Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.8.2011, 3:25   #181
siv0nja
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: Subotica
Poruke: 85
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Project FPTD

Ma razumemo i mi tebe , to je tvoje licno misljenje ...zamisli oni u pop-cap napravili da biljke ratuju protiv zombija !!! e to tek treba razumeti , :P scenario je pisan tako da ima nekoliko razlicitih nivoa i kako igra odmice tako je sve zanimljivije i zanimljivije ,naravno sve uz crni humor i parodije na neka svakodnevna desavanja ,tako da mozda nekom ovo i deluje kao tebi dosadno ali to je da kazemo samo prvi nivo ,kad bi se sve napravilo kako je predvidjeno drugacije bi izgledalo.
siv0nja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2011, 18:46   #182
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Project FPTD

Dobro da ali plants vs zombie i angry birds idu na kartu 'ljupkosti' dosta

Ja kad sam lansirao prvu pticu u Angry Birds i kad sam cuo Viiiiiiiii.... To je to bio sam kupljen
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2011, 6:01   #183
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.130
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Project FPTD

Project FPTD v0.3.5 je izasao!
Project FPTD v0.3.5 Trailer












Download Project FPTD v0.3.5
Download .Net 4.0

Nestrpljivo iscekujem vase komentare
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
Apprentice (12.9.2011), Belphegor (31.8.2011), EclipsE (31.8.2011), Hephaestus (31.8.2011), IcaRakijica (31.8.2011), player1 (31.8.2011), siv0nja (31.8.2011)
Stara 31.8.2011, 12:30   #184
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Project FPTD

Evo, ja ću biti prvi koji će izneti negativne komentare

Šalim se, super je, ali ima par stvarčica koje bi mogao da promeniš:
  • negde na HUD-u treba da stoji nešto tipa: "Imate # RSD"... nikad ne znam koliko para imam tako da moram da prođem kroz celu listu cannona da bih znao šta mogu da izgradim
  • sviđa mi se koncept huntera, ali ono što mi se ne sviđa jeste čak i kad ih dodge-ujem, opet mi skinu hp
  • one kokoške su, kao i ranije, veoma teške za ubiti... nišanim pravo u njih i pucam i ništa :|
  • na wave-u broj 9, FPS mi je pao sa 35-40 na 2-9
  • nemaš apostrofe (') na fontu pa se prikazuju kao kockice
  • health text bi mogao da zameniš sa actual health barom... lakše je pogledati i videti bar na pola nego 50 hp, a uostalom igrača ne treba da brine kolika je brojka trenutno već koliko će još moći da preživi (just an idea)
  • font mi se i dalje ne sviđa... nekako je cartoony, ubija tu celu "enraged venomous animals are attacking you" atmosferu
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2011, 12:42   #185
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Project FPTD

Naaajs Nemam sad vremena za neko testiranje, samo probaj da središ onaj HUD gore. Nikad mi nije bilo jasno šta su dinari a šta health... Možda da staviš health bar kao što reče EclipsE... Osim toga je sve odlično, samo napred
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2011, 13:47   #186
Hephaestus
Veteran
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 886
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 380 puta na 218 poruka
Određen forumom Re: Project FPTD

Odlican posao. Ali dve stvari mi se ne dopadaju, boje su nekako drecave, a i font mi se ne svidja.
Hephaestus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2011, 15:06   #187
siv0nja
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: Subotica
Poruke: 85
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Project FPTD

Super skok je i dalje tu, kod mene rotacija levo-desno nije bas najbolje resena ,pretpostavlajm da moram podesiti sensitivity misa , ali to nebi trebalo da je na default-u tako , nije mi jasno cemu HP ...kad stanem ispred krave i ona me odvali rogovima...odbaci par metara a HP ostaje isti !!! , Hunteri su nevidljivi za turrete !!! ,kao jedini spas mi je bio da udjem u turret i onda mi ne mogu nista :P a ja ih polako skidam sa turretom, ali i to je problem ...popnu se skoro do cevi i treba jako puno vremena i preciznosti da ih nanisanis i ubijes , , lisce mi se ne svidja ....ne otpada jedan list vec bukvalno "tece" gomila lisca sa jednog drveta i to po 3 komada odjednom , kada pucas u nesto sto nije krip ili ono zapaljivo bure onda nema nikakvog efekta, naprimer pucajte u kutiju !!! neka posebnog zvuka , nema vizuelng efekta da si ista pogodio , Izbaci podrsku za Srpski jezik u opcijama pre starta , to ne funkcionise , ima problema sa zvukom u dok se ucitava ...cuje se nekakvi shumovi a i u toku igre isto ...mine sam kupio nekoliko komada ali nisam uopste provalio gde su mi i kako se postavljaju , i za kraj jedan CHEAT koji sam sasvim slucajno otkrio nebi li uspeo postaviti minu ....ukoliko drzite taster T onda se igra znatno usporava , i da font jeste dobar za dijaloge ali za GUI i main menu nije , a ni ostalima se ne svidja koliko vidim . , tekstura traktorske gume je mogla biti malo detaljnija i kvalitetnija ...mogao si bar neki saljivi natpis staviti tipa "Crap Year" ili sta znam "PIGrelli" ,"Konjtinental" , takodje tekstura buradi i kutija je jako losa , i sama igra po koloritu mi se ne dopada jer ima jako velikih razlika u kontrastu....na nebu se vidi sastav tekstura sto nikako nebi smelo da se vidi , kada naletis na kravu ...ona te odbaci ali kad naletis na kokosku onda te ponekad zna odbaciti jedno 5-8 metara u vazduh !!! ....ako se setim jos neceg napisacu

