Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.11.2006, 19:27   #441
kish
Član
 
Član od: 29.7.2006.
Lokacija: In My Tree
Poruke: 248
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 44 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kish
Određen forumom Re: Hell Entertainment

kish je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2006, 20:41   #442
mirk
Član
 
Član od: 13.10.2006.
Poruke: 172
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Hell Entertainment

Kad god postavi neki takav kod u roku od 3-4 posta ga već otkrijemo da je falsifikat
mirk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 20:21   #443
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Hell Entertainment

Androssa nema vec 4 dana da se javi
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 21:33   #444
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Hell Entertainment

Nemoze jer mu se s*ebao procesor.
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2006, 18:51   #445
Milos.s
Novi član
 
Član od: 9.11.2006.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Hell Entertainment

pa i ono sa zastavom srbije je kod koji je nasao na netu, i samo zamenio sliku (texturu) a mrzi me sada da prodjem kroz sve 23 stranice, al sam prilicno siguran da ako je jos nesto postovao, da mogu da dokazem da je i to falsifikat...

btw, ghost shooter ljudi koji imaju dosta iskustva u gm-u prave za 2 minuta...
Milos.s je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2006, 20:05   #446
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Hell Entertainment

Citat:
Milos.s kaže:
pa i ono sa zastavom srbije je kod koji je nasao na netu, i samo zamenio sliku (texturu) a mrzi me sada da prodjem kroz sve 23 stranice, al sam prilicno siguran da ako je jos nesto postovao, da mogu da dokazem da je i to falsifikat...

btw, ghost shooter ljudi koji imaju dosta iskustva u gm-u prave za 2 minuta...
Mislim da sam i ja video negde to sa zastavom

Ako on ima bilo kakve koristi od toga sto krade i ako nesto usput nauci, to je sasvim OK. Samo treba onda da kaze "e modifikovao sam ovo", a ne "e napravio sam ovo". Mnogo ljudi je zapocelo svoju programersku karijeru (pa i ja) modifikujuci tudji kod. Ja sam iz toga puno naucio, pa tako sada sve pisem svoje. Vece mi je zadovoljstvo da napravim sam neki endzin, nego da koristim tudji ili neki open-source, cak iako je taj 100 puta bolji od mog.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2006, 20:49   #447
mirk
Član
 
Član od: 13.10.2006.
Poruke: 172
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Hell Entertainment

Neštomi je i helleditor sumljiv zato što sam našao iste kodove i komentare u njegovom i frogerovim tutorijalima naprimjer za spremanje i čitanje fajlova, otvaranje prozora, ima iste indentifikatore. Znači prekopirao je kodove i zaljepio ih u jedan program i predstavio ga kao da ga je on napisao.
mirk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2006, 15:37   #448
NoobC++
Novi član
 
Član od: 5.11.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Hell Entertainment

Hmmmmmmm bili su mi super Hell entertainment ali sada kada vidim ovo... .Ali josh najgore kada kazhe "Evo u poslednje vreme sam se nesto smarao pa bezveze napravio to to i to
NoobC++ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2006, 17:50   #449
mirk
Član
 
Član od: 13.10.2006.
Poruke: 172
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Hell Entertainment

Citat:
ANDROSS kaže:
Da kazem da sam krenuo sa izradnjom svog prvog 2D enginea koji se zove HellEngine.Tek je u izradnji nema mnogo sta da se vidi par promenljivih za ikone,sirinu,visinu,nazive prozora,rucica glavnog prozora i instanca aplikacije.Od metoda tu su Funkcije dogadjaja igre,opsti metodi i metodi pristupa.Bice dodato jos mnogo stosta vezano za Grafiku,muziku,obradu ulaza itd.Expanzija Ghost Shootera ce se raditi u njemu.Oni koji su zainteresovani da pomognu oko enginea neka se jave!
Evo još jedan falsifikat. To je iz knjige Programiranje igara. Sve se poklapa sa enginom iz te knjige. I kasnije se dodaje ulaz, muzika, grafika itd. Znači ovo je negdje 6 falsifikat
mirk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2006, 18:39   #450
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Hell Entertainment

vidi ANDROSS-e, verujem da nikome od nas nije cilj da te 'osramotimo', ili sta vec, nego treba da shvatis da ovakvin necim nista neces postici, makar nista dobro...u redu neki ljudi su i ovako poceli, ali su pravili makar neke manje izmene, a pri tom ne mislim na menjanje tekstura, stringova, boje prozora/labele (konkretno u Enumeration primeru)...

