobro realizovana. Sto kod tebe i nije slucaj (bez uvrede), jer collision detection ume malo da ti zabaguje. Ako hoces da radis dobre platforme (sto je jako tesko u GM-u) onda koristi vec napravljene engine za to, recimo Fox Engine.
-----------------------------------------------------------------------------
3. Sto se tice "vas starih hakera", evo ovako : Moja IP adresa je 80.93.254.8 (ne menja se), a otvori cu ti telnet server, recimo port 810. Ako si zaista bio haker, dokazi. Ako uspes da uhakujes u moj komp, skidam ti kapu, sta god da uradis, necu te prijaviti, jer to radis sa mojim pristankom. Ali ako si "haker" koji se koristi trojanima (proRat, NetDevil), onda je to stvarno smesno.
-----------------------------------------------------------------------------
Smatram tvoju pricu pomalo uvredljivom, iz prostog razloga sto se bavim programiranjem (ucim, ucim) i znam da su stvari koje ti pominjes nemoguce. A sto se tice tvog tima, zelim ti srecu... Sudeci po iskusnijim kolegama sa foruma, neces je puno imati.
fingerprint je offline  
Stara 7.2.2007, 12:23   #46
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Udruzenje programera i ostalih kreativaca

Citat:
Cekaj polako,rekli smo da Indijance necemo da spominjemo,kao drugo imacemo i svoj domen i normalno sajt ce biti po normama svetckih trendova.
Ne sumnjam
Stvar je u tome što trenutno nemate svetCki sajt, a po onome što sam video na njemu nemate ni Bog zna kako svetski odrađene projekte. Naravno, sve što se uradi je dobro i svaki rad ma kakav bio vredi nešto, ali doći ovde i ponašati se kao da si popio svu pamet ovog sveta nije primereno ozbiljnom čoveku od 40 leta.
Citat:
Cekaj malo,mogao bi ti onako drugarski da nam pomognes oko novog sajta,verujem da imas dosta iskustva sa time,pa bi mogao da nas posavetujes
kako bi mogli najbolje da ga uradimo,sta i kako da postavimo i ono ostalo sto sledi.
Pa to i radim sve vreme. Eto, za početak bi bilo dovoljno ispraviti pravopisne greške, što znači odvojiti rečcu "ne" od glagola, ispopravljati pogrešno napisane reči, ubaciti po koju tačku ili zarez na odgovarajućim mestima, po mogućstvu zamoliti nekoga ko se bavi lektorisanjem da vam pregleda sajt i ponudi sugestije... posle toga malo ujednačite slova, a ne da svaki red bude napisan drugom veličinom fonta bez ikakvog pravila. Takođe, pograme nemojte opisivati kao pijačni prodavac kad prodaje jabuke ("Da viš bato što su dobre slatke, evo 3 za dinar..."), nego malo obiđite sajtove ozbiljnih firmi koje se bave proizvodnjom i prodajom softvera, pa vidite kako se to radi. Eto, samo to bi za početak bilo dovoljno da vaš sajt postane lepše mesto za posetiti. Inače ne morate da mi platite ništa, ovo je bilo drugarski
Marko_L je offline  
Stara 7.2.2007, 12:26   #47
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Udruzenje programera i ostalih kreativaca

Sto se tice sajta, evo jednog saveta :
1. Nemojte koristiti free hosting, platite svoj domen. U sustini nije skupo, a izgleda mnogo profesionalnije, posebno bez bannera i reklama i golih devojki (koliko god bile lepe, narusavaju profesionalnost).
2. Googlujte nesto kao "top 10 professional sites" ili nesto slicno (ja sam jednom naleteo na listu) i pogledajte kako treba da izgleda profesionalno uradjen sajt.
3. Ni flash zezalice vam ne znace puno ako sajt nema valjan sadrzaj, znaci : prvo osmislite sta tacno zelite, odradite to, a onda kozmeticki ulepsavajte sajt, ali pazite da ostane profesionalan.
4. Izbegavajte pravopisne greske.
5. Ako ne umete da napravite sajt sami, nadjite profesionalca. Nije sramota neznati nego misliti da znas.
6. Ako vas zeza neka strana rec, koristite recnik, recimo krstaricin. Za osnovne svrhe moze da pomogne.
Aj pa srecno
(rekoh jednog? Ispade 6...)
fingerprint je offline  
Stara 7.2.2007, 13:02   #48
TheProphecy
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 486
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 79 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Udruzenje programera i ostalih kreativaca