Poslednja ispravka: siv0nja (31.8.2011 u 15:18)
siv0nja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2011, 16:08   #188
boshkodj
Veteran
 
Član od: 4.7.2008.
Lokacija: Somewhere along the line
Poruke: 505
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Project FPTD

Good job, man!

Jedino sto mi se ne sviđa je font, to po mom misljenju moras odmah da menjaš.
Takođe, ponekad zabaguje HP, tako da kad me udari neko od animala, ništa se ne desi.

OFF :
@sivonja : pokušaj da malo pismenije postuješ ( malo-veliko slovo, kada stavljaš tačku, zarez, razmaci,... ), ovako je poprilično teško pročitati šta si napisao.
boshkodj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2011, 17:14   #189
siv0nja
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: Subotica
Poruke: 85
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Project FPTD

Citat:
boshkodj kaže: Pregled poruke
@sivonja : pokušaj da malo pismenije postuješ ( malo-veliko slovo, kada stavljaš tačku, zarez, razmaci,... ), ovako je poprilično teško pročitati šta si napisao.
Ja sam nepismen covek i ne trudim se previse oko pravopisa i takav sam sto se moze i iz nicka primetiti , tako da ili se navikni na to ili nemoj citati, a pogotovo nemoj kometraisati druge oko takvih stvari nije ovo skola , ja prosto nemam vremena da obracam paznju na takve stvari jer mi je cilj da coveku dam sto bolji feedback ...sad da li ce pisati Ov4k0 ili 0n4KO to me bas i nije briga , za coveka koji je jedva zavsio srednju skolu a o osnovnoj i da ne pricamo ovo je sasvim dovoljno , i molim te nemoj da mi se obracas vise ,to sam te lepo zamolio preko MSN ,a to vazi i za forume uopste.
siv0nja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2011, 22:46   #190
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.130
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Project FPTD

@EclipsE:

- Ono zeleno ispod Wave countera su pare, a crveno "zivoti" (tj. laseri koji koknu kripove kada dodju do baze). Rekoh skapirace ljudi zeleno su uglavnom pare, dolari, jevreji a crveno je no-no
- Sad zavisi od dodge-a, ako prolete blizu tebe gricnuce te.
- Sto se tice health bara i gui-a, sredice se vremenom.
- Ako budes opet igrao, pritisni F11 za profiler pa vidi sta gusi igru.

@siv0nja:

- Zivuljke "force push"-uju igraca jos od v0.2 da ih ne bi zablokirao, mozes zaginuti i od buba i od svojih kula ako si nepazljiv.
- Huntere kule ne registruju jer bi onda morale biti dosta jace da ne bi umrle cim se stvore, a to bi znacilo kosmar za igraca ako kula fokusira drugog kripa. Verovatno cu onemoguciti tower control ukoliko su hunteri blizu, il cu vec nesto smisliti.
- Sto se tice lisca, ja to bolje ne mogu odraditi
- Kaze Klang lepo kako se mine koriste kad ih kupis, F1 za select/deselect pa desni klik da postavis
- T je dev feature kao i F11, al eto nek se zeza ko oce
- Nije mi palo napamet da ubacim hit partikle za ostalo, sledeci put.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2011, 16:07   #191
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Project FPTD

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
@EclipsE:

- Ono zeleno ispod Wave countera su pare, a crveno "zivoti" (tj. laseri koji koknu kripove kada dodju do baze). Rekoh skapirace ljudi zeleno su uglavnom pare, dolari, jevreji a crveno je no-no
Videh to zeleno, i razmisljao sam... rekoh mora da su zivoti, mada cudno mi je sto se povecavaju, ali mozda je to da bude laksa igra XDDDD

