Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.5.2008, 21:27   #1
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Fedora 9 Sulphur

Dođo', vide'... Počešah se

Nova Fedora 9 Sulphur oficijelno je puštena u divljinu jutros rano po Centralno-evropskom vremenu a ja sam imao, mogu slobodno reći čast, da je beta "istesteriram" onako "ovlaš" u prethodnih desetak sati

Elem... Odmah na početku ću priznati da sam povodom ove "devetke" bio poprilično uzbuđen jer sam nakon krša od "osmice" skoro pa rešio da batalim celu stvar i instaliram...U...uu....Ah... Ne mogu ni da izgovorim ....Uuuu BUNTU! Da, da... Fedora je ozbiljno imala priliko da od mene dobije oficijelno status "tureno o klin"

Sada, nakon ovih nekoliko sati provedenih u testiranju dođe mi da platim nekoga da me dobro nalopata jer mogu slobodno da kažem da, iako je ovo stvarno po meni još uvek nedovoljno za kompletniju sliku, jedno veoma, veoma uzbudljivo izdanje.

Da krenem od početka....

Skidanje se vrši naravno sa oficijelnog sajta Fedore i današnju avanturu imam da zahvalim isključivo kolezi sa faksa [koji je inače još gori junky (jel se ovako piše )] po pitanju Linuxa (čak mu se i diplomski rad zasniva na izradi LiveCD Slackware based distribucije)... Ajd sad aplauzi za Maxu

Da ne dužim... Nakon dvadesetak minuta potrošenih na skidanje instalacionih DVD-a (obe verzije odmah da napomenem ) pristupilo se instalaciji na laptopu HP nx6310.

Prvo oduševljenje u odnosu na famoznu "osmicu" je odsustvo bilo kakvih hakova potrebnih da bi se zaobišao glupavi "ne neću da te pustim da sadžgaš dalju instalaciju bez da ti pravim problema oko sbin-a pa ću malkice da te zezam" sindrom Instalacija protiče super iako mi se čini da traje nešto duže u odnosu na prethodne verzije. Instalacija jeste obuhvatala dodatan softver ali ja imam tačno definisan skup paketa koji dodajem, bez obzira na verziju, tako da mislim da je vredno upoređivati stvari.

Prvi šok (nekako negativno iznenađenje) rekao bih jeste potpuno neočekivan login screen Naime, prethodne verzije su imale poprilično vizuelno dopadljive logine pa sam sada valjda malkice razmažen očekivao da će i ova biti takva ali onaj login... Pa recimo da izgleda kao da ga je ojeo višak sumpora u distribuciji Ono nije da to čudo nisam viđao pre na nekim screenshot-ovima ali sada ga prvi put vidim u okviru Fedore 9. Da li je to do novog GNOME-a ili šta ne znam ali nije toliko ni bitno.

U svakom slučaju posle instalacije proteklo je sve u najboljem redu. Sve od hardvera je prepoznato i "naštelovano" osim problematičnog Broadcom-ovog wireless-a ali to je sasvim normalno.

Prvo što se primećuje u GNOME okruženju Fedore je da je vizuelno skoro identična "osmici" ali da je brzina i stabilnost daleko dalkeo veća. Posledica novijeg GNOME-a ili? Jednostavno nisam mogao da poverujem kakav je bolji osećaj pri radu u odnosu na prethodnu verziju. Neopisivo. Mislim... Umalo mi "tlak" nije probio plafon kad sam pustio neki mp3 iz nautilusa i kada nije prošla skoro ni sekunda do početka reprodukcije u amaroku. WTF? Generalno po mom subjektivnom mišljenju mnogo, mnogo stabilniji i brži rad koji se oseća

U suštini u GNOME okruženju se jednostavno oseća svežina koju je "osmica" trebala da ima i stabilnost koja treba da odlikuje distribuciju iza koje stoji Red Hat

E sad... Dršte se KDE 4.