Maltene svi saveti koji se ovde mogu procitati su na mestu i bez ikakve zle namere,mada ocigledno je da nemaju svrhe. Jadnostavno ovi ljudi misle da su u svakom pogledu iznad svih koji su ovde nesto napisali, i svaki novi savet ce produbiti to njihovo ubedjenje. Najgore od svega je sto imaju stav "ja sam programer,i nema veze sto sam nepismen". To je stvarno uzasno,da ne kazem primitivno. Ipak mislim da su oni jedna od boljih stvari koja se desila ovom forumu i sa nestprljnjem cekam Zmmajevu novu pesmicu .
TheProphecy je offline  
Stara 7.2.2007, 13:09   #49
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Udruzenje programera i ostalih kreativaca

Citat:
Balan kaže:
Cekaj malo,mogao bi ti onako drugarski da nam pomognes oko novog sajta,verujem da imas dosta iskustva sa time,pa bi mogao da nas posavetujes
kako bi mogli najbolje da ga uradimo,sta i kako da postavimo i ono ostalo sto sledi.
Ajde pa budi pozdravljen!!!
Da dad a da... mocno... mocno...uvek cuja dapomognem ... samo savet i nije nesto... Ja... ja... ja... ocu dati kayem... jer niko nije upravu... da je uvek prvi i poslednji koji trayi... pa da site... to ti kazem...
bobi je offline  
Stara 7.2.2007, 13:10   #50
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Udruzenje programera i ostalih kreativaca

Citat:
Ali GM ima jedan ozbiljan problem, a to je cinjenica da srce resurse, tako da ti skripte moraju biti maksimalno optimizovane, inace ni Super Mario nece raditi na prosecnoj masini.
Kad smo već kod toga, onaj Zmay Editor vam se vuče ko crevo (6 FPS) na mašini 1.8 Ghz sa 512MB RAM-a i to bez ičega (nijedan model učitan). Mogu samo da zamislim kako bi radila neka igra sa jedno 10-tak ili više likova. Za to bi trebao jedan prosečan superkompjuter. Ne znam da li to može ikako da se optimizuje, ali u ovakvom stanju takav softver je neupotrebljiv za bilo šta.
Marko_L je offline  
Stara 7.2.2007, 13:15   #51
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Udruzenje programera i ostalih kreativaca

Citat:
Najgore od svega je sto imaju stav "ja sam programer,i nema veze sto sam nepismen". To je stvarno uzasno,da ne kazem primitivno.
Ma nije to najveći problem. Programer i ne mora da bude pismen ako to ne želi, to ide njemu na čast. Dovoljno je da bude pismen na programskom jeziku koji koristi. Ali ako već ne želi da se bavi time, onda lepo unajmi profesionalnog lektora ili ako nema novca zamoli nekoga da mu pomogne. Najveći problem je potpuno ignorisanje takve potrebe i stav "Bole me tuki, ko hoće da razume, razumeće".
Marko_L je offline  
Stara 7.2.2007, 13:38   #52
Balan
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Poruke: 111
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Udruzenje programera i ostalih kreativaca

Citat:
Marko_L kaže:
Kad smo već kod toga, onaj Zmay Editor vam se vuče ko crevo (6 FPS) na mašini 1.8 Ghz sa 512MB RAM-a i to bez ičega (nijedan model učitan). .
Da uparavu si,bilo nekad,medjutim nije vise tako,optimizovan je kod na ovom novom i to je to,ti sigurno imas stari editor,medjutim kod mene na mojoj masini sa 512mb i Duronom na 1.4,sa istim tim editorom koji ti imas bilo je malo vise FPS-a,oko 30 sa malo vise modela...
Ajde pa budi dobar!!!
Balan je offline  
Stara 7.2.2007, 13:47   #53
fl0w
Novi član
 
Član od: 1.11.2006.
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Udruzenje programera i ostalih kreativaca

HAHAHA ovo je crna hronika i to ona najcrnja. Ja vala jesam
nepismen al ovaj je pobedio.
fl0w je offline  
Stara 7.2.2007, 13:49   #54
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Udruzenje programera i ostalih kreativaca

Citat:
Balan kaže:
Da uparavu si,bilo nekad,medjutim nije vise tako,optimizovan je kod na ovom novom i to je to,ti sigurno imas stari editor,medjutim kod mene na mojoj masini sa 512mb i Duronom na 1.4,sa istim tim editorom koji ti imas bilo je malo vise FPS-a,oko 30 sa malo vise modela...
Ajde pa budi dobar!!!
Oko 30 FPS sa malo vise modela.Pa tolko je imo Morrowind na maximumu na mojoj staroj masini...
Andross je offline  
Stara 7.2.2007, 13:58   #55
Balan
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Poruke: 111
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Udruzenje programera i ostalih kreativaca

