Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.12.2016, 13:41   #1
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Exclamation Racunari se gase! Potrebana pomoc!!! :(

Pozdrav svima,

Imam jedan VELIKI i jedan mali problem koji ne mogu indetifikovatu u cemu je kvar. U firmi koristim cetri racunara:

1. Jedan u marketu radi kao POS, (windows 7), PC iz 2013 godine,
2. I tri u kancelariji za racune i ostale kancelariske potrebe. (windows 7 - PC iz 2013 godine i dva racunara windows xp - PC iz 2004 godine)

Znaci u njima su 2 stare i 2 nove komponente.

Problem je poceo pre pola godine mada nisam toliko obracao paznju. PC koji je iz 2004 godine, Windows XP poceo je iznenada da se gasi. Kada se upali radi jedno vrijeme i ugasi se. Onda je doslo do toga da radi par minuta i ugasi se, a nekad i duze traje. Ono sto zelim napomenuti da kod nas ranije cesto nestajala struja a da bismo taj problem izbjegli povezali smo UPS sa akumulatorom i tako dobijali 1h vise rada, ali koristili smo da mozemo na miru zavrsiti zapoceti racun i onda ugasiti racunar, ili upaliti agregat. Dok to nismo ugradili imali smo

Nazalost nakon pola godine isti simptomi su poceli da se javljaju na drugom racunaru u kancelariji - PC koji je iz 2004 Windows XP. Taj racunar je bio povezan sa UPSom a on na akmulator.

Ovo nije dugo trajalo, pre neki dan na ova dva PCa crkne HDD i izgubim neke vazne podateke, sto sam posle uspio da nesto vratim u jednom servisu. Zbog starih komponenata jedva sam nasao stari HDD da ugradim u njima.

Da problem i meni pritisak bude jos veci dodalo je to da PC (Windiws 7, PC iz 2013godine) u marketu koji radi kao POS poceo je iznenada da se gasi. Vec dva dana se 8 puta iznenada gasio. Ovaj PC je prikacen na invertor i na akumulator ~ potrebni da kasir moze normalno raditi prilikom nestanka struje bar 15 minuta dok ne upalimo agregat.

Ako ovako nastavi izgubicu jos jedan HDD, a nije mi do HDD vec do izgubljenih podataka i vremena za kojim ce morati market biti zatvoren, dok ne instaliram sve ponovo.

U cemu je problem? Sta da radim? Ovo nije ni malo dobro

Mini problem:
Evo vec dva dana polako instaliram na novom HDDu sve potrebne aplikacije. I mali problem u tome je sto nissm mogao nikako instalirati Windows 7 i ako je nekad ne njemu bio W7. Uspio sam samo instalirati Windows XP, ali sada dolazim do problema sto masu programa moram traziti stariju verziju jer nove verzije ne podrzavaju WinXP.

P.S. Danas je ponovo ali samo jednom ugasio racunar kojem sam kupio novi HDD i instalirao WinXP. Znam da ovako gasenje ubija HDD.

Ono sto sumnjam jeste ovi akumulatori, invertori i UPS. Ali amo jesu oni problem zasto ranije nisu od pocetka isti problem pravili?

Vasa pomoc bi mnogo, mnogo ali mnogo pomogla! Unapred zahvalan!
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2016, 15:45   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Racunari se gase! Potrebana pomoc!!! :(

možda su baterije oslabile, zar ne možete da priključite na mrežu kompjutere da vidite da li će da rade bolje. Ili treba da se očisti malo od prašine.. a stare hard diskove na kp ima jeftino, a i pravite beckup
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Isko (19.12.2016)
Stara 16.12.2016, 15:48   #3
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Racunari se gase! Potrebana pomoc!!! :(

Mislim da ti trebaju novi, kvalitetni UPS-ovi, i ne bi bilo lose da nadjes nekog ko ima alate potrebne za merenje onoga sto izlazi iz zida. Predlozio bih ti i kvalitetna napajanja, zbog odlicnog "peglanja" struje, koje bi cuvalo komponente, ali je to vec pozamasna investicija...

Iskreno, jedino sto mi pada na pamet je losa struja. Veoma losa, koju UPS ne registruje kao takvu, ne pegla napon, vec samo pusta kakva god da je. Takodje, posto su office masine, verovatno nemas neka odlicna, skupa napajanja koja imaju mogucnost da ispravljaju napone (sto im, istina, skracuje radni vek), tako da sve lose sto dodje iz uticnice direktno utice na komponente - koje crkavaju.