Napominjem da ga do sada nisam koristio "u fullu" i da sam ga samo delimično video u openSUSE-u 10.3 (koji se već nalazi negde na putu za neku deponiju)

Prvi osećaj je nekako podeljen... Vidi se sat, onaj "dodavač" za "vidžete", jedna crna šlajfna na dnu i jedan "šegidelijus" wallpaper već viđen u GNOME-u. Pri malo detaljnijem zagledanju odmah se shvata da dosta stvari podseća na realizaciju u Visti. Tačnije, kada ovo kažem mislim na realizaciju vizuelnih efekata prilikom rada sa prozorima i sl. Ima novih ideja definitivno a jedna od onih koja mi se najviše svidela (a i mislim da ima i praktičnu vrednost za razliku od ostalih džidža-bidža) jeste opcija pristiska na kombinaciju tastera nakon čega se ekran deli na određen broj delova pri čemu svaki deo sadrži prikaz Desktop-a (kao kada bi ste uradili screenshot-ove sa svih desktopova koje ste definisali). Lepo nema šta. Ima tu još koječega od čega se još definitivno može izdvojiti "Start meni"

Zamisao "start menija" je lepa nema šta ali zahteva određeno vreme privikavanja na novi način otvaranja aplikacija. U tome mnogo pomaže povećanje visine i širine start menija. Onima koji ne mogu baš tako lako da se snađu preporučujem da u "vidžetima" uključe floating mnei panel sa koga mogu klasično (kao u KDE 3.x) da biraju aplikacije.

Poslednja ispravka: holodoc (14.5.2008 u 21:40)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
Deusdies (15.5.2008), PDarko (15.5.2008)
Stara 14.5.2008, 21:29   #2
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Fedora 9 Sulphur

File manager...? Dolphin mi se nešto nije preterano svideo sve dok nisam provalio opciju za double display tj. uporedni prikaz u dve kolone.

Meeeeđutim... U celoj toj priči postoji problem sa vizuelnim identitetom punokrvnih KDE4 aplikacija. Naime... Svi prozori su tako dizajnirani da predstavljaju sivu površinu zaobljenu na svojim ivicama. Nema ferlaufa...nema prelaza... Bah dosadno. Sve bi to bilo okej kada KDE 4 sa jedne strane ne bi toliko potencirao sve one efekte, blurovanja i sl. a sa druge strane išao sa ovako minimalističkim pristupom dizajnu prozora. No... To je možda subjektivan utisak tako da....

Dolazimo do, bar za mene, glavnog problema u KDE-u 4. Na ovoj mašini (koja inače jede sve compize i ostale majstore vizuelnih veština) KDE se vuče ko neka mrcina, čak i na standardnim podešavanjima uključenih efekata. Dakle, možda je priča na mašinama sa boljim karticama drugačija ali na mom laptopu je većina transparencija, translucencija itd. isključena da bi moglo normalno da se radi. Pretpostavljam da će ovo biti donekle zategnuto u prvoj pravoj stabilnoj verziji "četvroke" KDE-a 4.1 ali do tada ona podseća previše na Vistu

Da ne dužim previše... Napraviću zaključak...

Fedora 9 Sulphur je ono što je "osmica" trebala da bude, ako se izuzme gomila novotarija koja su pridodate u "devetki" kojih u prethodnoj verziji nema. Dakle, izuzetno brza, relativno stabilna za sada (dešava se po neki crash programa ali koliko sam ja primetio to se dešava samo u KDE okruženju) i pre svega prijatna za rad. Što se tiče KDE-a on ovde, rekao bih po prvi put, jednu Linux distribuciju predstavlja u potpuno novom svetlu jer je pravo osveženje raditi sa Linuxom u novom ruhu. Utisak kvari donekle problematična hardverska zahtevnost i još uvek pristutni bug-ovi.