Ajde bre ljudi dajte malo, batalite tu pismenost i okrenite se temi,pola Amerike nezna da se potpise vi ste nasli nas da za****vate!!!Krajnje bezobrazno.
Ako neko moze da uradi taj editor bolje od nas neka izvoli,pa da vidimo tu vasu pismenost!!!
Balan je offline  
Stara 7.2.2007, 14:06   #56
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Udruzenje programera i ostalih kreativaca

Citat:
Balan kaže:
kao drugo imacemo i svoj domen i normalno sajt ce biti po normama svetckih trendova.
Kakav SVETCKI trend kad ste nepismeni. Alo
Patton je offline  
Stara 7.2.2007, 14:08   #57
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Udruzenje programera i ostalih kreativaca

Citat:
Balan kaže:
Da uparavu si,bilo nekad,medjutim nije vise tako,optimizovan je kod na ovom novom i to je to,ti sigurno imas stari editor,medjutim kod mene na mojoj masini sa 512mb i Duronom na 1.4,sa istim tim editorom koji ti imas bilo je malo vise FPS-a,oko 30 sa malo vise modela...
Ajde pa budi dobar!!!
Ne znam koja je najnovija verzija, ali ja imam ovu 2.2 koju sam skinuo sa vašeg sajta jutros. Dakle, predpostavljam da je to najnovija. Elem sa tom verzijom dobijam 5-6 FPS-ova (Screenshot 1), a da ne bude da izmišljam konfiguraciju evo je na Screenshotu 2. Dakle, editor bez ikakvih modela. Preneto na igru, kada se doda nekoliko likova, plus što likove ne možeš da gledaš kao objekte, već kao grupu objekata, jer ako misliš da napraviš igru koja iole liči na nešto moraš posebno da kontrolišeš makar ruke, noge i glavu, što znači da za 10 likova u igri treba ubitačna mašina. Ne kažem da je ovo na čemu sam testirao extra mašina, ali brale tera Warcraft III u full detaljima kao od šale, sa gomilom likova.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	zmmaj.jpg
Viđeno:	106 puta
Veličina:	64,3 KB
ID:	6064   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	comp.jpg
Viđeno:	87 puta
Veličina:	28,0 KB
ID:	6065  
Marko_L je offline  
Stara 7.2.2007, 14:12   #58
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Udruzenje programera i ostalih kreativaca

Citat:
Balan kaže:
Ajde bre ljudi dajte malo, batalite tu pismenost i okrenite se temi,pola Amerike nezna da se potpise vi ste nasli nas da za****vate!!!Krajnje bezobrazno.
Ako neko moze da uradi taj editor bolje od nas neka izvoli,pa da vidimo tu vasu pismenost!!!
Mozda pola Amerike ne ume da se potpise, ali oni makar ne dolaze na ovakve ideje.

Sto se tice editora verujem da bi neki od nas uspeli to da urade u nekom od ozbiljnijih programskih jezika(npr. C++).
Andross je offline  
Stara 7.2.2007, 14:13   #59
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Udruzenje programera i ostalih kreativaca

Citat:
Marko_L kaže:
Kad smo već kod toga, onaj Zmay Editor vam se vuče ko crevo (6 FPS) na mašini 1.8 Ghz sa 512MB RAM-a i to bez ičega (nijedan model učitan).
Ja imam nekih desetak... 2.8GHz, 1.5GB RAM-a.
I Zmmayu sta ti mislis da ja napravim sad sa tim editorom kad je neupotrebljiv?
Mislim stvarno si zmaj
Patton je offline  
Stara 7.2.2007, 14:25   #60
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Udruzenje programera i ostalih kreativaca

I nek mi kaže onda neko da u GM-u može da se napravi nešto više od platforme tipa Super Mario ili nekakvog Space Shooter-a. Kao onaj lik koji je pre nekog vremena tvrdio da u GM-u bez problema može da se napravi odličan RTS i dao mi link da skinem nekakav Red Alert klon, koji se bez ikakvog smislenog AI-a i bez previše jedinica takođe vukao na istoj ovoj mašini. Pa zašto bi neko kupovao 2GB RAM-a da bi igrao nešto što je prevaziđeno pre 10 godina.
Marko_L je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com