Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.2.2017, 22:36   #1
AssAssiNo1
Novi član
 
Član od: 9.1.2017.
Poruke: 5
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Softversko inženjerstvo na Singidunumu

Pozdrav svima, da li ima neko da je upisao SI na Singidunumu ili cuo iz "prve ruke" kakvo se znanje moze steci tamo, meni je bitno samo koliko su ta predavanja kvalitetna i koliko se na njima moze nauciti, ono sto sam cuo bile su samo reci hvale od ljudi koji studiraju tamo za profesore ali su to sasvim nevezani smerovi za SI, od ETF-a sam odustao jer nema sanse da upadnem na budzet a ovamo je cak 500 evra skolarina manja. Da sumiram meni nije bitno da li je diploma "cenjena" ili ne, interesuje me samo u kojoj se meri tamo moze nauciti, jer privatni fakulteti kod nas nisu na nekom dobrom glasu...
AssAssiNo1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2017, 23:57   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Softversko inženjerstvo na Singidunumu

Ako te zaista interesuje znanje onda upisuj bilo šta što će ti doneti diplomu kao parče papira neophodno za zaposlenje jer će na tebi biti da odlučiš koliko želiš da naučiš i koliko stručan želiš da budeš. Imaćeš sigurno, bez da pogledam program, dobre predmete i oni će ti na svakom faksu biti dobra smernica oko toga na šta treba da se fokusiraš i šta da učiš. Nijedan faks te neće osposobiti za posao. Završavam Elfak i 90% praktičnih stvari sam morao sam da naučim, na faksu sam samo video šta bi trebalo da učim i izgradim osnovu za dalje usavršavanje.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
AssAssiNo1 (26.2.2017), marelli (25.3.2017)
Stara 24.2.2017, 13:15   #3
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Softversko inženjerstvo na Singidunumu

Bolje nemati fakultet nego imati Singidunum.
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2017, 20:07   #4
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Softversko inženjerstvo na Singidunumu

Citat:
nicpid kaže: Pregled poruke
Bolje nemati fakultet nego imati Singidunum.
So bad. Opet kao da su državni fakulteti na "dobrom glasu". Sve zavisi od smera. Moj bratić je upisao taj faljeni Elektro Tehnički u Biogradu studirao 13g i završio šta??? Ne zna ni on sam šta je završio. Te neke mreže neka čuda a nema blage veze sa ničim iako ima diplomu doduše i to što ga učili nema nikakve upotrebne vrednosti. Niko ga ni ne gleda za pos'o... treća godina od traženja posla ide, a posla nema a on fakultet imade. Ako si seo u pogrešan voz sve su stanice pogrešne. Važno je samo znanje osim ako državni pos'o imadeš ondak ti znanje ni ne treba.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku analayzer na korisnoj poruci:
marelli (25.3.2017)
Stara 24.2.2017, 20:46   #5
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Softversko inženjerstvo na Singidunumu

ako te interesuje samo znanje to imaš i na internetu ne moraš da bacaš pare a i ja mislim da na državnim fakultetima sede profesori koji 20 godina predaju jedno isto a tehnologija brzo napreduje M$ certifikat mislim da treba da se obnavlja posle par godina toliko o stečenom znanju par godina i već je zastarelo
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
marelli (25.3.2017)
Stara 24.2.2017, 20:50   #6
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Softversko inženjerstvo na Singidunumu

Uopste nisam spomenuo drzavne fakultete, samo sam rekao da je Singidunum anti-fakultet, jednostavno neko te nece pozvati na razgovor za posao jer ti stoji u CV-u da si zavrsio Singidunum.

Kako neko moze ozbiljno da shvata osobu koja pise "Elektro Tehnicki" i "sa nicim".
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2017, 12:02   #7
brano88
Član
 
Član od: 1.7.2014.
Lokacija: Bijeljina
Poruke: 228
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 59 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Softversko inženjerstvo na Singidunumu

Znanje se ne moze steci. Moze se steci "papir". I to je sve.