Da bi se ovo proverilo, treba ti par meraca koji ce da mere ono sto dolazi iz uticnice, pa ono sto je posle UPS, i na kraju oni testeri koji mere napone na napajanju, tj. unutar racunara.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Strider na korisnoj poruci:
Isko (19.12.2016)
Stara 19.12.2016, 10:35   #4
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Racunari se gase! Potrebana pomoc!!! :(

Hvala na Vasim odgovorima. Videcu da nabavim neke kvaletnije UPSove. Da li mi mozete reci koju firmu za UPS da odaberem?

------------------------

Na novom HDD sam stavio Windows XP SP3, jer nikako nije hteo Windows 7. Nije problem u tome i onako se na tom racunaru radi samo Office, ali hoce da ponekad zamrzne i tako ostane. A onda ga moram restartovat na dugme, sto opet je nepravilno gasenje i ubice mi HDD. Da li mogu jos neto instalirati sto ce uciniti Windowsu XP bolji rad?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2016, 10:46   #5
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Racunari se gase! Potrebana pomoc!!! :(

Stvarno se ne razumem previse u proizvodjace UPS uredjaja... Pogledaj po netu neki review, ili ce se vec javiti neko odavde ko zna.

Cisto zdravorazumski, mozda bi ti se isplatilo da proveris postojece, eventualno i zamenis baterije, ili kupis samo jedan kvalitetan, pa probas. Ja smatram da su problemi zbog struje, ali ako nisu, bacio si par stotina evra na nekoliko UPS-a zbog "beskontaktnog" saveta (nismo videli ni proverili). Nije iskljuceno da smo nesto prevideli, cisto da ne pravis trosak ako nije u tome problem.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Strider na korisnoj poruci:
Isko (20.12.2016)
Stara 20.12.2016, 15:27   #6
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Racunari se gase! Potrebana pomoc!!! :(

Aman ljudi pomazite!!!!

Ne samo sto bi se ugasio s vremena na vrijeme vec sad ovaj PC sto sam mu kupio novi HDD vise nece da se upali. Tokom pokretanja jednostavno pise ... Can't open windoes press "r" for repair itd... Ono sto me interesuje jeste ZASTO???? Pa novi HDD je u njega, novo instalirani XP itd... Sta se desava??? Kako da mi se sad ovo i s novim HDDom desava?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2016, 18:58   #7
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Racunari se gase! Potrebana pomoc!!! :(

Meni deluje kao da imaš velikih problema sa naponskom mrežom, UPS-om ili oba.

Ako uspeš da utvrdiš da je sa naponom koji stiže iz UPS-a sve u redu onda bi pametan potez bio zameniti napajanja nekim boljim (LC Power ako želiš da prođeš jeftinije) ukoliko su u njima kinezi, a verovatno da jesu.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2016, 19:36   #8
Pavle Pavlovic
Novi član
 
Član od: 10.4.2012.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Racunari se gase! Potrebana pomoc!!! :(

To su losa napajanja kineska stara , vadi to pojesce ti podatke i hardove , ne moras ulagati ne znam sta u napajanja , peglanje struje je opravdanje za bolja napajanja to je smeshno, nista oni ne peglaju bolje a da je bitno . Ono sto jeste bitno je da napajanje niije staro 15 godina , jer na izlazu imas kondenatore koji regulisu napon. Crknu , puste pulsirajucu struju visoke snage , i sprze ti HDD, nov polovan svejedno . Neverica sta radite ljudi . Zovi mene , sve cu ti to resiti . Nema potrebe za nekim ulaganjem , sve to kinezi prave ,sve je to isto ..Poz
Pavle Pavlovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pavle Pavlovic na korisnoj poruci:
player1 (23.12.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Web arhiva Sveta kompjutera PopMilo O SK-u uopšte 1242 3.3.2019 20:33
Gledanje filmova putem Android telefona? Pomoc hitno Kobilic Aparati i oprema 34 13.8.2015 11:24
Pomoc oko odabira konfiguracije i komponenti LieSerj ŠDK - Konfiguracije 10 15.12.2013 21:58
Samsung gt-S5230 Aplikacije??? Pomoc Kobilic Aparati i oprema 26 17.9.2012 18:38
Wireless u BG! Marko 0401 Internet usluge 8 4.6.2007 9:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com