Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.12.2008, 13:53   #1121
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Imali smo već sličnu diskusiju u ovoj temi, pre jedno dve godine, pretraži po ključnim rečima.


Zaključak je da Advanced Children dominira u svakom smislu, bar što se tiče kritičara i publike. Naravno, o ukusima ne vredi raspravljati

A ako hoćeš sjajno ostvarenje iz FF franšize, obavezno odgledaj Final Fantasy - Last Order. Možeš ga naći na YouTube.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2008, 16:42   #1122
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Uh da, nasao sam, hah cak sam i kometarisao na toj temi a zaboravio sam Samo sto zakljucak nije bio takav kao sto ti kazes, al ajd'
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2008, 18:12   #1123
ridiculus
Član
 
Član od: 27.9.2008.
Poruke: 191
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 86 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
Carnex kaže: Pregled poruke
Srecom da nema ovde starih Anime fanova ili bi te rastrgli
Ima nas, samo nemamo vremena ni želje da se javljamo. Za Neon Genesis Evangelion bi se moglo tvrditi i suprotno: loša animacija, odlični likovi. Ali, kako god okrenuo, u pitanju je najuticajnija anime TV serija zadnjih 20 godina u Japanu.

Inače, FF: The Spirits Within mi je bolji film od Advent Children.
ridiculus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2008, 19:03   #1124
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Malo Anime...

Meni je Spirits Within ok... gledao sam ga pre, a danas malo na preskoke.
Prica mi je malo...sta ja znam...glavni lik kljuc za sve i ti fazoni...
Akcija je dobra, a ima i po koji romantican trenutak.
Ono sto je stvarno najveci i najbolji adut filma je sama animacija, iako je iz 2001.
Pogotovo trud oko Aki Ross.
Mozda bih mogao da nekad odgledam ovaj Advent Children, bar po IMDB-u nije los. Ili ovaj Last Order, ne znam da li imaju veze jedan sa drugim?
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2008, 0:58   #1125
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Upravo odgledah (po ko zna koji put). Film je za cistu desetku. Btw. ajd rasprava, koji se vama FF vise svidja, ovaj ili Advent Children? Meni je Advent Children bezveze, vizuelno prelep haos bez radnje i likova koji ima imalo smisla samo onima koji su igrali FF7.
Kome je imao smilsa? Ja sam pre gledanja Advent Children, procitao uvodne price, procitao price before crisis i crisis core pa opet nisam bash mnogo toga shvatio. I naravno Presao sam FFVII, sva puta.

Ja ne kapiram sto je Spirits Within onako napljuvan. Film nije remek delo ali je sasvim dobar. Dobro, neke stvari koej su postale nerazdvojni deo FF su prakticno izostavili ali prica je u klasicnom FF stilu, likovi su lepo razvijeni a kraj lepo dirljivo epski.

Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
Meni je Spirits Within ok... gledao sam ga pre, a danas malo na preskoke.
Prica mi je malo...sta ja znam...glavni lik kljuc za sve i ti fazoni...
Akcija je dobra, a ima i po koji romantican trenutak.
Ono sto je stvarno najveci i najbolji adut filma je sama animacija, iako je iz 2001.
Pogotovo trud oko Aki Ross.
Mozda bih mogao da nekad odgledam ovaj Advent Children, bar po IMDB-u nije los. Ili ovaj Last Order, ne znam da li imaju veze jedan sa drugim?
Last Order je u stvari animacija koja obradjuje cuveni "nastanak" Cloud Strife-a u obliku u kojem ga vidimo, tj kako preuzima Zackovu licnost. Cist fanservice. I opet ne shvatam zasto je hvaljen.