Na kraju zaključak zaključka... Obavezno probati! Ako razmišljate da prvo probate "osmicu" odmah se okanite teledirigovana posla i pređite na "devetku"... Sačuvaćete koji živac za Windows

Toliko od mene za sada... Mislim da će uskoro biti novih utisaka i zapažanja a o čekujem i od vas da komentarišete Makar sledeće nedelje kad skinete Fedoru pošto nemamo svi pristup Akademskoj mreži jelte

Poslednja ispravka: holodoc (14.5.2008 u 21:45)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
PDarko (15.5.2008)
Stara 14.5.2008, 21:42   #3
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Fedora 9 Sulphur

Videćemo... Sutra mi stiže F9 pa ću probam. Ako je stvarno toliko dobra koliko kažeš možda čak i GNOME-u dam šansu... ali malu... Sa druge strane KDE4 je još work-in-progress pa je očekivana nestabilnost i krešovanje. Kako god, još jedan dobar distro nikad nije na odmet.
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2008, 22:08   #4
Vlade Maksimovic
Novi član
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Thumbs down Re: Fedora 9 Sulphur

Za jedno 5. sati korišćenja Fedora 9 mi radi sasvim lepo, mada da napomenem nisam imao problema ni sa verzijom 8. Svakako je preporuka svima da je probaju.
Na sledećoj stranici možete naći upustvo kako da instalirate neke stvarčice u Fedori.
http://www.mjmwired.net/resources/mjm-fedora-f9.html
Pozdrav
Vlade Maksimovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vlade Maksimovic na korisnoj poruci:
Dual pretop (15.5.2008), holodoc (14.5.2008)
Stara 14.5.2008, 23:33   #5
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Fedora 9 Sulphur

Još da dodam da do ovog momenta NVidia drajver nije upao u Livna repo za devetku, tako da, ako vam treba nvidia, sačekajte koji dan

btw, holodoQ, ima li rešenja stanjivanju tog panela u KDE4 ali tako da se smanje i ikonice a ne da strče? Ili jok?
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2008, 0:18   #6
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Fedora 9 Sulphur

Citat:
urke kaže: Pregled poruke
btw, holodoQ, ima li rešenja stanjivanju tog panela u KDE4 ali tako da se smanje i ikonice a ne da strče? Ili jok?
Ako pod panelom misliš na deo koji sadrži aplikacije i sve one opcije (isto ono što dobiješ kada klikneš na start u WinXP style taskbar-u) ikonice i sadržaj se uopšte ne prilagođavaju promeni dimenzija već se samo menja veličina kontejnera koji ih sadrži. Možda se to negde može i promeniti ali ja nisam imao potrebu da menjam taj deo.

S druge strane sama "taskbar šlajfna" (onaj deo dole koji sadrži system tray, sat, start dugme i pager) može proizvoljno da menja svoju visinu. Postoji nekoliko preseta za visinu kao i custom podešavanje gde možeš da uneseš veličinu u pikselima. Međutim... Ceo taj sistem ne radi dobro kada se u matematiku uključi aktivan system tray. Ako je on uključen onda sve ikonice u njemu počinju da štrče van njegovog kontejnera koji se prilagođava promeni debljine. Ostali delovi se prilagođavaju ali on ne. Takođe, loše je rešen problem prebacivanja taskbara na levo i desno jer se tada bukvalno sadržaj koji je širi od šlajfne krije pa se dešava da se sat ne vidi ceo.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2008, 8:31   #7
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Fedora 9 Sulphur

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Ako pod panelom misliš na deo koji sadrži aplikacije i sve one opcije (isto ono što dobiješ kada klikneš na start u WinXP style taskbar-u) ikonice i sadržaj se uopšte ne prilagođavaju promeni dimenzija već se samo menja veličina kontejnera koji ih sadrži. Možda se to negde može i promeniti ali ja nisam imao potrebu da menjam taj deo.
Ne, panel na radnoj površini GNU/Linux grafičkih okruženja je ta tvoja „taskbar šlajfna“. Znači, bedak... a možda se i naviknem
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2008, 20:30   #8
Snoopy
Član
 
Član od: 14.11.2006.
Poruke: 286
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 44 puta na 22 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Snoopy
Određen forumom Re: Fedora 9 Sulphur

Citat:
Dođo', vide'... Počešah se

@holodoc,urke
Zar se "shlajfna" ne zove Kicker panel ili je to promenjeno u KDE4?
Snoopy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2008, 22:06   #9
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Fedora 9 Sulphur

@holodoc: i jesi li ti probao ubuntu (8.04)? Šta mi preporučuješ: ubuntu 8.04 ili F9?