P.S. Isto iskustva iz prve ruke.
brano88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2017, 12:28   #8
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Softversko inženjerstvo na Singidunumu

Ja poznajem dva lika koji studiraju SI na singidunumu, i oni veze nemaju sa programiranjem, iako su to odabrali. Mene zamole da im uradim neki jednostavan zadatak na kolokvijumu, bas neke elementarne stvari. A zadaci iz matematike za kolokvijum su im takve tezine, da smo mi takve zadatke radili u srednjoj
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2017, 12:30   #9
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Softversko inženjerstvo na Singidunumu

I papir vredi nešto, ali mora i da se uči dodatno
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2017, 12:44   #10
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Softversko inženjerstvo na Singidunumu

Papir sa Singidunuma ti vredi samo ako već imaš firmu pa ti treba čisto da se kaže da si završio "fakultet".
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2017, 12:55   #11
brano88
Član
 
Član od: 1.7.2014.
Lokacija: Bijeljina
Poruke: 228
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 59 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Softversko inženjerstvo na Singidunumu

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Papir sa Singidunuma ti vredi samo ako već imaš firmu pa ti treba čisto da se kaže da si završio "fakultet".
Slazem se. I to samo kada bih trazio neku stranu firmu. U slucaju domace firme, radije bih rekao kolegama da imam samo srednju skolu.
brano88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2017, 13:09   #12
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Softversko inženjerstvo na Singidunumu

I mene tako vode na birou srednja škola za kompjutere nemaju šifre
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2017, 10:16   #13
mcdhappy80
Član
 
Član od: 15.6.2009.
Poruke: 120
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Arrow Re: Softversko inženjerstvo na Singidunumu

Moje iskustvo je sledeće, ako želiš red i disciplinu na fakultetu, imaš želje da nešto naučiš i novca da to platiš upiši slobodno ovaj fakultet.

Ovo govorim kao neko ko je završio i državnu visokoškolsku ustanovu pored pomenutog fakulteta.

Bez papira se ne može, ali će tvoje konačno znanje zavisiti samo od tebe lično.

Ni na jednom univerzitetu u zemlji te niko neće naučiti sve, svuda ćeš samo malo "zagrebati" po površini, a ako želiš u nečemu da budeš uspešan moraš sam dodatno da se potrudiš.
mcdhappy80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku mcdhappy80 na korisnoj poruci:
AssAssiNo1 (26.2.2017), zokocx (27.2.2017)
Stara 26.2.2017, 19:22   #14
AssAssiNo1
Novi član
 
Član od: 9.1.2017.
Poruke: 5
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Softversko inženjerstvo na Singidunumu

Citat:
NIx Car kaže: Pregled poruke
Ja poznajem dva lika koji studiraju SI na singidunumu, i oni veze nemaju sa programiranjem, iako su to odabrali. Mene zamole da im uradim neki jednostavan zadatak na kolokvijumu, bas neke elementarne stvari. A zadaci iz matematike za kolokvijum su im takve tezine, da smo mi takve zadatke radili u srednjoj
To mi vise govori da je problem u njima nego u faksu, kada pogledam svoje profesore koji su svi inzenjeri koji deklamuju samo ono sto pise a kada im se postavi pitanje prosto se nadju u soku i ne znaju sta bi odgovorili jer ne vladaju materijom, a zavrsili su etf, moja neka logika je da bih ja mogao da dobijem pristojno znanje i tu(jer sam resen da ga maksimalno iskoristim), a bilo koji fakultet koji se zavrsava cisto da se otalja ne garantuje nikakvo znanje pa bio on etf, fon ili neki sasvim deseti...
AssAssiNo1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku AssAssiNo1 na korisnoj poruci:
mcdhappy80 (27.2.2017)
Stara 4.3.2017, 1:05   #15
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Softversko inženjerstvo na Singidunumu

ETF, PMF, RAF i moooožda FON. Ako već hoćeš da ideš na fax. Ovo ostalo je po meni mlaćenje prazne slame.

Inače, svako svoga konja hvali, ako pitaš mene koji fax ti je najbolji za programiranje ja ću te poslati na MATF I smer, ne zato što je realno najbolji (jer jeste :P ) već zato što sam ga ja završio. To kad pitaš nekog sa privatnog fakulteta (nažalost velika većina ljudi koji idu na iste a da nije RAF) ti je rezultiralo tome da su platili obrazovanje gde su ih naučili sve i da sad mogu da drže časove programiranja Torvaldsu lično. (sarkastičan sam za slučaj da neko ne primeti)

Elem fakultet kao fakultet za profesiju programer stvarno nije bitan, ti možeš i moraš brdo stvari da naučiš sa strane sam, šta god upisao.

Meni lično je dosta značilo što sam padao ispite samo tako, jer zbog tog padanja sam naučio neke stvari koje su se tad činile nepotrebnim i suvišnim a kasnije se ispostave bitnim. I to je ono što pravi razliku, to padanje i insistiranje na lestvici koju su znatno više stavila pomenuta tri fakuleta. Ostalo se da nadkonaditi.
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Teva na korisnoj poruci:
marelli (25.3.2017)
Stara 4.3.2017, 15:37   #16
Necro
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 156
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 30 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Softversko inženjerstvo na Singidunumu

Postoji formalno a postoji i neformalno obrazovanje. Formalno - skola, fakultet a neformalno - uglavnom ono sto sam naucis (tutoriali, knjige itd).