Citat:
ridiculus kaže: Pregled poruke
Ima nas, samo nemamo vremena ni želje da se javljamo. Za Neon Genesis Evangelion bi se moglo tvrditi i suprotno: loša animacija, odlični likovi. Ali, kako god okrenuo, u pitanju je najuticajnija anime TV serija zadnjih 20 godina u Japanu.
Moj komentar je bio sarkastican. Pricas sa covekom koji je pisao eseje o znacenjima detalja u NGE. Steta sto nema vise anime/manga autora kojima treba psihijatrijska pomoc pa da ima vise ovako dobrih animea. Cak iako vise i ne gledam anime. A sto se robota tice, animacija je dobra ali dizajn je bio revolucionaran i predivan.
I evo malo interesantnih podataka za one koji en znaju. Oko 2000 godine, u japanu po anketi Ayanami Rei je bila popularniji i prepoznatljiviji lik od Akihita, cara japana.
Carnex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2008, 3:03   #1126
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
Carnex kaže: Pregled poruke
Ja ne kapiram sto je Spirits Within onako napljuvan. Film nije remek delo ali je sasvim dobar. Dobro, neke stvari koej su postale nerazdvojni deo FF su prakticno izostavili ali prica je u klasicnom FF stilu, likovi su lepo razvijeni a kraj lepo dirljivo epski.
Gotovo si sam i odgovorio... bez obzira na sjajnu vizualizaciju, otišli su predaleko. Nisu baš brilijantno odigrali tu kartu: film je pravljen isključivo za američko tržište od strane Amerikanaca, bez obzira na poreklo franšize. Plus ne zaboravite jednu stvar, Japanci su veoma tradicionalno orijentisani kada su anime i filmovi u pitanju, a SW je išao prilično pionirskim putem - em je prvi put korišćen CG na takav način, em je radnja potpuno zaobišla franšizu. Film je doživeo toliki debakl da je ogranak Square USA potpuno propao, dok je ostatak firme bio na ledu dok se nije spojio sa firmom Enix.


Citat:
Carnex kaže: Pregled poruke
Last Order... I opet ne shvatam zasto je hvaljen.
Upravo zbog kvaliteta animacije koji je više u duhu tradicije, i kanona
Zar ne mislite da je to bio dobar potez, nakon prethodnog debakla? Meni se lično kvalitet tog OAV izdanja veoma sviđa, kamo sreće da je i Advent Children rađen na isti način.

Poslednja ispravka: Iris (15.12.2008 u 3:11)
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2008, 17:10   #1127
ridiculus
Član
 
Član od: 27.9.2008.
Poruke: 191
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 86 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
Carnex kaže: Pregled poruke
Moj komentar je bio sarkastican. Pricas sa covekom koji je pisao eseje o znacenjima detalja u NGE. Steta sto nema vise anime/manga autora kojima treba psihijatrijska pomoc pa da ima vise ovako dobrih animea. Cak iako vise i ne gledam anime. A sto se robota tice, animacija je dobra ali dizajn je bio revolucionaran i predivan.
I evo malo interesantnih podataka za one koji en znaju. Oko 2000 godine, u japanu po anketi Ayanami Rei je bila popularniji i prepoznatljiviji lik od Akihita, cara japana.
OK. Ali meni NGE nije najbolji anime koji sam gledao čak i od Gainax-a. Niti mi je dizajn najjača strana, već svojevrsni spoj gnosticizma, psihoanalize i teorije zavere. Da je najuticajniji TV anime u zadnjih četvrt veka (da ne kažem ikada, ne bih se usudio da obuhvatim Tezukine radove), što jes', jes'. Drugo, Evangelion je vrhunac otaku kulture, koja je u zadnje vreme vrlo gurana u Japanu u centar medijske pažnje, ali nemojte se zavaravati - anime kao medij nema ni blizu popularnost ili uvažavanje koju ima manga (uz časni izuzetak Ghibli-ja). Stoga je popularnost Rei samo relativna. Ghost in the Shell (čak i Shirow-ova manga, a kamoli Oshijevi filmovi) je popularniji na Zapadu nego u rodnoj mu zemlji.

Eh, da, The Spirits Within...

Ipak je to intelektualno dete Hironobua Sakagućija, koji je počeo da smišlja koncept filma uporedo sa FF VII. Ekološka pitanja, "životni tok" planeta nalik na nervni sistem, upotreba CGI-ja - sve je to iz zajedničkog izvora. Slažem se, nije remek-delo, ali se ističe po atmosferi, animaciji i muzici. To što smo mi navikli da se divimo gestovima virtuelnih glumaca koji nikad u živom filmu ne bi prošli kao dobra gluma, razumljivo je istorijski, ali vremenom će nestati.