@urke: Tebi je zabranjeno da mi odgovoriš na ovo pitanje, jer znam koji je tvoj odgovor
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2008, 23:45   #10
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Fedora 9 Sulphur

Citat:
Deusdies kaže: Pregled poruke
@holodoc: i jesi li ti probao ubuntu (8.04)? Šta mi preporučuješ: ubuntu 8.04 ili F9?
Pa i ja sam ljubitelj Fedore tako da verovatno ni mene nećeš moći da uzmeš zdravo za gotovo ili kako se već to kaže

U svakom slučaju poslednji Ubuntu koji se na mojim mašinama vrteo je bio famozni Dapper Drake LTS 6.06 dok sam ostao u kontaktu i sa 7.10 ali ga nisam, aj ripit, nisam instalirao 8.04 nisam video tako da ne mogu da tvrdim. Na kraju jednostavno rečeno Fedora mi se meni lično znatno više sviđa a razlozi uglavnom leže u nekoj vrsti sirove snage koju, po meni Fedorin sistem pruža u odnosu na Ubuntu... A i brate Fedora je devojka Moja preporuka...

Ne zamlaćuj se sa time šta je bolje za druge... Probaj obe distribucije i otkrij šta je bolje za tebe

Nego... Što se tiče "sumpora"... Nastavio sam svoje eksperimente danas u toku dana i mogu da kažem za sada da sam blago oduševljen stepenom stabilnosti koji "devetka" pokazuje u odnosu na "osmicu". Urađeni su puni upgrade-i i još nijednom mi se nije desilo da dođe do problema u toku istog. Naravno prebacio sam se u GNOME i opet napominjem da sam veoma vaoem zadovoljan.

Ono što juče nisam pomenuo u vezi KDE-a 4 jeste to da je Kontrolni centar sada veoma veoma sličan Vistinom tj. postoje kategorije za podešavanje i slične zezalice. Lepo rešenje u odnosu na klasičan Control centar u starijim verzijama samo mi se još uvek čini da se radi o veoma siromašnim podešavanjima generalno.

Što se tiče Broadcoma i wirelessa.... To ćemo da vidimo sutra... Za sada sve šljaka i više nego očekivano dobro
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2008, 18:27   #11
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Fedora 9 Sulphur

Ja sam se zaista trudio da dam sansu Fedori te sa jedno vreme aktivno koristio verzije od 5 pa zakljucno do 8 i uvek se se vracao na tada Slackware i kasnije Debian

Elem razlozi za:

-sjajan i intuitivan installer i odlicna detekcija hardvera(meni je obicno po instalaciji ostajalo samo da namestim rezoluciju monitora preko display appleta)

-lep broj gotovih rpm paketa,odlican forum i community i dosta lepih tutoriala na netu

-yum je sada sazreo u prilicno mocnu alatku za manipulaciju rpm paketima

-artwork je prilicno drzesan

Razlozi protiv:

-jedan distro koji se deklarise za newbie korisnike bi mogao da ima iole pristojan GUI frontend za sjajni yum-Pirut,Yumex,Kyum su jednostavno smece-bagovito do zla boga uz cesto pravljenje zombi procesa,nemogucnost gasenje,hangout i sl bisere

-u svakom izdanju je prisutna gomila gluposti i prilicno iritantnih bagova koji imam utisak samo idu u krug(jedna stvari radi u jednom izdanju,pa u sledecem je to popravljeno pa opet ne radi nesto sto je radilo u prethodnom i tako u krug )