Failed
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2011, 10:51   #192
~Raf~
Član
 
Član od: 26.2.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 157
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 59 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Project FPTD

Androse ja ti rekoh to za pare i znak $ jos na pocetku teme. Evo sad kad i ostalima smeta popravi to. Najgluplje je da tako neka sitnica odbija igraca kada prvi put sedne da igra. I font mora biti dosta citljiviji, i na to ti svi skrecu paznju. I sam sam developer i posle nekog vremena smisljanja neke funkcionalnosti meni sve izgleda logicno, ali tada uvek treba naci obicnog korisnika koji to vidi prvi put, koji ce to pogledati/probati i dati komentar.

Sto se igre tice, drago mi je kako sve napreduje. Koliko vidim ostaje ti mozda neki multiplayer i par mapa. Nakon toga treba smisliti nivoe, ispolirati kolicine protivnika/njihov health/damage u talasima i baciti se na 3D (nova ruka, oruzja, kule...). Multi bi mogao biti dosta zanimljiv. Neki coop ili survive sa 10-15 igraca gde je jedan strateg a ostali su samo u fps modu ili mozda cak nesto u obliku dot-e. I daj trazi vise nekog dizajnera/modelara ili stavec da ti pomogne, igra bi bila bar 50% bolja. Ja bih rado ali nemam veze sa tim.

Poslednja ispravka: ~Raf~ (4.9.2011 u 11:01)
~Raf~ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2011, 17:07   #193
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.130
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Project FPTD

Izasao interview za domaci gaming sajt igroramu

http://www.igrorama.com/2011/09/proj...interview.html

Citat:
Nedavno smo isprobali razvojnu verziju igre ProjectFPTD, zanimljivog spoja akcione igre iz prvog lica i tower-defence strategije. Najzanimljivije svakako jeste to što je posredi domaći projekat. Danas razgovaramo sa autorom ovog ostvarenja, samostalnim programerom po imenu Filip Zemljak. Pročitajte članak i saznajte više o ovoj, ali i njegovim ranijim igrama, te problemima sa kojima se autori igara u Srbiji gotovo uvek sreću.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
voodoo_ (1.9.2012)
Stara 10.10.2011, 20:57   #194
IcaRakijica
Član
 
Član od: 25.10.2009.
Poruke: 121
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 137 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Project FPTD

Novosti, update...???

Poslednja ispravka: IcaRakijica (10.10.2011 u 23:48)
IcaRakijica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2012, 0:35   #195
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.130
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Project FPTD

Huh poslednji pokusaj da dignem projekat iz limba.
Postavio sam FPTD na Steam Greenlight u nadi da ce privuci interesovanje igraca a samim tim modelara koji bi mi pomogao da zavrsim igru (u principu urade se tri, cetiri nivoa, igra je gotova, ostali sadrzaj kao besplatan DLC). Glasajte, bacite po koji komentar i tako

Project FPTD on Steam Greenlight

P.S. Kad ste vec tu glasajte za Underrail domaci iso rpg.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2012, 1:52   #196
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: Project FPTD

Od mene ces svakako dobiti Thumbs up, podrzavam sve poduhvate ove vrse, posebno domace.

Medjutim, kada u steam aplikaciji ukucam Project FPTD nista mi ne izbacuje, ne koristim steam nesto preterano pa ajde samo objasni kako da instaliram tu igricu.
(cak i pri koriscenju searcha u browser steam-u ne nalazi je)
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ivan452 na korisnoj poruci:
Andross (2.9.2012)
Stara 1.9.2012, 9:00   #197
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.130
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Project FPTD

Ostavio sam linkove u opisu: http://www.indiedb.com/games/project...ject-fptd-v035 i treba ti .Net 4.0: http://www.microsoft.com/download/en....aspx?id=17718
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2012, 17:49   #198
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Project FPTD

Upvoteovan
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zdravkelja na korisnoj poruci:
Andross (2.9.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
F.E.A.R. 2: Project Origin LebronMVP Akcione igre 276 22.11.2010 18:43
Project Natal i za PC zdravkelja O igrama uopšte 66 26.8.2009 0:10
Project Snowblind-da li je neko cuo/igrao? Pomahnitali Mungos Akcione igre 9 11.7.2008 23:37
Duke Nukem: Manhattan Project Quercusmaster Stare igre 11 5.6.2008 13:44
Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara) PeTkO Konzole 978 7.5.2008 12:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com