Kada je programiranje u pitanju, ko god se kune u ETF, MATF i sl zaboravlja jednu stvar: DALEKO je vaznije neformalno obrazovanje od formalnog. I zato sta god upisao, privatni il drzavni imaj na umu da je najvazniji samostalni rad kod kuce. I zato programiraj, radi projekte i sl.

Sta je problem ako ne zavrsis ETF, MATF i sl vec neki privatni fakultet: zadrti poslodavci koji misle da za njih je jedino dovoljno dobar covjek koji izadje sa drzavnih fakulteta. Mislim i nadam se da je takvih malo. Pogledaj neke bolje firme iz BG i vidjeces da medju njima ljudi izmedju ostalog i sa privatnih fakulteta.

E sad kada diploma kao diploma moze biti korisna. Pa ako poslodavac uvrti da za posao ili napredovanje je potrebna diploma. Lik koji pise blog na kompjuteras.com kaze da ga nisu primili jer nije imao zavrsen odgovarajuci fakultet (u njegovom slucaju i privatni bi bio dobar). Isto sam vidio da je jedan covjek na bivsem forumu RAF-a napisao da ne moze da napreduje na poslu dok se ne domogne diplome. Dakle sve zavisi od toga kakav stav ima onaj koji zaposljava. Da ja zaposljavam nekoga gledao bih da zaposlim nekoga ko zna da uradi posao. A do da li je znanje koje je potrebno stekao na ETF-u, kursu, da li je samouk, da li ima fakultet (privatni ili drzavni) je totalno nebitno. Dakle vazno je da se posao zna, da se odradi dobro i na vrijeme.

Sto se tice tog smjera sa Singuduma: ako ce ti to sto budes vidio i ucio na faksu dati podsticaj da se bavis programiranjem, ako ce te inspirisati (ili dodatno inspirisati) onda po meni vrijedi. Isto vazi i za ostale fakultete (i drzavne i privatne).
Necro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Necro na korisnoj poruci:
marelli (25.3.2017)
Stara 4.3.2017, 15:46   #17
brano88
Član
 
Član od: 1.7.2014.
Lokacija: Bijeljina
Poruke: 228
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 59 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Softversko inženjerstvo na Singidunumu

Citat:
Lik koji pise blog na kompjuteras.com kaze da ga nisu primili jer nije imao zavrsen odgovarajuci fakultet (u njegovom slucaju i privatni bi bio dobar)
Sto me to neodoljivo podsjeca na:



Furka je sto se u nekim slucajevima poslodavci postavljaju kao da je programiranje medicina gdje zaista moras imati fakultetsko obrazovanje. Trazi web developera sa diplomom faksa. Zasto, zasto, zasto? Da trazis develpera koji ce ti radi na nekom npr. "high throughput engine-u" gdje se od njega trazi dobro poznavanje kernela, performansi... pa 'ajde.
brano88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku brano88 na korisnoj poruci:
doctor (4.3.2017)
Stara 4.3.2017, 17:57   #18
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Softversko inženjerstvo na Singidunumu

Ja u globalu ne volim privatne fakultete, i smatram da ako zavrsis drzavni imas koliko toliko veci nivo poznavanja materije od privatnog (govorimo o ljudima koji samo otaljaju to). No, kako su rekli, bitno je da imas taj papir, znanje je nesto sto stices sa strane. Bolje imati bilo sta nego nista.

Konkretan primer, ja sam studirao Masinski fakultet u Nisu koji vazi za jedan od boljih i prilicno je prihvacen po svetu, i opet sam upoznavao ljude koji veze s mozgom nemaju, a ide im. Vise je stvar u tome koliko si zainteresovan da naucis, niko ne moze da ti sipa znanje u glavu. Argumenat da znanje nije vezano za ocenu apsolutno stoji.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
programiranje, singidunum, softversko inzenjerstvo

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
Counter Strike FAQ, Serveri, Troubleshooting Sale013 Mrežne igre 93 24.4.2020 15:26
[Monitor] BenQ G2420HD Aibo Opisi, recenzije i testovi 31 6.4.2011 15:04
Vista (instalacija) GeForce Operativni sistemi 29 9.5.2010 9:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com