Meni se desavalo u verziji 8 da FF nije hteo da mi organizuje bookmarkove kako treba,da flash nije hteo da se prikazuje na odredjenim stranicama(napominjem da sam ugasio SElinux i firewall i da sam koristio 32-bit verziju),da prilikom surfovanja nije hteo da mi otvara ni jednu aplikaciju sem ako ne prodje par min(kao da nesto ceka u pozadini) itd

-povremena kucanja i blokiranja su takodje prisutna-meni se u 8-mici(a bogami i u prethodnim izdanjima)npr desilo da sam,prilikom jednog upgrade koji je ukljucivao i kernel i po rebootu koji je sam ponudjen,bio docekan crnih ekranom
Kada sam kompjuter posle toga resetovao na dugme-gle cuda radilo je sve
Takodje crni ekran zna da se pojavi i kada se rucno ubije X sa ctrl+alt+backspace umesto da se pojavi gdm

Ima ovih gluposti jos mogao bi da nabrajam do sutra ali eto to bi bilo otprilike to
Mislim jednostavno nisam navikao da neki linux resetujem na dugme-to je ipak rezervisano za neki Windows pa sam posle rekao bi gubljenja vremena sa Fedorom(bez uvrede,pricam za sebe)batalio sa zadovoljstvom taj distro
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2008, 18:55   #12
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Fedora 9 Sulphur

Skinuh sinoć Fedoru, moraću je baciti na VirtualBox, čisto da vidim kakva je.
Neky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2008, 22:59   #13
enaB
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Batajnica
Poruke: 184
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 42 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Fedora 9 Sulphur

Kako da se ulogujem sa KDE-om?!
Na GNOME hoce bez problema, na KDE nece (nesto u fazonu could not authenticate ili tako nesto ispise), a kao root prihvati logovanje ali zavrsi opet u GNOME-u iako izaberem KDE
enaB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2008, 23:07   #14
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Fedora 9 Sulphur

Jedna stvar koja me strašno, ali strašno iritira kod Sumpora je prokleti bleeding-edge. Znači, ranije sam na Slacku jurio poslednje verzije softvera koji koristim svakodnevno i kompajlirao ga ručno, samo da bih imao BE. Čak sam par programa (Claws Mail, Inkscape i GAIM) terao iz CVS-a. Ali ovo što je urađeno u poslednjoj Fedori je za svaku kritiku.

Prvo, psotavljanje KDE4 za de fakto KDE okruženje, pri tome ne ostavljajući mogućnost paralelne i čak primarne upotrebe KDE3 grane. I sve to sa kompletnim presekom u odnosu na Vukodlaka u kome čak nije ni bilo KDE4 fragmenata, osim nekog devel spejsa. I sada šest meseci kasnije, pljas, nema više stabilne proverene stvari, evo ovo je novo i fensi. GOtivim ja Qt4, ali ga imam i na F8.

Drugi detalj, opet se tiče trčanja za novitetima - nova verzija X.org-a. Dobro, razumem da je više problem u proizvođaču hardvera, ali zbog ovog skoka ne postoji drajver za NVidiju pa smo prepušteni generičkom nv drajveru.

Sav taj KDE4... možda sutra nešto uradim...
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2008, 23:18   #15
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Fedora 9 Sulphur

To je uopšte sad problem, trčanje za novitetima - i Ubuntu je savršeno stabilan 7.10 zamenio sa 8.04 koji je pomalo šmrcav... meni radi dobro, ali ljudi se žale... A još je "LTS"...