Poslednja ispravka: ridiculus (15.12.2008 u 17:31)
ridiculus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2008, 20:15   #1128
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
ridiculus kaže: Pregled poruke
OK. Ali meni NGE nije najbolji anime koji sam gledao čak i od Gainax-a. Niti mi je dizajn najjača strana, već svojevrsni spoj gnosticizma, psihoanalize i teorije zavere. Da je najuticajniji TV anime u zadnjih četvrt veka (da ne kažem ikada, ne bih se usudio da obuhvatim Tezukine radove), što jes', jes'. Drugo, Evangelion je vrhunac otaku kulture, koja je u zadnje vreme vrlo gurana u Japanu u centar medijske pažnje, ali nemojte se zavaravati - anime kao medij nema ni blizu popularnost ili uvažavanje koju ima manga (uz časni izuzetak Ghibli-ja). Stoga je popularnost Rei samo relativna. Ghost in the Shell (čak i Shirow-ova manga, a kamoli Oshijevi filmovi) je popularniji na Zapadu nego u rodnoj mu zemlji.
Pa i manga kao medij je odavno u opadanju... anime doduse stagnira jer se otaku kultura siri. Dobar deo razloga pada popularnosti mangi je pojavljivanje mnogih drugih medija u portabilnom obliku i samim tim je manga i izgubila poziciju glavnog prekracivaca vremena.
A sto se Ghiblija tice, to je kulturoloski efekat. Jednostavno oni su Dizni istoka. I dan danas najgledaniji film u japanu (u bioskopima naravno) je Mononoke Hime.

Poslednja ispravka: Carnex (16.12.2008 u 7:32)
Carnex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2008, 19:10   #1129
Maverick
Član
 
Član od: 13.11.2007.
Lokacija: Planet Earth
Poruke: 289
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 84 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Nisam listao tj. čitao sve postove ali ovo me baš iznenadilo, znam da su ga klinci obožavali a sad će da bude i film.

Dragon Ball


http://www.youtube.com/watch?v=YJxRY...d=event_324144


April 2009

P.S. Kame Hame Talas!!! Ili kako već...

Edit: Hm, zašto je prebačeno u Anime temu, u pitanju je baš film, ne CGI ili anime, mislio sam da ide u Coming Soon, kao najava filma, ali nema veze...

Poslednja ispravka: Maverick (17.12.2008 u 0:19)
Maverick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2008, 19:37   #1130
Ichigo222
Član
 
Član od: 10.6.2008.
Lokacija: BG
Poruke: 242
Zahvalnice: 797
Zahvaljeno 19 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Meni je FF totalno odbojan ( ukljucujuci i igre)! Jos jedana comercijala koja je odavno izgubila smisao ( ovo je naravno samo moje misljenje) ipak ukusi su razliciti Sad rizikujem da me svi ljubitelji FF sa ovog foruma progutaju.
Ichigo222 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2008, 17:24   #1131
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Citat:
Maverick kaže: Pregled poruke

Edit: Hm, zašto je prebačeno u Anime temu, u pitanju je baš film, ne CGI ili anime, mislio sam da ide u Coming Soon, kao najava filma, ali nema veze...
Zato što je u temi Coming Soon već diskutovano o najavi tog filma, i to još pre 10 meseci! Obzirom da je u pitanju najava "live action" filma zasnovanog na čuvenom anime ostvarenju, praksa i red je da se o tome nešto kaže i ovde...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Maverick (20.12.2008)
Stara 17.12.2008, 18:01   #1132
ridiculus
Član
 
Član od: 27.9.2008.
Poruke: 191
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 86 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
Carnex kaže: Pregled poruke
Pa i manga kao medij je odavno u opadanju... anime doduse stagnira jer se otaku kultura siri. Dobar deo razloga pada popularnosti mangi je pojavljivanje mnogih drugih medija u portabilnom obliku i samim tim je manga i izgubila poziciju glavnog prekracivaca vremena.
Ne, manga je još uvek glavni prekraćivač vremena. Globalno se tvrdi da je industrija mangi u krizi zato što je prodaja časopisa opala u odnosu na neviđene visine na kojima je bila sredinom 90-tih. Ali, prodaja tankobona, knjiga mekih korica, nije se mnogo izmenila. Ovo nije toliko vidljivo strancima zato što se ona arhetipska slika Japanaca (ili Japanki) kako čitaju mange po vozovima izmenila - danas će veliki broj njih da bude udubljen u svoje mobilne telefone, ili iPod-ove, ili DS-ove. Opet, ovako su se čitali samo časopisi, koji su bili posle jednog listanja ostavljani nekom drugom. Knjiška izdanja - to se čita kod kuće, u manga-kafeima, ili u knjižarama (na žalost izdavača). A cifre dovoljno govore. Evo, najnoviji podatak je da je One Piece 52 u prvoj nedelji prodat u preko milion primeraka. Nije svaka manga One Piece, ali za većinu bestselera cifre od 400, 500 hiljada su uobičajene u prvoj nedelji prodaje. Da, prodaja mangi jeste opala, ali ni blizu koliko se misli na Zapadu.