nesto slicno ovome sam 'porucio' i PeTku, izgleda da se opametio...nadam se da ces i ti...ostavi se ovoga i baci se na ucenje, jer kad vec radis sa C++, shvati da programi tipa "text editor" pisano od nule ne mogu da nastanu preko noci...

a Enumeration...da bi uradio onako nesto treba da posnajes Managed kod, kao i Managed DirectX, koji uopste nema veze sa OGL-om, koji navodno znas...

Poslednja ispravka: MG-RAY (11.11.2006 u 15:56)
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2006, 12:48   #451
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Hell Entertainment

Citat:
mirk kaže:
Evo još jedan falsifikat. To je iz knjige Programiranje igara.
Ima li ovde kraja
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2006, 15:44   #452
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Hell Entertainment

Ukoliko zelite da pronadjete tacno odkle je nesto ukradeno odite na www.turnitin.com i samo uploadujte stvar i reci ce vam tacno odakle je sta ukradeno. Mi korstimo to na faksu da studenti i ostali ucenici ne bi kopirali i prikazivali da je svoje.
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2006, 21:12   #453
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Hell Entertainment

Heh programe koje sam radio preko tutora(koji su radjeni pre par meseci)ste nasli da razotkrivate bash sada.Mada ne ljutim se meni bitno da sam nesto naucio Inace Enumeration je radjen u C# ManagedDX code koji poznajem kako tako.Onaj kome se zgadio Hell Ent. zgadio sam mu se ja jer nista od toga nisam pripisao Hell Entu.Inace pisem sa tudjeg kompa tako da me nece biti do kupovine procesora.Kad kupim procesor krecem sa tutorijalima za DirectX za C++ 2D igre.Tutorijali su za platforme, sajt je(valjda) www.2dgame-tutorial.com ,a ja cu praviti RPG pa da se ne zamarate trazenjem falsifikata
Inace to je to od mene.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2006, 13:27   #454
Brains
Cogito ergo Brains
 
Avatar korisnika Brains
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Lobanja
Poruke: 417
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Hell Entertainment

Programiranje ima jedan moto: Ako ne moras da izmisljas toplu vodu, nemoj je izmisljati! Vecina programa koji se danas rade jesu copy-paste plodovi. samo oko 30% je nesto sto je novo smisljeno. Ostatak je prepravljeni kod koji je negde vec iskoriscen i napravljen. Jedina losa stvar je prekopirati kod i reci da je ulozeno mnogo truda u njega. Ako mi treba algoritam za sortiranje, naravno da necu razbijati glavu i smisljati kako da ga napravim. Jednostavno cu uzeti iz neke knjige i prepisati ga bukvalno, uz minimalna prepravljanja. Zato ne napadajte ljude ako su koristile neke segmente iz tutorijala (pa makar sve sa komentarima). Nisam gledao kod, ali iz vase price sam shvatio da su samo neki delovi isti.
Brains je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Brains na korisnoj poruci:
Andross (4.7.2008)
Stara 13.11.2006, 14:14   #455
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Hell Entertainment

Citat:
ANDROSS kaže:
Kad kupim procesor krecem sa tutorijalima za DirectX za C++ 2D igre.Tutorijali su za platforme, sajt je(valjda) www.2dgame-tutorial.com ,a ja cu praviti RPG pa da se ne zamarate trazenjem falsifikata
Taj sajt je zastareo. Mrzi me da proveravam, tako da se ograđujem, možda je nešto naknadno ažurirano. LM, sve je bazirano na DirectDraw-u koji je otišao u penziju sa DirerctX 7.
Razlika između DX8 i DX9 je minimalna u poređenju sa kvantnim skokom između DX7 i DX8.
Trebaće dosta muke da nateraš DirectDraw kod da radi onako kako je autor sajta zamislio. Ali eto sjajne prilike za učenje i vežbanje.
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com