Plus ovaj OpenSSH propust na svim Debian based distribucijama, i eto belaja... Sreća pa nisam podigao onaj server neki dan
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2008, 0:23   #16
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Fedora 9 Sulphur

Nasuprot mojim očekivanjima bleeding-edge softver kod mene radi odlično. Bar za sada nema nikakvih problema. Što se tiče KDE-a pre bih rekao da je to sasvim normalna tranzicija koja postoji na "sumporu" jer jednostavno kad tad KDE4 će morati da postane de facto standard a kada će nego u trenutku izlaženja Što se tiče mešanja KDE3 i KDE4 koliko sam ja shvatio problem je u tome što su porpilično nekompatibilni pa realno postoji problem da se bilo šta od toga tera jedno pored drugog čak i kada se funkcionalno odvoje.

Moja prednost u celoj priči je najverovatnije ta da ja lično Fedoru volim da koristim u GNOME okruženju a u KDE sam eto sada po prvi put zvirnuo da vidim kako izgleda nova "četvorka"
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2008, 2:26   #17
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom

Citat:
urke kaže: Pregled poruke
Prvo, psotavljanje KDE4 za de fakto KDE okruženje, pri tome ne ostavljajući mogućnost paralelne i čak primarne upotrebe KDE3 grane. I sve to sa kompletnim presekom u odnosu na Vukodlaka u kome čak nije ni bilo KDE4 fragmenata, osim nekog devel spejsa. I sada šest meseci kasnije, pljas, nema više stabilne proverene stvari, evo ovo je novo i fensi. GOtivim ja Qt4, ali ga imam i na F8.
Zato lepo novi SUSE 11 koji treba da se pojavi ima mogucnost biranja(KDE 3 ili 4)jer su ljudi lepo shvatili da KDE 4 bez izdanja 4.1 nece biti ono sto jeste
Interesantno da meni sav taj cutting edge softver u Arch-u radi kao podmazan
Pa se pitam gde li je problem

I jos nesto da dodam
Koliko ja znam aplikacije koje su namenjene za KDE 3.x regularno rade na 4-oci pod uslovom da je instaliran qt3 i vice versa
Treba se setiti da je SUSE 10.3 imao neke KDE 4 aplikacije a imao je kao default KDE 3.x tako da mi nije jasno o kakvoj "nekompatibilnosti" se prica

Poslednja ispravka: Covenant (18.5.2008 u 11:37) Razlog: spajanje
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2008, 7:12   #18
Gorankx
Član
 
Član od: 4.7.2007.
Lokacija: Mali Zvornik
Poruke: 419
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 40 puta na 36 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Gorankx
Određen forumom Re: Fedora 9 Sulphur

Da ja jos koristim suse 10.3.KDE4 aplikacije koje su mi sad instalirane (ustvari to su mahom igrice) su patience,KMahjong,Reversi,KMines i KSudoku.
Gorankx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2008, 17:58   #19
Dual pretop
Član
 
Član od: 31.1.2007.
Poruke: 234
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 72 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Fedora 9 Sulphur

Install Nvidia Video Drivers and AWN on Fedora 9


http://news.softpedia.com/news/Insta...-9-86757.shtml
Dual pretop je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dual pretop na korisnoj poruci:
urke (30.5.2008)
Stara 30.5.2008, 8:50   #20
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Fedora 9 Sulphur

E sada još da bude dostupan i 4.1 pa da ponovo pokušam.

Stavio sam F9 u dualboot i to radi odlično, ali trenutno čekam da KDE4 od poluproizvoda postane proizvod. Ima li on uopšte KControl? Kako da podesim Gtk teme ako nisam instalirao GNOME?

Za korisnike GNOME-a, F9 je sa ovim NVidia drajverima spremna za produktivan rad. Za ove (nas) druge važi ona stara „dobre stvari ne treba menjati“ - Werewolf će se još neko vreme ceriti na mojoj kanti :/
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Fedora 8 (Werewolf) Eni Slobodni softver 32 11.12.2007 23:32
Fedora 7 + Pentium 3 = ??? Snoopy Slobodni softver 12 26.8.2007 1:10
Izasla Fedora 7! Covenant Slobodni softver 20 7.6.2007 13:29
Fedora Core 5 Vladimiros Slobodni softver 10 16.4.2006 21:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com