Citat:
A sto se Ghiblija tice, to je kulturoloski efekat. Jednostavno oni su Dizni istoka. I dan danas najgledaniji film u japanu (u bioskopima naravno) je Mononoke Hime.
Misliš, Spirited Away? Princeza Mononoke jeste bila svojevremeno najgledanija, dok je nije prešao Titanik, koga je, opet, prešao Spirited Away.

Poslednja ispravka: ridiculus (17.12.2008 u 22:59) Razlog: typo
ridiculus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2008, 20:01   #1133
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
ridiculus kaže: Pregled poruke
Ne, manga je još uvek glavni prekraćivač vremena. Globalno se tvrdi da je industrija mangi u krizi zato što je prodaja časopisa opala u odnosu na neviđene visine na kojima je bila sredinom 90-tih. Ali, prodaja tankobona, knjiga mekih korica, nije se mnogo izmenila. Ovo nije toliko vidljivo strancima zato što se ona arhetipska slika Japanaca (ili Japanki) kako čitaju mange po vozovima izmenila - danas će veliki broj njih da bude udubljen u svoje mobilne telefone, ili iPod-ove, ili DS-ove. Opet, ovako su se čitali samo časopisi, koji su bili posle jednog listanja ostavljani nekom drugom. Knjiška izdanja, to se čita kod kuće, u manga-kafeima, ili u knjižarama (na žalost izdavača). A cifre dovoljno govore. Evo, najnoviji podatak je da je One Piece 52 u prvoj nedelji prodat u preko milion primeraka. Nije svaka manga One Piece, ali za većinu bestselera cifre od 400, 500 hiljada su uobičajene u prvoj nedelji prodaje. Da, prodaja mangi jeste opala, ali ni blizu koliko se misli na Zapadu.

Misliš, Spirited Away? Princeza Mononoke jeste bila svojevremeno najgledanija, dok je nije prešao Titanik, koga je, opet, prešao Spirited Away.
Milion? To mora da je cudo. Opet DBZ se prodavao u desetak miliona, pokemon malcike slabije...

A sto se tice Ghibli filmova, hvala na ispravci. A Spirited Away jeste daleko bolja prica po meni.
Carnex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2008, 21:51   #1134
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

E pa, odgledah i ja Samurai Champloo. Neverovatno je kroz šta su ljudi sve prošli... Nego, nisu mi neke stvari jasne:

Spoiler za Nije preporučljivo za one koji nisu gledali seriju:
Epizoda kada ova vesela družina dolazi u onaj kamenolom (ili šta je već) gde zombiji traže skriveno blago. Na kraju epizode padne kometa i stvori se ona džinovska pečurka. Kako su preživeli?

Takođe, zadnja epizoda, kada onaj invalid sedi u kolica napunjena dinamitom eksplodira a Mugen stoji pored njega... I Mugen preživi? Jeste da je ovo anime i sve to ali... Da nije malo mnogo? Jin mi je ok u toj epizodi. Jeste da ga je onaj Kariya Kagetoki (Hand of Gods, nešto tako) probo mačem, može se preživeti ali... I to mi je malo sumnjivo.

Najjače su mi epizode kada Mugen uči da čita i kada Japanci igraju bejzbol protiv Amerikanaca.


Malo mi je bezveze što su prelazi iz epizode u epizodu... Hm, kao da ih i nema. Kao da epizode nemaju neke veze sa prethodnom. Mogla bi još koja reč da se kaže na kraju epizode (ili na početku sledeće) a ništa od toga. Kao da neke stvari ostaju neobjašnjene... Ispravite me ako grešim.

Ako se moje mišljenje koliko računa... Ocenio bih ovo sa 4 od 5.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku hacker_aca na korisnoj poruci:
mmn2911 (20.12.2008)
Stara 19.12.2008, 23:47   #1135
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Rekao bi da postoji glavna prica, a da ima par epizoda koje su skroz nebitne za pricu ali su zanimljive... A da... kako ti nije jasno da glavni likovi ne mogu da poginu pogotovo ne Mugen
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2008, 0:31   #1136
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Ono za pecurku:
Spoiler za Pecurka:
Ja sam tu celu epizodu shvatio kao halucinaciju posle onih pecuraka na pocetku... A sto se tice onoga da je preziveo na kraju, i to je malo teze za svariti

Dobra ocena, stvarno su mogli malo vise veza medju epizodama, lepo si to primetio Mada veoma dobar anime
mmn2911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2008, 0:52   #1137
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
mmn2911 kaže: Pregled poruke
Dobra ocena, stvarno su mogli malo vise veza medju epizodama, lepo si to primetio Mada veoma dobar anime
Medju prvim serijama koje sam odgledao. Mnogo originalno i otkaceno. Izgleda najbolje serije su iz doba samuraja i nindzi.
Pitam se koje jos valjaju? Odgledao sam Rurouni Kenshina, Samurai Deeper Kyo i Ninja Scroll i svi su bili odlicni.

@hacker_aca:
Ako budes u prilici, odgledaj Rurouni Kenshin - serija ima 90 i kusur epizoda, ali je jedna od najsimpaticnijih (i kvalitetnijih) serija koje sam ikad gledao. Puno humora i akcije. A takodje i odgledaj prequel Trust & Betrayal, koji mnogi smatraju jednim od najboljih u svetu anime. Mada se od serije dosta razlikuje, pa razmisli sta bi prvo gledao (ja sam prvo seriju, i nisam se pokajao).
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2008, 1:28   #1138
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
@hacker_aca:
Ako budes u prilici, odgledaj Rurouni Kenshin - serija ima 90 i kusur epizoda, ali je jedna od najsimpaticnijih (i kvalitetnijih) serija koje sam ikad gledao. Puno humora i akcije. A takodje i odgledaj prequel Trust & Betrayal, koji mnogi smatraju jednim od najboljih u svetu anime. Mada se od serije dosta razlikuje, pa razmisli sta bi prvo gledao (ja sam prvo seriju, i nisam se pokajao).
Moj savet ti je da preskocis TV seriju. Odgledaj Prvi OAV (onaj od 4 epizode. Vodi se pod raznim imenima od Trust and Betrayal preko Memories do Running from Memories). Potom procitaj mangu. Manga je u 90% slucajeva bolja od animea. Ovde je razlika OGROMNA. Nema filera, prica je detaljnija i anime nema jedan ceo arc, poslednji, koji je inace skoro pola cele serije. Kada procitas mangu pogledaj drugi OAV i zavrsi sa tom pricom. Ovako ces uzivati u svakom trenutku putovanja.
Carnex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2008, 15:09   #1139
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
Carnex kaže: Pregled poruke
Moj savet ti je da preskocis TV seriju. Odgledaj Prvi OAV (onaj od 4 epizode. Vodi se pod raznim imenima od Trust and Betrayal preko Memories do Running from Memories). Potom procitaj mangu. Manga je u 90% slucajeva bolja od animea.
Ma cituckao sam ja i mangu (sad kad Iris padne u nesvest), ali ne mogu slike da zamene animirane scene borbe, i cuveno...

ORO!?
lol, kad pomislim da je i meni ponekad to uzrecica.

Ja samo mogu da preporucim obrnuto, prvo seriju, pa Trust i Betrayal. Meni su savrseno legle tim redom. A izmedju citaj mangu.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2008, 15:50   #1140
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
<Rio_da> kaže: Pregled poruke
Rekao bi da postoji glavna prica, a da ima par epizoda koje su skroz nebitne za pricu ali su zanimljive... A da... kako ti nije jasno da glavni likovi ne mogu da poginu pogotovo ne Mugen
Hm, možda si u pravu... Ali ipak, šta znam, ipak je malo nerealno da ne mogu da poginu. Jeste da su veliki borci i sve to ali... Mislim, razumeš šta hoću da kažem?

Citat:
mmn2911 kaže: Pregled poruke
Ono za pecurku:
Spoiler za Pecurka:
Ja sam tu celu epizodu shvatio kao halucinaciju posle onih pecuraka na pocetku... A sto se tice onoga da je preziveo na kraju, i to je malo teze za svariti
Pa moguće da je to kako ti kažeš.

Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
@hacker_aca:
Ako budes u prilici, odgledaj Rurouni Kenshin - serija ima 90 i kusur epizoda...
90 čega?! Uh, puno je to za mene. Ja sam tip koji voli da odgleda filmove i serije koje traju do 30 - eventualno 40 epizoda. Sve preko je za mene puno.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
animacija, anime, japan, serije


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta slušate od muzike... Covenant Opšta kultura 16359 17.4.2024 19:28
DivX to DVD VMedic Video/TV softver 67 29.6.2014 22:01
Malo kritike nije na odmet Covenant O SK-u uopšte 77 3.7.2006 13:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com